uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, αν πχ στην κοινωνιολογία βάλουν άσκηση σωστό - λάθος πρέπει να διορθώσουμε την απάντηση? Δηλαδή αν λέει ότι ο Κοντ αναφέρεται στην πάλη των τάξεων, θα πούμε απλά ότι είναι λάθος ή πρέπει να πούμε ότι είναι ο Μαρξ? Το ρωτάω γιατί βλέποντας ένα διαγώνισμα στις λύσεις είχε κάνει κάτι αντίστοιχο. (Μπορεί να ήταν απλά ένα σχόλιο, χωρίς να χρειάζεται στις εξετάσεις. Στη φωτό μπορείτε να δείτε την απάντηση του διαγωνίσματος). Αν υποθέσουμε ότι βάζουμε μόνο σωστό - λάθος, υπάρχει περίπτωση να ζητηθεί αυτό που λέω? Δηλαδή να διορθώσουμε τη λάθος πρόταση?

1588850532219.png
 

Ststst02

Νεοφερμένος

Ο Ststst02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, αν πχ στην κοινωνιολογία βάλουν άσκηση σωστό - λάθος πρέπει να διορθώσουμε την απάντηση? Δηλαδή αν λέει ότι ο Κοντ αναφέρεται στην πάλη των τάξεων, θα πούμε απλά ότι είναι λάθος ή πρέπει να πούμε ότι είναι ο Μαρξ? Το ρωτάω γιατί βλέποντας ένα διαγώνισμα στις λύσεις είχε κάνει κάτι αντίστοιχο. (Μπορεί να ήταν απλά ένα σχόλιο, χωρίς να χρειάζεται στις εξετάσεις. Στη φωτό μπορείτε να δείτε την απάντηση του διαγωνίσματος). Αν υποθέσουμε ότι βάζουμε μόνο σωστό - λάθος, υπάρχει περίπτωση να ζητηθεί αυτό που λέω? Δηλαδή να διορθώσουμε τη λάθος πρόταση?

View attachment 69433
Να ρωτήσω κάτι, αν πχ στην κοινωνιολογία βάλουν άσκηση σωστό - λάθος πρέπει να διορθώσουμε την απάντηση? Δηλαδή αν λέει ότι ο Κοντ αναφέρεται στην πάλη των τάξεων, θα πούμε απλά ότι είναι λάθος ή πρέπει να πούμε ότι είναι ο Μαρξ? Το ρωτάω γιατί βλέποντας ένα διαγώνισμα στις λύσεις είχε κάνει κάτι αντίστοιχο. (Μπορεί να ήταν απλά ένα σχόλιο, χωρίς να χρειάζεται στις εξετάσεις. Στη φωτό μπορείτε να δείτε την απάντηση του διαγωνίσματος). Αν υποθέσουμε ότι βάζουμε μόνο σωστό - λάθος, υπάρχει περίπτωση να ζητηθεί αυτό που λέω? Δηλαδή να διορθώσουμε τη λάθος πρόταση?

View attachment 69433
Μόνο αν στο ζητάει η εκφώνηση γράφεις το σωστό!
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι οι υποψήφιοι των πανελλαδικών εξετάσεων των Γενικών Λυκείων και των Επαγγελματικών Λυκείων 2020 πρέπει να προσέλθουν στο Λύκειό τους για να επιβεβαιώσουν και να υπογράψουν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις. Η προθεσμία για την ανωτέρω διαδικασία είναι από την Πέμπτη 7-5-2020 ως και την Πέμπτη 14-5-2020, ξεκινώντας με τους αποφοίτους.


Σχετικά με την Αίτηση-Δήλωση (ΑΔ) για τις πανελλαδικές εξετάσεις υπενθυμίζουμε τα εξής:


1. Η ΑΔ απεστάλη (μέχρι τις 9 Απριλίου) από τους υποψηφίους και ήδη έχει καταχωριστεί ηλεκτρονικά από τα Λύκεια. Οι υποψήφιοι θα κληθούν να προσέλθουν αυτοπροσώπως ή με εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο και να ελέγξουν την ορθότητα των στοιχείων και ότι αυτά πράγματι ανταποκρίνονται στις επιθυμίες τους, να υπογράψουν και στα δύο αντίγραφα και να παραλάβουν ένα, το οποίο και φυλάσσουν μέχρι το τέλος των εξετάσεων. Αν οι υποψήφιοι, παρότι κληθούν από τους (Υπο)Διευθυντές των Λυκείων, δεν προσέλθουν, τότε η ΑΔ που έχουν ήδη υποβάλει, δεν θα ληφθεί υπόψη.


2. Στις περιπτώσεις που υποψήφιος με την ΑΔ συμπλήρωσε και την ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ για τα 3 μουσικά Τμήματα με την ειδική διαδικασία εισαγωγής, στην ανωτέρω διαδικασία τελικού ελέγχου συμπεριλαμβάνονται όλα τα στοιχεία της ΑΔ και της ΑΔ για τα 3 μουσικά Τμήματα.


3. Όλοι οι υποψήφιοι θα προσκομίσουν και θα επιδείξουν ταυτότητα (ελληνική ή ξένη) /διαβατήριο (ελληνικό ή ξένο) ή άλλο επίσημο έγγραφο αποδεικτικό της ταυτοπροσωπίας τους και θα ελεγχθεί η ορθή καταχώριση. Αν διαπιστωθεί κάποιο λάθος στα ατομικά στοιχεία, η διόρθωση θα γίνει άμεσα από τη σχολική μονάδα.


