[Πανελλήνιες 2021] Τα πάντα για τις μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kagourakos

Νεοφερμένος

Η kagourakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα friends, μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι μεταγγραφες από Πάτρα για Αθήνα ολοκληρώνονται προ εξεταστικής. Συγκεκριμένα από το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου στο ΠΑΔΑ.
Ευχαριστώ!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλημέρα friends, μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι μεταγγραφες από Πάτρα για Αθήνα ολοκληρώνονται προ εξεταστικής. Συγκεκριμένα από το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου στο ΠΑΔΑ.
Ευχαριστώ!
Περυσι εγιναν τελος φεβρουαριου ( υπηρχε η δυνατοτητα εξετασεων εξ αποστασεως στις σχολες εκκινησης και μη δυνατοτητα παρακολουθησης μαθηματων στο παδα) .Σχεδον γενικη πολιτικη των αθηναικων σχολων.
Προπερσι τελος ιανουαριου.
Φετος μαλλον τελος Ιανουαριου
 
Τελευταία επεξεργασία:

kagourakos

Νεοφερμένος

Η kagourakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
'Aρα , το σωστο είναι να παρακολουθήσω στην Πατρα το πρώτο εξάμηνο;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.

kagourakos

Νεοφερμένος

Η kagourakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Σωστος, εγώ κάπου μπερδεύτηκα. Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

Panfel111

Νεοφερμένος

Η Panfel111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας Πατρών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Έχω περασει Βιολογια Πάτρα και θέλω να κάμω μετεγγραφή για Αθήνα την οποία έχασα για 6 μόρια.Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα,έχω 6 μόρια από τα οικονομικά κριτήρια,ποσο πιθανο(η απίθανο) θεωρείτε πως είναι να την πάρω;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Έχω περασει Βιολογια Πάτρα και θέλω να κάμω μετεγγραφή για Αθήνα την οποία έχασα για 6 μόρια.Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα,έχω 6 μόρια από τα οικονομικά κριτήρια,ποσο πιθανο(η απίθανο) θεωρείτε πως είναι να την πάρω;
Στα οικονομικα μορια εισαι ταβανι ,αλλα τα 6 μορια ειναι οριακα καλα διοτι μπορουν να απειληθούν απο καποιο 3τεκνο παιδι.Εχεις ομως μοναδικο πλεονεκτημα στην ισοβαθμια. Η σχολη εκλεισε περυσι στα 6 με 16 μετεγγραφομενους
 

fenia

Νεοφερμένος

Η fenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους
θα κανουμε διαδικασια μετεγγραφης (βαση των πολυτιμων οδηγιων της ομαδας) απο οικονομικο τριπολης στο οικονομικο του βολου με οικονομικα κριτηρια 6 μορια (ελπιζοντας πως θα γινει)
η ερωτηση μου ειναι μπορει να παρακολουθησει βολο μεχρι να γινει η μετεγγραφη μη χαθει το 6 μηνο?
κι αν ναι ποια η διαδικασια?
αν και θα ξαναδωσει πανελληνιες για στρατιωτικες σχολες που ηταν και η 1η επιλογη

σας ευχομαι μια ομορφη μερα!!!!
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω, κατά πόσο είναι εύκολη η μετακίνηση σε τμήμα που δεν δέχεται μετεγγραφές, αφού δεν υπάρχει αντίστοιχό του;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω, κατά πόσο είναι εύκολη η μετακίνηση σε τμήμα που δεν δέχεται μετεγγραφές, αφού δεν υπάρχει αντίστοιχό του;
Νομιζω πολυ πολυ ευκολη.
Μερικα περσινά στοιχεια.
Σε συνολο 79.000 φοιτητων υπηρξαν καπου 200 μετακινησεις , οποτε καταλαβαινεις οτι και να θελει να γεμισει η σχολη σου δεν μπορει.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γαλλικής Γλώσσας & Φιλολογίας (Αθήνα). Έχει γράψει 299 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους
θα κανουμε διαδικασια μετεγγραφης (βαση των πολυτιμων οδηγιων της ομαδας) απο οικονομικο τριπολης στο οικονομικο του βολου με οικονομικα κριτηρια 6 μορια (ελπιζοντας πως θα γινει)
η ερωτηση μου ειναι μπορει να παρακολουθησει βολο μεχρι να γινει η μετεγγραφη μη χαθει το 6 μηνο?
κι αν ναι ποια η διαδικασια?
αν και θα ξαναδωσει πανελληνιες για στρατιωτικες σχολες που ηταν και η 1η επιλογη

σας ευχομαι μια ομορφη μερα!!!!
Επισημη διαδικασια να παρακολουθει το πανεπιστημιο θεσσαλιας δεν υπαρχει. Πεπατημενη πρακτικη υπαρχει και το ξερουν. Υπαρχουν πανεπιστημια που καλοδεχονται τους μετεγγραφομενους πχ πατρα και αλλα που και τους υποστηριζουν και με παροχες πχ Ιωαννινα. Ο Βολος τι κανει? μαλλον αδιαφορος θα ειναι.
Το μονο σκοτεινο σημειο ειναι οτι λογω του ιου που θελουν αραιωμενες αιθουσες μην βαλουν περιορισμους. Ο επιμενων νικα.
 

