Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.
ολα πρεπει να τα προσεξεις... ιδιαιτερα την αναλυση διανυσματος σε συνιστωσες που την ξερεις και απο το λυκειο και πολυ καλα το εσωτερικο γινομενο.
και υπο τις δυο εκφανσεις ..
πολλα πολασιασμος συνιστωσα επι συνιστωσα

Αν γνωρίζουμε τις συνιστώσες των Α και Β μπορούμε να υπολογίσουμε το βαθμωτό
τους γινόμενο. Ο ευκολότερος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσουμε μοναδιαία διανύσματα.
Ας βρούμε πρώτα τα βαθμωτά γινόμενα των μοναδιαίων διανυσμάτων μεταξύ
τους. Αυτό είναι εύκολο· χρησιμοποιώντας την Εξ. (1-20) βρίσκουμε
και
i . i = j ·j = k . k = (1)(1) cos ο = 1,
i ·j =i . k = j . k = (1)(1) cos 90° = ο. (1-21)
Εκφράζουμε τώρα τα διανύσματα Α και Β με τη βοήθεια των συνιστωσών τους και
κάνουμε τους πολλαπλασιασμούς χρησιμοποιώντας αυτά τα γινόμενα των μοναδιαίων
διανυσμάτων:
Α · Β = (Axi + Ayj + A,k) · (Bxi + Byj + B,k)
= Axi · Bxi + Axi · Byj + Axi · B,k
+ Ayj · Bxi + Ayj · Byj + Ayj · B,k
+ Α, k · Bxi + Α, k · Byj + Α, k · B,k
= AxBxi · i + AxByi ·j + ΑχΒ,ί · k
+ AyBx} · i + AyBy} · j + Ay B,j · k
+ A,Bxk · i + A,By k ·j + A,B,k · k. (1-22)


Από την Εξ. ( 1-21) βλέπουμε ότι από αυτούς τους εννέα όρους οι έξι μηδενίζονται και οι
τρεις που επιζούν δίνουν απλώς
View attachment 109709(1-23)

Και την σχεση ψωμοτυρι
View attachment 109710
βεβαια και το εξωτερικο γινομενο εχει την αξια του σε αποδειξεις και αλλα

το ββλιο του young το βρισκεις στην βιβλιοθηκη
το εχω και σε κακο pdf κλεψι ραϊτ αλλα ειναι 66 ΜΒ. και πως στο στελνουν?


-
Πωπω ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες😇 με το Εξ. τι εννοεις? Ειναι και λιγο αργα εχει καει ο εγκεφαλος μου χαχα 😂
Ναι το βιβλιο θα το ηθελα ειναι η αληθεια γτ μεχρι να τα παρουμε θα εχει φτασει νοεμβριος, υπαρχει περιπτωση με μειλ ή καπως αλλιως να μ το στείλεις? 😇 εχουμε βγει νομιζω λιγο οφ-τοπικ αλλα τι να κανω 🤣
 

ml1212

Νεοφερμένος

Η ml1212 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έκανα αίτηση μετεγγραφής και βρίσκομαι στο 2ο ετος στο πανεπιστήμιο Ιωαννίνων τμήμα νηπιαγωγών θέλοντας να πάω σρο παν Πατρών. Εχω 9 μόρια από οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια , η βάση πέρσι ήταν 7.5 πιστεύεται θα την πάρω? Επίσης αν την πάρω στο πανεπιστήμιο θα ξεκινώ από τη πρώτη χρονιά ή συνδυαστικά 1 έτος με 2ο ?!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Πωπω ευχαριστω παρα πολυ για ολες τις πληροφοριες😇 με το Εξ. τι εννοεις? Ειναι και λιγο αργα εχει καει ο εγκεφαλος μου χαχα 😂
Ναι το βιβλιο θα το ηθελα ειναι η αληθεια γτ μεχρι να τα παρουμε θα εχει φτασει νοεμβριος, υπαρχει περιπτωση με μειλ ή καπως αλλιως να μ το στείλεις? 😇 εχουμε βγει νομιζω λιγο οφ-τοπικ αλλα τι να κανω 🤣
εσωτερικο γινομενο ειναι οταν ο ''πολλαπλασιασμος'' δυο διανυσματων μας δινει ενα βαθμωτό μεγεθος ( αριθμο) πχ εργο δυναμης W=Fx
εξωτερικο γινομενο ειναι οταν ο ''πολλαπλασιασμος'' δυο διανυσματων μας δινει ενα διανυσμα πχ Ροπη ,
1665434452643.png

