Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Εννοεί ότι θέλει τη διαγραφή από το τμήμα που πέρασες αρχικά. Θα πάρεις τηλ τη γραμματεία του τμήματος για να σου τη στείλουν στο mail σου.
Α δλδ θα πρεπει να επικοινωνήσω μαζι τους, οκευ τελεια θενξ. Θα πρεπει να παω να βγαλω και καμια φωτογραφια γτ δεν εχω να τους δωσω, την εχω μονο σε pdf... Παρασκευη θα τους τα παω ετσι κιαλλιως μαλλον γτ απο σμρα μεχρι πεμπτη δεν εχουμε μαθημα 😇😇
 

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλημερα.Σας ζητησαν δισγραφη?Γιατι στο παν/μιο πατρας ζητησαν τα δικαιολογητικα ως την τεταρτη.Θα τα ελεγξει επιτροπη κ μετα θα ζητγσουν διαγραφη κλπ
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Καλημερα.Σας ζητησαν δισγραφη?Γιατι στο παν/μιο πατρας ζητησαν τα δικαιολογητικα ως την τεταρτη.Θα τα ελεγξει επιτροπη κ μετα θα ζητγσουν διαγραφη κλπ
Αφού παραληφούν όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά, και τυχόν επιπλέον κατά το νόμο απαιτούμενα, και ολοκληρωθεί και ο έλεγχος τους, θα κληθείς από τη Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής να προσκομίσεις τη διαγραφή σου από το Τμήμα προέλευσης, προκειμένου να οριστικοποιηθεί η μετεγγραφή σου και η εγγραφή στου στο νέο σου Τμήμα στο ΑΠΘ.
Αυτο εγραφε, δεν θα την παω τωρα.
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Αφού παραληφούν όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά, και τυχόν επιπλέον κατά το νόμο απαιτούμενα, και ολοκληρωθεί και ο έλεγχος τους, θα κληθείς από τη Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής να προσκομίσεις τη διαγραφή σου από το Τμήμα προέλευσης, προκειμένου να οριστικοποιηθεί η μετεγγραφή σου και η εγγραφή στου στο νέο σου Τμήμα στο ΑΠΘ.
Αυτο εγραφε, δεν θα την παω τωρα.
Στο δικό μας τμήμα ΗΜΜΥ ΕΜΠ ζητάνε τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής (μαζί με τα υπόλοιπα). Στην δικιά μου αίτηση (με μοριοδοτούμενα κριτήρια) ζητάνε και τη βεβαίωση διαγραφής από το τμήμα προέλευσης. Εγώ τη ζήτησα από το παν. Θεσσαλίας, μου τη στείλανε και εγώ την έστειλα στη γραμματεία μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά. Τους ζήτησα να με ενημερώσουν για τυχόν λάθη ή παραλείψεις και σήμερα μου απάντησαν ότι έλαβαν τα δικαιολογητικά. Νομίζω ότι καθε γραμματεία έχει το δικό της σύστημα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,577 μηνύματα.
Στο δικό μας τμήμα ΗΜΜΥ ΕΜΠ ζητάνε τα δικαιολογητικά που αναγράφονται στην ηλεκτρονική αίτηση μετεγγραφής (μαζί με τα υπόλοιπα). Στην δικιά μου αίτηση (με μοριοδοτούμενα κριτήρια) ζητάνε και τη βεβαίωση διαγραφής από το τμήμα προέλευσης. Εγώ τη ζήτησα από το παν. Θεσσαλίας, μου τη στείλανε και εγώ την έστειλα στη γραμματεία μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά. Τους ζήτησα να με ενημερώσουν για τυχόν λάθη ή παραλείψεις και σήμερα μου απάντησαν ότι έλαβαν τα δικαιολογητικά. Νομίζω ότι καθε γραμματεία έχει το δικό της σύστημα.
Νομιζω το βιαστήκατε με την διαγραφη , θα επρεπε να περιμενετε ειδοποίηση απο το εμπ πρωτα.
Εν πασει περιπτωση φετος το εμπ ειναι light με τους ελεγχους και δεν θα εχετε θεμα.
 

