Χρήστος Ευθυμιάδης

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος Ευθυμιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πριν προβώ σε οποιαδήποτε συμβουλή, ως μαθητής και εγώ και συναγωνιζόμενος σου , σου προτείνω να εμπιστευτείς και να ρωτήσεις τους καθηγητές σου. Ρώτα. Ρώτα. Ρώτα. Και ξαναρώτα, οτιδήποτε θέλεις. Για αυτό ΠΛΗΡΏΝΟΝΤΑΙ. Για να απαντούν στις ερωτήσεις ΣΟΥ.

Όσο αφορά το τι θα έπρεπε να κάνεις, θα ξεκινούσα να αναφέρομαι με το τι θα έκανα εγώ.
Αρχικά, θα συμπλήρωνα ότι κενά είχα. Έπειτα, όπου είσαι αδύναμος δίνεις επιπλέον βαρύτητα. Μετά, ξεκινάς την επανάληψη , κάθε μέρα και άλλο μάθημα προτείνω. Αλλά τη μία μέρα Όλη μέρα. Και να τρέφεσαι σωστά. Ψάξε και για την μνήμη , να τρως σωστά. Να δουλεύεις στο Άριστο πνευματικά. Στόχος να βγάλεις όσο το δυνατόν περισσότερες επαναλήψεις.
 

manos1234567

Νεοφερμένος

Ο manos1234567 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Γυρνώντας 11 ολόκληρα χρόνια πριν στις Πανελλήνιες θα έλεγα στον τότε 18 χρόνο εαυτό μου
1) Οι πανελλήνιες είναι ένα μεγάααααααλο εμπόριο
2)Εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δε σημαίνει ότι δε μπορείς να ασχοληθείς με κάτι χωρίς να περάσεις σε ελληνικό πανεπιστήμιο
3)Αν τότε δεν είχα βγάλει τόσο μεγάλο βαθμό να ζαλιστεί το σοι και η μαμα (:P) σήμερα θα ήμουν σαφως πιο ευτυχισμένος και παραγωγικός
Kepp calming παιδιά και good luck!
 

GeoCommand

Νεοφερμένος

Ο GeoCommand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τωρα σιγα σιγα εχουνε μπτοετα μα 3 μηνες για τις πανελληνιες μπορει καποιος να με βοηθησει με τις επαναληψεις;; Εχω βγαλει την υλη ολων των μαθηματων χωρις φροντηστηριο με μονη βοηθεια μονο με βοηθηματα με το νετ και τους δασκαλους του σχολειου . Προτεινετε να βγαλω μεχρι τις πανελληνιες 2 φορες την υλη σε επαναληψεις ; Και τις επαναληψεις πως να τις διαμορφωσω σε ενα εφικτο προγραμμα; Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.
Επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως
το ρητό τα λέει όλα

Αν ξεκινήσεις απο τώρα επανάληψη ( αφου λες οτι έχεις βγάλει την ύλη) θα είσαι κομπλέ
 

PsychoGR

Νεοφερμένος

Ο PsychoGR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τωρα σιγα σιγα εχουνε μπτοετα μα 3 μηνες για τις πανελληνιες μπορει καποιος να με βοηθησει με τις επαναληψεις;; Εχω βγαλει την υλη ολων των μαθηματων χωρις φροντηστηριο με μονη βοηθεια μονο με βοηθηματα με το νετ και τους δασκαλους του σχολειου . Προτεινετε να βγαλω μεχρι τις πανελληνιες 2 φορες την υλη σε επαναληψεις ; Και τις επαναληψεις πως να τις διαμορφωσω σε ενα εφικτο προγραμμα; Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.
Γενικά, είσαι σε καλό πρόγραμμα γιατι και τα περισσότερα φροντηστήρια τώρα τελειώνουν (ίσως να πηγαίνεις λιιιιγο πιο γρήγορα από ότι θα περίμενα, αλλά ο κάθε μαθητής το βλέπει αλλιώς.). Αυτό που λέμε 'επαναλήψεις' στα φροντιστήρια και το σχολείο έχει πιο πολύ να κάνει με απανωτά τεστ, ασκήσεις Πανελληνίων κλπ κλπ.Καλύτερα να δουλέψεις έτσι παρά να ξαναρχίσεις να 'βγάζεις' ύλη. Το να αρχίσεις να διαβάζεις απλά ξανα την θεωρία πχ ή να ξαναλύσεις τις ίδιες ασκήσεις κατά πάσα πιθανότητα θα σε κουράσει τζάμπα και δεν θα εστιάσεις και όσο πρέπει γιατί θα βαρεθείς από την έλλειψη δυσκολίας. Εγώ πχ τώρα που τελειώνω με την ύλη κάνω 'επανάληψη' της θεωρίας μέσω τεστ στο σχολείο και στο φροντιστήριο, και λύνω ασκήσεις και τεστ επιπέδου πανελληνίων για να είμαι λίγο συνηθισμένος στα θέματα που θα δω στο τέλος.