και στην συνεχεια αναπτυξη της διακρινουσας

αλλα και πολυ πιο ευκολα αν ξερουμε την γωνια μεταξυ των διανυσματων
1665434723808.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Έκανα αίτηση μετεγγραφής και βρίσκομαι στο 2ο ετος στο πανεπιστήμιο Ιωαννίνων τμήμα νηπιαγωγών θέλοντας να πάω σρο παν Πατρών. Εχω 9 μόρια από οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια , η βάση πέρσι ήταν 7.5 πιστεύεται θα την πάρω? Επίσης αν την πάρω στο πανεπιστήμιο θα ξεκινώ από τη πρώτη χρονιά ή συνδυαστικά 1 έτος με 2ο ?!
θα την παρεις σιγουρα
ξεκινας απο το 3ο εξαμηνο
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.
ε αυτο δεν το γραφω εγω ο young το γραφει και εννοει Εξισωση (1-21)
Α οκευ λεω κ γω 😂
Επισης αυτο το βιβλιο μας το προτειναν αλλα που μπορω να το βρω σαν pdf να το εχω γτ τα βιβλια θα κανουν καιρο? Δλδ εσυ που το βρηκες κ το εχεις?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Α οκευ λεω κ γω 😂
Επισης αυτο το βιβλιο μας το προτειναν αλλα που μπορω να το βρω σαν pdf να το εχω γτ τα βιβλια θα κανουν καιρο? Δλδ εσυ που το βρηκες κ το εχεις?
ε ξερω γω το βρηκα ,,αλλα δεν ξερω που.
ευκολα βρισκεις το αγγλικο ομως
το αγγλικο ομως ειναι πολυ ομορφο Pdf.
για να στο βαλω εδω μπας και το παρει ειναι 33 ΜΒ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αυτό στα δεξιά είναι μέτρο έτσι όπως το βλέπω
ε βεβαια μετρο ειναι... οι φυσικοι για αυτο μιλανε και ειναι οκ ,,οι μαθηματικοι βαρανε θελουν και κατευθυνση με τα συνημίτονα κατευθυνσης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το πηρες? αν οκ να επιχειρησω και το ελληνικο
 

Συνημμένα

  • Young & Freedman - University Physics 13 (1).pdf
    34.5 MB · Εμφανίσεις: 43

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.
ε ξερω γω το βρηκα ,,αλλα δεν ξερω που.
ευκολα βρισκεις το αγγλικο ομως
το αγγλικο ομως ειναι πολυ ομορφο Pdf.
για να στο βαλω εδω μπας και το παρει ειναι 33 ΜΒ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε βεβαια μετρο ειναι... οι φυσικοι για αυτο μιλανε και ειναι οκ ,,οι μαθηματικοι βαρανε θελουν και κατευθυνση με τα συνημίτονα κατευθυνσης
Τελεια ναι το κατεβασα, δλδ θα μπορουσες να ανεβασεις και την ελληνικο εκδοση (οχι οτι με χαλαει κ η αγγλικη)? Την εχεις ευκαιρη στη συσκευη σου?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Τελεια ναι το κατεβασα, δλδ θα μπορουσες να ανεβασεις και την ελληνικο εκδοση (οχι οτι με χαλαει κ η αγγλικη)? Την εχεις ευκαιρη στη συσκευη σου?
ε τωρα αγνωστα πραματα και στα αγγλικα δεν λεει.
οκ προσπαθω το ελληνικο
δεν το δεχεται...το ζιπαρα και εγινε απο 66 ...58 ΜΒ
για να δουμε
εγκατεστησε winrar
 

