Πανελλήνιες 2021: που περάσατε - σχολιασμός βάσεων

niaou

Νεοφερμένος

Η niaou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Οπως καταλαβαινεις οι καθηγητες στην χημεια θα απευθύνονται σε παιδια 3ου πεδιου τα οποια εχουν φαει πολυ πολυ χημεια. Θα σου ελεγα να παρεις το βιβλιο της Α' γελ και να το ξεσκονισεις απο τωρα
και οταν θα ερθει η ωρα να παραγειλεις ευδοξο θυμησου αυτο
Βασική Ανόργανη Χημεία, Ν. Κλούρας, εκδόσεις ΤΡΑΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ
Ειναι ο καλυτερος
Για την Οργανικη του 2ου εξαμηνου παρε το βιβλιο της Β λυκειου.
σίγουρα θα χρειαστεί διάβασμα από τα βιβλία του λυκείου πρώτα για να έρθει πιο ομαλά, υπάρχουν και αρκετά βίντεο στο youtube για την οργανική, στα αγγλικά όμως, που είναι αρκετά βοηθητικά.. αλλά παιδιά δεν παλεύεται :hehe:. Η μάνα μου μου έδωσε κουράγιο, όντας χημικός και μου είπε..μη στενοχωριέσαι..εγω είχα δώσει 3 φορές την οργανική :bleh:
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Οπως καταλαβαινεις οι καθηγητες στην χημεια θα απευθύνονται σε παιδια 3ου πεδιου τα οποια εχουν φαει πολυ πολυ χημεια. Θα σου ελεγα να παρεις το βιβλιο της Α' γελ και να το ξεσκονισεις απο τωρα
και οταν θα ερθει η ωρα να παραγειλεις ευδοξο θυμησου αυτο
Βασική Ανόργανη Χημεία, Ν. Κλούρας, εκδόσεις ΤΡΑΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ
Ειναι ο καλυτερος
Για την Οργανικη του 2ου εξαμηνου παρε το βιβλιο της Β λυκειου.
Ναι τα έχω αυτά τα βιβλία
πτήση α ευτυχως ημουν σε γελ και θυμάμαι τα περισσότερα από την β και μετά λίγα τάγματα αλλά έχω τα βιβλία που είπες
Το συγγράμα που αναφέρεις δεν το έχει δυστυχώς .(εικόνα)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι η χημεία είναι πληγή.. ειδικά η οργανική (:hypno:απαπαπαπα)..και εγώ δεν ήξερα τίποτα απο χημεία δυστυχώς... αν είσαι συνεπής και παρακολουθείς δεν θα έχεις πρόβλημα..αλλά θέλει αρκετό διάβασμα..
Και εσυ από επαλ ;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι τα έχω αυτά τα βιβλία
πτήση α ευτυχως ημουν σε γελ και θυμάμαι τα περισσότερα από την β και μετά λίγα τάγματα αλλά έχω τα βιβλία που είπες
Το συγγράμα που αναφέρεις δεν το έχει δυστυχώς .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και εσυ από επαλ ;;
Επίσης για φυσική έχεισ να προτείνεις τίποτα Γιάννη ?
 

Συνημμένα

  • 5D58ACA5-6C10-4F90-A4E1-43F5C8BC3C1F.jpeg
    5D58ACA5-6C10-4F90-A4E1-43F5C8BC3C1F.jpeg
    307.3 KB · Εμφανίσεις: 118

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ενταξει αφου εκανες Α γελ , καλα θα τα πας. Εισαι και διαβαστερο κοριτσι.
Μαλλον το εβγαλαν το βιβλιο. Ο Ν. Κλουρας ηταν καθηγητης στο χημικο πατρας , μορφη, αλλα βγηκε σε συνταξη και το ξηλωσαν.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
και εγω ιατρική ήθελα αλλά δεν πέρασα
μαρεσει πολύ το τμήμα βιοιατρικων
και να σου πω την αληθεία το βιολογικό το θεωρω λιγουλάκι βαρετό , θέλω να μάθω περισσότερα για το ανθρώπινο σώμα (ΑΝΑΤΟΜΙΑ φυσιολογία ανοσολογία κλπ) όποτε ο επόμενος καλύτερος δρόμος μετα την ιατρική για μένα ήταν αυτό
βεβαια υπάρχουν και άλλες σχολές που ισως καλύπτουν αυτά που θέλω αλλά δεν με ενδιαφέρουν τόσο στο επαγγελματικο κομμάτι .
Αγχωνομαι η αληθεια είναι γιατί έχει πολύ χημεία και στο επαλ δεν κάναμε και τίποτα .
Αυτό που είπαν και πάνω ...βιβλία και βοηθήματα ειδικά στην οργανική
 

