Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Για την μετεγγραφη στην κατηγορια αδελφων θα χρειαστει να υπογραψω κι εγω και να παω στα ΚΕΠ την αιτηση μου περα απο την αποποιηση της αδελφης μου που θα παει η ιδια ;
εδω ειναι τα δικαιολογητικα και δεν γραφει κατι τετοιο..μονο το αδελφι παει κεπ

1. Εκτύπωση της οριστικοποιημένης ηλεκτρονικής αίτησης μετεγγραφής που φέρει αριθμό πρωτοκόλλου.
2. Στην περίπτωση που ο αδελφός του δικαιούχου αποποιείται το δικαίωμα μετεγγραφής/ μετακίνησης, υπογεγραμμένη την εκτυπωμένη δήλωση αποποίησης μετεγγραφής/μετακίνησης του αδελφού του.
3. Βεβαίωση εγγραφής από το Τμήμα προέλευσης.
4. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης το οποίο έχει εκδοθεί εντός του τρέχοντος έτους.
5. Ληξιαρχική πράξη θανάτου του αποβιώσαντος γονέα, εάν ο φοιτητής έχει δηλώσει ορφανός από τον ένα ή και από τους δύο γονείς.
6. Αντίγραφο δικαστικής απόφασης για ανάθεση της επιμέλειας του τέκνου εφόσον οι γονείς είναι διαζευγμένοι.
7. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης σε περίπτωση που ο αιτών φοιτητής δηλώνει τέκνο άγαμου γονέα.
8. Βεβαίωση Τμήματος, από την οποία να προκύπτει ότι ο αδελφός/αδελφή είναι κατά την ημερομηνία υποβολής της αίτησης, α) φοιτητής προπτυχιακού κύκλου σπουδών Τμήματος Α.Ε.Ι/Α.Ε.Α. και δεν έχει υπερβεί τον κανονικό χρόνο φοίτησης ο οποίος προβλέπεται για την απονομή του τίτλου σπουδών και β) υπεύθυνη δήλωση του αδελφού που είναι φοιτητής ότι δεν είναι ήδη κάτοχος πτυχίου τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
9. Βεβαίωση του Τμήματος προέλευσης για τον τρόπο εισαγωγής του αιτούντα.
10. Αντίγραφο του Ε1 τελευταίου φορολογικού έτους (2021), καθώς και λογαριασμό Δημόσιας Επιχείρησης και Οργανισμού (ΔΕΚΟ), προς τον σκοπό της απόδειξης του τόπου της μόνιμης διαμονής ων γονέων.
11. Αντίγραφο του Ε9 των ιδίων ή των γονέων προς τον σκοπό της απόδειξης της πλήρους κυριότητας ή επικαρπίας κατοικίας των ιδίων ή των γονέων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαχαχχαα, βασικα αυτο που γινοταν ηταν οτι εβαζε στοιχηματα ξερω γω και μετα τα κερδισμενα τα έστελνε στην καρτα του κλπ. Θα τα κανω αν ειναι κ με τους 2 τροπους, αν ειμαι στην ιδια οικονομικη ομαδα και με τα 2 τοτε θα τον βαλω και αυτον και θα την στείλω ετσι την αιτηση 🤣
αυτο με τις καρτες θελει μεγαλη προσοχη... να μην ψωνιζεται με καρτες ..τα λευτα του μπαμπα τα βαζουν δικα σου εισοδηματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Christos1971

Νεοφερμένος

Ο Christos1971 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους

Η πλατφόρμα άνοιξε.

