archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 951 μηνύματα.
Θα ρωτησω κατι κουλο(ισως και οχι, με τέτοια παπαγαλια που απαιτείται)... Στο βιβλιο της ιστοριας λεει πχ Κατα το ετος 1893
Αν τελικα γραψω Το 1893 ή το ετος 1893, θα κοψουν? Πρεπει τα παντα μα τα παντα να ειναι ακριβως οπως το βιβλιο? Παντα ειχα αυτη την απορια
Προφανώς και δεν απαιτείται παπαγαλία σε τέτοιο βαθμό! Δεν είμαστε ρομπότ! Κι εγώ πέρυσι αρκετές λέξεις και φράσεις σε όλο μου το γραπτό δεν τις έγραφα όπως στο βιβλίο. Δεν επηρέασε τον βαθμό μου.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Προφανώς και δεν απαιτείται παπαγαλία σε τέτοιο βαθμό! Δεν είμαστε ρομπότ! Κι εγώ πέρυσι αρκετές λέξεις και φράσεις σε όλο μου το γραπτό δεν τις έγραφα όπως στο βιβλίο. Δεν επηρέασε τον βαθμό μου.

Σε ευχαριστώ πολυ!
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γνωριζετε αν εχει βγει καμια προκηρυξη για ενοπλες δυναμεις και ποια ειναι η προθεσμια;
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Για καρτελακια πανελληνιων, φωτογραφιες, δικαιολογητικά κτλ να υποθεσω οταν ανοιξουν τα σχολεία ?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Για καρτελακια πανελληνιων, φωτογραφιες, δικαιολογητικά κτλ να υποθεσω οταν ανοιξουν τα σχολεία ?
Εμένα με πήραν εχτές τηλέφωνο για να πάω φωτογραφία. Μου είπαν έχουν προθεσμία μέχρι Παρασκευή. Κάθε σχολείο μπορεί να είναι διαφορετικό όμως. Πάρε τηλ εσυ
 

Stathis2001a

Νεοφερμένος

Ο Stathis2001a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πρέπει και οι απόφοιτοι που ξαναδινουν να πάμε φωτογραφία;
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
εμενα δεν με ειδοποησαν καθολου παντως ακομα
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
ούτε εμένα. ίσως βέβαια να το πάνε σταδιακά, να καλούν λίγους λίγους κάθε κάποιες μέρες ή να το πουν δευτέρα που ξεκινάνε τα σχολεία. τουλάχιστον για αυτούς που κάνουν μάθημα.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ειδικότερα για το τρέχον έτος, η περικοπή της ύλης, εκτός των άλλων, άφησε απέξω τον κανόνα του L' Hospital, ο οποίος δεν αποδεικνύεται στο σχολικό βιβλίο. Με βάση τα ανωτέρω, η πιθανή χρήση του κανόνα του L' Hospital θα θεωρείται αποδεκτή χωρίς να απαιτείται η απόδειξή του.

Βγάλανε τον κανόνα του L'Hospital έξω. Η χρήση του στις εξετάσεις επιτρέπεται. Σωστή απόφαση, κατ' εμέ. Βέβαια, εάν πέσει άσκηση που λύνεται με τον κανόνα, θα γίνει της κακομοίρας.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Δεν βγαζει το Υπουργειο καθε χρονο για το ποτε μπορουμε να παμε τα δικαιολογητικα?
Θα επρεπε να ειχαν ενημερωσει..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορουμε να παμε τη φωτογραφία απο το παλιο καρτελακι;

Εγω θα το έβγαζα αλλα εχει λιγο απο την σφραγιδα του διευθυντή. Νομιζω θα ναι προβλημα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γνωριζετε αν εχει βγει καμια προκηρυξη για ενοπλες δυναμεις και ποια ειναι η προθεσμια;

μονο αυτο βρηκα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Αυτο για τις φωτογραφιες υπαρχει επισημα καπου?
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.

MarinChrysanthi

Νεοφερμένος

Η MarinChrysanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Hello:) δίνω φέτος πανελλήνιες με το παλιό σύστημα, με την ύλη του 19 δηλαδή, και ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την φυσική, στο κεφάλαιο των κρούσεων, τους τύπους για u1' και u2' δηλαδή τις νέες ταχύτητες 2 σωμάτων μετά από κεντρική ελαστική κρούση μπορώ να τους χρησιμοποιήσω κατευθείαν ή πρέπει να τους αποδεικνύω πρώτα? Γιατί όταν έδωσα το '18 θυμάμαι ότι τους χρησιμοποιούσαμε κατευθείαν, τώρα όμως όταν λύνω ασκήσεις στο φροντιστήριο μου λένε ότι πρέπει πρώτα να τους αποδεικνύω :confused: αυτό με μπέρδεψε... ξέρει κανείς αν ισχύει?
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Hello:) δίνω φέτος πανελλήνιες με το παλιό σύστημα, με την ύλη του 19 δηλαδή, και ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την φυσική, στο κεφάλαιο των κρούσεων, τους τύπους για u1' και u2' δηλαδή τις νέες ταχύτητες 2 σωμάτων μετά από κεντρική ελαστική κρούση μπορώ να τους χρησιμοποιήσω κατευθείαν ή πρέπει να τους αποδεικνύω πρώτα? Γιατί όταν έδωσα το '18 θυμάμαι ότι τους χρησιμοποιούσαμε κατευθείαν, τώρα όμως όταν λύνω ασκήσεις στο φροντιστήριο μου λένε ότι πρέπει πρώτα να τους αποδεικνύω :confused: αυτό με μπέρδεψε... ξέρει κανείς αν ισχύει?

Ακου καλυτερα το φροντ
Εξαλλου αμα το αποδειξεις θα ειναι πιο σωστο και δεν θα εχεις θεμα με κανενα βαθμολογητή
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Hello:) δίνω φέτος πανελλήνιες με το παλιό σύστημα, με την ύλη του 19 δηλαδή, και ήθελα να ρωτήσω όσον αφορά την φυσική, στο κεφάλαιο των κρούσεων, τους τύπους για u1' και u2' δηλαδή τις νέες ταχύτητες 2 σωμάτων μετά από κεντρική ελαστική κρούση μπορώ να τους χρησιμοποιήσω κατευθείαν ή πρέπει να τους αποδεικνύω πρώτα? Γιατί όταν έδωσα το '18 θυμάμαι ότι τους χρησιμοποιούσαμε κατευθείαν, τώρα όμως όταν λύνω ασκήσεις στο φροντιστήριο μου λένε ότι πρέπει πρώτα να τους αποδεικνύω :confused: αυτό με μπέρδεψε... ξέρει κανείς αν ισχύει?
Μήπως εννοούσαν ότι απλά χρειάζεται να πεις ότι προκύπτουν από ΑΔΟ και τη διατήρηση της κινητικής ενέργειας; Γιατί πέρσι αυτό ίσχυε. Διευκρίνισε το
 

MarinChrysanthi

Νεοφερμένος

Η MarinChrysanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μήπως εννοούσαν ότι απλά χρειάζεται να πεις ότι προκύπτουν από ΑΔΟ και τη διατήρηση της κινητικής ενέργειας; Γιατί πέρσι αυτό ίσχυε. Διευκρίνισε το
ναι θα ζητήσω διευκρίνιση, αν και για να μην ρισκάρω τίποτα μου φαίνεται ότι θα το αποδεικνύω :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top