Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχουμε μιλήσει τηλεφωνικώς και ξέρω ότι την πήραν και εκείνη την στιγμή την συμπλήρωναν. Από κει και ύστερα όμως δεν έχουμε κάποιο αποδεικτικό ότι έχει καταχωρηθεί.
Μόλις ανοίξουν τα σχολεία θα μας καλέσουν και για τα υπόλοιπα δικαιολογητικά. Τότε θα μας δώσουν και την οριστική δήλωση
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Έχουμε μιλήσει τηλεφωνικώς και ξέρω ότι την πήραν και εκείνη την στιγμή την συμπλήρωναν. Από κει και ύστερα όμως δεν έχουμε κάποιο αποδεικτικό ότι έχει καταχωρηθεί.
Προσωπικά, έστειλα την αίτηση με email στο σχολείο και μου την έστειλαν επεξεργασμένη(καθώς την επεξεργάζονται στο σχολείο, δεν φεύγει κατευθείαν από εμάς) σε pdf με email. Κανονικά έτσι γίνεται...
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Κανονικά πρέπει να σου έχουν στείλει κάποιο email που επιβεβαιώνει τη συμμετοχή σου ή να σε πάρουν τηλέφωνο από το σχολείο. Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις με το σχολείο σου, γιατί λόγω υπερφόρτωσης του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, υπάρχει περίπτωση να μην έχει σταλεί η αίτησή σου. Βέβαια αυτό δε νομίζω να έχει γίνει, απλά για να μην αγχώνεσαι και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο επικοινώνησε με το σχολείο σου😚
Ισχύει, πάρα πολύ αυτό. Είχα στείλει email να ρωτήσω αν την πήραν, και μου την έστειλαν σε pdf πως έχει καταχωρηθεί στο σύστημα. Είδα συμπληρωμένα ακόμα και τα στοιχεία που δεν συμπληρώνουμε εμείς αλλά το λύκειο. Επίσης είπαν ότι πιο μετά, θα μας πουν να έρθουμε στο σχολείο για να την υπογράψουμε από κοντά.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δείτε:https://www.skai.gr/news/greece/ets...-ena-mathima-tin-imera-5-8-mathites-ana-taksi
 
Τελευταία επεξεργασία:

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Έχουμε μιλήσει τηλεφωνικώς και ξέρω ότι την πήραν και εκείνη την στιγμή την συμπλήρωναν. Από κει και ύστερα όμως δεν έχουμε κάποιο αποδεικτικό ότι έχει καταχωρηθεί.
Εγω μιλησα με το Δντη μου και μου ειπε ολα οκ, δε γραφει καπου οτι πρεπει να σου δωσουν αποδεικτικο, μην αγχωνεστε αν δεν εχετε δει κατι να απαιτειται ρητα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παιδια ουτε κι σε μένα , μην αγχώνεστε ενα οκ πηρα μονο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κλειστά τα σχολεία μεχρι 10 Μαιου .
 
Τελευταία επεξεργασία:

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Τελικα τι λενε για τις πανελληνιες, ποτε θα γινουν? Ειναι σιγουρο οτι δεν θα γραψουμε Ιουνιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω μιλησα με το Δντη μου και μου ειπε ολα οκ, δε γραφει καπου οτι πρεπει να σου δωσουν αποδεικτικο, μην αγχωνεστε αν δεν εχετε δει κατι να απαιτειται ρητα.
και σε εμένα μου ειπαν τηλεφωνικα πως ολα καλα. Δεν μου ειπαν κατι αλλο
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τελικα τι λενε για τις πανελληνιες, ποτε θα γινουν? Ειναι σιγουρο οτι δεν θα γραψουμε Ιουνιο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