Καλή τύχη-επιτυχία
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
@γιαννης_00 τλκα μπηκα να δω που βρισκομαι κ με τον αδερφο μ και χωρις και ειμαι στην κατηγορια 3k-6k και στις 2 περιπτωσεις. Συγκεντρώνω δλδ 4 απο εκει 1,5 τριτεκνια 0,5 απο τον αδερφο μου και 1 απο το 67% του μπαμπα μ(επιτροπη περναει στις 14 οκτωβρη εντωμεταξυ) συνολο 7 μορια
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
@γιαννης_00 τλκα μπηκα να δω που βρισκομαι κ με τον αδερφο μ και χωρις και ειμαι στην κατηγορια 3k-6k και στις 2 περιπτωσεις. Συγκεντρώνω δλδ 4 απο εκει 1,5 τριτεκνια 0,5 απο τον αδερφο μου και 1 απο το 67% του μπαμπα μ(επιτροπη περναει στις 14 οκτωβρη εντωμεταξυ) συνολο 7 μορια
Οκ ,,οπως τα υπολογιζαμε λοιπον ,,αρα βαζεις μεσα και το αδελφι.
ο μπαμπακουλης λοιπον σωζει την παρασταση..
ποσο μακρια εισαι απο μορια απο την βαση απθ... με συντελεστες απθ
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
Οκ ,,οπως τα υπολογιζαμε λοιπον ,,αρα βαζεις μεσα και το αδελφι.
ο μπαμπακουλης λοιπον σωζει την παρασταση..
ποσο μακρια εισαι απο μορια απο την βαση απθ... με συντελεστες απθ
16175 εχω. Η βαση φετος ηταν 17175. Ακριβως στα 1000 μορια διαφορα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
16175 εχω. Η βαση φετος ηταν 17175. Ακριβως στα 1000 μορια διαφορα.
με 1000 μορια δεν γυριζεις το παιχνιδι.
φαγωθηκες και εσυ να αρχισουν οι μετεγγραφες
λοιπον τυπικο δικαιωμα του ενος μοριου το εχεις διοτι τωρα που γινεται η αιτηση εχεις το δικαιωμα...
Το τι θα πει ομως το απθ δεν το ξερεις...πηγαινε εκει στο κεπα... βρες μια καλη κυρια μεγαλουτσικη που να εχει παιδια στο πανεπιστημιο και πες της να σου βγαλει την αποφαση τελος οκτωβρη ,ωστε αρχες νοεμβρη που θα καταθεσεις να εχεις την φρεσκια.
 

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εγώ παρατήρησα ότι μας έχει βάλει σε λάθος οικονομική κατηγορία (σε μεγαλύτερη) και χάνουμε 1 μόριο από αυτό! Τα μετρώ και τα ξαναμετρώ και δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά της πλατφόρμας!
 

Exp54

Νεοφερμένος

Ο Exp54 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Με 6 μόρια υπάρχει περίπτωση να πάρω μετεγγραφή νομική Αθηνών ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Εγώ παρατήρησα ότι μας έχει βάλει σε λάθος οικονομική κατηγορία (σε μεγαλύτερη) και χάνουμε 1 μόριο από αυτό! Τα μετρώ και τα ξαναμετρώ και δεν μου βγαίνουν τα μαθηματικά της πλατφόρμας!
εμ ,,αυτα ειναι τα μηχανηματα του διαβολου ,,αντε μιλα τωρα στην οθονη...
δυστηχως οτι λεει η πλατφορμα ... αυτη δεν παλεύεται

εσυ κανεις δηλωση?
 

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εμ ,,αυτα ειναι τα μηχανηματα του διαβολου ,,αντε μιλα τωρα στην οθονη...
δυστηχως οτι λεει η πλατφορμα ... αυτη δεν παλεύεται

εσυ κανεις δηλωση?
Είμαστε 5μελής οικογένεια και εισόδημα έχουμε οι γονείς και η φοιτήτρια κόρη από την καλοκαιρινή της δουλειά. Τα άλλα δύο παιδιά είναι αρκετά μικρότερα και χωρίς εισοδήματα.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
με 1000 μορια δεν γυριζεις το παιχνιδι.
φαγωθηκες και εσυ να αρχισουν οι μετεγγραφες
λοιπον τυπικο δικαιωμα του ενος μοριου το εχεις διοτι τωρα που γινεται η αιτηση εχεις το δικαιωμα...
Το τι θα πει ομως το απθ δεν το ξερεις...πηγαινε εκει στο κεπα... βρες μια καλη κυρια μεγαλουτσικη που να εχει παιδια στο πανεπιστημιο και πες της να σου βγαλει την αποφαση τελος οκτωβρη ,ωστε αρχες νοεμβρη που θα καταθεσεις να εχεις την φρεσκια.
Νταξει ναι αλλα πολλοι επισης που θελουν μεταγραφη ειναι με κατω των 16κ μοριων αρα θα εχω ενα αβανταζ. Η αποφαση μας ειπαν στα κεπα οτι βγαινει μεσα σε 1 βδομαδα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Είμαστε 5μελής οικογένεια και εισόδημα έχουμε οι γονείς και η φοιτήτρια κόρη από την καλοκαιρινή της δουλειά. Τα άλλα δύο παιδιά είναι αρκετά μικρότερα και χωρίς εισοδήματα.
ε το παιδι που δουλεψε αυτο το καλοκαιρι δεν μετρα , αν ηταν περυσι το καλοκαιρι μετρα
αυτα βεβαια αν κανει δηλωση ...
τα μικρα παιδια προφανως δεν κανουν δηλωση και δεν εχουν και αφμ..

