uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εγω θα παω Τετάρτη που θα εχω παει κομμωτήριο😅
Φωτογραφία ειπαν πρόσφατη αλλα θα παω μια απο τη β Λύκειου .
Εεε δεν νομίζω να πουν κατι .

Δεν νομιζω να σου πουν αα εδω εισαι μικρη δεν ειναι προσφατη 😄 εγω ομως πρεπει να παω να βγαλω γιατι δεν εχω αλλες 🥺
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλησπέρα, ειμαι 17 και δίνω φέτος πανελλήνιες. Θα ήθελα να μάθω πόσο δύσκολο είναι να γράψεις 15-16 στη θετική και επιπλέον αν έχει κάποιος στατιστικά πόσοι έγραψαν (στη θετική πάντα) πάνω από 16-17
ΜΕ ΝΕΟ ΣΥΣΤΗΜΑ
Για να γραψεις 16 πρεπει το αθροισμα των βαθμων σου να ισουται με 64 και 14 να ισουται με 68
Για τα στατιστικα δες:
1588935108771.png
 

Ststst02

Νεοφερμένος

Ο Ststst02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Στην κοινωνιολογία σας βάζουν και εσάς στα διαγωνίσματα μερικές ερωτήσεις στις οποίες πρέπει να βγάλετε εσείς το συμπέρασμα ( με δικά σας λόγια ) ή σας ζητούν να γράψετε μόνο αυτά που λέει στο βιβλίο;
 

Makis45

Νεοφερμένος

Ο Makis45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν τα θέματα φέτος είναι ίδιας δυσκολίας με τα περσινά και με δεδομένο ότι ο αριθμός εισακτέων θα είναι ίδιος με τον περσινό(αυτο φημολογείται) πως πιστεύεται ότι θα κινηθούν οι βάσεις στις σχολές της θετικής μετά τις αλλαγές(κατάργηση συντελεστών, συνεξεταση λογοτεχνίας-έκθεσης, το γεγονός ότι όσοι είναι στα υγείας δεν μπορούν δίνοντας μαθηματικά να αποκτήσουν πρόσβαση σε αυτές τις σχολές) που έγιναν;
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Αν τα θέματα φέτος είναι ίδιας δυσκολίας με τα περσινά και με δεδομένο ότι ο αριθμός εισακτέων θα είναι ίδιος με τον περσινό(αυτο φημολογείται) πως πιστεύεται ότι θα κινηθούν οι βάσεις στις σχολές της θετικής μετά τις αλλαγές(κατάργηση συντελεστών, συνεξεταση λογοτεχνίας-έκθεσης, το γεγονός ότι όσοι είναι στα υγείας δεν μπορούν δίνοντας μαθηματικά να αποκτήσουν πρόσβαση σε αυτές τις σχολές) που έγιναν;
Μόνο μαντεψιές μπορούμε να κάνουμε.

Αλλά προσωπικά πιστεύω πως λόγο μείωσης της ύλης, το πιο πιθανό είναι τα θέματα να είναι αυξημένης δυσκολίας και άρα οι βάσεις να μην επηρεαστούν σε μεγάλο βαθμό.
Σε διαφορετική περίπτωση, νομίζω ότι θα υπάρξει σημαντική αύξηση στις περισσότερες σχολές.
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Νομίζω θα αυξηθούν οι βάσεις με το νέο.
Για τον άριστο μαθητή πχ, θα είναι πιο εύκολο φέτος να γράψει πάνω από 18-19 λόγω της μειωμένης ύλης, δύο μήνες σπίτι χωρίς σχολείο κλπ.
Γενικότερα, δεν σας συμφέρει να βάλουν εύκολα θέματα, γιατί είχατε μικρή ύλη, οπότε είναι εύκολο να γράψουν καλά όλοι. (προφανώς δεν ξέρεις ποτέ, απλές σκέψεις είναι αυτές)
Προσωπικά πιστεύω θα προσπαθήσουν να βάλουν δύσκολα - σε φυσιολογικά πλαίσια - θέματα με το νέο σύστημα. Γιατί πρέπει κάπως να ξεχωρίσει ο άριστος/ ο καλός/ ο μέτριος κλπ
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
για θετικη οικονομικα λογικα θα υπαρξει μια μικρη αυξηση λογω της καταργησης του συντελεστη στα μαθηματικα
 

