Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Πωπω τελικά γρήγορα βγαίνουν οι βαθμοί, εμένα μου φάνηκε αιώνας πέρυσι…
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Αν περάσω στο τμήμα που θέλω αλλά σε άλλη πόλη και ξανά δώσω πανελλήνιες το 2024 μπορώ τότε να γραφτώ(αν περάσω προφανώς) στο ίδιο τμήμα αλλά στην πόλη που μένω; Ή δεν γίνεται αυτό που λέω;
ναι αλλά μόνο εφόσον γράψεις αρκετά μόρια το 24 ώστε να πιάνεις την βάση του τμήματος το 24. Οι βαθμοί του 23 δεν έχουν σχέση με τους βαθμούς του 24, ούτε το αν περάσεις το 23 στην σχολή που θες αλλά σε άλλη πόλη.

εν πάρει περιπτώσει, κάτσε να βγουν οι βαθμοί και βλέπεις. υπάρχει και το 10%, σε περίπτωση που βολεύει.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Me Me Me Fainting GIF by Archie Comics
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ρε αυτή η πρώτη εβδομάδα μετά τις πανελλήνιες είναι τόσο περίεργη. Δεν μπορώ να βγω από το μαιντσετ των πανελληνίων και να συνειδητοποιήσω ότι τελειώσαμε.
Συν ότι κάθε βράδυ βλέπω όνειρα ότι λύνω ασκήσεις και δεν μπορώ να ξεχαστώ λίγο😂
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
Εγώ περιμένω με αγωνία τα αποτελέσματα του ECPE. Δε θα αντέξω να ξανά αρχίσω ιδιαίτερα για Δεκέμβρη αν δεν περάσω :cry_x:
 

stee

Νεοφερμένος

Η stee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που σκεφτόμουν εφόσον γίνεται συζήτηση για τις πανελλήνιες. Πλησιάζει η ημερομηνία της ανακοίνωσης των βαθμολογιών μας και έχω αρχίσει να σκέφτομαι λίγο και το επερχόμενο μηχανογραφικο, έχοντας λίγο στο μυαλό μου εναν πιθανό μέσο όρο αν και ποτέ δεν μπορεί κανείς να ναι σίγουρος για κάτι τέτοιο.
Να μην μακρολογω, θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να μπει κανείς σε κάποια σχολή που πιάνει ακόμη κι αν δεν ήταν από τις επιλογές του για να κάνει μια αρχή και να δει πως θα παει όλο αυτό στην πορεία ( η οποια ειναι με πιο χαμηλά μόρια δεν είναι πχ ιατρική )ή να σκεφτεί σοβαρά να δώσει ξανα;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ρε αυτή η πρώτη εβδομάδα μετά τις πανελλήνιες είναι τόσο περίεργη. Δεν μπορώ να βγω από το μαιντσετ των πανελληνίων και να συνειδητοποιήσω ότι τελειώσαμε.
Συν ότι κάθε βράδυ βλέπω όνειρα ότι λύνω ασκήσεις και δεν μπορώ να ξεχαστώ λίγο😂
Εγώ εχθές το βράδυ είδα πως είχα πάρει το βοήθημα του Μαθιουδάκη και έλυνα ασκήσεις στην μέση του δρόμου, κλαίγοντας, γιατί θα γράφαμε αύριο. Δεν είσαι μόνος :lol:
 

littlefungi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο littlefungi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που σκεφτόμουν εφόσον γίνεται συζήτηση για τις πανελλήνιες. Πλησιάζει η ημερομηνία της ανακοίνωσης των βαθμολογιών μας και έχω αρχίσει να σκέφτομαι λίγο και το επερχόμενο μηχανογραφικο, έχοντας λίγο στο μυαλό μου εναν πιθανό μέσο όρο αν και ποτέ δεν μπορεί κανείς να ναι σίγουρος για κάτι τέτοιο.
Να μην μακρολογω, θεωρείτε ότι είναι καλύτερο να μπει κανείς σε κάποια σχολή που πιάνει ακόμη κι αν δεν ήταν από τις επιλογές του για να κάνει μια αρχή και να δει πως θα παει όλο αυτό στην πορεία ( η οποια ειναι με πιο χαμηλά μόρια δεν είναι πχ ιατρική )ή να σκεφτεί σοβαρά να δώσει ξανα;
Ειλικρινά εξαρτάται απο τη φάση στην οποία βρίσκεσαι. Πόσο πολύ θέλεις τη σχολή που πιθανώς δεν πιάνεις, αν είσαι οκει να συμβιβαστείς με μια άλλη σχολή.
Έδωσα 2η φορά πανελλήνιες και ήταν πάρα πολύ ψυχοφθόρο και απαιτούσε μεγάλη προσπάθεια. Αλλά πιστεύω για μένα ήταν ίσως λιγοοοο πιο εύκολο από την πρώτη χρόνια επειδή πήρα πολύ συνειδητά την απόφαση να ξαναδώσω, γνωρίζοντας τι με περιμένει και τι θα θυσίαζα.
Να σημειωθεί ότι εγώ έκανα αρχικά τη 2η επιλογή που είπες και πήγα στη σχολή που είχα περάσει, αλλά δε μου άρεσε, ωστόσο δε μετανιώνω αυτή την απόφαση.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Να σημειωθεί ότι εγώ έκανα αρχικά τη 2η επιλογή που είπες και πήγα στη σχολή που είχα περάσει, αλλά δε μου άρεσε, ωστόσο δε μετανιώνω αυτή την απόφαση.
εγώ, αλλά μετάνιωσα(το να πάω στην 2η επιλογή) , κυρίως ψυχολογικά
kekw-emote-2.jpg
 