Φραπεδοφιλόσοφος

Νεοφερμένος

Ο Φραπεδοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παιδιά, στην υπεύθυνη δήλωση που πρέπει να υπογράψουν τα αδέρφια των μετεγγραφώμενων, βάζουμε ως αποδέκτη το Υπουργείο Παιδείας;
 

phoni

Νεοφερμένος

Η phoni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Νομιζω το βιαστήκατε με την διαγραφη , θα επρεπε να περιμενετε ειδοποίηση απο το εμπ πρωτα.
Εν πασει περιπτωση φετος το εμπ ειναι light με τους ελεγχους και δεν θα εχετε θεμα.
Παιδιά χίλια συγνώμη αλλά με τόσα δικαιολογητικά μπερδεύτηκα. Εννοούσα βεβαίωση εγγραφής και ελπίζω να μην μπέρδεψα κανέναν :redface:.Ειδικά στις προηγούμενες αναρτήσεις. Ούτως ή άλλως δεν υπήρχε περίπτωση να δώσουν βεβαίωση διαγραφής προτού ολοκληρωθεί όλη η διαδικασία. Και πάλι χίλια συγνώμη αν σας μπέρδεψα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,577 μηνύματα.

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Αφού παραληφούν όλα τα παραπάνω δικαιολογητικά, και τυχόν επιπλέον κατά το νόμο απαιτούμενα, και ολοκληρωθεί και ο έλεγχος τους, θα κληθείς από τη Γραμματεία του Τμήματος υποδοχής να προσκομίσεις τη διαγραφή σου από το Τμήμα προέλευσης, προκειμένου να οριστικοποιηθεί η μετεγγραφή σου και η εγγραφή στου στο νέο σου Τμήμα στο ΑΠΘ.
Αυτο εγραφε, δεν θα την παω τωρα.
γειααα. Να σε ρωτήσω, τα δικαιολογητικά που ζήτησαν έπρεπε να τα ανεβάσετε πρώτα ηλεκτρονικά ή απευθείας έντυπα τα πηγαίνετε στην γραμματεία;
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
γειααα. Να σε ρωτήσω, τα δικαιολογητικά που ζήτησαν έπρεπε να τα ανεβάσετε πρώτα ηλεκτρονικά ή απευθείας έντυπα τα πηγαίνετε στην γραμματεία;
Και τα 2 πρεπει να τα κανουμε, τα ανεβαζουμε και τα πηγαινουμε στην γραμματεια. Μετα θα μας ζητησουν διαγραφη απο την παλια σχολη και θα παρουμε τους κωδικους
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
αν μας ζητησουν διαγραφη απο την σχολη προελευσης σημαινει οτι εχουν τσεκαρει τα δικαιολογητικα ?
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ναι αν καταλαβα καλα η διαγραφη θα ζητηθει μετα τις 23 Νοεμβρίου
Νομίζω εξαρτάται απο τη σχολή.εμενα με πήραν προχθές και μου είπαν να τους στείλω υπεύθυνη δήλωση για ότι θέλω να διαγραφτω από το τμημα
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Και τα 2 πρεπει να τα κανουμε, τα ανεβαζουμε και τα πηγαινουμε στην γραμματεια. Μετα θα μας ζητησουν διαγραφη απο την παλια σχολη και θα παρουμε τους κωδικους
Καλα θυμόμουν.. το έβγαλαν σε ανακοίνωση φαντάζομαι που το έλεγε;
και προφανώς αν δεν τα ανεβάσεις πρώτα και τα πας στην γραμματεία απευθείας θα στα γυρισουν πίσω γιατί δεν μπορούν να τα ελέγξουν.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Καλα θυμόμουν.. το έβγαλαν σε ανακοίνωση φαντάζομαι που το έλεγε;