π.χ. δεν θα κάνω ασκήσεις μαθηματικών από ένα συγκεκριμένο κεφάλαιο γιατί προτιμώ να τεστάρω τον εαυτό μου παντού και να ψαχτώ με κάποιο κεφάλαιο μόνο αν δω ότι έχω κενά εκεί. Στην θεωρία αντίθετα προτιμώ να το 'σπάω' σε κομμάτια αλλά και να έχω κάποιον να με βαθμολογεί για να το παίρνω σοβαρά και να μην μένω απλά να κάνω ανάγνωση γιατί έχω θέμα με την αποστήθιση από το γυμνάσιο.

Εάν θες ασκήσεις και παραπάνω διαγωνίσματα από βοηθήματα κλπ κλπ, οποιοδήποτε μάθημα του 4ου πεδίου, στείλε ένα μήνυμα.
 

Baggelitsa36

Νεοφερμένος

Η Baggelitsa36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

Baggelitsa36

Νεοφερμένος

Η Baggelitsa36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2020
Τωρα σιγα σιγα εχουνε μπτοετα μα 3 μηνες για τις πανελληνιες μπορει καποιος να με βοηθησει με τις επαναληψεις;; Εχω βγαλει την υλη ολων των μαθηματων χωρις φροντηστηριο με μονη βοηθεια μονο με βοηθηματα με το νετ και τους δασκαλους του σχολειου . Προτεινετε να βγαλω μεχρι τις πανελληνιες 2 φορες την υλη σε επαναληψεις ; Και τις επαναληψεις πως να τις διαμορφωσω σε ενα εφικτο προγραμμα; Ευχαριστω εκ των προτερων για καθε βοηθεια.
Το θεμα δεν ειναι ποσες φορες θα κανεις την επαναληψη μεχρι να πας να δωσεις αλλα να δωσεις βαση σε αυτα που νιωθεις ανασφαλης!! Σου προτεινω να τα περασεις ολα μια φορα και υστερα να εμβαθυνεις σε αυτα που σε δυσκολευουν!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αμα σου πω που ειμαι στην υλη πίστεψε με θα σε καθησύχασω.😂
Να καθυστερησουνννν😭
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ 2020

Το θεμα δεν ειναι ποσες φορες θα κανεις την επαναληψη μεχρι να πας να δωσεις αλλα να δωσεις βαση σε αυτα που νιωθεις ανασφαλης!! Σου προτεινω να τα περασεις ολα μια φορα και υστερα να εμβαθυνεις σε αυτα που σε δυσκολευουν!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Να καθυστερησουνννν😭



Δεν πρόκειται - δυστυχώς για την δημόσια υγεία βέβαια - να πραγματοποιηθούν αρχες ιουνιου.
Μια εστω μικρή παράταση ειναι δεδομένη .
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ναρωτησω για οσους προκειται να δωσουν πανελληνιες με κονωνιολογια αν πεσει κειμενο πως το προσεγγιζουμε;;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Θεωρώ μεγάλο λάθος της κυβέρνησης που δεν έβαλες τις πανελλαδικές να γίνουν μέσα Σεπτεμβρίου. Ποιος πριν παιδιά δεν πρόκειται να γίνουν καθώς δεν βγαίνουν τα νούμερα. Η επιδημία είναι σε έξαρση Ευρώπη. Μέχρι να σταθεροποιηθούν και να πέσουν τα νούμερα θα πάμε μέσα με τέλη Μαίου να ανοίξουν τα σχολεία.
 

fotinipapa

Νεοφερμένος

Η fotinipapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Θεωρώ μεγάλο λάθος της κυβέρνησης που δεν έβαλες τις πανελλαδικές να γίνουν μέσα Σεπτεμβρίου. Ποιος πριν παιδιά δεν πρόκειται να γίνουν καθώς δεν βγαίνουν τα νούμερα. Η επιδημία είναι σε έξαρση Ευρώπη. Μέχρι να σταθεροποιηθούν και να πέσουν τα νούμερα θα πάμε μέσα με τέλη Μαίου να ανοίξουν τα σχολεία.