και σε εμένα μου ειπαν τηλεφωνικα πως ολα καλα. Δεν μου ειπαν κατι αλλο
Δεν είναι σίγουρο ότι θα γράψουμε Ιούνιο αλλά είναι το δεύτερο σενάριο. Και αν δεις το λινκ που έστειλα πάνω λέει ότι μάλλον σε 1 αίθουσα θα είμαστε 8 άτομα και πως μόνο μία κατεύθυνση θα δίνει την ημέρα.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δεν είναι σίγουρο ότι θα γράψουμε Ιούνιο αλλά είναι το δεύτερο σενάριο. Και αν δεις το λινκ που έστειλα πάνω λέει ότι μάλλον σε 1 αίθουσα θα είμαστε 8 άτομα και πως μόνο μία κατεύθυνση θα δίνει την ημέρα.

το πρώτο πιο ειναι γιατι μπερδεύτηκα; :/
Νομιζω σεναριο Ιούνιου για πανελλήνιες δεν παιζει πλέον απλα το κοτσαρουν μαζι με τον Ιουλίο😂
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
το πρώτο πιο ειναι γιατι μπερδεύτηκα; :/
Νομιζω σεναριο Ιούνιου για πανελλήνιες δεν παιζει πλέον απλα το κοτσαρουν μαζι με τον Ιουλίο😂
Δες προπροηγουμενο μύνημα, βρίσκεται κάτω το λινκ.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δες προπροηγουμενο μύνημα, βρίσκεται κάτω το λινκ.


Το δα, απλα παλι λεει τα ιδια για τις ημερομηνίες ιουνιο-ιούλιο .
Το μονο καινούργιο ειναι ο περιορισμός στις αίθουσες κι το 1 μαθημα ανα ημερα .
τι να πω θα δουμε :))
Τώρα τουλάχιστον ξέρουμε υλη .
 

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είναι σίγουρο ότι θα γράψουμε Ιούνιο αλλά είναι το δεύτερο σενάριο. Και αν δεις το λινκ που έστειλα πάνω λέει ότι μάλλον σε 1 αίθουσα θα είμαστε 8 άτομα και πως μόνο μία κατεύθυνση θα δίνει την ημέρα.
Αν δίνει μόνο μια κατεύθυνση την ημέρα, θα καθυστερήσουν πάρα πολύ😂
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Αν δίνει μόνο μια κατεύθυνση την ημέρα, θα καθυστερήσουν πάρα πολύ😂
Εμ (εκτός αν δίνει μία κατεύθυνση 2 μάθημα την ημέρα..), ώρες ώρες θεωρώ και για αυτό το λόγο καλύτερο το σενάριο του Σεπτεμβρίου. Προφανώς και δεν ξέρουμε πόσο αντικειμενικό θα ήταν. Άλλοι θα τελείωναν νωρίτερα, άλλοι πιο μετά. Οι κατευθύνσεις που έχουν κοινά μαθήματα η θετική και το υγείας, θα δώσει την ίδια μέρα, αν και με το σύστημα Γαβρογλου, θεωρούνται ξεχωριστά πεδία. Και γενικά θεωρώ, είναι δύσκολο να βολεψεις τόσα άτομα σε μικρό αριθμό τάξεων. Γιατί τα μεγάλα λύκεια έχουν 12 τάξεις των 28 με 26 ατόμων!(προφανώς δεν δίνουν και όλοι), και σίγουρα θα πρέπει να διατεθούν γυμνάσια και άλλες σχολικές δομές. Αλλά και αυτό φέρνει ένα άλλο θέμα, θα είναι κοντά αυτά τα γυμνάσια ή θα υπάρχει περίπτωση έναν μαθητή να τον στείλουν πιο μακριά; Επίσης, είναι και η έκθεση όπου τη δίνουμε όλοι μαζί,+και αυτούς από το παλιό το σύστημα, και όσους θέλουν να ξαναδώσουν. Όταν θα δώσουμε, θα είμαι πολύ προσεκτική, ίσως θα φοράω και γάντια εσείς;
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εμ (εκτός αν δίνει μία κατεύθυνση 2 μάθημα την ημέρα..), ώρες ώρες θεωρώ και για αυτό το λόγο καλύτερο το σενάριο του Σεπτεμβρίου. Προφανώς και δεν ξέρουμε πόσο αντικειμενικό θα ήταν. Άλλοι θα τελείωναν νωρίτερα, άλλοι πιο μετά. Οι κατευθύνσεις που έχουν κοινά μαθήματα η θετική και το υγείας, θα δώσει την ίδια μέρα, αν και με το σύστημα Γαβρογλου, θεωρούνται ξεχωριστά πεδία. Και γενικά θεωρώ, είναι δύσκολο να βολεψεις τόσα άτομα σε μικρό αριθμό τάξεων. Γιατί τα μεγάλα λύκεια έχουν 12 τάξεις των 28 με 26 ατόμων!(προφανώς δεν δίνουν και όλοι), και σίγουρα θα πρέπει να διατεθούν γυμνάσια και άλλες σχολικές δομές. Αλλά και αυτό φέρνει ένα άλλο θέμα, θα είναι κοντά αυτά τα γυμνάσια ή θα υπάρχει περίπτωση έναν μαθητή να τον στείλουν πιο μακριά; Επίσης, είναι και η έκθεση όπου τη δίνουμε όλοι μαζί,+και αυτούς από το παλιό το σύστημα, και όσους θέλουν να ξαναδώσουν. Όταν θα δώσουμε, θα είμαι πολύ προσεκτική, ίσως θα φοράω και γάντια εσείς;
Επειδη το γαντι ειναι πλαστικο πιθανοτατα το μελανι θα μουτζουρωσει το γραπτο(γτ το μελανι θελει λιγο μεχρι να στεγνωσει εντελως) ειναι σαν απαισια γομα, το φοβαμαι λιγο:laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 
Τελευταία επεξεργασία:

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εμ (εκτός αν δίνει μία κατεύθυνση 2 μάθημα την ημέρα..), ώρες ώρες θεωρώ και για αυτό το λόγο καλύτερο το σενάριο του Σεπτεμβρίου. Προφανώς και δεν ξέρουμε πόσο αντικειμενικό θα ήταν. Άλλοι θα τελείωναν νωρίτερα, άλλοι πιο μετά. Οι κατευθύνσεις που έχουν κοινά μαθήματα η θετική και το υγείας, θα δώσει την ίδια μέρα, αν και με το σύστημα Γαβρογλου, θεωρούνται ξεχωριστά πεδία. Και γενικά θεωρώ, είναι δύσκολο να βολεψεις τόσα άτομα σε μικρό αριθμό τάξεων. Γιατί τα μεγάλα λύκεια έχουν 12 τάξεις των 28 με 26 ατόμων!(προφανώς δεν δίνουν και όλοι), και σίγουρα θα πρέπει να διατεθούν γυμνάσια και άλλες σχολικές δομές. Αλλά και αυτό φέρνει ένα άλλο θέμα, θα είναι κοντά αυτά τα γυμνάσια ή θα υπάρχει περίπτωση έναν μαθητή να τον στείλουν πιο μακριά; Επίσης, είναι και η έκθεση όπου τη δίνουμε όλοι μαζί,+και αυτούς από το παλιό το σύστημα, και όσους θέλουν να ξαναδώσουν. Όταν θα δώσουμε, θα είμαι πολύ προσεκτική, ίσως θα φοράω και γάντια εσείς;