4. Για την Αίτηση-Δήλωση των αποφοίτων απαιτείται να προσκομιστεί και να επιδειχθεί ευκρινές φωτοαντίγραφο του τίτλου απόλυσης σχολείου Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Αν ο τίτλος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έχει εκδοθεί από ξένο σχολείο, συνυποβάλλεται βεβαίωση της οικείας εκπαιδευτικής ή διπλωματικής αρχής της χώρας της οποίας το πρόγραμμα σπουδών ακολουθεί το συγκεκριμένο σχολείο, από την οποία να προκύπτει ότι ο συγκεκριμένος τίτλος δίδει τη δυνατότητα εισαγωγής σε Πανεπιστήμια της χώρας αυτής. Στην περίπτωση που ο τίτλος Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης έχει εκδοθεί από ξένο σχολείο που λειτουργεί στην Ελλάδα, απαιτείται επιπλέον βεβαίωση για τη νόμιμη λειτουργία του σχολείου αυτού στην Ελλάδα.


5. Αν πρόκειται για υποψήφιο/α που επιθυμεί να συμμετάσχει στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των εσπερινών Λυκείων, τότε η Αίτηση–Δήλωση μπορεί να συνοδεύεται από επιπλέον δικαιολογητικά που θα ζητήσει το Εσπερινό Λύκειο.


6. Οι υποψήφιοι-απόφοιτοι με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, που εξετάζονται προφορικά ή γραπτά κατά περίπτωση, πρέπει να υποβάλουν στο Λύκειό τους τα σχετικά δικαιολογητικά, που είχαν ήδη στείλει με mail.


7. Όλη η ανωτέρω διαδικασία επιβεβαίωσης της ΑΔ που ήδη έχει αποσταλεί από τους υποψηφίους στα Λύκεια, κρίνεται φέτος αναγκαία, λόγω των έκτακτων συνθηκών εξαιτίας του κορωνοϊού, ώστε να διασφαλιστεί η ταυτοποίηση των υποψηφίων και των επιλογών τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Άρα, δεν χρειάζονται φωτογραφίες όπως τις προηγούμενες χρονιές?
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που εμπεριέχει ολη την θεωρία της έκθεσης;
Ευχαριστώ :)
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια ιστοσελίδα που εμπεριέχει ολη την θεωρία της έκθεσης;
Ευχαριστώ :)

πυκνογραμμενο μεν αλλα εχει τα παντα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

πυκνογραμμενο μεν αλλα εχει τα παντα


Μαλλον οι δυο μερες που είχα σκοπό να αφιερώσω στην έκθεση δεν αρκούν😅
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Μαλλον οι δυο μερες που είχα σκοπό να αφιερώσω στην έκθεση δεν αρκούν😅

Πιστευω οτι είναι αρκετα ευαναγνωστο. Σου λεει πως να απαντας σε ερωτησεις και λογικα καλυπτει τα παντα. Βεβαια το εγραψαν το 2014 αλλα δεν νομιζω να εχει αλλαξει κατι στην θεωρια
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Σας ενημερώνουμε ότι η διαδικασία Υποβολής Ηλεκτρονικής Αίτησης των υποψηφίων για τα ΑΣΕΙ-ΑΣΣΥ για το Ακαδημαϊκό Έτος 2020 - 2021, θα λάβει χώρα στις εξής ημερομηνίες:

• Έλληνες εσωτερικού: 13/05/2020 έως 29/05/2020

• Έλληνες εξωτερικού: 08/07/2020 έως 22/07/2020

 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παιδιά με πήραν τηλέφωνο , ζητησαν μια φωτογραφία .
απολυτήριο ( αντίγραφο)
ταυτότητα και φωτογραφία ηθελαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Astrapig

Νεοφερμένος

Η Astrapig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δεν έχω βγάλει τίποτα ακόμα και δίνω 2η φορά με το παλιό σύστημα.
Μαθηματικά είμαι 70% έτοιμη
Πάω οικονομικά
Έχω ελπίδα για 10.000 μόρια?
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Δεν έχω βγάλει τίποτα ακόμα και δίνω 2η φορά με το παλιό σύστημα.
Μαθηματικά είμαι 70% έτοιμη
Πάω οικονομικά
Έχω ελπίδα για 10.000 μόρια?

διαβασε αυτον τον μηνα και ενα αλλο μαθημα που πιστευεις οτι θα τα πας καλα και στα υπόλοιπα απλα δες μια ματια. Αν δεν καταφερεις να βγαλεις αυτα τα μορια δωσε αν θες ξανα του χρόνου.

πχ αν γραψεις 10 έκθεση, 13 μαθηματικα, και στα αλλα δυο μαθηματα 8 και 9 συγκεντρώνεις 10.320 οποτε φτανεις τον στοχο σου

Αν, αντι για 13 μαθηματικα, γραψεις 16, πας 11.310
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Πήγα σήμερα σχολείο και μου παν από Δευτέρα έλα έχουμε τηλεδιάσκεψη σήμερα😜
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

Makis45

Νεοφερμένος

Ο Makis45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα, ειμαι 17 και δίνω φέτος πανελλήνιες. Θα ήθελα να μάθω πόσο δύσκολο είναι να γράψεις 15-16 στη θετική και επιπλέον αν έχει κάποιος στατιστικά πόσοι έγραψαν (στη θετική πάντα) πάνω από 16-17
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Με πηραν τηλέφωνο και μου ειπαν ελα Τριτη γτ Δευτερα θα γινει χαμος
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Με πηραν τηλέφωνο και μου ειπαν ελα Τριτη γτ Δευτερα θα γινει χαμος



Εγω θα παω Τετάρτη που θα εχω παει κομμωτήριο😅
Φωτογραφία ειπαν πρόσφατη αλλα θα παω μια απο τη β Λύκειου .
Εεε δεν νομίζω να πουν κατι .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top