uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εμένα παιδια μου ζητησαν δυο. Και μονο τις φωτογραφίες ουτε ταυτοτητα ουτε φωτοαντιγραφο απολυτηρίου. Υποθετω γιατι με θυμόντουσαν. Η καθηγητρια που μου δωσε το χαρτι με αναγνώρισε
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Εμένα παιδια μου ζητησαν δυο. Και μονο τις φωτογραφίες ουτε ταυτοτητα ουτε φωτοαντιγραφο απολυτηρίου. Υποθετω γιατι με θυμόντουσαν. Η καθηγητρια που μου δωσε το χαρτι με αναγνώρισε

Και μένα ενώ στο μεηλ μου είχαν ζητήσει απολυτήριο και ταυτότητα σε φωτοτυπίες τελικά μόνο την ταυτότητα (πρωτότυπη) ήθελαν και μια φωτογραφία...
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Εμένα παιδια μου ζητησαν δυο. Και μονο τις φωτογραφίες ουτε ταυτοτητα ουτε φωτοαντιγραφο απολυτηρίου. Υποθετω γιατι με θυμόντουσαν. Η καθηγητρια που μου δωσε το χαρτι με αναγνώρισε
Ναι κι εμένα το ίδιο... όποτε το μόνο απαραίτητο είναι η φωτογραφία αν δίνεις στο λύκειο που αποφοίτησες
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ναι κι εμένα το ίδιο... όποτε το μόνο απαραίτητο είναι η φωτογραφία αν δίνεις στο λύκειο που αποφοίτησες

Και εγώ παρότι δίνω σε άλλο λύκειο από αυτό που αποφοίτησα δεν το κράτησαν ενώ το ζήτησαν.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ίσως φανεί περίεργο ότι δεν κράτησαν το απολυτήριο σε σχολείο διαφορετικό από αυτό που αποφοίτησα. Να ξεκαθαρίσω μόνο ότι το έχω στείλει μέσω μέηλ όταν έκανα την αίτηση καθώς μου ζητήθηκε από το σχολείο, ωστόσο τώρα που μου ζητήθηκε (εκ νέου) σε φωτοτυπία δεν το κράτησαν τελικά.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
πραγματικα ολα αυτα με κανουν να πιστευω ακομη περισσοτερο οτι καθε σχολειο κανει ότι θελει λολ εγω στο ιδιο λυκειο απ το οποιο αποφοιτησα θα δωσω ξανα πανελ και παλι μου ζητησαν αντιγραφο απολυτηριου.. να σχολιάσω ότι έχουν παραμεινει οι ιδιοι υπο/διευθυντες και σε ενα μεγαλο βαθμο οι ίδιοι καθηγητες με το 2014...... τι να πω μαλλον βαριουνται να ψαξουν στο αρχειο τους :lol:
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Νομίζω πως ότι θέλει ο καθένας κάνει. Δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη. Εδώ δεν ήξεραν τα παιδιά του σχολείου ότι έπρεπε να πάνε και φωτογραφίες. (Τουλάχιστον κάποια από αυτά.)
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Νομίζω πως ότι θέλει ο καθένας κάνει. Δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη. Εδώ δεν ήξεραν τα παιδιά του σχολείου ότι έπρεπε να πάνε και φωτογραφίες. (Τουλάχιστον κάποια από αυτά.)
αχ ελεος :/ το λες κι οξυμορο το γεγονος οτι ειχαμε την δυνατοτητα να αποστείλουμε την αιτηση ηλεκτρονικα (εστω και λογω πανδημιας) και τωρα πρεπει να παμε στο σχολειο για να υπογραψουμε δυο χαρτια και να δωσουμε μια φωτογραφια (ή παραπάνω αν εισαι φετινος αποφοιτος λολ)

επισης πριν απο λίγο διάβαζα ενα αρθρο των νεων που ανεβηκε σημερα το πρωι κατα τις 7:30 και ελεγε: "...όπως αναφέρει το υπουργείο Παιδείας, οι υποψήφιοι στις εξετάσεις δεν έχουν τη δυνατότητα αλλαγών στις επιλογές που έκαναν κατά την «ηλεκτρονική» συμπλήρωση των Δηλώσεών τους..."
στην αρχη δεν λεγανε οτι ενας απ τους λόγους που θα επρεπε να παμε αυτοπροσωπως στα λυκεια μας θα ηταν για να τσεκαρουμε οτι η αιτηση συμπληρωθηκε σωστα αλλα και για να κανουμε τυχον αλλαγες που επιθυμουμε; ή θυμαμαι λάθος;
 