Ερμιόνη μου μην ανησυχήσεις, θα τα ρυθμίσουν ολα .
Εισαι πολυ καλα προετοιμασμένη κι να δεις οτι θα πανε ολα κατ ευχήν :)
Επίσης ολα θα καθοριστούν με βαση της εξέλιξη την πανδημίας.Ολοι μιλανε για Ιουλίο αλλα αν κρινουν ότι αυτο δεν γίνεται , δεν θα γινει.
Δηλαδη δεν θα παμε φοβισμένοι να δωσουμε απλα για να παμε.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα ρισκάρουν την δημόσια υγεία για να γινουν οι πανελλήνιες. Τον Ιούλιο που υπολογίζουν ολα προς το παρων δείχνουν οτι θα ειναι ασφαλης μηνας για κάτι τέτοιο. Δεν θα γίνουν σε κλίμα φόβου κι ουτε θα γινουν απλα για να γινουν.
Και φυσικά κι θα ειναι αντικειμενικές.Αμα δουν οτι επηρεάζεται τοσο ο τροπος διεξαγωγής τους δεν θα τις επιτρέψουν. Το να δίνει ενα παιδι 17 χρονων 2 πανελλαδικά μαθήματα την ιδια μερα , το θεωρώ απίθανο .
Μην ανησυχήσεις,θα βρούν τρόπο να γινουν ολα σωστα , τωρα απλα συζητήσανε. :)
Αυτοι δωσανε την υλη για να ναι εντάξει απέναντι στους μαθητες, ολα τα αλλα θα κριθούν απο τους ειδικούς.
Κι θα τις οργανώσουν ετσι ωστε οταν γίνουν να ειναι δίκαιο για ολους, αν δουν οτι δεν τους βγαίνει πολυ απλα δεν θα το κάνουν.
Ολα καλα θα πανε❤
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Επειδη το γαντι ειναι πλαστικο πιθανοτατα το μελανι θα μουτζουρωσει το γραπτο(γτ το μελανι θελει λιγο μεχρι να στεγνωσει εντελως) ειναι σαν απαισια γομα, το φοβαμαι λιγο:laugh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Βασικά, γράφω ιδιαίτερα 😅 . Δεν κρατώ το μολύβι όπως το κρατάνε οι περισσότεροι.. ουσιαστικά, δίνω έμφαση στον καρπό, μόνο ο καρπός αγγίζει το γραπτό μου. Τον θεωρώ ασυνήθιστο τρόπο, έχω γράψει σε κόλλα πανελληνίων. Όχι τόσο καρπός αλλά το κόκαλο που είναι πάνω από τον καρπό στο χέρι (αν κατάλαβες 😂). Πχ ενώ γράφω πρώτη σειρά, ο καρπός μου είναι στην πέμπτη σειρά, . Και με αυτόν τον τρόπο δεν λερώνεται και το χέρι σου. Αλλά να σε βολεύει πρώτα. Θεωρώ όταν θα δώσουμε πανελλήνιες δεν θα είναι ξαφνικά όλα εντάξει, να κάνουμε συναθροίσεις και δεν ξέρω εγώ τι. Έτσι αισθάνομαι τα πράγματα, προφανώς ο καθένας έχει τη γνώμη του.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ερμιόνη μου μην ανησυχήσεις, θα τα ρυθμίσουν ολα .
Εισαι πολυ καλα προετοιμασμένη κι να δεις οτι θα πανε ολα κατ ευχήν :)
Επίσης ολα θα καθοριστούν με βαση της εξέλιξη την πανδημίας.Ολοι μιλανε για Ιουλίο αλλα αν κρινουν ότι αυτο δεν γίνεται , δεν θα γινει.
Δηλαδη δεν θα παμε φοβισμένοι να δωσουμε απλα για να παμε.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα ρισκάρουν την δημόσια υγεία για να γινουν οι πανελλήνιες. Τον Ιούλιο που υπολογίζουν ολα προς το παρων δείχνουν οτι θα ειναι ασφαλης μηνας για κάτι τέτοιο. Δεν θα γίνουν σε κλίμα φόβου κι ουτε θα γινουν απλα για να γινουν.
