JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Λίγο που το έψαξα στο internet δεν υπάρχει πουθενά ούτε ένα άρθρο που να ανακοινώνει την έναρξη των εγγραφών.

Αρα πιστεύω ότι πρόκειται για ράδιο αρβύλα αυτό που σου είπαν. Λογικά οι εγγραφές θα ξεκινήσουν με το άνοιγμα των σχολείων, είτε ψηφιακά στο σύντομο μέλλον.
 

Astrapig

Νεοφερμένος

Η Astrapig αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Είμαι Απόφοιτη και, μόλις μου είπαν τυχαία ότι οι αιτήσεις των πανελλαδικών έχουν ήδη γίνει, ισχύει? Είχα μεινει στο οτι θα γινόντουσαν Μάρτιο😳😳😳😳 έχω πάθει ένα σοκ

Περίμενε τι εννοείς τώρα τι μαθαίνω και γω απόφοιτη είμαι
 

vanessa99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vanessa99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Περίμενε τι εννοείς τώρα τι μαθαίνω και γω απόφοιτη είμαι
Λίγο που το έψαξα στο internet δεν υπάρχει πουθενά ούτε ένα άρθρο που να ανακοινώνει την έναρξη των εγγραφών.

Αρα πιστεύω ότι πρόκειται για ράδιο αρβύλα αυτό που σου είπαν. Λογικά οι εγγραφές θα ξεκινήσουν με το άνοιγμα των σχολείων, είτε ψηφιακά στο σύντομο μέλλον.
Ευχαριστώ πολύ!! Και γω το έψαξα, δεν είδα κάτι. Οπότε μάλλον παραπληροφόρηση είναι, ευτυχώς
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Παιδιά εγω σας είπα 22 ή 29/6 όποιος θέλει τα κρατάει..σε πολλές αίθουσες κ με απόσταση ασφαλείας
Σημερα ειπε η Ζαχαρακη αν ανοιξουν 28 Απριλιου τα σχολεια θα γινουν κανονικα οι πανελληνιες (δηλαδη χωρις καμια καθυστερηση ουτε περικοπη). Λιγο ακραιο αυτο. Υπαρχει πιθανοτητα οντως να ανοιξουν τα σχολεια σε ενα μηνα, αλλα το να γινουν κ κανονικα οι Πανελληνιες χωρις καμια αλλαγη, ε νταξει, τι πινουν και δε μας δινουν.
 

Baggelitsa36

Νεοφερμένος

Η Baggelitsa36 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Είμαι Απόφοιτη και, μόλις μου είπαν τυχαία ότι οι αιτήσεις των πανελλαδικών έχουν ήδη γίνει, ισχύει? Είχα μεινει στο οτι θα γινόντουσαν Μάρτιο😳😳😳😳 έχω πάθει ένα σοκ
οχιιιι μην μ λες τετοιααα στο σχολειο μου οχι ακομη και να φανταστεις δεν εχω δωσει καν φωτογραφιες😭
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
1. Παράταση του σχολικού έτους και εξετάσεις τον Ιούνιο.
2. Πανελλήνιες το Σεπτέμβριου.
3. Πανελλήνιες τον Ιούλιο (edited).
4. Μείωση τις ύλης.

Αυτές είναι με σειρά προτεραιότητας οι προτάσεις που εξέτασει το Υπ. Παιδίας αναφορικά με τις Πανελλήνιες. Το τι θα γίνει τελικά θα εξαρτήθει από την εξέλιξη του κορονοϊού και από το εάν θα χρειαστεί να παραταθεί η γενικευμένη καραντίνα μετά τις διακοπές του Πάσχα.

Περισσότερα: link.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
1. Παράταση του σχολικού έτους και εξετάσεις τον Ιούνιο.
2. Πανελλήνιες το Σεπτέμβριου.
3. Πανελλήνιες τον Ιούνιο.
4. Μείωση τις ύλης.

Αυτές είναι με σειρά προτεραιότητας οι προτάσεις που εξέτασει το Υπ. Παιδίας αναφορικά με τις Πανελλήνιες. Το τι θα γίνει τελικά θα εξαρτήθει από την εξέλιξη του κορονοϊού και από το εάν θα χρειαστεί να παραταθεί η γενικευμένη καραντίνα μετά τις διακοπές του Πάσχα.