MarinChrysanthi

Νεοφερμένος

Η MarinChrysanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για τους απόφοιτους τι πιστεύετε; αυξημένη δυσκολία λόγω μικρού ποσοστού θέσεων;
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Το λιμενικό θεωρείτε ότι αξίζει γενικά σαν επιλογή; ή καλύτερα είναι αστυνομία, πυροσβεστική;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το λιμενικό θεωρείτε ότι αξίζει γενικά σαν επιλογή; ή καλύτερα είναι αστυνομία, πυροσβεστική;

Ο,τι σου αρέσει περισσότερο.
Συνήθως όσοι ενδιαφέρονται γι΄αυτές τις σχολές τις δηλώνουν όλες για να έχουν περισσότερες πιθανότητες να εισαχθούν σε κάποια απ΄αυτές.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Καλημέρα στην αίτηση για το λιμενικό σώμα έπρεπε να στείλουμε την αίτηση εδω
Διαγωνισμός για την εισαγωγή ιδιωτών στις παραγωγικές Σχολές Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.,
το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Ωστόσο την έστειλα εδω
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Λέτε να υπάρξει θέμα;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Το λιμενικό θεωρείτε ότι αξίζει γενικά σαν επιλογή; ή καλύτερα είναι αστυνομία, πυροσβεστική;
Σίγουρα αξίζει για κάποιον που θα θέλει να είναι κοντά στη θάλασσα, πέρυσι μπήκε πρώτη φορά στις πανελλήνιες. Και δεν νομίζω ότι θα το δηλώσει ο ίδιος αριθμός που θα δηλώσει πυροσβεστική κτλ, γιατί έχει και το κολύμπι. Πιο πολύ είναι θέμα, με το τι πιστεύεις για τα συγκεκριμένα, πιο θα σου άρεσε περισσότερο, γιατί υπάρχουν αρκετές διαφορές μεταξύ τους. Τωρα, αν επιδιώκεις αξιωματικός σε αυτά, δεν νομίζω ότι διαφοροποιούνται πολύ, από την άποψη ότι θα είσαι σε γραφείο και δεν θα έχεις ούτε να τρέχεις σε φωτιές, ούτε να βγαίνεις στο δρόμο για περιπολίες και ούτε να κάνεις περιπολίες στη θάλασσα. Απλά, σκέψου σε πιο κλείνεις πιο πολύ, και στόχευσε σε εκείνο ως πρώτη επιλογή.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Δεν νομιζω να σου πουν αα εδω εισαι μικρη δεν ειναι προσφατη 😄 εγω ομως πρεπει να παω να βγαλω γιατι δεν εχω αλλες 🥺
μιλησα σήμερα με το λύκειο μου και μόνο φωτοαντιγραφο απολυτηρίου και ταυτότητας μου ζήτησαν να παω... τι γινετε; :redface: σκέφτομαι να βγάλω φωτο και να την έχω μαζί μου για καλο και για κακό αλλα πραγματικά απ την στιγμη που είχα διαβάσει τα ποστς σας περίμενα να μου το αναφέρουν κι αυτό στο τηλεφωνο.... :upside:
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
μιλησα σήμερα με το λύκειο μου και μόνο φωτοαντιγραφο απολυτηρίου και ταυτότητας μου ζήτησαν να παω... τι γινετε; :redface: σκέφτομαι να βγάλω φωτο και να την έχω μαζί μου για καλο και για κακό αλλα πραγματικά απ την στιγμη που είχα διαβάσει τα ποστς σας περίμενα να μου το αναφέρουν κι αυτό στο τηλεφωνο.... :upside:

