[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chrisa

Νεοφερμένος

Η Chrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
α ναι.. οι εκδοτικοι οικοι των οικονομικων και παιδαγωγικων δεν ειναι και πολυ οικονομικα ανθηροι οπως των θετικων. Εμας στα θετικα ειναι γκλαμουρια μας δινουν και ωραια σακουλιτσα , αμα εχει 100 το ενα.
Εσυ σε τι σχολή είσαι ;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.

Bea

Νεοφερμένος

Η Bea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Ααα!επειδη γράφει αυτό εδώ!και κάποια βιβλία είναι κοινά σε κάποια μαθήματα ..το σκεφτόμουν σε περίπτωση που μείνω ξεκρέμαστη χωρίς βιβλία αν αργήσει το παπει!
Θα σου τα ζητήσουν πίσω, στην Πάτρα έτσι πάει.
 

042003

Νεοφερμένος

Η 042003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ακόμη να μου στείλουν κωδικούς... Να πάρω τηλέφωνο για 3η φορά ή θα με βρίσουν;
 

ΓΙΑΝΝΗΣ61

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ61 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
προς ολο το forum
Υπάρχει καποιος / καποια που πηρε μετεγγραφη στους ηλεκτρολογους του ΠΑΔΑ να μας πει αν πηρε ιδρυματικους κωδικους , αν δηλωσε μαθήματα κ.ο.κ .
το ρωτώ γιατι, για το συγκεκριμένο τμημα η συλλογη δικαιολογητικων εχει ληξει στις 13/12/2021.
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ακόμη να μου στείλουν κωδικούς... Να πάρω τηλέφωνο για 3η φορά ή θα με βρίσουν;
Στείλε μαιλ καλύτερα και εγώ τους ζαλίζω κάθε φορά μου λένε να περιμένω και να βλέπω ανακοινώσεις :D
 

Nor40

Νεοφερμένος

Η Nor40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Βρίσκομαι στο 3ο ετος των σπουδών μου και πήρα μετεγγραφή για Αθήνα (μόνιμη κατοικία). Δεν έχω καταθέσει ακόμη τα χαρτιά στη σχολή, γιατί σκέφτομαι να μην την δεχτώ καθώς ίσως δεν μου αναγνωρίσουν κανένα μάθημα και χρειαστεί να τα ξαναδώσω όλα απο την αρχή (20++ μαθήματα). Άρα ότι έχω περάσει θα πάει χαμένο. Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις απόψεις σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ.
 

Nikoleta_Giann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nikoleta_Giann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Α εγώ στο εκπα έλαβα κωδικούς και συγγράματα δήλωσα απλά μέχρι 7 Γενάρη που είναι να τα παραλάβεις εγώ δεν μπορώ...υοαρ ει περίπτωση να πάρει παράταση?
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.

Nor40

Νεοφερμένος

Η Nor40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μετεγγραφη. Όλοι δικαιούνται αρκεί να μην υπερβαίνουν τα 4 έτη φοίτησης.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Μετεγγραφη. Όλοι δικαιούνται αρκεί να μην υπερβαίνουν τα 4 έτη φοίτησης.
μα νομιζω πρεπει να εχεις συμμετασχει σε πανελληνιες η κατι τετοιο, ειχες κανει 10 τοις εκατο το καλοκαιρι και ξαναπερασες στη σχολη σου;
 

Nor40

Νεοφερμένος

Η Nor40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η μετεγγραφή είναι η μεταφορά ενός φοιτητή από μια πόλη σε άλλη λόγω κοινωνικών, οικονομικών κ.α κριτηρίων, ενώ το τμήμα και η σχολή παραμένουν ίδια (πχ από Οικονομικό Ρεθύμνου σε Οικονομικό Αθηνών). Δεν σχετίζεται με τη βαθμολογία των πανελληνίων.
 

