Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Όταν ανοίξει η πλατφόρμα σε ποια κατηγορία θα κάνω αίτηση με βάση τα κοινωνικό οικονομικά κριτήρια ή με αδέρφια φοιτητές. Ως πολύτεκνη έχω 3.5 μόρια απο εισόδημα τίποτα γτ το υπερβαίνουμε. Εγώ πέρασα αρχιτεκτονικη Ιωαννινων έχω αδερφή δευτεροετη στην Πάτρα όπου και θέλω να κάνω μεταγραφή ,η άλλη μου αδερφή στο Παδα Δυτικης Αττικής στο Αιγάλεω τριτοετης μενει σε ενοικιο αλλά υπάρχει και εκει ενα σπίτι που εχει την επικαρπια ο πατερας μου αλλα δεν το χρησιμοποιουμε λόγο παλσιωτητας η άλλη δεν έχει πάρει πτυχιο ακόμα εφαρμοσμενα Μαθηματικά στο Ηράκλειο 5ο έτος αλλά δεν μένει εκεί. Η μόνιμη κατοικία των γονιών μου στη Ρόδο. Συγγνώμη που τα ξαναγράφω υπάρχει ελπίδα για μεταγραφή από τα Ιωάννινα στην αρχική της Πάτρα και αν ναι σε ποία κατηγορία θα κανω;
Θα κανεις στην κατηγορία με οικονομικά και κοινωνικά κριτήρια αφού υπερβαίνεις το 12.000 κατά κεφαλήν
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.

oups

Νεοφερμένος

Η oups αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Έχω την διαφορά των 2750 μορίων που ζητούν έχω 2050
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Όταν ανοίξει η πλατφόρμα σε ποια κατηγορία θα κάνω αίτηση με βάση τα κοινωνικό οικονομικά κριτήρια ή με αδέρφια φοιτητές. Ως πολύτεκνη έχω 3.5 μόρια απο εισόδημα τίποτα γτ το υπερβαίνουμε. Εγώ πέρασα αρχιτεκτονικη Ιωαννινων έχω αδερφή δευτεροετη στην Πάτρα όπου και θέλω να κάνω μεταγραφή ,η άλλη μου αδερφή στο Παδα Δυτικης Αττικής στο Αιγάλεω τριτοετης μενει σε ενοικιο αλλά υπάρχει και εκει ενα σπίτι που εχει την επικαρπια ο πατερας μου αλλα δεν το χρησιμοποιουμε λόγο παλσιωτητας η άλλη δεν έχει πάρει πτυχιο ακόμα εφαρμοσμενα Μαθηματικά στο Ηράκλειο 5ο έτος αλλά δεν μένει εκεί. Η μόνιμη κατοικία των γονιών μου στη Ρόδο. Συγγνώμη που τα ξαναγράφω υπάρχει ελπίδα για μεταγραφή από τα Ιωάννινα στην αρχική της Πάτρα και αν ναι σε ποία κατηγορία θα κανω;
κοιτα καθριν
μπορεις να κανεις και με τους δυο τροπους
με τα οικονομικα εχεις πιθανοτητα 99%

με τα αδελφια εχεις πιθανοτητα 100% ( μονο για φετος) και θα χρησιμοποιησεις ως στηριγμα την πατρινια ..μονο αυτη μπορει να σε βοηθησει. Θεωρω οτι η πατρινια και εσυ ειστε πρωτο πτυχιο

αλλα για καστε λες οτι δεν εχεις κανενα οικονομικο μοριο .δηλαδη κατακεφαλην πανω απο 12.000 ...μηπως ειναι και πανω απο 12500 και δεν δικαιουσε με αδελφια?

συνοψη
τσακαρεις το κατακεφαλην εισοδημα ,,αν ειναι μεχρι 12500 κανεις με αδελφια
αν ειναι πανω απο 12500 κανεις οικονομικα

στην προσπαθεια σου αυτη θα σε βοηθησει και η πλατφορμα .. αν δει εισοδηματα πανω απο 12500 θα σε σταματησει στην κατηγορια αδελφια.

σοβαρη ερωτηση κρισεως ...μηπως οι αδελφες σου κανουν δηλωση?
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οχι δεν κάνουν δήλωση ξεχωριστή αυτή τη στιγμή δουλεύει μόνο ο πατέρας και είναι ναυτικός η μαμά οικιακά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι μόνο για Πάτρα θέλω ούτως ή άλλως Αθήνα είναι παραπάνω ή βάση. Η αδερφή μου στην Πάτρα έχουμε ένα χρόνο διαφορά θα ξεκινήσει τώρα το δεύτερο έτος φοίτησης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα μόνα μόρια πιυ μαζεύω λογικά είναι 3.5 από πολυτεκνια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπότε στην κατηγορία των αδελφών δεν θα με αφησει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Οχι δεν κάνουν δήλωση ξεχωριστή αυτή τη στιγμή δουλεύει μόνο ο πατέρας και είναι ναυτικός η μαμά οικιακά
ναι ενταξει τα κοριστια δεν εχουν εισοδημα ,,που να το βρουν ,,αλλα μηπως ο λογιστης τους εκανε δηλωση εστι ...και σε καψει ,,,δες το.