Περισσότερα: link.


Απλα και στο 1 και στο 3 εχεις βαλει ιουνιο μηπως υπάρχει κάποιο λάθος; :/
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ιούλιο ήθελα να γράψω. Διορθώθηκε. @Alizoula2
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή, εάν λήξει η πανδημία και ανοίξουν κανονικά τα σχολεία μετά στο Πάσχα, θεωρώ το 1ο σενάριο. Εάν ανακοινωθεί ότι παρατείνεται η καραντίνα για μετά το Πάσχα, τότε το 2ο.
 

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Παιδιά, Εγώ λέω να το αποδεχτούμε. Αλλάζουμε και τον τίτλο σε Πανελλήνιες 2021 και μεχρι τότε μένουμε σπίτι.




Στα σοβαρά τώρα. Το πιο πιθανό σενάριο είναι τον Ιούλιο αλλά θα δούμε σίγουρα προέχει η ασφάλειά μας.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παιδιά, Εγώ λέω να το αποδεχτούμε. Αλλάζουμε και τον τίτλο σε Πανελλήνιες 2021 και μεχρι τότε μένουμε σπίτι.




Στα σοβαρά τώρα. Το πιο πιθανό σενάριο είναι τον Ιούλιο αλλά θα δούμε σίγουρα προέχει η ασφάλειά μας.


