Πανελλήνιες 2023 - Κουβεντούλα

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ασε κι εγώ έχασα από βλακώδη λάθη και αριθμητικά. Βγαίνοντας από την αίθουσα μου ήρθαν οι απαντήσεις στο μυαλό πριν προλαβω καν να τις δω. Είμαι οριακά να μην περασω εκεί που θέλω. Τόσο διάβασμα κι ενδέχεται να πεσει στο κενό, εχω εκνευριστεί απειρα με τον εαυτό μου
Same εδώ έχασα ένα ολόκληρο θέμα θέμα το οποίο το ελυνα για πλάκα ακόμα και στις 3η ώρα το βράδυ δηλαδή πράγματικα αν δεν περάσω είμαι στο σημείο να κοπανήσω στον τοίχο
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Same εδώ έχασα ένα ολόκληρο θέμα θέμα το οποίο το ελυνα για πλάκα ακόμα και στις 3η ώρα το βράδυ δηλαδή πράγματικα αν δεν περάσω είμαι στο σημείο να κοπανήσω στον τοίχο
Κυριολεκτικά αυτή παιζει να είναι και η δική μου αντίδραση. Μα να μου έρχονται οι απαντήσεις ετεροχρονισμένα; Εντωμεταξύ εκνευρίζομαι γιατί καποιες μου ήρθαν και την ώρα που έγραφα αλλά εγώ για κάποιο λόγο εκείνη την ώρα έπεισα τον εαυτό μου ότι ήταν λάθος. Ασε που παρερμηνευσα και την εκφώνηση σε ένα δυο ερωτήματα με αποτέλεσμα να χάσω και από εκεί μονάδες. Πραγματικά ο, τι να ναι
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Τι να πω
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
dudes μην απελπίζεστε. εκτός του ότι δεν ξέρετε σίγουρα την έκβαση αν δεν βγουν οι βαθμοί και οι βάσεις, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. δεν είστε ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που έκαναν "χαζολαθακια" σε πράγματα που ήξεραν
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
dudes μην απελπίζεστε. εκτός του ότι δεν ξέρετε σίγουρα την έκβαση αν δεν βγουν οι βαθμοί και οι βάσεις, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. δεν είστε ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που έκαναν "χαζολαθακια" σε πράγματα που ήξεραν
Δεν είπα ότι ήρθε το τέλος του κόσμου αλλά είναι πολυ κρίμα γιατί μου στοίχισαν ενώ θα μπορούσε να έχει παει τέλεια (όπως κι έπρεπε με βάση την προετοιμασια που είχα κάνει)
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
dudes μην απελπίζεστε. εκτός του ότι δεν ξέρετε σίγουρα την έκβαση αν δεν βγουν οι βαθμοί και οι βάσεις, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. δεν είστε ούτε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι που έκαναν "χαζολαθακια" σε πράγματα που ήξεραν
Σωστά! Εγώ το μακρινό 1991 που έδινα πανελληνιες έβλεπα μια άσκηση στη Χημεία (που σημειωτέον την είχα λύσει άπειρες φορές στο φροντιστήριο) και δεν μπορούσα να καταλάβω τι να κάνω.
Δεν την έλυσα, βγήκα έξω και πριν βγω από την πόρτα μου ήρθε η λύση! Έκατσα εκεί στο πεζούλι και έκλαιγα, έχασα γι' αυτό την Αρχιτεκτονική.
Βέβαια ξαναεδωσα το 1992 και πέρασα. Αλλά αυτή η φάση δεν ξεχνιέται. Τώρα που το ξανασκεφτομαι λέω άξιζε τον κόπο το κλαμα; όχι, γιατί δεν άλλαζε πλέον τίποτα.
Γι' αυτό χαλαρώστε και περιμένετε.
 

