Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ιατρικη Αλεξανδρούπολη υπάρχει περίπτωση να πέσει για 25 μόρια η ούτε με τάμα δεν γίνεται?
Διαβάζω στις εκτιμήσεις ότι οι βάσεις στις ιατρικές θα μείνουν πολύ κοντά στα περυσινά επίπεδα. Έχεις λογικά κάποιες πιθανότητες. Τις επόμενες ημέρες θα έχουμε μια πιο ακριβή εικόνα.
 

ειδήμων

Νεοφερμένος

Ο ειδήμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Διαβάζω στις εκτιμήσεις ότι οι βάσεις στις ιατρικές θα μείνουν πολύ κοντά στα περυσινά επίπεδα. Έχεις λογικά κάποιες πιθανότητες. Τις επόμενες ημέρες θα έχουμε μια πιο ακριβή εικόνα.
Αντε να δούμε τους ειδικούς στρατηγακη και βαφειαδακη αυτόν του οεφε κάπως έτσι λέγεται
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Αντε να δούμε τους ειδικούς στρατηγακη και βαφειαδακη αυτόν του οεφε κάπως έτσι λέγεται
Πράγματι ο Στρατηγάκης είναι ο πιο ικανός συγκριτικά με τους άλλους. Θα μάθουμε τις δικές του εκτιμήσεις προσεχώς.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Γνωρίζουμε αν τις βάσει τις ρίχνει το επαλ από μόνο του ή παζει ρόλο και το γελ το πως θα διαμόρφωθουν οι βάσεις
 

spring day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η spring day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 220 μηνύματα.

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.

EliasKr

Νεοφερμένος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πατρών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.

giorgos78

Νεοφερμένος

Ο giorgos78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως είναι η σχολή στο παιδαγωγικό και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχει;
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Έχει κανένας πληροφορίες για το τμήμα δημόσιας και κοινοτικής υγείας ; Ψάχνω αρκετή ώρα να καταλάβω περί τίνος πρόκειται, τι προοπτικές έχει κλπ και αντί να καταλαβαίνω μπερδεύομαι περισσότερο. Όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Επισκέπτρια υγείας, σέ διάφορες δομές υγείας, συνήθως δουλεύουν σέ εμβόλια δίπλα σε παιδιάτρους
 

Taxospl

Νεοφερμένος

Ο Taxospl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Με 16.460 λέτε να πιάνω σχολή πυροσβεστών Ειδικής κατηγορίας πολυτέκνων ?
 

VasN

Νεοφερμένος

Η VasN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Μάλλον περνάω οδοντιατρική (με πετσόκοψε η έκθεση). Λέω να πάω και να την τελειώσω. Μετά με κατατακτήριες για ιατρική πόσα χρόνια θα πρέπει να κάνω ;
 

Ιωάννα2005

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Πόσα έπιασες;Εγώ με 18425 λες να περνάω κάπου ιατρική;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδιά μπορεί κάποιος να εξηγήσει πως είναι η σχολή στο παιδαγωγικό και τι επαγγελματική αποκατάσταση έχει;
Δύσκολες οι κατατακτήριες..
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.
Μάλλον περνάω οδοντιατρική (με πετσόκοψε η έκθεση). Λέω να πάω και να την τελειώσω. Μετά με κατατακτήριες για ιατρική πόσα χρόνια θα πρέπει να κάνω ;
Ποιες ιατρικές ειδικότητες σε ενδιαφέρουν ; Δεν μπορείς να τις προσεγγίσεις από την οδοντιατρική ή την κτηνιατρική;
Μου φαίνεται πολύ βασανιστικό να πηγαίνεις σε μια σχολή με σκοπό να την τελειώσεις για να περάσεις σε μια άλλη.
Το ενδεχόμενο να ξαναδώσεις το έχεις απορρίψει;
 

VasN

Νεοφερμένος

Η VasN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ποιες ιατρικές ειδικότητες σε ενδιαφέρουν ; Δεν μπορείς να τις προσεγγίσεις από την οδοντιατρική ή την κτηνιατρική;
Μου φαίνεται πολύ βασανιστικό να πηγαίνεις σε μια σχολή με σκοπό να την τελειώσεις για να περάσεις σε μια άλλη.
Το ενδεχόμενο να ξαναδώσεις το έχεις απορρίψει;
Άκουσα ότι μπορώ αφού τελειώσω οδοντιατρική να κάνω κάποια επιπλέον χρόνια (όχι 6) και να πάρω και πτυχίο ιατρικής. Αλλά δεν ξέρω περεταίρω λεπτομέρειες γι’αυτό ρωτάω εδώ πέρα .
 

skarecrow76

Νεοφερμένος

Ο skarecrow76 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Άκουσα ότι μπορώ αφού τελειώσω οδοντιατρική να κάνω κάποια επιπλέον χρόνια (όχι 6) και να πάρω και πτυχίο ιατρικής. Αλλά δεν ξέρω περεταίρω λεπτομέρειες γι’αυτό ρωτάω εδώ πέρα .


Πας από 3ο εξάμηνο.

ΕΚΠΑ για Οδοντίατρους λέει από 5ο εξάμηνο.
 

Συνημμένα

  • ΕΚΠΑ ΓΕΝΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ.pdf
    1.5 MB · Εμφανίσεις: 34
Τελευταία επεξεργασία:

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Με 16.460 λέτε να πιάνω σχολή πυροσβεστών Ειδικής κατηγορίας πολυτέκνων ?
Πιστεύω έχεις αρκετές πιθανότητες, αφού πέρυσι η βάση για τους πολύτεκνους (Α' ειδική κατηγορία) ήταν 16.400. Μάλιστα, ο αριθμός εισακτέων είναι ο ίδιος με πέρυσι. Οπότε, μάλλον οι φετινές βάσεις θα είναι στα ίδια επίπεδα.
 

Taxospl

Νεοφερμένος

Ο Taxospl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πιστεύω έχεις αρκετές πιθανότητες, αφού πέρυσι η βάση για τους πολύτεκνους (Α' ειδική κατηγορία) ήταν 16.400. Μάλιστα, ο αριθμός εισακτέων είναι ο ίδιος με πέρυσι. Οπότε, μάλλον οι φετινές βάσεις θα είναι στα ίδια επίπεδα.
Νομίζω πέρυσι δεν είχε για πολύτεκνους αν δεν κάνω λαθος
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Άκουσα ότι μπορώ αφού τελειώσω οδοντιατρική να κάνω κάποια επιπλέον χρόνια (όχι 6) και να πάρω και πτυχίο ιατρικής. Αλλά δεν ξέρω περεταίρω λεπτομέρειες γι’αυτό ρωτάω εδώ πέρα .
Νομίζω μπαίνεις στο 3ο έτος. Και πάλι όμως δεν νομίζεις ότι είναι μεγάλο χάσιμο χρόνου να τελειώσεις μια 5ετη σχολή (παλούκι κιολας από όσα ακούω) και μετά ιατρική; Εκτός αν θες να γίνεις γναθοχειρούργος. Ξέρω ότι ίσως δεν θες ούτε να το ακούσεις, αλλά μήπως να σκεφτόσουν να ξαναδώσεις; Ή να πας οδοντιατρική, να δώσεις λίγο χρόνο, να δεις αν σου αρέσει και να πορευτείς αναλόγως;
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top