Και φυσικά κι θα ειναι αντικειμενικές.Αμα δουν οτι επηρεάζεται τοσο ο τροπος διεξαγωγής τους δεν θα τις επιτρέψουν. Το να δίνει ενα παιδι 17 χρονων 2 πανελλαδικά μαθήματα την ιδια μερα , το θεωρώ απίθανο .
Μην ανησυχήσεις,θα βρούν τρόπο να γινουν ολα σωστα , τωρα απλα συζητήσανε. :)
Αυτοι δωσανε την υλη για να ναι εντάξει απέναντι στους μαθητες, ολα τα αλλα θα κριθούν απο τους ειδικούς.
Κι θα τις οργανώσουν ετσι ωστε οταν γίνουν να ειναι δίκαιο για ολους, αν δουν οτι δεν τους βγαίνει πολυ απλα δεν θα το κάνουν.
Ολα καλα θα πανε❤
Μακάρι γιατί τους φοβάμαι πάρα πολύ 😂
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 320 μηνύματα.
Πρέπει να φροντίσουν πρωτα την υγεία των μαθητών και τη σωματική και την ψυχολογική. Το ενδεχόμενο να δώσουδώσουμε πανελλήνιες με γάντια λίγα ατομ α σε κάθε αίθουσα κανένας δεν μας δεν το θέλει.
Αν και τους φοβάμαι λίγο αυτούς στο Υπουργείο γιατι πολλές από τις επίσημες ανακοινώσεις τους κινούνται σε τετοιο μήκος κύματος πιστευω πως στην τελική θα διεξαχθούν με απόλυτη ασφάλεια.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Βασικά, γράφω ιδιαίτερα 😅 . Δεν κρατώ το μολύβι όπως το κρατάνε οι περισσότεροι.. ουσιαστικά, δίνω έμφαση στον καρπό, μόνο ο καρπός αγγίζει το γραπτό μου. Τον θεωρώ ασυνήθιστο τρόπο, έχω γράψει σε κόλλα πανελληνίων. Όχι τόσο καρπός αλλά το κόκαλο που είναι πάνω από τον καρπό στο χέρι (αν κατάλαβες 😂). Πχ ενώ γράφω πρώτη σειρά, ο καρπός μου είναι στην πέμπτη σειρά, . Και με αυτόν τον τρόπο δεν λερώνεται και το χέρι σου. Αλλά να σε βολεύει πρώτα. Θεωρώ όταν θα δώσουμε πανελλήνιες δεν θα είναι ξαφνικά όλα εντάξει, να κάνουμε συναθροίσεις και δεν ξέρω εγώ τι. Έτσι αισθάνομαι τα πράγματα, προφανώς ο καθένας έχει τη γνώμη του.
Χαχα καταλαβαα, εγω λεω για εμενα που βαζω ολο το χερι στο χαρτι, γραφω και λοξα και αν δεν ειναι καλο το στυλο μουτζουρωνει το χερι μου μαζι με το γραπτο και πρεπει να ειμαι πολυ προσεκτικη :laugh:
Τωρα σχετικα με τις πανελληνιες..δεν θεωρω οτι ειναι καλη ιδεα αυτου του ειδους συναθροιση γιατι εκτος απο τα αλλα ειναι και χρονοβορα διαδικασια. Δεν ξερω πραγματικα. Νιωθω οτι τα λενε ετσι για να καθησυχασουν παιδια που θελουν να δωσουν οσο πιο νωριτερα γινεται
 

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω, πάντως αυτό με τα γάντια που λέτε το θεωρώ κάπως ακραίο. Έτσι και αλλιώς κάθε μαθητής γράφει μόνος του στο θρανίο, δεν έρχεται σε επαφή με κάτι άλλο πέρα από το τετράδιο των Πανελληνίων και το στυλό του. Πιο αναγκαία είναι η μάσκα, για παράδειγμα, παρά τα γάντια. Αλλά κατά την γνώμη τίποτα από τα δύο δεν θα φοράμε. Ιούλιο μήνα με γάντια, σε συνδυασμό με το άγχος που θα έχουμε εκείνη την ώρα... Ούτε το στυλό δεν θα μπορούμε να πιάσουμε😂
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top