niaou

Νεοφερμένος

Η niaou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι τα έχω αυτά τα βιβλία
πτήση α ευτυχως ημουν σε γελ και θυμάμαι τα περισσότερα από την β και μετά λίγα τάγματα αλλά έχω τα βιβλία που είπες
Το συγγράμα που αναφέρεις δεν το έχει δυστυχώς .(εικόνα)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και εσυ από επαλ ;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης για φυσική έχεισ να προτείνεις τίποτα Γιάννη ?
Ναι απο επαλ. Συνήθως προτείνουν οι καθηγητές βιβλία.. εμάς στο α' εξάμηνο μας είχαν προτείνει την 1η επιλογή του Tro.. (χημεία-μοριακή προσέγγιση) και οργανική των Loudon-Parise. Πολύ καλά βιβλία αλλά πολύς όγκος. Πιο πολύ είναι να τα διαβάσεις επειδή κάνεις κέφι, όχι για να περάσεις το μάθημα.. οι σημειώσεις στην ανόργανη φτάνουν αν παρακολουθείς, και στα εργαστήρια κάνεις πειράματα και εργασίες που συμψηφίζονται με την τελική εξέταση..στην οργανική δεν φτάνουν οι σημειώσεις, πρέπει να κατανοήσεις σε βάθος.. και είναι και η βιοχημεία η οποία είναι πολύ ευχάριστη και ευκολοδιάβαστη. Αυτά στο πρώτο έτος, μετά έπονται και άλλες χημείες (σε όλα τα έτη έχει)
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλή σταδιοδρομία!

Κ εγω έκανα 10% φέτος, αλλά πέρασα...απ την κλειδαροτρυπα! :pardon::P:angel::loltooth::focus::dizzy2::cry_x:

Έμεινα να κοιτάζω τις σχολές ημμυ και φέτος από μακριά (αχ Κρήτη..)... Που θα πάει ομως, δε μπορεί, θα γυρίσει ο τροχός κάποια στιγμή! :weak::wheel:

Αντε και του χρόνου εύχομαι να ξυπνήσουμε το πρωί των βάσεων με χαρά και να μη φάμε κ άλλη ψυχρολουσία ξανα. :drunk:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Ναι τα έχω αυτά τα βιβλία
πτήση α ευτυχως ημουν σε γελ και θυμάμαι τα περισσότερα από την β και μετά λίγα τάγματα αλλά έχω τα βιβλία που είπες
Το συγγράμα που αναφέρεις δεν το έχει δυστυχώς .(εικόνα)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Και εσυ από επαλ ;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης για φυσική έχεισ να προτείνεις τίποτα Γιάννη ?
Κατσε να βρω τι φυσικη κανετε, να υποθεσω οτι στο λυκειο δεν κανατε κατι?

Το ειδα
Φυσικη δεν κανετε
Στις κατευθυνσεις οι οπτικοι κανουν γεωμετρικη οπτικη ( λογικο) και οι ακτινολογοι αντινοφυσικη (και αυτο λογικο). Και τα δυο ειναι εντελως προσαρμοσμενα αντικειμενα για να υπηρετησουν τον σκοπο τους ,οποτε αναλογα θα ειναι και τα βιβλια τους. Οτιδήποτε αλλο θα σε βαλει σε πλανη , οποτε οτι πουν αυτοι , δεν εχω να προτεινω κατι.
ΥΓ, Ειχα δει τα θεματα ιατρικης φυσικης που ζητα το εκπα στις κατατακτηριες ιατρικης. Κουβεντιαστη φυσικη και προσαρμοσμενη, με απλη εφαρμογη τυπων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

n1ki20

Νεοφερμένος

Η n1ki20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Φιλοσοφία Ιωαννίνων κανεις????
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Συγχαρητήρια σε όλους και καλή σταδιοδρομία!