και μένα το ίδιο. μόνο απολυτήριο και ταυτότητα μου είπαν (και δικό μου στυλό για να υπογράψω την αίτηση, το ανέφερε στο mail). θα έχω μια φωτογραφία μαζί μου καλού κακού.
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
και μένα το ίδιο. μόνο απολυτήριο και ταυτότητα μου είπαν (και δικό μου στυλό για να υπογράψω την αίτηση, το ανέφερε στο mail). θα έχω μια φωτογραφία μαζί μου καλού κακού.
εμενα δν μου ειπαν για το στυλο αχαχαχα
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Σίγουρα αξίζει για κάποιον που θα θέλει να είναι κοντά στη θάλασσα, πέρυσι μπήκε πρώτη φορά στις πανελλήνιες. Και δεν νομίζω ότι θα το δηλώσει ο ίδιος αριθμός που θα δηλώσει πυροσβεστική κτλ, γιατί έχει και το κολύμπι. Πιο πολύ είναι θέμα, με το τι πιστεύεις για τα συγκεκριμένα, πιο θα σου άρεσε περισσότερο, γιατί υπάρχουν αρκετές διαφορές μεταξύ τους. Τωρα, αν επιδιώκεις αξιωματικός σε αυτά, δεν νομίζω ότι διαφοροποιούνται πολύ, από την άποψη ότι θα είσαι σε γραφείο και δεν θα έχεις ούτε να τρέχεις σε φωτιές, ούτε να βγαίνεις στο δρόμο για περιπολίες και ούτε να κάνεις περιπολίες στη θάλασσα. Απλά, σκέψου σε πιο κλείνεις πιο πολύ, και στόχευσε σε εκείνο ως πρώτη επιλογή.
είναι υποχρεωτικό να κάνεις περιπολία στη θάλασσα σαν λιμενοφύλακας; επίσης μεταθέσεις έχει πολλές;
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
είναι υποχρεωτικό να κάνεις περιπολία στη θάλασσα σαν λιμενοφύλακας; επίσης μεταθέσεις έχει πολλές;
Δεν ξέρω πολλά για το λιμενικό, ψάξε σε φόρουμ αν είναι, ή βρες κάποιον που αυτό ασκεί, για πιο συγκεκριμένα πράγματα. Τώρα για το υποχρεωτικό που λες, αυτό ισχύει στα σώματα ασφαλείας. Με το να είσαι ένας λιμενοφύλακες ή αστυφύλακας κτλ, ναι θα κάνεις και υποχρεωτικά περιπολίες κάποιες φορές, αλλά και άλλα υποχρεωτικά πράγματα. Ο,τι θα σου πουν θα κάνεις. Για τις μεταθέσεις, καταλαβαίνεις προφανώς, ότι είναι κάπως περιοριστικό. Οι μεταθέσεις θα υπάρχουν σε μέρη που έχει θάλασσα. Πχ αν κατάγεσαι σε ορεινή περιοχή, και θα ήθελες μετά να καταλήξεις κοντά στα μέρη σου, σίγουρα είναι περιοριστικό. Στον στρατό γενικά υπάρχουν πολλές μεταθέσεις, για τα σώματα ασφαλείας δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, που ίσα ίσα το αντίθετο συμβαίνει. Αν δεν θέλεις να είσαι κοντά στη θάλασσα πολύ πολύ, δήλωσε σημαιοφόρων μόνο, ως σιγουριά ας πούμε. Και φυσικά, θέσε σε προτεραιότητα την αστυνομία και την πυροσβεστική.
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Καλημέρα στην αίτηση για το λιμενικό σώμα έπρεπε να στείλουμε την αίτηση εδω
Διαγωνισμός για την εισαγωγή ιδιωτών στις παραγωγικές Σχολές Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.,
το ακαδημαϊκό έτος 2020-2021, με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Ωστόσο την έστειλα εδω
ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΠΑΡΑΛΑΒΗΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΝΗΣΙΩΤΙΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ/ ΑΡΧΗΓΕΙΟ Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ.
Ακτή Βασιλειάδη-Πύλες Ε1-Ε2, ΠΕΙΡΑΙΑΣ, Τ.Κ. 18510
Λέτε να υπάρξει θέμα;
ΠΟΙΑ η διαφορα?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top