Astrapig

Νεοφερμένος

Η Astrapig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Τι λέτε για τις βάσεις σε σχετικά χαμηλοβαθμες σχολές για ατομα που δίνουν με το παλιό σύστημα. Θέλω απλά να περάσω Θεσσαλονίκη και δεν τα έχω βγάλει ακόμα όλα. Έχω κάποια ελπίδα
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Τι λέτε για τις βάσεις σε σχετικά χαμηλοβαθμες σχολές για ατομα που δίνουν με το παλιό σύστημα. Θέλω απλά να περάσω Θεσσαλονίκη και δεν τα έχω βγάλει ακόμα όλα. Έχω κάποια ελπίδα
ποια είναι η ερωτηση σου για τις βασεις; αν θα πεσουν κλπ; παντως νομιζω εχει να κανει κατα πολυ με το ποση υλη εχεις ηδη βγαλει και σε ποια/ες σχολη/ες στοχεύεις ^^
 

Astrapig

Νεοφερμένος

Η Astrapig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
ποια είναι η ερωτηση σου για τις βασεις; αν θα πεσουν κλπ; παντως νομιζω εχει να κανει κατα πολυ με το ποση υλη εχεις ηδη βγαλει και σε ποια/ες σχολη/ες στοχεύεις ^^


Είχα βγάλει την ύλη πέρσυ κάτι φορές. Φέτος έβγαλα το ΑΟΘ μια φορά τελειώνω τα μαθηματικά έχω βγάλει σχεδόν όλη την πληροφορική και έκθεση δεν πολύ έκανα αλλά πέρσυ έγραψα 11. Η σχολή που θέλω έχει κοντά 10κ. Πέρσυ έγραψα περίπου 7κ
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Είχα βγάλει την ύλη πέρσυ κάτι φορές. Φέτος έβγαλα το ΑΟΘ μια φορά τελειώνω τα μαθηματικά έχω βγάλει σχεδόν όλη την πληροφορική και έκθεση δεν πολύ έκανα αλλά πέρσυ έγραψα 11. Η σχολή που θέλω έχει κοντά 10κ. Πέρσυ έγραψα περίπου 7κ
ειμαι σε αλλη κατευθυνση αλλα νομιζω βρισκεσαι σε καλο δρομο αφου λες οτι εβγαλες τουλαχιστον μια φορα την υλη ολων των μαθηματων φετος συν οτι δουλεια εκανες περσι :)

τωρα ίσως να σχολιάσει και καποιος που εχει περισσοτερη πειρα με την τεχνολογικη για να μην σ ενθαρρυνω τζαμπα :')
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
αχ ελεος :/ το λες κι οξυμορο το γεγονος οτι ειχαμε την δυνατοτητα να αποστείλουμε την αιτηση ηλεκτρονικα (εστω και λογω πανδημιας) και τωρα πρεπει να παμε στο σχολειο για να υπογραψουμε δυο χαρτια και να δωσουμε μια φωτογραφια (ή παραπάνω αν εισαι φετινος αποφοιτος λολ)

επισης πριν απο λίγο διάβαζα ενα αρθρο των νεων που ανεβηκε σημερα το πρωι κατα τις 7:30 και ελεγε: "...όπως αναφέρει το υπουργείο Παιδείας, οι υποψήφιοι στις εξετάσεις δεν έχουν τη δυνατότητα αλλαγών στις επιλογές που έκαναν κατά την «ηλεκτρονική» συμπλήρωση των Δηλώσεών τους..."
στην αρχη δεν λεγανε οτι ενας απ τους λόγους που θα επρεπε να παμε αυτοπροσωπως στα λυκεια μας θα ηταν για να τσεκαρουμε οτι η αιτηση συμπληρωθηκε σωστα αλλα και για να κανουμε τυχον αλλαγες που επιθυμουμε; ή θυμαμαι λάθος;

