Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.
Μόλις είδα το μήνυμα σου, σε ευχαριστώ πολύ! Ο αδερφός μου επέλεξε να μείνει για την ώρα Κοζάνη, απο την στιγμή που τα αποτελέσματα θα βγούν σχετικά γρήγορα. Να ρωτήσω, υπάρχει δυνατότητα να μου στείλεις τα αρχεία των εργασιών προκειμένου να τις κάνει, με την ελπίδα να τις παραδώσει όταν/αν πάρει την μετεγγραφή?
Ναι θα σου στειλω αν ειναι σε προσωπικο ενα αρχειο που δειχνει οδηγιες και ενα με τις 2 εργασιες που εχουμε μεχρι τωρα.
 

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Καλησπερα .Στις μετεγγραφες με αδερφια ζητα απο τον πρωτοετη βεβαιωση απο το τμημα προελευσης του για τον τροπο εισαγωγης του.Τι εννοει ?Κ πως το ζητα απο τη σχολη του?
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 927 μηνύματα.
Καλησπερα .Στις μετεγγραφες με αδερφια ζητα απο τον πρωτοετη βεβαιωση απο το τμημα προελευσης του για τον τροπο εισαγωγης του.Τι εννοει ?Κ πως το ζητα απο τη σχολη του?
Βεβαιωση εγγραφης λογικα θα εννοει αν καταλαβα καλα. Δες αν το εχει απο μονη της η ηλεκτρονική γραμματεια του τμηματος σου, σε εμενα δεν το ειχε και τους εστειλα μειλ.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπερα .Στις μετεγγραφες με αδερφια ζητα απο τον πρωτοετη βεβαιωση απο το τμημα προελευσης του για τον τροπο εισαγωγης του.Τι εννοει ?Κ πως το ζητα απο τη σχολη του?
Καθε βεβαιωση σπουδων γραφει μεσα τον τροπο εισαγωγης ( πχ πανελληνιες , 6% , μεταφορα θεσης , κατατακτηριες, αλλογενής, μουσουλμανος...)
ΟΙ βεβαιωσεις σπουδων βασικα ειναι δυο ειδων ..η απλη βεβαιωση και αυτη της αναλυτικης βαθμολογιας.
Απλα ζητατε μια απλη βεβαιωση σπουδων απο το τμημα σας.
Για να την ζητησετε μπαινετε στο φοιτητολογιο ή ηλεκτρονικη γραμματεια ή οπως το λετε και κανετε κλικ το αναλογο τετραγωνακι της αιτησης. Η γραμματεια θα το δει και σε μερικες μερες θα σας την ανεβασει στο ιδιο σημειο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

eirinipap

Νεοφερμένος

Η eirinipap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 55 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Σας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση
 

Latos

Νεοφερμένος

Ο Latos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπερα
Αυτη τη φορα εχω αλλη απορια και θα ηθελα να τη μοιραστω μαζι σας
Οπως ειχα προαναφερει πριν λιγες μερες, μαζευω 7 μορια για μετεγγραφη στους ημμυ του ΕΜΠ.
Το θεμα ειναι οτι οταν διαβαζα αρθρα για αυτους που εχουν δικαιωμα μετεγγραφης, διαβασα καπου οτι δεν εχουν δικαιωμα μετεγγραφης οι αλλοδαποι/αλλογενεις και εγω ειμαι αλβανος αλλα εχω ελληνικη ιθαγενεια/υπηκοοτητα. Οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας για το αν τελικα δικαιουμαι μετεγγραφη για να ξερω να κατσω στη σχολη που βρισκομαι ή να αρχισω να παρακολουθω μαθηματα στην αθηνα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπερα
Αυτη τη φορα εχω αλλη απορια και θα ηθελα να τη μοιραστω μαζι σας
Οπως ειχα προαναφερει πριν λιγες μερες, μαζευω 7 μορια για μετεγγραφη στους ημμυ του ΕΜΠ.
Το θεμα ειναι οτι οταν διαβαζα αρθρα για αυτους που εχουν δικαιωμα μετεγγραφης, διαβασα καπου οτι δεν εχουν δικαιωμα μετεγγραφης οι αλλοδαποι/αλλογενεις και εγω ειμαι αλβανος αλλα εχω ελληνικη ιθαγενεια/υπηκοοτητα. Οποτε θα ηθελα την βοηθεια σας για το αν τελικα δικαιουμαι μετεγγραφη για να ξερω να κατσω στη σχολη που βρισκομαι ή να αρχισω να παρακολουθω μαθηματα στην αθηνα
Δεν εχει σημασια αν εισαι ελληνας ,αλβανος, σερβος ή γαλλος
το κρισιμο σημειο ειναι πως μπηκες στην σχολη που εισαι .... αν μπηκες με τις γνωστες πανελληνιες ... που μαλλον με αυτες μπηκες , εισαι ενταξει
 

