Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
ναιι καλέ γι'αυτό σε ρώτησα, συμφοιτητες είστε. Πάντως πέρσυ που πήρα μετεγγραφη, αφού πήγα τα δικαιολογητικά στην γραμματεία, πολύ γρήγορα με πήρε τηλ για το χαρτί διαγραφής και έστειλε τους κωδικούς, δεν χρειάστηκε καν να λήξει η προθεσμία. Ελπίζω το ίδιο να κάνει και το δικό σας τμήμα. Μάθε ποια βιβλία προτείνουν οι καθηγητές για να μπεις και στον Εύδοξο να τελειώνεις
Αντε να δουμε 😊 εγω την παρασκευη θα τα παω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα χαρτια που θα τα παμε στην γραμματεια να τα βαλω σε φακελο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης την διαγραφη απο το αλλο τμημα μπορω να την ζητησω απο τωρα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αντε να δουμε 😊 εγω την παρασκευη θα τα παω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα χαρτια που θα τα παμε στην γραμματεια να τα βαλω σε φακελο?
ναιι και εγώ σε φάκελο τα είχα. Το πιο πιθανό είναι όταν πας εκεί, η γραμματέας να διαβάζει ταυτοχρονα και τα δικαιολογητικά που ανέβασες ηλεκτρονικα οπότε θα στα απαριθμήσει, εσύ θα τα αφήσεις μπροστά της και τέλος. Πρόσεξε μην ξεχάσεις κάτι, γιατί θα σε πουν ξαναελα αύριο.
Επισης την διαγραφη απο το αλλο τμημα μπορω να την ζητησω απο τωρα?
Όχι όχι μην το βιαστεις, για να είμαστε σιγουρες την διαγραφή θα την ζητήσεις από το άλλο τμήμα μόνο όταν σε ειδοποιησει η γραμματεία του απθ.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Επισης κατι ακομη, οταν με το καλο παρω κωδικους πρεπει να μπω να κανω δηλωση μαθηματων κ μετα να ζητησω τα βιβλια απο ευδοξο?
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Επισης κατι ακομη, οταν με το καλο παρω κωδικους πρεπει να μπω να κανω δηλωση μαθηματων κ μετα να ζητησω τα βιβλια απο ευδοξο?
Ακριβώς. Πρώτα δηλώνεις μαθήματα και μετά μπαίνεις στον Εύδοξο. Έχε στο νου σου ότι επειδή οι δηλώσεις μαθημάτων ειναι τώρα κλειστές, μπορεί η γραμματεία να σου την κάνει. Διαφορετικά θα ανοίξουν εκ νέου
Στο elearning δεν έχεις μπει καθόλου ε;
 

katpe

Νεοφερμένος

Η katpe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ο γιος μου πηρε μεταγραφή στην δεύτερη επιλογή του στο παπει πληροφορικης. εχοντας 2 μορια . Ομως ηθελε να παρει στην πρωτη του επιλογη παμακ πληροφορικης που ειχε δυστυχώς 5-5,5 μορια . η θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα μας και εχει και συγγενικο σπιτι να τον φιλοξενήσει . Πιστεύεται οτι με αιτηση θεραπειας – ενστανση μπορουμε να πετυχουμε κατι; Και αν γινει …και δεν παει…μπορει να παραμεινει στο παπει; Ευχαριστω παρα πολυ !!!! και μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις θεραπειας -ενστανση;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ο γιος μου πηρε μεταγραφή στην δεύτερη επιλογή του στο παπει πληροφορικης. εχοντας 2 μορια . Ομως ηθελε να παρει στην πρωτη του επιλογη παμακ πληροφορικης που ειχε δυστυχώς 5-5,5 μορια . η θεσσαλονικη ειναι πιο κοντα μας και εχει και συγγενικο σπιτι να τον φιλοξενήσει . Πιστεύεται οτι με αιτηση θεραπειας – ενστανση μπορουμε να πετυχουμε κατι; Και αν γινει …και δεν παει…μπορει να παραμεινει στο παπει; Ευχαριστω παρα πολυ !!!! και μεχρι ποτε ειναι οι αιτησεις θεραπειας -ενστανση;
Τυχαίνει και ήμουν θύμα μιας παρόμοιας κατάστασης όταν το μακρινό 2018 πέρασα στο πανεπιστήμιο.

Η απάντηση είναι ότι οι ενστάσεις είναι τυπικά χαρτιά που δεν δίνονται σημασία από κανέναν. Αξίζει να προσπαθήσετε πάντως!