Πραγματι, ενοψει κορωνοιού, έχει προκληθεί μεγαλη συγχυση με την ημερομηνία διεξαγωγής των Πανελληνίων.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι Σεπτέμβρη λέτε είναι δυνατόν; το καλοκαίρι θα το περάσουμε διαβάζοντας; Επίσης Σεπτέμβρη πότε θα γίνουν αθλήματα για στρατιωτικές τεφαα βαθμοί βάσεις πότε θα βγουν Νοέμβρη; 22/6 θεωρώ θα γίνουν..Τώρα αν πεθαίνουμε σαν τα κοτόπουλα αλλάζει το θέμα..άκουσα ίσως δίνουμε ανα 8 άτομα σε κάθε αίθουσα για ασφάλεια
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Σε όλους που σοκαρονται με την ημερομηνία του Σεπτεμβρίου να πω οτι στην Αγγλία κι στη Σουηδία ηδη αυτο έγινε(η Αγγλια το ανακοίνωσε σήμερα) Δεν ειναι κατι παράλογο , απλα εδω έχουμε τα φροντιστήρια αρα εχουμε μια ελπίδα για Ιούλιο.Πιο πριν ΔΕΝ ΠΑΊΖΕΙ.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.

Baggelitsa36

Νεοφερμένος

Η Baggelitsa36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι Σεπτέμβρη λέτε είναι δυνατόν; το καλοκαίρι θα το περάσουμε διαβάζοντας; Επίσης Σεπτέμβρη πότε θα γίνουν αθλήματα για στρατιωτικές τεφαα βαθμοί βάσεις πότε θα βγουν Νοέμβρη; 22/6 θεωρώ θα γίνουν..Τώρα αν πεθαίνουμε σαν τα κοτόπουλα αλλάζει το θέμα..άκουσα ίσως δίνουμε ανα 8 άτομα σε κάθε αίθουσα για ασφάλεια
Ιουλιο το σιγουρο να ξερεις...
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ακουσα σημερα τα τρια σεναρια για Πανελληνιες. Μ αρεσει που στο δευτερο σεναριο (αν παραταθει το κλεισιμο ως και Μαιο) δεν αναφερεται ο Ιουλιος ενω αναφερεται η πιθανοτητα για τελη Ιουνιου. Σιριουσλι τωρα? Δηλαδη μονο δυο βδομαδες μετα απο την αρχικη ημερομηνια διεξαγωγης? Καταλαβαινω την πολιτικη σκοπιμοτητα απο πισω αλλα ενταξει μην κοροιδευομαστε κιολας.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
ακουσα σημερα τα τρια σεναρια για Πανελληνιες. Μ αρεσει που στο δευτερο σεναριο (αν παραταθει το κλεισιμο ως και Μαιο) δεν αναφερεται ο Ιουλιος ενω αναφερεται η πιθανοτητα για τελη Ιουνιου. Σιριουσλι τωρα? Δηλαδη μονο δυο βδομαδες μετα απο την αρχικη ημερομηνια διεξαγωγης? Καταλαβαινω την πολιτικη σκοπιμοτητα απο πισω αλλα ενταξει μην κοροιδευομαστε κιολας.


