[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Έκανα αίτηση μεταγραφής από χημικό Ιωαννίνων στο χημικό Πάτρας, συγκεντρωνοντας 8.5 μόρια από κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια.Ομως έμαθα ότι μπορουσα να κάνω αίτηση μεταγραφής και λόγω αδελφών προπτυχιακών παρόλο που ο αδελφός μου δεν σπουδάζει στην πολη που επιθυμώ εγώ να πάω. Μήπως τελικά ήταν πιο σίγουρη η μεταγραφή με την κατηγορία αδελφών προπτυχιακών? 😔
στα μορια που κινησαι δεν υπαρχει διαφορα σιγουριας . Με τα μορια εχεις το πλεονεκτημα οτι δεν καθηλωνεις τον αδελφο σου στην πολη που ειναι και να στο χτυπα μετα μια ζωη.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Οποτε ενστασεις για ποιους λογους γινονται?
Οι ενστασεις υπαρχουν ετσι για να υπαρχουν.
Στον προσφατο νομο για αυτες αναφερεται οτι ενσταση εχει νοημα μονο αν εχει κανει λαθος το υπουργειο.
Και οταν κανεις την ενσταση στην πλατφορμα σε ρωτα να υποδειξεις που εχει κανει λαθος το υπουργειο.
Καλοοοο? καλο . Το δικο σου δίκιο και η αναγκη σου στον καιαδα.

Έκανα αίτηση μεταγραφής από χημικό Ιωαννίνων στο χημικό Πάτρας, συγκεντρωνοντας 8.5 μόρια από κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια.Ομως έμαθα ότι μπορουσα να κάνω αίτηση μεταγραφής και λόγω αδελφών προπτυχιακών παρόλο που ο αδελφός μου δεν σπουδάζει στην πολη που επιθυμώ εγώ να πάω. Μήπως τελικά ήταν πιο σίγουρη η μεταγραφή με την κατηγορία αδελφών προπτυχιακών? 😔
Annou ξεχασα το κυριοτερο.
Το χημικο πατρας δεν θελει μορια και αυτα που εχεις αχρειστα ειναι δωστα πουθενα αλλου.
Δηλαδη και εγω που ειμαι στην ανωτατη μπουγατσοκοφτικη σερρων αν μπορουσα να κανω αιτηση θα με επαιρνε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Annou1

Νεοφερμένος

Η Annou1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Χημείας Πατρών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Annou ξεχασα το κυριοτερο.
Το χημικο πατρας δεν θελει μορια και αυτα που εχεις αχρειστα ειναι δωστα πουθενα αλλου.
Δηλαδη και εγω που ειμαι στην ανωτατη μπουγατσοκοφτικη σερρων αν μπορουσα να κανω αιτηση θα με επαιρνε.
Χαχαχαχα ενταξει τότε, απλά κάθε χρονιά είναι διαφορετική με τις βάσεις μεταγραφών για αυτό, ευχαριστώ πάντωςςς
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά και να πάμε εκεί που θέλουμε καλή επιτυχία λοιπόν απο εμένα :) <3
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

Maria.aikaterini

Νεοφερμένος

Η Maria.aikaterini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημερα σε όλους.

είμαι προπτυχιακή φοιτητρια στο τμήμα χημείας του πανεπιστημίου Ιωαννίνων. Παρόλα αυτα, έχω αιτηθεί για μετεγγραφή στο τμήμα του απθ. Έχω 4 μορια(με τόσα μπήκε ο τελευταίος πέρσι) και διαφορά με την βάση κατα 100 κάτι μορια. Πιστεύετε έχω πιθανότητες να την πάρω; Και γνωρίζει κάποιος ποιος ηταν ο αριθμός των αιτήσεων για μετεγγραφή φέτος;
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
λογικά το έχεις ναι, για το πόσα άτομα έκαναν τωρα μια κοπέλα αμα θυμάμαι καλά προτελευταία μέρα έλεγε πως είχε κάνει και είχε αρ πρωτ 4059 άρα λογικά θα έχουν πάει το πολύ 4100 απο οικονομικά και κοινωνικά
 

Maria.aikaterini

Νεοφερμένος

Η Maria.aikaterini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Με ποσα μορια πιστεύετε θα κλείσει η βάση στο χημικό απθ φέτος για τις μετεγγραφές με οικονομικά κριτήρια;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.