Κ εγω έκανα 10% φέτος, αλλά πέρασα...απ την κλειδαροτρυπα! :pardon::P:angel::loltooth::focus::dizzy2::cry_x:

Έμεινα να κοιτάζω τις σχολές ημμυ και φέτος από μακριά (αχ Κρήτη..)... Που θα πάει ομως, δε μπορεί, θα γυρίσει ο τροχός κάποια στιγμή! :weak::wheel:

Αντε και του χρόνου εύχομαι να ξυπνήσουμε το πρωί των βάσεων με χαρά και να μη φάμε κ άλλη ψυχρολουσία ξανα. :drunk:
Συγχαρητήρια για το κουραγιο σου!
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Κατσε να βρω τι φυσικη κανετε, να υποθεσω οτι στο λυκειο δεν κανατε κατι?

Το ειδα
Φυσικη δεν κανετε
Στις κατευθυνσεις οι οπτικοι κανουν γεωμετρικη οπτικη ( λογικο) και οι ακτινολογοι αντινοφυσικη (και αυτο λογικο). Και τα δυο ειναι εντελως προσαρμοσμενα αντικειμενα για να υπηρετησουν τον σκοπο τους ,οποτε αναλογα θα ειναι και τα βιβλια τους. Οτιδήποτε αλλο θα σε βαλει σε πλανη , οποτε οτι πουν αυτοι , δεν εχω να προτεινω κατι.
ΥΓ, Ειχα δει τα θεματα ιατρικης φυσικης που ζητα το εκπα στις κατατακτηριες ιατρικης. Κουβεντιαστη φυσικη και προσαρμοσμενη, με απλη εφαρμογη τυπων.
Δεν κάναμε και πολλά , χάθηκα και εγώ στην διαδρομή 😅
θα διαλέξω ιατρικών εργαστηρίων (δεν έχει πολύ φυσική είδα )
αλλα έχει στο πρώτο εξάμηνο δυστυχώς. Βιοφυσικη !
Με την χημεία τα πάω λίγο καλύτερα ευτυχως και βιολογία δεν έχω κανένα θέμα

•Με βλέπω στο μέλλον με κατατακτήριες μάλλον 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι απο επαλ. Συνήθως προτείνουν οι καθηγητές βιβλία.. εμάς στο α' εξάμηνο μας είχαν προτείνει την 1η επιλογή του Tro.. (χημεία-μοριακή προσέγγιση) και οργανική των Loudon-Parise. Πολύ καλά βιβλία αλλά πολύς όγκος. Πιο πολύ είναι να τα διαβάσεις επειδή κάνεις κέφι, όχι για να περάσεις το μάθημα.. οι σημειώσεις στην ανόργανη φτάνουν αν παρακολουθείς, και στα εργαστήρια κάνεις πειράματα και εργασίες που συμψηφίζονται με την τελική εξέταση..στην οργανική δεν φτάνουν οι σημειώσεις, πρέπει να κατανοήσεις σε βάθος.. και είναι και η βιοχημεία η οποία είναι πολύ ευχάριστη και ευκολοδιάβαστη. Αυτά στο πρώτο έτος, μετά έπονται και άλλες χημείες (σε όλα τα έτη έχει)
Να σε ρωτήσω , ξέρεις αν θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα ?
 

niaou

Νεοφερμένος

Η niaou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν κάναμε και πολλά , χάθηκα και εγώ στην διαδρομή 😅
θα διαλέξω ιατρικών εργαστηρίων (δεν έχει πολύ φυσική είδα )
αλλα έχει στο πρώτο εξάμηνο δυστυχώς. Βιοφυσικη !
Με την χημεία τα πάω λίγο καλύτερα ευτυχως και βιολογία δεν έχω κανένα θέμα