υπαρχει ενας μπουρδα και απατη νομος εδω και ενα χρονο που λεει οτι και 0,01 € εισοδημα να εχεις πρεπει να κανεις δηλωση... ολοι μας εχουμε αυτο 0,01 € διοτι ειναι τοκος τραπεζης απο τα λευτα που μας βαζουν οι γονεις στην καρτα μας.
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οχι καλέ είναι προστατεύομενα μέλη δεν κάνουν φορολογική δηλωση
 

Maria20897

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Maria20897 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ναι ενταξει τα κοριστια δεν εχουν εισοδημα ,,που να το βρουν ,,αλλα μηπως ο λογιστης τους εκανε δηλωση εστι ...και σε καψει ,,,δες το.

υπαρχει ενας μπουρδα και απατη νομος εδω και ενα χρονο που λεει οτι και 0,01 € εισοδημα να εχεις πρεπει να κανεις δηλωση... ολοι μας εχουμε αυτο 0,01 € διοτι ειναι τοκος τραπεζης απο τα λευτα που μας βαζουν οι γονεις στην καρτα μας.
Εμένα πως γίνεται να μου έκανε 0 Γιάννη; 🙃
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
καθριν εξηγησε μου το παρακατω δεν το καταλαβαινω

''Οπότε στην κατηγορία των αδελφών δεν θα με αφησει''
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Οι αδερφές μου είναι φοιτήτριες και κάτω από 23 ετων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στη δεύτερη κατηγορία εννοώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Εμένα πως γίνεται να μου έκανε 0 Γιάννη; 🙃
Γιατι εσυ τα εξαφανιζες τα ευρα οταν εμπαιναν ,,εισαι πολυεξοδο κοριτσι..καταλωτικο και εξυπνο δεν πολυψωνιζες με καρτα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι αδερφές μου είναι φοιτήτριες και κάτω από 23 ετων
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στη δεύτερη κατηγορία εννοώ
δεν καταλαβαινω τι μου λες καθριν

η χρησιμη πληροφορια που περιμενω απο εσενα ειναι αν οι αδελφες κανουν δηλωση ..ειπες οχι..οκ
η αλλη πληροφορια ..κρισιμη αν το κατα κεφαλην εισοδημα σας ειναι μεχρι 12500€.

πολυ ωραια τα κοριτσια ειναι κατω των 23 ετων ,,θαυμασια μας δινουν το 0,5 μοριακι που θελουμε..ιδιατερα χρησιμο για την κατηγορια ομως των οικονομικων κρητηριων και μονο.
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εισόδημα μόνο ο πατέρας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αφού αυτός εργάζεται
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Εισόδημα μόνο ο πατέρας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αφού αυτός εργάζεται
ωραια μονο ο μπαμπας ,και τι κατακεφαλην εισοδημα βγαινει? αν δεν θες εδω στειλε pm (αν θες παλι)
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και ξεπερνάει το όριο των 75000 που θέλουν το χρόνο αλλά είναι εισόδημα μόνο του πατέρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι ναυτικός
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εξαρτάται τους μήνες που ταξιδεύει δυστυχώς
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Και ξεπερνάει το όριο των 75000 που θέλουν το χρόνο αλλά είναι εισόδημα μόνο του πατέρα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι ναυτικός
ε αν το εισοδημα ειναι ανω την 75000 € δεν εχεις δικαιωμα να κανεις με αδελφια
το τσεκαρες στο εκκαθαριστικο του μπαμπα,,γραφει αυτα τα νουμερα?
 

Κάθριν

Νεοφερμένος

Η Κάθριν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ναι είναι σίγουρο οπότε σε ποια κατηγορία κάνω;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν κούρασα! Καλή συνέχεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.
Ναι είναι σίγουρο οπότε σε ποια κατηγορία κάνω;
τσεκαρε και το περσινο και το προπερσινο γιατι οπως λες αλλαζει συμφωνα με τους μηνες ταξιδιου.... και αν σε μεσο ορο υπερβαινει το 75.000 € τοτε παμε με κοινωνικα οικονομικα κριτηρια και με 3,5 μορια πολυτεκνιας και εχουμε εξαιρετικες ελπιδες επιτυχιας
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top