Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ενταξει μη παραβιαζεστε,,η γυναικα εκανε καλη δουλεια φετος,,ενα μηνα ποιο μπροστα τα εκανε.. δεν μπορει ομως και να μπει στην λειτουργια των σχολων.
Τα εργαστηρια τωρα αρχιζουν και τα περισσοτερα θα βαλουν τα παιδια μεσα μονο με την πληροφορια οτι πηραν την μετεγγραφη οποτε δεν θα τα χασουν.
και βιβλια θα παρουν και εξετασεις θα δωσουν.
Μίλησα πριν λίγο με την γραμματεία στο ΠΑΔΑ και μου είπαν ότι δεν έχουν στείλει ακόμα τις λίστες με τα ονόματα!!! για τις μετεγγραφές και ούτε την σχετική εγκύκλιο, οπότε δεν μπορεί να παρακολουθήσει !!! Με λίγα λόγια, "δεν θα σου κάνουμε την χάρη. το εξάμηνο θα το χάσεις!" Στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (στο Ηράκλειο) έχουν δώσει προσωρινούς κωδικούς από τον Σεπτέμβρη για όσους μεταγράφονται....
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,140 μηνύματα.
Μίλησα πριν λίγο με την γραμματεία στο ΠΑΔΑ και μου είπαν ότι δεν έχουν στείλει ακόμα τις λίστες με τα ονόματα!!! για τις μετεγγραφές και ούτε την σχετική εγκύκλιο, οπότε δεν μπορεί να παρακολουθήσει !!! Με λίγα λόγια, "δεν θα σου κάνουμε την χάρη. το εξάμηνο θα το χάσεις!" Στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (στο Ηράκλειο) έχουν δώσει προσωρινούς κωδικούς από τον Σεπτέμβρη για όσους μεταγράφονται....
Καταλαβαίνω την ταραχή σας, αλλά καλύτερα να "χαθεί" ένα εξάμηνο (που εαν πάει το παιδί σας τον Σεπτέμβρη και τα περάσει δεν υπάρχει θέμα) παρά να "χαθούν" τέσσερα χρόνια.
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ξέρετε αν η αίτηση για σίτιση θα ανοίξει ξανά για όσους πήραμε μετεγγραφή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Ξέρετε αν η αίτηση για σίτιση θα ανοίξει ξανά για όσους πήραμε μετεγγραφή;
Λογικα πρεπει αλλα στην πραξη εξαρταται απο το αν το πανεπιστήμιο εχει ικανα χρηματα για την σιτιση.
Μπορεις να δεις τις περσινες ανακοινωσεις για να καταλαβεις
 

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Δεν κουνιέται φύλλο στο δέντρο των μεταγραφών....
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Ρε παιδια εχετε δει καμια σχολη να παιρνει τα δικαιολογητικά? Τι φαση? Απο βδομαδα θα γινουν αυτα?
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ουτε στην πατρα βγαλαν ανακοινωση ακομη
 

Evaa

Νεοφερμένος

Η Evaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ουτε σε εκπα τιποτα. Και ξεκινάνε και οι δηλώσεις απο βδομαδα
 

Billas

Νεοφερμένος

Ο Billas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Το ΔΙΠΑΕ από 31/10 έβγαλε ανακοίνωση για τα δικαιολογητικά!!!!
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Και γω στο απθ ακομη περιμενω.
 

Χάρις

Νεοφερμένος

Η Χάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Θα ήθελα να διευκρινίσω το εξής: επειδή έχω ήδη έτοιμα τα δικαιολογητικά που ζητούνται στην κατηγορία μεταγραφής φοιτητή και συγκεκριμένα στο Βιολογικό ΑΠΘ, τι ημερομηνία πρέπει να έχει η υπεύθυνη δήλωση της αδερφής μου ότι δεν είναι ήδη πτυχιούχος και η βεβαίωση από την σχολή της?
Υπάρχει περίπτωση να ζητήσουν η ημερομηνία υπεύθυνης δήλωσης να συμπίπτει με την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών στην γραμματεία της σχολής υποδοχής?
 

Μαραθ22

Νεοφερμένος

Η Μαραθ22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στο τμήμα νηπιαγωγών Ρεθύμνου που πήρα μετεγγραφή έβγαλαν ανακοίνωση σήμερα για κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφής από Τετάρτη 9/11. Ωστόσο το τμήμα που είμαι γραμμένη τώρα ΔΠΘ έβγαλε σήμερα ανακοίνωση για δήλωση μαθημάτων από Δευτέρα 7/11.
Εγώ τί κάνω? Δηλώνω κανονικά τα μαθήματα? Είναι υποχρεωτικό?
 