το αφμ της κορης το δηλωνεται? αν οχι αλάζει το αποτελεσμα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Νταξει ναι αλλα πολλοι επισης που θελουν μεταγραφη ειναι με κατω των 16κ μοριων αρα θα εχω ενα αβανταζ. Η αποφαση μας ειπαν στα κεπα οτι βγαινει μεσα σε 1 βδομαδα.
ωραια ..μια εβδομαδα ειναι καλα.
οχι δεν εχεις αβανταζ δηλαδη κατι ψηλα εχεις αλλα εχεις και τους βολιωτες που θελουν να ανεβουν.... ε καλα η σχολη σου (απθ) δεν ειναι και καμια σχολαρα ,,την λες και μεγαλο σπιτι.
17 πηρε περυσι , 16 θα παρει φετος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ε το παιδι που δουλεψε αυτο το καλοκαιρι δεν μετρα , αν ηταν περυσι το καλοκαιρι μετρα
αυτα βεβαια αν κανει δηλωση ...
τα μικρα παιδια προφανως δεν κανουν δηλωση και δεν εχουν και αφμ..

το αφμ της κορης το δηλωνεται? αν οχι αλάζει το αποτελεσμα?
Προφανώς. Είχε και πέρυσι εισόδημα 1.000€ (τεκμαρτό βέβαια της έβαλε η ΔΟΥ 3.000€). Το «κατά κεφαλήν οικογενειακό εισόδημα» δεν είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα (μπαμπάς + μαμά + παιδί) / 5 ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Προφανώς. Είχε και πέρυσι εισόδημα 1.000€ (τεκμαρτό βέβαια της έβαλε η ΔΟΥ 3.000€). Το «κατά κεφαλήν οικογενειακό εισόδημα» δεν είναι το συνολικό οικογενειακό εισόδημα (μπαμπάς + μαμά + παιδί) / 5 ?
ναι σωστα μπαμπας+ μαμα+ παιδι ( 3000) /5 ..αυτα για φετο... τα ιδια για περυσι... τα ιδια για προπερσι ....και μετα μεσο ορο των τριων

και φυσικα προσθετουμε και 2,5 μορια τριτεκνιας
 

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ναι σωστα μπαμπας+ μαμα+ παιδι ( 3000) /5 ..αυτα για φετο... τα ιδια για περυσι... τα ιδια για προπερσι ....και μετα μεσο ορο των τριων

και φυσικα προσθετουμε και 2,5 μορια τριτεκνιας
Ε δεν βγαίνουν τα μαθηματικά. Μας βάζει στην αμέσως μεγαλύτερη κατηγορία!!!!

Μπορεί αυτό να διορθωθεί με κάποιο τρόπο????
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Ε δεν βγαίνουν τα μαθηματικά. Μας βάζει στην αμέσως μεγαλύτερη κατηγορία!!!!

Μπορεί αυτό να διορθωθεί με κάποιο τρόπο????
δεν ξερω...
ισως με ενσταση ,,αλλα δυσκολα....
σε ρωτουν να πεις που εχουν αυτοι το λαθος ....και λες η πλατφορμα στα οικονομικα ...και πιθανων απαντανε η ααδε δεν κανει λαθος.
παρτε τους τηλεφωνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ενδιαφέρουσα εφαρμογή.. για δες και εδώ αν βγαίνουν σωστά τα μόρια

κανει λαθος υπολογισμο στους τριτεκνους πολυτεκνους
 

Mpineliki

Νεοφερμένος

Ο Mpineliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν ξερω...
ισως με ενσταση ,,αλλα δυσκολα....
σε ρωτουν να πεις που εχουν αυτοι το λαθος ....και λες η πλατφορμα στα οικονομικα ...και πιθανων απαντανε η ααδε δεν κανει λαθος.
παρτε τους τηλεφωνο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


κανει λαθος υπολογισμο στους τριτεκνους πολυτεκνους
Υπάρχει τηλ? Sorry αλλά δεν το πρόσεξα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
ωραια ..μια εβδομαδα ειναι καλα.
οχι δεν εχεις αβανταζ δηλαδη κατι ψηλα εχεις αλλα εχεις και τους βολιωτες που θελουν να ανεβουν.... ε καλα η σχολη σου (απθ) δεν ειναι και καμια σχολαρα ,,την λες και μεγαλο σπιτι.
17 πηρε περυσι , 16 θα παρει φετος.
Ναι ισχυει απλως 7 μορια δεν ειναι αρκετα λες? Συνηθως 6 με 6μιση κλεινει. Σχολαρα εννοεις στο ποσα ατομα παιρνει με μεταγραφη ή εννοεις κατι για την ποιοτητα του? 😂γιατι αλλιως να παω κοζανη καλυτερα(νταξει πλακα κανω)
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top