kyriakos2005

Νεοφερμένος

Ο kyriakos2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μια εκτίμηση για αστυφυλάκων γενική σειρά;(ξέρω είναι πολύ νωρίς,δεν έχουν βγεί καν οι βαθμολογίες κτλ) αλλά είμαι ψιλό απελπισμένος με την αναμονή για τους κόπους μου ολών αυτών των ετών..
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Μια εκτίμηση για αστυφυλάκων γενική σειρά;(ξέρω είναι πολύ νωρίς,δεν έχουν βγεί καν οι βαθμολογίες κτλ) αλλά είμαι ψιλό απελπισμένος με την αναμονή για τους κόπους μου ολών αυτών των ετών..
Είχα διαβάσει σε άρθρο ότι επειδή θα πάρουν περισσότερα άτομα στη συγκεκριμένη σχολή ίσως κατέβουν οι βάσεις. Θα δείξει.
 

giorgos78

Νεοφερμένος

Ο giorgos78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Μια εκτίμηση για αστυφυλάκων γενική σειρά;(ξέρω είναι πολύ νωρίς,δεν έχουν βγεί καν οι βαθμολογίες κτλ) αλλά είμαι ψιλό απελπισμένος με την αναμονή για τους κόπους μου ολών αυτών των ετών..
Και εγώ αστυφυλάκων θέλω και δεν έχω πάει όπως θα ήθελα μακάρι πάντως να πέσουν
 

augustine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η augustine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Δεν είπα ότι ήρθε το τέλος του κόσμου αλλά είναι πολυ κρίμα γιατί μου στοίχισαν ενώ θα μπορούσε να έχει παει τέλεια (όπως κι έπρεπε με βάση την προετοιμασια που είχα κάνει)
Μου συνέβη το ίδιο σε σχεδόν όλα τα μαθήματα... Αργότερα μέσα στην ημέρα, σε μια στιγμή ηρεμίας ερχόταν και η σωστή απάντηση :lol:
Σε αυτή την περίπτωση δεν ισχύει το κάλλιο αργά παρά ποτέ...
 

panaman

Νεοφερμένος

Ο panaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς πλήθος υποψηφίων 2023 των ΕΠΑΛ. Όχι απαραίτητα πλήθος ανά ομάδα. Έστω και ανεπίσημα, κατά προσέγγιση.
 

jser

Νεοφερμένος

Ο jser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
παρομοιως πληθος υποψηφιων γελ
 

giorgos78

Νεοφερμένος

Ο giorgos78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος τα παιδιά που δεν πάνε στις εξετάσεις και μηδενίζονται αν επηρεάζουν έστω και λίγο τις βάσεις ;
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Θεωρώ οχι
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,575 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος τα παιδιά που δεν πάνε στις εξετάσεις και μηδενίζονται αν επηρεάζουν έστω και λίγο τις βάσεις ;
Δεν επηρεάζουν. Μόνο όσοι πάνε και δίνουν λευκή κόλλα πιέζουν προς τα κάτω την Ελάχιστη Βάση Εισαγωγής, αλλά όχι τις βάσεις του κάθε τμήματος.
 

Magigi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Magigi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Αναμένω τα αποτελέσματα των πανελληνίων αλλά επειδή πάνω κάτω ξέρω πού κυμαίνονται θέλω να ρωτήσω κάτι, αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει.

Για οικονομικούς λόγους θέλω να περάσω στην πόλη που μένω, ωστόσο η περίπτωσή μου, από όσο ξέρω, δεν πληροί τις προϋποθέσεις για μετεγγραφή. Επειδή, αν δεν πέσουν οι βάσεις, ενδέχεται να μην περάσω στη σχολή στην πόλη μου ρωτάω το εξής:

Αν περάσω στο τμήμα που θέλω αλλά σε άλλη πόλη και ξανά δώσω πανελλήνιες το 2024 μπορώ τότε να γραφτώ(αν περάσω προφανώς) στο ίδιο τμήμα αλλά στην πόλη που μένω; Ή δεν γίνεται αυτό που λέω;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,854 μηνύματα.
 

iiTzArismaltor_

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Τι λέτε, προλαβαίνω να βγάλω εισιτήριο μέχρι την άλλη Πέμπτη για Ατλαντίδα; :thumbsup:
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top