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Η μετεγγραφή είναι η μεταφορά ενός φοιτητή από μια πόλη σε άλλη λόγω κοινωνικών, οικονομικών κ.α κριτηρίων, ενώ το τμήμα και η σχολή παραμένουν ίδια (πχ από Οικονομικό Ρεθύμνου σε Οικονομικό Αθηνών). Δεν σχετίζεται με τη βαθμολογία των πανελληνίων.
το ξερω, οτι πεις σε ποια σχολη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η μετεγγραφή είναι η μεταφορά ενός φοιτητή από μια πόλη σε άλλη λόγω κοινωνικών, οικονομικών κ.α κριτηρίων, ενώ το τμήμα και η σχολή παραμένουν ίδια (πχ από Οικονομικό Ρεθύμνου σε Οικονομικό Αθηνών). Δεν σχετίζεται με τη βαθμολογία των πανελληνίων.
επισης γτ να μην σου ταναγνωρισουν; δεν ειναι τα ιδια;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους!
Βρίσκομαι στο 3ο ετος των σπουδών μου και πήρα μετεγγραφή για Αθήνα (μόνιμη κατοικία). Δεν έχω καταθέσει ακόμη τα χαρτιά στη σχολή, γιατί σκέφτομαι να μην την δεχτώ καθώς ίσως δεν μου αναγνωρίσουν κανένα μάθημα και χρειαστεί να τα ξαναδώσω όλα απο την αρχή (20++ μαθήματα). Άρα ότι έχω περάσει θα πάει χαμένο. Θα χαρώ πολύ να ακούσω τις απόψεις σας γιατί κοντεύω να τρελαθώ.
Δεν γίνεται να επικοινωνήσεις με την γραμματεία για να μάθεις πόσα και ποια μαθήματα θα αναγνωρίσουν ;

Πάντως εαν όντως δεν σου αναγνωρίσουν κανένα, τότε προφανώς δεν αξίζει η μετεγραφφή. Εαν και μου φαίνεται φουλ περίεργο να μην αναγνωριστεί κανένα δεδομένου οι οι μετεγγραφές γίνονται για ίδιο τμήμα απλά σε άλλη πόλη.
 

Nor40

Νεοφερμένος

Η Nor40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Η επιτροπή κρίνει ποια μαθήματα θα αναγνωρίσουν μετά τη μετεγγραφή οχι η γραμματεία. Κάθε σχολή έχει διαφορετικά μαθήματα, δεν παίζει ρόλο που είναι το ίδιο τμήμα. Και κάποια κοινά να έχουν μπορεί να μην τα αναγνωρίσουν λόγω βαθμολογίας ή οτιδήποτε.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,498 μηνύματα.
Α εγώ στο εκπα έλαβα κωδικούς και συγγράματα δήλωσα απλά μέχρι 7 Γενάρη που είναι να τα παραλάβεις εγώ δεν μπορώ...υοαρ ει περίπτωση να πάρει παράταση?
Νικολετα κοιτα αφου εκανες δηλωση τα βιβλια δεν τα χανεις.
Εκτος απο την περιπτωση της παρατασης εσυ μπορεις να επικοινωνησεις με τα βιβλιοπωλεια- οικους αθηνων και δινοντας πιστευω τον κωδικο σου να στα κρατησουν και μετα τις 7 ιανουαριου.
Οι οικοι ειναι επιχειρησεις οχι αρνητικο δημοσιο , η Νικολετα για αυτους ειναι 400€ για το 1ο εξαμηνο δεν θελουν να τα χασουν.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Η επιτροπή κρίνει ποια μαθήματα θα αναγνωρίσουν μετά τη μετεγγραφή οχι η γραμματεία. Κάθε σχολή έχει διαφορετικά μαθήματα, δεν παίζει ρόλο που είναι το ίδιο τμήμα. Και κάποια κοινά να έχουν μπορεί να μην τα αναγνωρίσουν λόγω βαθμολογίας ή οτιδήποτε.
Ισχύει αλλά ο φοιτητής επικοινωνεί με την γραμματεία και δεν είναι άσχετοι και αυτοί. Κάτι θα ξέρουν να σου πουν μέσες γραμμές. Έε πόσο διαφορετικά να είναι τα μαθήματα κορμού πια; Εαν μιλάμε για τόσο χαοτικές διαφορές,τότε δεν μιλάμε για αντίστοιχα τμήματα πια. Αλλά και πάλι,άντε μερικά λόγω κομπλεξ καθηγητή να μην αναγνωριστούν,αλλά δεν νομίζω και όλα.
 

loulis

Νεοφερμένος

Ο loulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής & Αθλητισμού ΑΠΘ. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

angeloskar

Νεοφερμένος

Ο angeloskar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα, τα αποτελέσματα των κατ' εξαίρεση μετεγγραφών, για όσους υπέβαλαν αίτηση από 14/12 έως 21/12, γνωρίζετε πότε βγαίνουν;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top