fenia

Νεοφερμένος

Η fenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Επισημη διαδικασια να παρακολουθει το πανεπιστημιο θεσσαλιας δεν υπαρχει. Πεπατημενη πρακτικη υπαρχει και το ξερουν. Υπαρχουν πανεπιστημια που καλοδεχονται τους μετεγγραφομενους πχ πατρα και αλλα που και τους υποστηριζουν και με παροχες πχ Ιωαννινα. Ο Βολος τι κανει? μαλλον αδιαφορος θα ειναι.
Το μονο σκοτεινο σημειο ειναι οτι λογω του ιου που θελουν αραιωμενες αιθουσες μην βαλουν περιορισμους. Ο επιμενων νικα.
Σε ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα!!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Γιάννη μίλησε η μητέρα μου με το υπουργείο και της είπαν ότι μπορούμε και οι δύο νά πάρουμε μετεγγραφή Θεσσαλονίκη από την αδερφή μου που σπουδάζει Τρίκαλα!!!!!!!!!!!!!!! :clapup: :thumbup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Γιάννη μίλησε η μητέρα μου με το υπουργείο και της είπαν ότι μπορούμε και οι δύο νά πάρουμε μετεγγραφή Θεσσαλονίκη από την αδερφή μου που σπουδάζει Τρίκαλα!!!!!!!!!!!!!!! :clapup: :thumbup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Αχ.. πολυ το χάρηκα, τελικα την μανα σου εβαλες , εσυ αστερι γιατι?
Λοιπον ενα μεγαλο φιλι στην τρικαλιωτισα και να της κανετε δωρο. Με τα λεφτα που γλυτωνετε να της παρετε αυτοκινητο να φερνει τα απλητα σπιτι να τρωει και κανενα κεφτε.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Αχ.. πολυ το χάρηκα, τελικα την μανα σου εβαλες , εσυ αστερι γιατι?
Λοιπον ενα μεγαλο φιλι στην τρικαλιωτισα και να της κανετε δωρο. Με τα λεφτα που γλυτωνετε να της παρετε αυτοκινητο να φερνει τα απλητα σπιτι να τρωει και κανενα κεφτε.
Ε ναι τή μάνα,χα χα χα χα και η Τρικαλινή έτσι μας λέει, σέ μένα τα χρωστάτε όλα
Σ'ευχαριστώ πολύ για όλα
Ελπίζω να μην στραβωσει τίποτα
Εν αναμονή των εγγράφων και των μετεγγραφων λοιπόν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Ε ναι τή μάνα,χα χα χα χα και η Τρικαλινή έτσι μας λέει, σέ μένα τα χρωστάτε όλα
Σ'ευχαριστώ πολύ για όλα
Ελπίζω να μην στραβωσει τίποτα
Εν αναμονή των εγγράφων και των μετεγγραφων λοιπόν
Οχι δεν θα στραβωσει κατι, στα αδελφια απαξ και συμφωνήσει η πλατφορμα την πηρες.
Αντε πηγαινε στο ΑΠΘ να μαρκαρεις θεση. Φετος θα τις κανει νωριτερα ( αυτο ειναι δικο μου)
 

ΓΙΑΝΝΗΣ61

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ61 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, Γιαννη _00 γνωριζεις αν οι μεταγγραφες από πανεπιστημιο Θεσσαλίας (ΛΟΧΡΗ) για(ΛΟΧΡΗ) ΠΑΔΑ ολοκληρώνονται προ εξεταστικής( προλαβαινεται το εξαμηνο η θα χαθει.?)
Επίσης θεωρείς σώφρων να γίνεται η παρακολουθηση απο την αρχη στο ΠΑΔΑ ?
η χρονικη διαδικασια καπου με προβληματιζει.!
Αιτηση τον Νοεμβριο, απαντησεις αρχες Δεκεμβρίου, βιβλια ? εξεταστικη Ιανουαριο/Φεβρουαριο .( με βαση τα περσινα)
Η εμπειρία σου ειναι πολύτιμη.!


Ευχαριστώ!
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Οχι δεν θα στραβωσει κατι, στα αδελφια απαξ και συμφωνήσει η πλατφορμα την πηρες.
Αντε πηγαινε στο ΑΠΘ να μαρκαρεις θεση. Φετος θα τις κανει νωριτερα ( αυτο ειναι δικο μου)
Λες, μακάρι γιατί από ότι είδα δεν συμφωνούν και τα μαθήματα του εξαμήνου μεταξύ τους
Ελπίζω από εβδομάδα να πουν για εγγραφές
Να ξεκινήσουμε λοιπόν
Είμαι πολύ χαρούμενη!!!💯
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Λες, μακάρι γιατί από ότι είδα δεν συμφωνούν και τα μαθήματα του εξαμήνου μεταξύ τους
Ελπίζω από εβδομάδα να πουν για εγγραφές
Να ξεκινήσουμε λοιπόν
Είμαι πολύ χαρούμενη!!!💯
Τωρα τι κανει η λαρισα ? αστη να κανει οτι θελει, εσυ απο τωρα μονο απθ αναγνωριζεις.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top