Tilemmm

Νεοφερμένος

Ο Tilemmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γιάννη ερώτηση: σπουδάζω ιατρική Ιωαννίνων αλλά έπιανα και ιατρική Αθηνών (19.100++ μόρια). Δήλωσα γιαννενα γιατί είμαι από εκεί και τώρα έκανα αίτηση για μετεγγραφή στην Αθήνα αλλά συγκέντρωσα μόνο 3 μόρια από οικονομικά κριτήρια. Οι πιθανότητες να με δεχτούν είναι μικρές και το κατάλαβα από τα περσινά δεδομένα της Αθήνας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω Αθήνα εκτός από το 10% επειδή δε θέλω να χάσω και έναν χρόνο εδώ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Γιάννη ερώτηση: σπουδάζω ιατρική Ιωαννίνων αλλά έπιανα και ιατρική Αθηνών (19.100++ μόρια). Δήλωσα γιαννενα γιατί είμαι από εκεί και τώρα έκανα αίτηση για μετεγγραφή στην Αθήνα αλλά συγκέντρωσα μόνο 3 μόρια από οικονομικά κριτήρια. Οι πιθανότητες να με δεχτούν είναι μικρές και το κατάλαβα από τα περσινά δεδομένα της Αθήνας. Υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω Αθήνα εκτός από το 10% επειδή δε θέλω να χάσω και έναν χρόνο εδώ;
Οχι δεν υπαρχει δυστηχως. Η μονη διεξοδος ( θεωρητικα) θα ηταν η μετακινηση αν την ειχες δηλωμενη στο μηχανογραφικο και αν δεν γεμιζε με μετεγγραφες που υπεργεμιζει.
Με 3 μορια ξεχνας στην αθηνα για φετος , περνας μαθηματα εκει και ερχεσαι σιγουρα του χρονου.
 

Tilemmm

Νεοφερμένος

Ο Tilemmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οχι δεν υπαρχει δυστηχως. Η μονη διεξοδος ( θεωρητικα) θα ηταν η μετακινηση αν την ειχες δηλωμενη στο μηχανογραφικο και αν δεν γεμιζε με μετεγγραφες που υπεργεμιζει.
Με 3 μορια ξεχνας στην αθηνα για φετος , περνας μαθηματα εκει και ερχεσαι σιγουρα του χρονου.
Λες να μην υπάρχει ελπίδα ούτε με κατ' εξαίρεση μετεγγραφή;
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
κοίτα πιστεύω εχει κάνει την αίτηση έτσι ; διοτι δεν ξερεις ποτε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λες να μην υπάρχει ελπίδα ούτε με κατ' εξαίρεση μετεγγραφή;
με κατ' εξαίρεση πολυ δύσκολα πρέπει να έχεις σοβαρούς λόγους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κοίτα πιστεύω εχεις κάνει την αίτηση έτσι ; διοτι δεν ξερεις ποτε
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


με κατ' εξαίρεση πολυ δύσκολα πρέπει να έχεις σοβαρούς λόγους
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,575 μηνύματα.
Λες να μην υπάρχει ελπίδα ούτε με κατ' εξαίρεση μετεγγραφή;
κατ εξαιρεση και με 3 μορια , και μονιμη κατοικια ιωαννινα ? Γιατι εχεις κανενα νοσοκομειο στην αθηνα που μονο αυτο σε φροντιζει?
 

Tilemmm

Νεοφερμένος

Ο Tilemmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
κατ εξαιρεση και με 3 μορια , και μονιμη κατοικια ιωαννινα ? Γιατι εχεις κανενα νοσοκομειο στην αθηνα που μονο αυτο σε φροντιζει?
Χαχαχ σίγουρα όχι. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τις κατ' εξαίρεση οπότε για αυτό ρωτάω
 

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Χαχαχ σίγουρα όχι. Αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τις κατ' εξαίρεση οπότε για αυτό ρωτάω
μόνο οικονομικά και κοινωνικά έχεις ελπίδες και εκει ομως θέλει μόρια έστω 6 δυστυχώς Αθήνα και Θεσσαλονίκη θέλουν μόρια 6 και άνω
 

Tilemmm

Νεοφερμένος

Ο Tilemmm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

nikolettari

Νεοφερμένος

Η nikolettari αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 77 μηνύματα.

οθεσσαλονικιος

Νεοφερμένος

Ο οθεσσαλονικιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Γιαννη γίνεται να παρέμβει κάποιος και στην α’φαση των μετεγγραφών;έχω φίλο που λέει ότι τον δέχτηκαν κανονικά πλατφόρμα πέρυσι και ευνοήθηκε στον έλεγχο των δικαιολογητικών από κομματικά πρόσωπα ..γίνεται αυτό ή παπαριες είπε;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top