Και εγώ αν θυμάμαι καλά έλεγαν να τσεκάρουμε για τυχόν λάθη και αλλαγές. Επίσης να σου πω ότι ο διευθυντής στο σχολείο που πήγα για την αίτηση καθόταν και έλεγχε σε όλους τα στοιχεία ταυτότητας, σε έβαζε να ελέγξεις τα στοιχεία διεύθυνσης και επικοινωνίας και μετά σε ρώταγε αν όντως είχες βάλει να δώσεις τα συγκεκριμένα μαθήματα και σχολές όπως στρατιωτικές και μουσικές. Όπως μίλαγε πάντως ήταν σαν να μπορούσαν να αλλαχθούν τυχόν λάθη. Και στρατιωτικές μου είπε (γιατί δεν είχα βάλει λόγω του ότι δεν με ενδιέφερε) ότι μπορεί κάποιος να τις δηλώσει και μετά χωρίς να το έχει βάλει στην αίτηση τώρα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης όσοι δεν έχετε πάει, γράψτε στο πίσω μέρος της φωτογραφίας ονοματεπώνυμο, κατεύθυνση, το τμήμα σας (αν είστε μαθητές του σχολείου) ή τη λέξη απόφοιτος/η. τουλάχιστον αυτό έλεγαν στο σχολείο που τα πήγα.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Και εγώ αν θυμάμαι καλά έλεγαν να τσεκάρουμε για τυχόν λάθη και αλλαγές. Επίσης να σου πω ότι ο διευθυντής στο σχολείο που πήγα για την αίτηση καθόταν και έλεγχε σε όλους τα στοιχεία ταυτότητας, σε έβαζε να ελέγξεις τα στοιχεία διεύθυνσης και επικοινωνίας και μετά σε ρώταγε αν όντως είχες βάλει να δώσεις τα συγκεκριμένα μαθήματα και σχολές όπως στρατιωτικές και μουσικές. Όπως μίλαγε πάντως ήταν σαν να μπορούσαν να αλλαχθούν τυχόν λάθη. Και στρατιωτικές μου είπε (γιατί δεν είχα βάλει λόγω του ότι δεν με ενδιέφερε) ότι μπορεί κάποιος να τις δηλώσει και μετά χωρίς να το έχει βάλει στην αίτηση τώρα. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει.
ενα μπερδεμα και μισο λολ αυριο θα παω κι εγω στο σχολειο για τα σχετικα και θα επιστρεψω μετα στο θεμα για να αναφερω και την δικη μου εμπειρια :lol: :lol:

γιατι ομως ζητανε φωτοτυπια της ταυτοτητας αφου ολα τα στοιχεια ελεγχονται εκεινη την στιγμη;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Είχα βγάλει την ύλη πέρσυ κάτι φορές. Φέτος έβγαλα το ΑΟΘ μια φορά τελειώνω τα μαθηματικά έχω βγάλει σχεδόν όλη την πληροφορική και έκθεση δεν πολύ έκανα αλλά πέρσυ έγραψα 11. Η σχολή που θέλω έχει κοντά 10κ. Πέρσυ έγραψα περίπου 7κ


Γενικα οι βασεις με το παλιο ειναι τελείως απρόβλεπτες .
Μέχρι τον Αύγουστο παίζει να μην ξέρεις που περνας ασχέτως ποσο θα εχεις γράψει .
Εξαρτάται πόσοι δίνουν σε καθε κατεύθυνση αλλα και ποσο καλοί ειναι αυτοί που δίνουν .
Διαβασε και θεωρία έκθεσης πάντως .
Εύκολες μονάδες .
Γενικά κοιτα σε ολα τα μαθήματα να μπορείς να εξασφαλίσεις την θεωρία , ξερω οτι πιανει ελάχιστα αλλα στο τελος μπορει να κανει τη διαφορά...
 