και προφανώς αν δεν τα ανεβάσεις πρώτα και τα πας στην γραμματεία απευθείας θα στα γυρισουν πίσω γιατί δεν μπορούν να τα ελέγξουν.
Ναι το εχουν βγαλει σε ανακοινωση. Στην ουσια ειναι 3 βηματα
Το 1ο βηματα ειναι να τα ανεβασουμε στην πλατφορμα, το 2ο ειναι να τους τα παμε. Τα 2 αυτα βηματα ειναι απο 14-23 φεβρουαριου.
Το 3ο βημα ειναι αφου ελεγχθούν ολα θα πρεπει να τους παμε την διαγραφη απο την παλια σχολη. Μετα λεει θα παρουμε sms με κωδικους ωστε να μπαινουμε σε elearning και να ζητησουμε επιτελους βιβλια. Φανταζομαι κωδικους κλπ θα παρουμε μετα τις 23. Δεν θα δινουν δλδ σε οσους τα πανε κατευθειαν. Ετσι κιαλλιως η σχολη μας ειναι τριτη τεταρτη πεμπτη κλειστα αρα δεν νμζω να τα εχει παει κ κανεις 🤣
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ναι το εχουν βγαλει σε ανακοινωση. Στην ουσια ειναι 3 βηματα
Το 1ο βηματα ειναι να τα ανεβασουμε στην πλατφορμα, το 2ο ειναι να τους τα παμε. Τα 2 αυτα βηματα ειναι απο 14-23 φεβρουαριου.
Το 3ο βημα ειναι αφου ελεγχθούν ολα θα πρεπει να τους παμε την διαγραφη απο την παλια σχολη. Μετα λεει θα παρουμε sms με κωδικους ωστε να μπαινουμε σε elearning και να ζητησουμε επιτελους βιβλια. Φανταζομαι κωδικους κλπ θα παρουμε μετα τις 23. Δεν θα δινουν δλδ σε οσους τα πανε κατευθειαν. Ετσι κιαλλιως η σχολη μας ειναι τριτη τεταρτη πεμπτη κλειστα αρα δεν νμζω να τα εχει παει κ κανεις 🤣
αα ούτε τρίτη πηγατε;; και εμείς που έχουμε δίπλα την κατάληψη, μια χαρά μας έκαναν μαθημα.
πάλι καλά τα έγραψες γιατί έχω εδώ έναν φίλο που επειδή έγινε δεκτή η μετεγγραφή του για μηχ μηχ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου και δεν ακούει, λεει θα πάω απευθείας να τα δώσω.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
αα ούτε τρίτη πηγατε;; και εμείς που έχουμε δίπλα την κατάληψη, μια χαρά μας έκαναν μαθημα.
πάλι καλά τα έγραψες γιατί έχω εδώ έναν φίλο που επειδή έγινε δεκτή η μετεγγραφή του για μηχ μηχ κοιμάται τον ύπνο του δικαίου και δεν ακούει, λεει θα πάω απευθείας να τα δώσω.
Δεν καναμε την τριτη μαθημα εμεις 😆
Α και γω μηχ μηχ ειμαι. 1ο ετος ο φιλος? Στο ιδιο τμημα τοτε ειμαστε 🤣
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Δεν καναμε την τριτη μαθημα εμεις 😆
Α και γω μηχ μηχ ειμαι. 1ο ετος ο φιλος? Στο ιδιο τμημα τοτε ειμαστε 🤣
ναιι καλέ γι'αυτό σε ρώτησα, συμφοιτητες είστε. Πάντως πέρσυ που πήρα μετεγγραφη, αφού πήγα τα δικαιολογητικά στην γραμματεία, πολύ γρήγορα με πήρε τηλ για το χαρτί διαγραφής και έστειλε τους κωδικούς, δεν χρειάστηκε καν να λήξει η προθεσμία. Ελπίζω το ίδιο να κάνει και το δικό σας τμήμα. Μάθε ποια βιβλία προτείνουν οι καθηγητές για να μπεις και στον Εύδοξο να τελειώνεις
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top