Πανελλήνιες 2021 ΕΠΑ.Λ.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Άρα γενικότερα σαν ύλη βγαίνουν έτσι; Εγώ ξεκίνησα από καλοκαίρι και μέχρι στιγμής μ φαίνονται εύκολα απλά δεν ξέρω τι θα ακολουθήσει στην πορεία
Ναι η ύλη είναι μόνο δύο κεφάλαια στα μαθηματικά
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στα οικονομικά είναι πολύ χαμηλά ούτως ή άλλως διάβασε τα ειδικότητας τέλεια να γράψεις πάνω από 19 και θα είσαι μια χαρά
Θέλω να περάσω αστυνομία... Οπότε είναι κάπως πιο ζορικα τα πράγματα
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Θέλω να περάσω αστυνομία... Οπότε είναι κάπως πιο ζορικα τα πράγματα

Στα μαθηματικα τι εχεις κανει μεχρι στιγμης ;;
Εγω εκανα θερινα τωρα μονο στα μαθηματικα και απο σεπτεμρβη ξεκιναω και τα 4 μαθηματα (υγειας😝)
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Στα μαθηματικα τι εχεις κανει μεχρι στιγμης ;;
Εγω εκανα θερινα τωρα μονο στα μαθηματικα και απο σεπτεμρβη ξεκιναω και τα 4 μαθηματα (υγειας😝)
Επειδή δεν έχω καιρό που ξεκίνησα από στατιστική κάναμε μέχρι και τις 3 καινουργιες στήλες (Ni,Fi,Fi%) και συμπληρώνουμε πίνακες με κενά και από άλγεβρα λύνουμε συναρτήσεις, πεδία ορισμού, ανισώσεις κλπ.. εσυ;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω καιρό που ξεκίνησα από στατιστική κάναμε μέχρι και τις 3 καινουργιες στήλες (Ni,Fi,Fi%) και συμπληρώνουμε πίνακες με κενά και από άλγεβρα λύνουμε συναρτήσεις, πεδία ορισμού, ανισώσεις κλπ.. εσυ;
Εγω εκανα απο 20/5 - 23/7
Και εγω τα ιδια ειχα ξεκινησει απο πεδια ορισμου μετα εκανα ορια και συνεχεια (μενουν οι παραγωγοι)
Και απο στατιστικη εκανα τα πινακες με ολες τις στηλες και μετα και τα υπολοιπα με το ραβδογραμμα , χρονογραμα κλπ και ειχαμε κανει εισαγωγη στη μεση τιμη κια διαμεσο κατι λιγα και μετα σταματησα
Εχω φυγει βέβαια απο το φροντιστήριο αυτο τωρα 😂 πρεπει να κανω και τριγωνομετρια και γραφικες παραστασεις που δεν τα εκανα στο σχολειο μου !!!
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Εγω εκανα απο 20/5 - 23/7
Και εγω τα ιδια ειχα ξεκινησει απο πεδια ορισμου μετα εκανα ορια και συνεχεια (μενουν οι παραγωγοι)
Και απο στατιστικη εκανα τα πινακες με ολες τις στηλες και μετα και τα υπολοιπα με το ραβδογραμμα , χρονογραμα κλπ και ειχαμε κανει εισαγωγη στη μεση τιμη κια διαμεσο κατι λιγα και μετα σταματησα
Εχω φυγει βέβαια απο το φροντιστήριο αυτο τωρα 😂 πρεπει να κανω και τριγωνομετρια και γραφικες παραστασεις που δεν τα εκανα στο σχολειο μου !!!
Εύκολα σχετικά τα παρακάτω ; Τι θέλεις να περάσεις;
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολουυυς!
Δεν είμαι υποψήφια πανελληνίων, θέλω όμως να ρωτήσω 2 πράγματα :)
Πρώτα από όλα λέω από τώρα καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που θα δώσουν πανελλήνιες το καλοκαίρι !
1η ερώτηση: Υπάρχει κάποια αλλαγή στο σύστημα των πανελλαδικών όσο αφορά τα ΕΠΑΛ; Γιατί για γελ διάβασα για αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού μορίων..
2η ερώτηση : σχετικά με τις βάσεις, είναι βέβαια πααραα πολύ νωρίς, αλλά προβλέπεται και για του χρόνου τόσο μεγάλο αύξηση στις βασεις;

*Ελπίζω να φανεί χρήσιμο το thread και στη συνέχεια για τους υποψηφίους :)
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολουυυς!
Δεν είμαι υποψήφια πανελληνίων, θέλω όμως να ρωτήσω 2 πράγματα :)
Πρώτα από όλα λέω από τώρα καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που θα δώσουν πανελλήνιες το καλοκαίρι !
1η ερώτηση: Υπάρχει κάποια αλλαγή στο σύστημα των πανελλαδικών όσο αφορά τα ΕΠΑΛ; Γιατί για γελ διάβασα για αλλαγή στον τρόπο υπολογισμού μορίων..
2η ερώτηση : σχετικά με τις βάσεις, είναι βέβαια πααραα πολύ νωρίς, αλλά προβλέπεται και για του χρόνου τόσο μεγάλο αύξηση στις βασεις;

*Ελπίζω να φανεί χρήσιμο το thread και στη συνέχεια για τους υποψηφίους :)
1η όχι δεν έχει αλλάξει τίποτα
2η ναι επειδή θα δώσουν περισσότερα παιδια απο ότι φέτος και θα υπάρχουν και πάρα πολλα παιδιά που θα ξαναδώσουν τα οποία θα είναι καλά προετοιμασμένα.
 

