Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Καλημέρα στην αίτηση για το λιμενικό σώμα έπρεπε να στείλουμε την αίτηση εδω
Διαγωνισμός για την εισαγωγή ιδιωτών στις παραγωγικές Σχολές Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.,
το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Ωστόσο την έστειλα εδω
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Λέτε να υπάρξει θέμα;
Έγραψες το ίδιο, τα ίδια στοιχεία, οπότε φαίνεται κάπως... Στην εγκύκλιο δεν υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας για κάποια απορία, ή κάποιο τηλέφωνο; Για να πάρεις άμεση απάντηση με αυτό που εννοείς.
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Το λιμενικό θεωρείτε ότι αξίζει γενικά σαν επιλογή; ή καλύτερα είναι αστυνομία, πυροσβεστική;
Ότι σου αρέσει.
Αν πάντως ζεις Αθήνα, να έχεις υπόψιν ότι δεν θα έχεις πολλές μεταθέσεις, μια και η Αθήνα αποτελεί την "παραμεθόριο" της αστυνομίας με τις περισσότερες ανάγκες για προσωπικό να είναι εκεί.

είναι υποχρεωτικό να κάνεις περιπολία στη θάλασσα σαν λιμενοφύλακας;
Για σώματα ασφαλείας μιλάμε.
Οι ανώτεροι διατάζουν εσύ εκτελείς.
Αν σου πουν ότι φεύγεις αύριο για το Καστελόριζο και θα κάνεις περιπολίες με μια ψαρόβαρκα. Φτιάχνεις βαλίτσες και ακολουθείς τις εντολές χωρίς μα και μου.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
καλησπερα επειδη εχω εναν φιλο που δινει.αν δεν ειχε κανει αιτηση τον απριλιο και κανει τωρα μπορει να δωσει?
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
μιλησα σήμερα με το λύκειο μου και μόνο φωτοαντιγραφο απολυτηρίου και ταυτότητας μου ζήτησαν να παω... τι γινετε; :redface: σκέφτομαι να βγάλω φωτο και να την έχω μαζί μου για καλο και για κακό αλλα πραγματικά απ την στιγμη που είχα διαβάσει τα ποστς σας περίμενα να μου το αναφέρουν κι αυτό στο τηλεφωνο.... :upside:

Εμενα μου ειπαν για φωτογραφια οποτε ναι νομιζω ειναι υποχρεωτική για ολους ☺️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καλησπερα επειδη εχω εναν φιλο που δινει.αν δεν ειχε κανει αιτηση τον απριλιο και κανει τωρα μπορει να δωσει?
οχι οι αιτήσεις ηταν μεχρι τις 9 Απριλιου
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
μιλησα σήμερα με το λύκειο μου και μόνο φωτοαντιγραφο απολυτηρίου και ταυτότητας μου ζήτησαν να παω... τι γινετε; :redface: σκέφτομαι να βγάλω φωτο και να την έχω μαζί μου για καλο και για κακό αλλα πραγματικά απ την στιγμη που είχα διαβάσει τα ποστς σας περίμενα να μου το αναφέρουν κι αυτό στο τηλεφωνο.... :upside:
Είναι υποχρεωτικές οι φωτογραφίες. Τι θα βάλουν στο καρτελάκι σου; Όπωςδηποτε να έχεις γιατί θα σε κάνουν να τρέχεις πάλι πίσω
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
den xanei tipota na parei sto ypyrgeio

Φυσικα, αν θελει να σιγουρευτει ας παρει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για τους απόφοιτους τι πιστεύετε; αυξημένη δυσκολία λόγω μικρού ποσοστού θέσεων;

το πιστεύω αυτο να σου πω την αληθεια. Το περιμενω...
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Εμενα μου ειπαν για φωτογραφια οποτε ναι νομιζω ειναι υποχρεωτική για ολους ☺

Είναι υποχρεωτικές οι φωτογραφίες. Τι θα βάλουν στο καρτελάκι σου; Όπωςδηποτε να έχεις γιατί θα σε κάνουν να τρέχεις πάλι πίσω

θεωρητικά αυτό λέει η λογική (και εχοντας υποψιν και τα προηγούμενα χρόνια) αλλά το κουλότερο είναι ότι ούτε το σάιτ του υπουργείου αναφέρει φωτος... ή απλά εννοούνται οπότε παρέλειψαν να τις αναφέρουν;