Εαν πήρε όντως μετεγγραφή για το ΠΑΠΕΙ και ολοκληρώσει τις διαδικασίες μετεγγραφών (που μεταξύ άλλων απαιτούν και την διαγραφή από το τμήμα προσέλευσης) θα μείνει εκεί!
 

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
παιδια καλησπερα, να ρωτησω στην περιπτωσαρα που δν βρισκεται με τπτ η εκτύπωση με το αποτελεσμα της μετεγγραφής ,τι γινεται??
 

katpe

Νεοφερμένος

Η katpe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

Alin22

Νεοφερμένος

Η Alin22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Υπέγραψες διαγραφή πριν βγει η μετεγγρα

Υπέγραψες διαγραφή πριν βγει η μετεγγραφή;
οχι, όλα έγιναν κανονικά εκτός απο την εκτύπωση της αίτησης. Ο γιος μιας φιλης πανω στον χαμο ξεχαστηκε...
 

Nick254

Νεοφερμένος

Ο Nick254 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα έγινε δεκτή η μετεγγραφή μου σε ένα τμήμα το ερώτημα είναι το εργαστήριο α εξαμήνου που δεν έχω κάνει μαθημα το χάνω. ;
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Καλησπέρα έγινε δεκτή η μετεγγραφή μου σε ένα τμήμα το ερώτημα είναι το εργαστήριο α εξαμήνου που δεν έχω κάνει μαθημα το χάνω. ;
Εκτός αν έχει το τμήμα μεριμνήσει για τους μετεγγραφέντες, ναι το χάνεις.
 

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλημερα.Αφου καταθεσαμε τα εντυπα που ζητησαν για τη μετεγγραφη..στειλαμε κ καποια εξτρα(φωτογραφιες..πιστοποιητικο γεννησης..βεβαιωση για το αμκα..) τωρα ποια ειναι η διαδικασια που ακολουθει..?
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Στο απθ εχει παρει κανεις απάντηση για το 3ο βημα ωστε να παρουμε την βεβαιωση διαγραφης και να τους την δώσουμε?
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καλημέρα σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζει κάποιος τι γίνεται στην περίπτωση που δύο αδέλφια δίνουν την ίδια χρονιά πανελλήνιες και περάσουν σε διαφορετική πόλη. Αν πληρούνται τα κριτήρια, μπορεί ο ένας από τους δύο να ζητήσει μεταγραφή στην πόλη του άλλου; Αν όχι, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βρεθούν στην ίδια πόλη;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Στο απθ εχει παρει κανεις απάντηση για το 3ο βημα ωστε να παρουμε την βεβαιωση διαγραφης και να τους την δώσουμε?
Καλημερα...μολις τωρα εβγαλε το μηχ μηχ/κων πατρας ..να προχωρησουμε σε διαγραφη.
 

Christos1971

Νεοφερμένος

Ο Christos1971 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Στο δικό μας τμήμα ΗΜΜΥ ΕΜΠ ζητάνε τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής (μαζί με τα υπόλοιπα). Στην δικιά μου αίτηση (με μοριοδοτούμενα κριτήρια) ζητάνε και τη βεβαίωση διαγραφής από το τμήμα προέλευσης. Εγώ τη ζήτησα από το παν. Θεσσαλίας, μου τη στείλανε και εγώ την έστειλα στη γραμματεία μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά. Τους ζήτησα να με ενημερώσουν για τυχόν λάθη ή παραλείψεις και σήμερα μου απάντησαν ότι έλαβαν τα δικαιολογητικά. Νομίζω ότι καθε γραμματεία έχει το δικό της σύστημα.
Καλημέρα. Πάντως στο site της γραμματείας ΗΜΜΥ του ΕΜΠ αναφέρει: ¨Οι δικαιούχοι δεν θα πρέπει να ζητήσουν διαγραφή από το Ίδρυμα Προέλευσης μέχρι να γίνει ο έλεγχος των δικαιολογητικών και να ολοκληρωθεί η διαδικασία της μετεγγραφής με απόφαση Γενικής Συνέλευσης της Σχολής"
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 933 μηνύματα.

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σας ειδοποιησαν ξεχωριστα ή ανακοινωση του τμηματος?
Στις ανακοινωσεις τμηματος βγαλανε τα ονοματα πο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στις ανακοινωσεις τμηματος βγαλανε τα ονοματα πο
Κ ζητανε τωρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τη διαγραφη
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top