Latos

Νεοφερμένος

Ο Latos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ
Δεν εχει σημασια αν εισαι ελληνας ,αλβανος, σερβος ή γαλλος
το κρισιμο σημειο ειναι πως μπηκες στην σχολη που εισαι .... αν μπηκες με τις γνωστες πανελληνιες ... που μαλλον με αυτες μπηκες , εισαι ενταξει
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια... η μετεγγραφη πιστευεις ειναι σιγουρη?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
καλα εισαι απιθανη ...που πας και τα βρισκεις ? ρεσπεκτ.
ωραια ετοιμασου για την ειδυλλιακή συγγρου
 

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Αντε να δούμε...
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Μίλησα με το υπουργείο και είπαν μέχρι τέλος του μηνός θα έχουμε τα αποτελέσματα!
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση: εμείς που περιμένουμε μετεγγραφή να κάνουμε δήλωση μαθημάτων στη σχολή που είμαστε τώρα ή δε χρειάζεται; Γιατί η τωρινή σχολή μου έχει δώσει προθεσμία για τις δηλωσεις μέχρι μέσα Νοεμβρίου αλλά μεχρι τότε θα έχουν βγει τα αποτελέσματα των μετεγγραφων
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση: εμείς που περιμένουμε μετεγγραφή να κάνουμε δήλωση μαθημάτων στη σχολή που είμαστε τώρα ή δε χρειάζεται; Γιατί η τωρινή σχολή μου έχει δώσει προθεσμία για τις δηλωσεις μέχρι μέσα Νοεμβρίου αλλά μεχρι τότε θα έχουν βγει τα αποτελέσματα των μετεγγραφων
Πάρε τηλ στη γραμματεία, μόνο αυτή θα σου δώσει 100% απάντηση.

Ωστόσο από την δική μου εμπειρία, οι μετεγγραφέντες σε κάθε τμήμα υπόκεινται σε ξεχωριστή και αποκλειστική για αυτούς δήλωση μαθημάτων οπότε είσαι οκ.
 

Evelynne

Νεοφερμένος

Η Εβελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πάρε τηλ στη γραμματεία, μόνο αυτή θα σου δώσει 100% απάντηση.

Ωστόσο από την δική μου εμπειρία, οι μετεγγραφέντες σε κάθε τμήμα υπόκεινται σε ξεχωριστή και αποκλειστική για αυτούς δήλωση μαθημάτων οπότε είσαι οκ.
Ευχαριστώ για την απάντηση ☺️ αν και δεν ήταν καλή η πρώτη επαφή που είχα με τη γραμματεία (μου το έκλειναν ενώ τους εξηγούσα την απορία μου) θα κάνω μια προσπάθεια ξανα
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,134 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση ☺️ αν και δεν ήταν καλή η πρώτη επαφή που είχα με τη γραμματεία (μου το έκλειναν ενώ τους εξηγούσα την απορία μου) θα κάνω μια προσπάθεια ξανα
Ναι εκεί θέλει πυγμή. Μίλα τους πιο αυστηρά και εσύ, όχι σαν χαμένο 18χρονο:dance3::dance3::dance3::dance3:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση: εμείς που περιμένουμε μετεγγραφή να κάνουμε δήλωση μαθημάτων στη σχολή που είμαστε τώρα ή δε χρειάζεται; Γιατί η τωρινή σχολή μου έχει δώσει προθεσμία για τις δηλωσεις μέχρι μέσα Νοεμβρίου αλλά μεχρι τότε θα έχουν βγει τα αποτελέσματα των μετεγγραφων
ειναι πολυ σημαντικο να κανεις δηλωση μαθηματων.
χωρις δηλωση μαθηματων δεν νοείσαι ενεργη φοιτητρια
 
Τελευταία επεξεργασία:

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Για τα αποτελέσματα θα ενημερωθούμε μέσω email η SMS?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Για τα αποτελέσματα θα ενημερωθούμε μέσω email η SMS?
Καλημερα ουπς
Δεν το αποκλειω να κανει τετοιο νεωτερισμο το υπουργειο ,κυριως με sms, του αρεσουν αυτα τα ''καθρεπτακια'' αλλα ειναι χωρις ουσια.
Το βασικο σημειο ειναι η πλατφορμα εκει που εκανες την αιτηση οπου θα υπαρχει μια φαρδια φαρδια πρασινη λωριδα και θα λεει απο κατω
''Εχετε επιλεγει για μετεγγραφη στην ταδε σχολη.''
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top