•Με βλέπω στο μέλλον με κατατακτήριες μάλλον 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να σε ρωτήσω , ξέρεις αν θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα ?
δε νομίζω να χρειαστείς.. αν ξεσκονίσεις τα βιβλία του λυκείου και παρακολουθείς-κρατάς σημειώσεις στο μάθημα και διαβάζεις συστηματικά θα είσαι οκ..απλά μην αφήνεις απορίες γιατι ο όγκος είναι τεράστιος και δεν βγαίνει τελευταία στιγμή..βοηθήματα θα βρεις και online, δεν υπάρχει λόγος για περιττά έξοδα
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
δε νομίζω να χρειαστείς.. αν ξεσκονίσεις τα βιβλία του λυκείου και παρακολουθείς-κρατάς σημειώσεις στο μάθημα και διαβάζεις συστηματικά θα είσαι οκ..απλά μην αφήνεις απορίες γιατι ο όγκος είναι τεράστιος και δεν βγαίνει τελευταία στιγμή..βοηθήματα θα βρεις και online, δεν υπάρχει λόγος για περιττά έξοδα
Εννοώ κατι για το πανεπηστημιο ,άσπρη στολή ίσως
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Δεν κάναμε και πολλά , χάθηκα και εγώ στην διαδρομή 😅
θα διαλέξω ιατρικών εργαστηρίων (δεν έχει πολύ φυσική είδα )
αλλα έχει στο πρώτο εξάμηνο δυστυχώς. Βιοφυσικη !
Με την χημεία τα πάω λίγο καλύτερα ευτυχως και βιολογία δεν έχω κανένα θέμα

•Με βλέπω στο μέλλον με κατατακτήριες μάλλον 😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να σε ρωτήσω , ξέρεις αν θα χρειαστεί να αγοράσω τίποτα ?
Η ακτινολογια ακτινοθεραπεια δεν σου αρεσει, ειναι πολλα υποσχομενη.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
βλέποντας το ποστ #131 θέλω να ρωτήσω.. τι εννοεί η υπουργός "ελαχιστες ακαδημαικες
προυποθέσεις"

όσοι δηλαδή κάναμε μηχανογραφικό (για παρηγοριά απ'οτι φάνηκε) πληρούμε τις ελαχιστες
ακαδημαικες προυποθεσεις" αλλά χάσαμε στον ανταγωνισμό? αυτό θέλει να πεί
η μανδάμ?
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Η ακτινολογια ακτινοθεραπεια δεν σου αρεσει, ειναι πολλα υποσχομενη.
Πολύ φυσική για μένα
θελω να περνώ αίμα 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι θα χρειαστείς ιατρική μπλούζα
Την ποδιά την άσπρη ? Η μπλούζα κανονική με κάποιο χρωμα ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Πολύ φυσική για μένα
θελω να περνώ αίμα 😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Την ποδιά την άσπρη ? Η μπλούζα κανονική με κάποιο χρωμα ;
ασπρη, κατασπρη μεταξενια με πλουσιο ντεκολτε και ενα σκισιμο δεξια απο το ισχυο και κατω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
ασπρη, κατασπρη μεταξενια με πλουσιο ντεκολτε και ενα σκισιμο δεξια απο το ισχυο και κατω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λέτε να γίνουν ηλεκτρονικά και τα μαθήματα;;;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Λέτε να γίνουν ηλεκτρονικά και τα μαθήματα;;;;
Οχι στην αρχη , αφου φτιαχνουν εμβολιαστικα κεντρα στα πανεπιστημια.
Ναλα εσυ εισαι φιλοεμβολιο κοριτσι αλλα εχω τα θαρρος να θα σου πω οτι ολο αυτο το σεναριο περι 2 ραπιντ τεστ και οχι σελφ ειναι προς εξαναγκασμο εμβολιου. Οποτε με κλειστα ιδρυματα δεν δουλευει.
Οι φοιτητες ειναι το κομματι που τους αντιστέκεται και πρεπει να υπακουσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ασπρη, κατασπρη μεταξενια με πλουσιο ντεκολτε και ενα σκισιμο δεξια απο το ισχυο και κατω .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

οτι καλυτερο ,εχει γινει γλιτωσαμε και τις παραταξεις που πριζουν τις μπαλες των πρωτοετων μακαρι να γινονται παντα ετσι καιρος ειναι καποια πραγματα να γινονται ηλεκτρονικα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top