giorgosp97

Νεοφερμένος

Ο giorgosp97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι βάσεις πάντα είναι συνάρτηση του διπτύχου αριθμός προσφερόμενων θέσεων και επιδόσεις των παιδιών στα μαθήματα, το ότι δίνουν παιδιά από προηγούμενες χρονιές δεν έχει καμία σημασία γιατί έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο γίνεται:) Το μόνο θέμα που μπορεί να αυξήσει τις βάσεις στα ΕΠΑΛ είναι η τάση μαθητών να πηγαίνουν λόγω μικρότερου ανταγωνισμού για υψηλές επιδόσεις σε συγκεκριμένους κλάδους, το οποίο οδήγησε σε χαμούλη πέρσι σε βάσεις κάποιων σχολών (πχ επιστήμες Υγείας), αλλά ναι οι βάσεις πάντα εξαρτώνται και από τα παραπάνω! Προς το παρόν μην σε νοιάζει αν θα ανέβουν/πέσουν οι βάσεις, απλά κάνε την καλύτερη δυνατή προσπάθεια όταν ειναι να δωσεις:cool:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Οι εξετασεις φετος ειναι βουβες.
Αναμενεται νομος για την επαγγελματικη εκαιδευση. Τι θα περιεχει σε σχεση με τις πανελληνιες ΕΠΑΛ?
Ανακοινωθηκε μαθημα κοφτης για τα ΓΕΛ. Θα ισχυσει και για τα ΕΠΑΛ ? μαλλον ναι.
Η εισβολη μαθητων γελ στα επαλ με στοχο τις υψηλοβαθμες θα συνεχιστει και του χρονου.
Θα παραμεινει ο ιδιος αριθμος εισαγομενων ή θα μειωθει ? μαλλον θα μειωθει.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Οι εξετασεις φετος ειναι βουβες.
Αναμενεται νομος για την επαγγελματικη εκαιδευση. Τι θα περιεχει σε σχεση με τις πανελληνιες ΕΠΑΛ?
Ανακοινωθηκε μαθημα κοφτης για τα ΓΕΛ. Θα ισχυσει και για τα ΕΠΑΛ ? μαλλον ναι.
Η εισβολη μαθητων γελ στα επαλ με στοχο τις υψηλοβαθμες θα συνεχιστει και του χρονου.
Θα παραμεινει ο ιδιος αριθμος εισαγομενων ή θα μειωθει ? μαλλον θα μειωθει.
Δεν νομίζω να μειωθεί είναι ήδη πολύ μικρό το ποσοστό και το 2018 το έκανε από 20% 10%. Ίσως βάλουν πιο δύσκολα θέματα για να μην ανέβουν και άλλο οι βάσεις
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Η κυβερνηση αυτη εχει δηλωσει οτι θελει να ενισχυσει την επαγγελεμτικη εκπαιδευση και να την κρατησει σε αυτο το επιπεδο , αυτο θελουν και οι βιομηχανοι. Τελειωνεις το ΕΠΑΛ να μπορεις να μπεις στην αγορα εργασιας.
Κατι αναλογο επιχειρησε και ο Γαβρογλου με τα 2ετη πανεπιστημιακα.
Οι εισαγωγη του 50% στα πανεπιστημια δεν της αρεσει,ειναι εξω απο τα σχεδια της.
Μεχρι τα χριστουγεννα θα γνωριζουμε τα σχεδια της τα οποια μαλλον θα εφαρμοστουν απο το 2022.
Το ασχημο ειναι οτι θα συνφωνησουν και οι αλλοι οπως σιωπηρα συμφωνησαν για τον κοφτη 2750 και την 3ετια στις μετεγγραφες
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Η κυβερνηση αυτη εχει δηλωσει οτι θελει να ενισχυσει την επαγγελεμτικη εκπαιδευση και να την κρατησει σε αυτο το επιπεδο , αυτο θελουν και οι βιομηχανοι. Τελειωνεις το ΕΠΑΛ να μπορεις να μπεις στην αγορα εργασιας.
Κατι αναλογο επιχειρησε και ο Γαβρογλου με τα 2ετη πανεπιστημιακα.
Οι εισαγωγη του 50% στα πανεπιστημια δεν της αρεσει,ειναι εξω απο τα σχεδια της.
Μεχρι τα χριστουγεννα θα γνωριζουμε τα σχεδια της τα οποια μαλλον θα εφαρμοστουν απο το 2022.
Και εγώ έχω καταλάβει ότι δεν είναι υπερ των ΕΠΑΛ απλώς πλέον πρώτη φορά τα επαλ έχουν αποκτήσει ένα μαθησιακό επίπεδο. Αν μειωσει το ποσοστό θα ξεσηκωθούν οι καθηγητές όπως έκαναν όταν είπε ότι πρέπει να είσαι έως 17 για να πας ΕΠΑΛ και τελικά δεν το ψήφισαν
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Και εγώ έχω καταλάβει ότι δεν είναι υπερ των ΕΠΑΛ απλώς πλέον πρώτη φορά τα επαλ έχουν αποκτήσει ένα μαθησιακό επίπεδο. Αν μειωσει το ποσοστό θα ξεσηκωθούν οι καθηγητές όπως έκαναν όταν είπε ότι πρέπει να είσαι έως 17 για να πας ΕΠΑΛ και τελικά δεν το ψήφισαν
Την Κεραμεως δεν την ενδιαφερουν οι αντιδρασεις των αλλων , κομματα, καθηγητες ,μαθητες. Το οχι πανω απο 17 στα επαλ μπηκε για να κοψει τον δρομο των γελ προς τα επαλ και να ενισχυσει τα ιδιωτικα ΙΕΚ. Αποσυρθηκε λογω εσωκομματικων αντιδρασεων.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top