Mariamar

Νεοφερμένος

Η Mariamar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδάκια μ έχουμε εκτιμήσεις πως γράψαμε φέτος θεωρητική και αν πρόκειται να πέσουν η να ανέβουν οι βάσεις? Καλά αποτελέσματα σε όλους.. 🤎
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Η λογικη λέει ότι θα πέσουν ότι έχουν πάει χειρότερα από πέρσι τώρα αν υπάρχουν διάφορες τύπου 100-200 είναι τπτ το θέμα ειναι πέσουν τουλάχιστον 500 μόρια και παραπάνω
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Από ό,τι φαίνεται σίγουρα θα πέσουν οι βάσεις σε όλες τις κατευθύνσεις. Τώρα για το πόσο θα δούμε.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
Σχετικό-άσχετο θυμήθηκα που πέρσι έλεγαν ξανά και ξανά για πτώση βάσεων και η βάση της σχολής μου έπεσε... ΕΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΜΟΡΙΟ :hehe:
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Καλά ναι, απλά της έδιναν σχετικά μεγάλη πτώση, δε θυμάμαι πόσα μόρια. Απλά ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι θα γίνει με τις βάσεις.
Αυτό ακριβώς. Κανείς δεν μπορεί να γνωρίζει μέχρι να ανακοινωθούν.
 

mvas

Νεοφερμένος

Ο mvas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Από ό,τι φαίνεται σίγουρα θα πέσουν οι βάσεις σε όλες τις κατευθύνσεις. Τώρα για το πόσο θα δούμε.
Απ' ότι διαβάζω, δεν φαίνεται να προκύπτει κάτι τέτοιο για τη θετική κατεύθυνση. Μαθηματικά και γλώσσα μάλλον είναι λίγο καλύτερα από πέρυσι, φυσική τα ίδια και χημεία χειρότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Απ' ότι διαβάζω, δεν φαίνεται να προκύπτει κάτι τέτοιο για τις θετικές. Μαθηματικά και γλώσσα μάλλον είναι λίγο καλύτερα από πέρυσι, φυσική τα ίδια και χημεία χειρότερα.
Οι απόψεις διίστανται για αυτό το ζήτημα. Άλλοι λένε ότι οι επιδόσεις στα Μαθηματικά είναι απογοητευτικές και θα κινηθούν οι βαθμολογίες όπως πέρυσι ενώ για τη χημεία περιμένουν παρόμοιους βαθμούς. Υπάρχει μία ασάφεια ακόμα καθώς δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα τα αποτελέσματα. Αναμένουμε τα στατιστικά του υποργείου.
 

stee

Νεοφερμένος

Η stee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής Γεωπονικού. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι απόψεις διίστανται για αυτό το ζήτημα. Άλλοι λένε ότι οι επιδόσεις στα Μαθηματικά είναι απογοητευτικές και θα κινηθούν οι βαθμολογίες όπως πέρυσι ενώ για τη χημεία περιμένουν παρόμοιους βαθμούς. Υπάρχει μία ασάφεια ακόμα καθώς δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα τα αποτελέσματα. Αναμένουμε τα στατιστικά του υποργείου.
Ακριβώς. Άλλοι λένε ότι θα υπάρχει πτώση ειδικά στην θετική κατεύθυνση και στην κατεύθυνση των επιστημών υγείας λόγω φυσικής και βιολογίας. Άλλοι λένε ότι δεν θα υπάρχουν αυξομειώσεις γενικότερα σε κανένα πεδίο. Είναι αδύνατον να κάνουμε τέτοιες υποθέσεις. Πάντως αυτό που βγάζουν κάποια στατιστικά από 400 γραπτά πχ δεν είναι καθόλου αντιπροσωπευτικο γιατί αυτά προκύπτουν από συγκεκριμένα σχολεία και είναι πολύ μικρό το δείγμα των υποψηφίων. Οπότε δεν έχουμε πάρα να περιμένουμε όπως λες μέχρι τα στατιστικά του υπουργείου κι όχι των σάιτ που ενημερώνουν σχετικά με τις πανελλήνιες ή άλλων φροντιστηριακων ιστοσελίδων.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top