έχω ήδη αποφασίσει να συμπεριλάβω και μια φωτο όταν πάω στο σχολείο πάντως, απλά ήθελα να σχολιάσω και να συμπεριλάβω το λινκ του υπουργείου λολ
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
θεωρητικά αυτό λέει η λογική (και εχοντας υποψιν και τα προηγούμενα χρόνια) αλλά το κουλότερο είναι ότι ούτε το σάιτ του υπουργείου αναφέρει φωτος... ή απλά εννοούνται οπότε παρέλειψαν να τις αναφέρουν;


έχω ήδη αποφασίσει να συμπεριλάβω και μια φωτο όταν πάω στο σχολείο πάντως, απλά ήθελα να σχολιάσω και να συμπεριλάβω το λινκ του υπουργείου λολ
Προφανώς γιατί δεν χρειάζεται για να επιβεβαιώσεις την αίτηση σου. Άλλες χρονιές αναφερόταν;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέρσι τουλάχιστον δεν το ανέφεραν γιατί δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την εγγραφή σου στις πανελλήνιες https://www.foititikanea.gr/πανελλη...ανελλήνιες-2019-αίτηση-δήλωση-γελ-η-εγκύκλιος
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Ωχ τωρα ποιος τον ακουει!!
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Προφανώς γιατί δεν χρειάζεται για να επιβεβαιώσεις την αίτηση σου. Άλλες χρονιές αναφερόταν;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πέρσι τουλάχιστον δεν το ανέφεραν γιατί δεν είναι απαραίτητη προϋπόθεση για την εγγραφή σου στις πανελλήνιες https://www.foititikanea.gr/πανελλη...ανελλήνιες-2019-αίτηση-δήλωση-γελ-η-εγκύκλιος
την χρονια που εδωσα για πρωτη φορα (2014) μας ειχαν ζητησει απ τ σχολειο.. για αλλες χρονιες δν εχω ιδεα τι ειχε παιχτει :/
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
την χρονια που εδωσα για πρωτη φορα (2014) μας ειχαν ζητησει απ τ σχολειο.. για αλλες χρονιες δν εχω ιδεα τι ειχε παιχτει :/
Από το σχολείο ναι! Αλλά δεν βγήκε ανακοίνωση από το υπουργείο για το ποτε πρέπει να την πας
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Από το σχολείο ναι! Αλλά δεν βγήκε ανακοίνωση από το υπουργείο για το ποτε πρέπει να την πας
οντως~ υποθέτω απ την στιγμη που η φωτογραφια ειναι για το καρτελακι (του οποίου η μονη χρηση ειναι η ταυτοποίηση του εξεταζόμενου στον χώρο των εξετάσεων) ισως δεν είναι τόσο αυστηρή η προθεσμία για την καταθεση της..
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
οντως~ υποθέτω απ την στιγμη που η φωτογραφια ειναι για το καρτελακι (του οποίου η μονη χρηση ειναι η ταυτοποίηση του εξεταζόμενου στον χώρο των εξετάσεων) ισως δεν είναι τόσο αυστηρή η προθεσμία για την καταθεση της..
Αυτό ακριβώς... γιατί μπορούν να στο τυπώσουν και όταν πας φωτογραφία στην βάζουν. Απλά δεν σου κάνουν πλαστικοποιηση
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς... γιατί μπορούν να στο τυπώσουν και όταν πας φωτογραφία στην βάζουν. Απλά δεν σου κάνουν πλαστικοποιηση
ναι~ αν θυμαμαι καλα το καρτελακι μου το '14 δν ηταν καν πλαστικοποιημενο λολ και η φωτο μου πανω με συρραπτικο :laugh:
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Και το 18 που έδωσα εγώ δεν ήταν πλαστικοποιημένο το δικό μου τουλάχιστον καρτέλακι
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Πόσες φωτογραφίες σάς ζήτησαν;
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καλημέρα!!!πήγα σήμερα στο σχολείο για την αίτηση. Ζητάνε φωτογραφία ωστόσο από ότι είπαν δεν είναι μόνο επείγον.. δίνουν περίπου 2 βδομάδες περιθώριο μέχρι να την πας αν δεν την έχεις τώρα...για τους μαθητές είναι 3 φωτογραφίες και για τους απόφοιτους 1.μέγεθος τύπου ταυτότητας.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top