ΘανάσοςG4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΘανάσοςG4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Στο σχολείο μου η κατάσταση με τις αιτήσεις είναι τραγική... πάρα πολλά λάθη.Έχουν περάσει λάθος τα στοιχεία των περισσότερων υποψηφίων , ίσως και 8/10.Στην δική μου περίπτωση είχα δηλώσει ειδικό μάθημα αγγλικά + Πυροσβεστική και Αστυνομία , και αυτοί είχαν περασμένα γερμανικά και ΤΕΦΑΑ. Μου είπαν ένα απλό ''θα σε ενημερώσουμε'' χωρίς να ξέρω πως και πότε , με την προθεσμία να λήγει μεθαύριο.

Αιώνιο ελληνικό δημόσιο !
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Στο σχολείο μου η κατάσταση με τις αιτήσεις είναι τραγική... πάρα πολλά λάθη.Έχουν περάσει λάθος τα στοιχεία των περισσότερων υποψηφίων , ίσως και 8/10.Στην δική μου περίπτωση είχα δηλώσει ειδικό μάθημα αγγλικά + Πυροσβεστική και Αστυνομία , και αυτοί είχαν περασμένα γερμανικά και ΤΕΦΑΑ. Μου είπαν ένα απλό ''θα σε ενημερώσουμε'' χωρίς να ξέρω πως και πότε , με την προθεσμία να λήγει μεθαύριο.

Αιώνιο ελληνικό δημόσιο !
Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με τα αγγλικα. Δλδ αντι για αγγλικα δηλωσαν σχεδιο. Εχει μεγαλη διαδικασια(μπλέκεται και το υπουργειο) και αν δεν επιμεινεις δεν πρόκειται να το αλλαξουν.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
ενα μπερδεμα και μισο λολ αυριο θα παω κι εγω στο σχολειο για τα σχετικα και θα επιστρεψω μετα στο θεμα για να αναφερω και την δικη μου εμπειρια :lol: :lol:

γιατι ομως ζητανε φωτοτυπια της ταυτοτητας αφου ολα τα στοιχεια ελεγχονται εκεινη την στιγμη;

Ούτε καν την κοίταξαν τη φωτοτυπία ταυτότητας ενώ τη ζήτησαν
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά όσοι κάνετε φροντιστήριο ή ακόμα όσοι το έχετε κάνει στο σχολείο (νομίζω ότι είναι στην ύλη σας) σας έχουν πει αν στην σύγχρονη κοινωνιολογική θεωρία συμπεριλαμβάνονται η προσέγγιση του λειτουργισμού, της κοινωνικής σύγκρουσης και διαντίδρασης και όχι μόνο των σχολών της κριτικής θεωρίας, φεμινισμού και μεταμοντερνισμού...Μπερδεύτηκα :/
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Λοιπον, σημερα ετοιμαστηκα να παω στο λυκειο και πριν καλα καλα προλαβω να φυγω απ το σπιτι με πηραν τηλ στο κινητο για να μου υπενθυμισουν οτι η προθεσμια ληγει αυριο και να παω τα χαρτια μου.. τοση οργανωση (ή μαλλον αγχος) απο μερια τους δεν περιμενα.. επρεπε να πω τουλαχιστον 3 φορες οτι ειχα σκοπο να παω σημερα ουτως ή αλλως μεχρι να τ κλεισουν! :lol:

τωρα, για καποιους λογους δεν μπορεσα να βγαλω φωτο σημερα και να την παω μαζι με τ απολυτηριο και την ταυτοτητα οπως ειχα προσχεδιασει αλλα μου είπαν κιολας οτι δεν την χρειαζονται αμεσα κι οτι μπορω να την (γτ μια μου ζητησαν μονο) παω οποτε θελησω αρκει να μην αργησω εξεφτελιστικα πολυ (παραφραση λολ).. αα, και τις φωτοτυπιες που τους πηγα τις κρατησαν και τις δυο~ ^^ επισης ειχαν παραπανω απο μιση σελιδα γραμμενη με ονοματα ατομων που δεν εχουν παει ακομα τα χαρτια τους και ενιωσα καπως καλυτερα για τον εαυτο μου :lol:

οσο για την αιτηση η δικη μου δεν ειχε καποιο λαθος οποτε τσακ μπαμ τελειωσα μεσα σε 10' (απ τα οποια τον περισσοτερο χρονο πηρε μια αλλη δουλεια που ετυχε στην υποδιευθυντρια εκεινη την στιγμη λολ)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top