Συνημμένα

  • [Hugh_D._Young]_Πανεπιστημιακή_ΦυΟ(BookZZ.org).rar
    57.2 MB · Εμφανίσεις: 33

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
ναι αλλά γράφεις διάνυσμα = Frsinθ, αυτό εννοώ
εννοεις αυτο
1665436758930.png

σωστα το λες αλλα ετσι το δουλευουμε στην φυσικη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

τι θενξ ...το πηρες?
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.
α ενταξει ..εχεις και δυνατα μηχανηματα..ακομα δεν πηρες λαπ τοπ
Ναι ακομη δεν εχω επιλεξει, βασικα δεν εχω ψαξει αρκετα για λαπτοπ μονο το legion νμζω εχω δει λιγο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

α ενταξει ..εχεις και δυνατα μηχανηματα..ακομα δεν πηρες λαπ τοπ
Τελεια κατεβασα την RAR και εβαλα το αρχειο, ανοιξε μια χαρα τλκα. 🤩
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Ναι ακομη δεν εχω επιλεξει, βασικα δεν εχω ψαξει αρκετα για λαπτοπ μονο το legion νμζω εχω δει λιγο
δεν ξερω τι ειναι legion..προτίμησε 15.6 οθονη βοηθα στο σχεδιαστικο
αλλα τι ψαχνεις ακομα ... φοιτητρια απαιτησεων εισαι... το κινητο πλεον μονο για σοσιαλ στην καφετερια και στο λεωφοριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι ακομη δεν εχω επιλεξει, βασικα δεν εχω ψαξει αρκετα για λαπτοπ μονο το legion νμζω εχω δει λιγο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τελεια κατεβασα την RAR και εβαλα το αρχειο, ανοιξε μια χαρα τλκα. 🤩
α ωραια ,,βεβαια οπως βλεπεις δεν ειναι ποιοτικο pdf οπως το αγγλικο.
το αγγλικο ειναι απο τον οικο,το ελληνικο ειναι οτι ναναι
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 940 μηνύματα.
δεν ξερω τι ειναι legion..προτίμησε 15.6 οθονη βοηθα στο σχεδιαστικο
αλλα τι ψαχνεις ακομα ... φοιτητρια απαιτησεων εισαι... το κινητο πλεον μονο για σοσιαλ στην καφετερια και στο λεωφοριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


α ωραια ,,βεβαια οπως βλεπεις δεν ειναι ποιοτικο pdf οπως το αγγλικο.
το αγγλικο ειναι απο τον οικο,το ελληνικο ειναι οτι ναναι
Ισχυει πρεπει να παρω θα βολευει περισσοτερο σε πολλα πραγματα. Το κινητο δεν εχει την μεγαλη οθονη ενος λαπτοπ αυτο ειναι το θεμα🥲
Ισχυει μπηκα ειδα καποια πραγματα και ναι το αγγλικο ειναι ποιοτικοτερο αλλα και τα 2 κανουν την δουλεια τους
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,584 μηνύματα.
Ισχυει πρεπει να παρω θα βολευει περισσοτερο σε πολλα πραγματα. Το κινητο δεν εχει την μεγαλη οθονη ενος λαπτοπ αυτο ειναι το θεμα🥲
Ισχυει μπηκα ειδα καποια πραγματα και ναι το αγγλικο ειναι ποιοτικοτερο αλλα και τα 2 κανουν την δουλεια τους
χαιρομαι που βολευτηκες

για μενα κανενα δεν κανει δουλεια..μονο το χαρτινο μ΄αρεσει.. τα Pdf ειναι για ξεπετες
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top