Επειδή ξέρουν ότι οληη η δουλειά γίνεται απο φροντιστήρια δεν τους ενδιαφέρει καν .
Μετα θα βγουν κι θα πουν δούλεψε η εξ αποστάσεως εκπαίδευση μας.( ενω αγγλια κι Σουηδία που ανεβαλαν τις εξετάσεις δεν μπορούσαν να κάνουν εξ αποστάσεως ας πουμε κι μπορούμε εμεις )
Αλλα αυτο ειναι κατάφορη αδικία για παιδιά που δεν έχουν αυτη τη δυνατότητα.
Κι ας μη μιλήσω για τη μείωση υλης γιατι αυτο κι αν ειναι αστείο.Αν μειώσουν την υλη ας το πουν απο τωρα .(αλλα αντε πες αυτο ισχύει καθολικά , ενω δεν κανουν ολα τα παιδια φροντιστήρια)
Γενικά όμως δεν αποκλείεται η παράταση να πάρει ολο το σχολικό ετος ( Δηλαδή μέχρι μεσα τελη Μαΐου) αρα πολυ πιθανόν ειναι να γίνει το τρίτο σενάριο με πανελλήνιες Σεπτέμβρη.
Ειδάλλως κι 8 ιουνιου να ξεκινήσουν δεν θα μου κανει εντύπωση , με την Κεραμεως υπουργό παιδείας😅
Αφου σου λεει η δουλειά έχει γινει μηνες πριν κι τοσο καιρο κάνουν επανάληψη, να κοροϊδευόμαστε μεταξυ μας ;
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Επειδή ξέρουν ότι οληη η δουλειά γίνεται απο φροντιστήρια δεν τους ενδιαφέρει καν .
Μετα θα βγουν κι θα πουν δούλεψε η εξ αποστάσεως εκπαίδευση μας.( ενω αγγλια κι Σουηδία που ανεβαλαν τις εξετάσεις δεν μπορούσαν να κάνουν εξ αποστάσεως ας πουμε κι μπορούμε εμεις )
Αλλα αυτο ειναι κατάφορη αδικία για παιδιά που δεν έχουν αυτη τη δυνατότητα.
Κι ας μη μιλήσω για τη μείωση υλης γιατι αυτο κι αν ειναι αστείο.Αν μειώσουν την υλη ας το πουν απο τωρα .(αλλα αντε πες αυτο ισχύει καθολικά , ενω δεν κανουν ολα τα παιδια φροντιστήρια)
Γενικά όμως δεν αποκλείεται η παράταση να πάρει ολο το σχολικό ετος ( Δηλαδή μέχρι μεσα τελη Μαΐου) αρα πολυ πιθανόν ειναι να γίνει το τρίτο σενάριο με πανελλήνιες Σεπτέμβρη.
Ειδάλλως κι 8 ιουνιου να ξεκινήσουν δεν θα μου κανει εντύπωση , με την Κεραμεως υπουργό παιδείας😅
Αφου σου λεει η δουλειά έχει γινει μηνες πριν κι τοσο καιρο κάνουν επανάληψη, να κοροϊδευόμαστε μεταξυ μας ;
καλα ναι εννοειται απλως για να λενε οτι κατι κανουν γινεται ολο αυτο με την εξ αποστασεως. Για μειωση της υλης το καθυστερουν γιατι πού να ασχολουνται τωρα με το τι να κοπει και τι οχι, εξαλλου δεν ηταν ολα τα σχολεια στο ιδιο σημειο οταν εκλεισαν. Κατα τη γνωμη μου οι επομενες δυο βδομαδες θα δειξουν τι θα γινει με το ολο θεμα. Προσωπικα θα ηλπιζα να γινουν Ιουλιο, Σεπτεμβρη παει πολυ, αλλα προεχει η ασφαλεια μας. Τωρα ο,τι κ να λενε το θεωρω ανευ σημασιας, αφου τα δεδομενα χειροτερευουν συνεχεια.
 

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι Σεπτέμβρη λέτε είναι δυνατόν; το καλοκαίρι θα το περάσουμε διαβάζοντας; Επίσης Σεπτέμβρη πότε θα γίνουν αθλήματα για στρατιωτικές τεφαα βαθμοί βάσεις πότε θα βγουν Νοέμβρη; 22/6 θεωρώ θα γίνουν..Τώρα αν πεθαίνουμε σαν τα κοτόπουλα αλλάζει το θέμα..άκουσα ίσως δίνουμε ανα 8 άτομα σε κάθε αίθουσα για ασφάλεια
Σωστά, δεν γίνεται να διαβάσει κάποιος όλο το καλοκαίρι ειδικά αν υπολογίζουμε το γεγονός ότι διαβάζει ήδη εντατικά από το περασμένο καλοκαίρι και τους τελευταίους μήνες τα δίνει όλα γιατί μπαίνει στην τελική ευθεία.
Δεν υπάρχουν οι αντοχές.

Επίσης δύσκολη βρίσκω την πιθανότητα να μπορέσει κάποιος να κάνει Shut down για 1-2 μήνες να χαλαρώσει μέσα στο καλοκαίρι και μετά να πέσει ξανά με τα μούτρα για να δώσει την εξέταση.

Και εγώ Ιούλιο το βλέπω. Με έξτρα μέτρα ασφαλείας όπως οι υποψήφιοι να μοιράζονται σε πολλές αίθουσες αντί να είναι στριμωγμένοι όλοι σε μια.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παιδιά εγω σας είπα 22 ή 29/6 όποιος θέλει τα κρατάει..σε πολλές αίθουσες κ με απόσταση ασφαλείας
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Είμαι Απόφοιτη και, μόλις μου είπαν τυχαία ότι οι αιτήσεις των πανελλαδικών έχουν ήδη γίνει, ισχύει? Είχα μεινει στο οτι θα γινόντουσαν Μάρτιο😳😳😳😳 έχω πάθει ένα σοκ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top