Evaa

Νεοφερμένος

Η Evaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στο τμήμα νηπιαγωγών Ρεθύμνου που πήρα μετεγγραφή έβγαλαν ανακοίνωση σήμερα για κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφής από Τετάρτη 9/11. Ωστόσο το τμήμα που είμαι γραμμένη τώρα ΔΠΘ έβγαλε σήμερα ανακοίνωση για δήλωση μαθημάτων από Δευτέρα 7/11.
Εγώ τί κάνω? Δηλώνω κανονικά τα μαθήματα? Είναι υποχρεωτικό?
Λογικά θα κάνεις δήλωση μαθημάτων όταν ολοκληρωθεί η μεταγραφή στο νέο τμήμα. Δεν έχει νόημα να κάνεις δήλωση μαθημάτων στο προηγουμενο τμήμα εφόσον θα διαγράφεις. Λογικά όταν ανοίξουν οι δηλώσεις στο Ρέθυμνο τότε θα κάνεις
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πήγα σήμερα σε ένα μέλος ΔΕΠ στην ιατρική της Πάτρας και επειδή είμαι δευτεροετής και έχω χάσει ουσιαστικά ένα μάθημα (ανατομία 1) με τα εργαστήρια του και παρακολουθώ ουσιαστικά την ανατομία 2, μου είπε ότι μπορεί να με τοποθετήσουν στο 1ο έτος!!!!! Υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό;;; Εγώ πήρα μετεγγραφή μόνο επειδή ήξερα ότι θα συνεχίσω στο 2ο ετος
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Λογικά θα κάνεις δήλωση μαθημάτων όταν ολοκληρωθεί η μεταγραφή στο νέο τμήμα. Δεν έχει νόημα να κάνεις δήλωση μαθημάτων στο προηγουμενο τμήμα εφόσον θα διαγράφεις. Λογικά όταν ανοίξουν οι δηλώσεις στο Ρέθυμνο τότε θα κάνεις
νομιζω αν δεν κανεις δηλωση μαθηματων δεν θεωρεισαι ενεργος φοιτητης.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Στο τμήμα νηπιαγωγών Ρεθύμνου που πήρα μετεγγραφή έβγαλαν ανακοίνωση σήμερα για κατάθεση δικαιολογητικών μετεγγραφής από Τετάρτη 9/11. Ωστόσο το τμήμα που είμαι γραμμένη τώρα ΔΠΘ έβγαλε σήμερα ανακοίνωση για δήλωση μαθημάτων από Δευτέρα 7/11.
Εγώ τί κάνω? Δηλώνω κανονικά τα μαθήματα? Είναι υποχρεωτικό?
ναι δηλωνεις κανονικα τα μαθηματα στο ΔΠΘ και αμεσα..ωστε οταν αργοτερα θα ζητησεις χαρτι διαγραφης να εισαι πληρως γραμμενη
 

Evaa

Νεοφερμένος

Η Evaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Πήγα σήμερα σε ένα μέλος ΔΕΠ στην ιατρική της Πάτρας και επειδή είμαι δευτεροετής και έχω χάσει ουσιαστικά ένα μάθημα (ανατομία 1) με τα εργαστήρια του και παρακολουθώ ουσιαστικά την ανατομία 2, μου είπε ότι μπορεί να με τοποθετήσουν στο 1ο έτος!!!!! Υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό;;; Εγώ πήρα μετεγγραφή μόνο επειδή ήξερα ότι θα συνεχίσω στο 2ο ετος
νομιζω οτι δεν ειταν ευκρινης η συνομιλια σας... δεν γινεται να σε βαλουν στο 1ο εξαμηνο και να σου χαρισουν ενα ετος... δεν δουλευει μετα το v+3
Μηπως ειθελε να πει ξεχνα την ανατομια 2 στην ανατομια 1 του πρωτου ετους θα γραφεις.
Δεν ειμαι και των υγειας αλλα αυτο μου κανει για μαθηματα προαπαιτουμενων ( αλυσιδας).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

υπαρχει καπου που το αναφερουν αυτο? γιατι εισαι ενεργος απο την στιγμη που κανεις εγγραφή
ναι αναφερεται ( περι ενεργου) ως προυποθεση στον νομο μετεγγραφων.
καθε βεβαιωση σπουδων αναφερει οτι ο φοιτητης ειναι ενεργος ή οχι και αυτο τεκμαιρεται απο την δηλωση μαθηματων.
τωρα αυτο που λες κανω εγγραφη... ( καμια σχεση με λυκειο) βγαινει απο το αν δηλωνεις μαθηματα
 

Elenakii

Νεοφερμένος

Η Elenakii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Μίλησα πριν λίγο με την γραμματεία στο ΠΑΔΑ και μου είπαν ότι δεν έχουν στείλει ακόμα τις λίστες με τα ονόματα!!! για τις μετεγγραφές και ούτε την σχετική εγκύκλιο, οπότε δεν μπορεί να παρακολουθήσει !!! Με λίγα λόγια, "δεν θα σου κάνουμε την χάρη. το εξάμηνο θα το χάσεις!" Στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (στο Ηράκλειο) έχουν δώσει προσωρινούς κωδικούς από τον Σεπτέμβρη για όσους μεταγράφονται....
Ε ναι κατά εκεί το πάνε τόσες μέρες τι κάνουν γιατί δε βγάζουν ανακοίνωση να τελιωνουμε
Και γω στο απθ ακομη περιμενω.
αν δεις ανακοίνωση για απθ πεσμου σε παρακαλω
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top