Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλημερα ουπς
Δεν το αποκλειω να κανει τετοιο νεωτερισμο το υπουργειο ,κυριως με sms, του αρεσουν αυτα τα ''καθρεπτακια'' αλλα ειναι χωρις ουσια.
Το βασικο σημειο ειναι η πλατφορμα εκει που εκανες την αιτηση οπου θα υπαρχει μια φαρδια φαρδια πρασινη λωριδα και θα λεει απο κατω
''Εχετε επιλεγει για μετεγγραφη στην ταδε σχολη.''
καλημερα, ευχαριστω για την απαντηση
 

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι τριτοετής φοιτήτρια στην Αθήνα όπου μένουμε μόνιμα με τους γονείς μου και τον αδερφό μου. Ο αδερφός μου πέρασε φέτος στην Πάτρα Πολιτικός Μηχανικός.
Έκανε αίτηση μετεγγραφής αδελφών, με το σκεπτικό ότι οι γονείς μου έχουν δηλώσει μόνιμη κατοικία στην Καλαμάτα όπου έχουν σπίτι και δευτερεύουσα κατοικία στην Αθήνα όπου μένουμε με ενοίκιο.
Η ερώτησή μου είναι αν έχει πιθανότητες να πάρει τη μετεγγραφή στο ΕΜΠ, δεδομένου ότι ο αδερφός μου, ανήλικος ων, τελείωσε το Λύκειο στην Αθήνα (αν ευσταθεί δηλαδή το κριτήριο της δευτερεύουσας κατοικίας της οικογένειας στην Αθήνα). Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Καλησπέρα, είμαι τριτοετής φοιτήτρια στην Αθήνα όπου μένουμε μόνιμα με τους γονείς μου και τον αδερφό μου. Ο αδερφός μου πέρασε φέτος στην Πάτρα Πολιτικός Μηχανικός.
Έκανε αίτηση μετεγγραφής αδελφών, με το σκεπτικό ότι οι γονείς μου έχουν δηλώσει μόνιμη κατοικία στην Καλαμάτα όπου έχουν σπίτι και δευτερεύουσα κατοικία στην Αθήνα όπου μένουμε με ενοίκιο.
Η ερώτησή μου είναι αν έχει πιθανότητες να πάρει τη μετεγγραφή στο ΕΜΠ, δεδομένου ότι ο αδερφός μου, ανήλικος ων, τελείωσε το Λύκειο στην Αθήνα (αν ευσταθεί δηλαδή το κριτήριο της δευτερεύουσας κατοικίας της οικογένειας στην Αθήνα). Ευχαριστώ

αυτο τι σημαινει ..που εκαναν συτη την δηλωση
''οι γονείς μου έχουν δηλώσει μόνιμη κατοικία στην Καλαμάτα''
 

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
ΣΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ
ναι ωραια.
αν ηταν σε όποιο αλλο ιδρυμα θα ελεγα οτι η μετεγγραφη ειναι σιγουρη
για το εμπ υπαρχει μια ιδιαιτεροτητα... ζητα τα Ε1 και των τριων ετων.
αν εκει δει οτι φετος εχουμε εδρα καλαματα και πριν αθηνα ισως στραβωσει ...αν και δεν εχει δικαιωμα να το κανει ,,αλλα ειναι λιγο πιστολιασμενο με τις μετεγγραφες...ευχομαι να πανε ολα καλα.
το οτι το παιδι τελειωσε λυκειο αθηνα δεν δημιουργει καποιο εμποδιο.
επεισης αυτο που λες για δευτερευουσα κατοικια αφορα μονο σπιτια ιδιοκτητα ,οχι με ενοικιο και νομιζω λες οτι στο σπιτι αθηνα ειναι με ενοικιο.

εχουμε πιστη και προχωραμε κανονικα
 

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ, ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΠ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΑ Ε1;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
ΣΥΓΝΩΜΗ, ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ; ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΠ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΑ Ε1;
α ναι..
οι μετεγγραφες εχουν δυο σκελη.
πρωτα το υπουργειο βγαζει αποτελεσματα και λεει ''εχεις επιλεγει για μετεγγραφη''
(το σταδιο αυτο θα το περασετε)
μετα εχουμε το δευτερο σταδιο οπου υποβαλεις στην σχολη τα χαρτια που λεει η αιτηση σου ( τα ξερεις και ειναι πολλα ) και οτι αλλο ζητησει η σχολη.
αυτη τα εξεταζει με μια επιτροπη που φταχνει η σχολη και λεει το τελικο ΟΚ.
 

KATIA5

Νεοφερμένος

Η KATIA5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας ΟΠΑ. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ευχαριστώ,δεν το ήξερα
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
α ναι..
οι μετεγγραφες εχουν δυο σκελη.
πρωτα το υπουργειο βγαζει αποτελεσματα και λεει ''εχεις επιλεγει για μετεγγραφη''
(το σταδιο αυτο θα το περασετε)
μετα εχουμε το δευτερο σταδιο οπου υποβαλεις στην σχολη τα χαρτια που λεει η αιτηση σου ( τα ξερεις και ειναι πολλα ) και οτι αλλο ζητησει η σχολη.
αυτη τα εξεταζει με μια επιτροπη που φταχνει η σχολη και λεει το τελικο ΟΚ.
υπαρχει περιπτωση στο δευτερο σταδιο να αρνηθουν την μεταγγραφη?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Σήμερα τα αποτελέσματα!!!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους :)
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μίλησα με το υπουργείο και είπαν είτε σήμερα το απόγευμα είτε αύριο. Αλλά μετά έμαθα ότι ανεπίσημα έχουν βγει, είναι όλα έτοιμα οποτε μάλλον θα βγουν σήμερα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,606 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top