Αυτο ειναι το τριτο πιο πιθανό σενάριο , το δεύτερο πιο πιθανό είναι Σεπτεβρη:lol:
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πάντως προς τη μείωση της ύλης κατευθύνονται..μας είπε καθηγητής μέσω Skype ότι τους έστειλε το υπουργείο να πουν μέχρι που έχουν φτάσει στην ύλη. Δεν μου αρέσει και πολύ γιατί τα τελευταία κεφάλαια κοινωνιολογία και γνωστό, τα θεωρώ πάρα πολύ σος (μιλούσαν για το μεταναστευτικό, τον πόλεμο, ποια είναι η θέση του ανθρώπου στις μεγάλες αυτοκρατορίες των ελληνιστικών χρόνων) και φυσικά, είναι τα κεφάλαια που ξέρω νερό! Όπως και το κρητικό στην ιστορία είναι το πιο εύκολο κεφάλαιο στην απομνημόνευση. Αλλά εντάξει, δεν γκρινιάζω πάρα πολύ, γιατί υπάρχει σοβαρός λόγος πίσω από την απόφαση αυτή. Οπότε, και εσείς που δεν πάτε φροντιστήριο ή σχολείο, καλό είναι να δωσετε έμφαση στα πρώτα κεφάλαια και αυτά που είναι λίγο πριν το τέλος. Φαντάζομαι αρχές του επόμενου μήνα θα έχει βγει η οριστική απόφαση.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
24.03.2020 - 08:51
Ν. Κεραμέως: Οι πανελλαδικές θα αρχίσουν το αργότερο τον ΙΟΥΛΙΟ.
Οι υπευθυνοι του Υπουργειου καθε μερα λενε αλλο πραγμα. Δε θεωρω οτι ειναι δυνατον να προβλεφθει κατι ακομη. Απο τη στιγμη που ο ιος δεν εχει φτασει ακομη στο πικ του, μεχρι να μαζευτει ολο αυτο και να ξαναγινουν ασφαλεις οι συναθροισεις (οπως αλλωστε στις αιθουσες των Πανελληνιων) θα περασει μεγαλο διαστημα. Στην Κινα με καραντινα απο τις πρωτες μερες και τωρα αρχιζουν να επανερχονται. Αν και δεν ειμαστε Κινα, δε θεωρω οτι πριν το 2μηνο ειναι ρεαλιστικο να μαζευτουμε σε αιθουσα και να γραψουμε.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Οι υπευθυνοι του Υπουργειου καθε μερα λενε αλλο πραγμα. Δε θεωρω οτι ειναι δυνατον να προβλεφθει κατι ακομη. Απο τη στιγμη που ο ιος δεν εχει φτασει ακομη στο πικ του, μεχρι να μαζευτει ολο αυτο και να ξαναγινουν ασφαλεις οι συναθροισεις (οπως αλλωστε στις αιθουσες των Πανελληνιων) θα περασει μεγαλο διαστημα. Στην Κινα με καραντινα απο τις πρωτες μερες και τωρα αρχιζουν να επανερχονται. Αν και δεν ειμαστε Κινα, δε θεωρω οτι πριν το 2μηνο ειναι ρεαλιστικο να μαζευτουμε σε αιθουσα και να γραψουμε.
Γεια σου Έφη 😀, ο τίτλος του άρθρου είναι λίγο παραπλανητικός, γιατί σου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται για οριστική απόφαση, ενώ όταν μπαίνεις συνηδειτοποιεις ότι είναι το ίδιο πράγμα που "παπαγαλιζουν" όλες οι εφημερίδες. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα δώσουμε αρχές Ιουνίου, το πιο κοντινό είναι τέλη Ιουνίου. Κάθε μέρα λέει η υπουργός ότι προσπαθεί στο μέγιστο να γίνουν οι πανελλήνιες στην κοντινή τους ημερομηνία. Και σε γενικές γραμμές, τίποτα οριστικό! Αλλά αυτό που όντως νομίζω θα εφαρμοστεί πιο άμεσα και γρήγορα είναι η μείωση της ύλης, όπως έγραψα σε προηγούμενο μοου μύνημα. Υπήρχαν γενιές που έδωσαν Σεπτέμβρη και Ιούλιο, οπότε δεν θα είμαστε και οι πρώτοι σε αυτό! Επικεντρωμένοι στο διάβασμα και όλα καλά θα πάνε!!!...😊☺️☺️
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Συμφωνώ με την Εφη .
Αυτη τη στιγμή ειναι ολα στον αέρα . Δεν μπορούν να ξέρουν.
Κι ακόμα κι αν ξέρουν δεν θα πουν κατι απο τωρα.
Φανταστείτε τι σαλο θα προκαλούσε ολο αυτό.
Θέλουν οι μαθητές να μείνουν προσηλωμένοι στο στοχο τους και αν δουν οτι δε βγαίνει το πλάνο του Ιουνίου θα πουν παιδια καναμε οτι μπορούσαμε .
Γενικά για μενα το σωστο ειναι να διαβαζουμε σαν να δινουμε τωρα( αρχες ιουνη) και ολη την υλη κι να σταματήσουμε να διαβάζουμε ολες αυτες τις ( μη επίσημες)ανακοινώσεις γιατι μονο άγχος προκαλούν ( στον εαυτό μου μιλάω κυριως που τις τελευταίες μερες βγηκα εκτος προγράμματος με ολο αυτο )
Για μενα απο τα χειρότερα σεναρια ειναι η μείωση της ύλης, την θεωρώ την πιο άδικη λύση μαζι με την έναρξη πανελλαδικών το πρώτο 10ημερο του Ιούνη .
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Επισης, να κανω μια χαζη ερωτηση αν καποιος ξερει? Στα σχολεια η υλη παραδιδεται με τη σειρα των κεφαλαιων του βιβλιου? Ή μπορει πχ να εχει παραδοθει πρωτα το δεκατο κεφαλαιο στην Κοινωνιολογια κ μετα πχ το ενατο? Γιατι και μενα δε με συμφερει καθολου να βγει το Κρητικο και να μπουν
Γεια σου Έφη 😀, ο τίτλος του άρθρου είναι λίγο παραπλανητικός, γιατί σου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται για οριστική απόφαση, ενώ όταν μπαίνεις συνηδειτοποιεις ότι είναι το ίδιο πράγμα που "παπαγαλιζουν" όλες οι εφημερίδες. Το σίγουρο είναι ότι δεν θα δώσουμε αρχές Ιουνίου, το πιο κοντινό είναι τέλη Ιουνίου. Κάθε μέρα λέει η υπουργός ότι προσπαθεί στο μέγιστο να γίνουν οι πανελλήνιες στην κοντινή τους ημερομηνία. Και σε γενικές γραμμές, τίποτα οριστικό! Αλλά αυτό που όντως νομίζω θα εφαρμοστεί πιο άμεσα και γρήγορα είναι η μείωση της ύλης, όπως έγραψα σε προηγούμενο μοου μύνημα. Υπήρχαν γενιές που έδωσαν Σεπτέμβρη και Ιούλιο, οπότε δεν θα είμαστε και οι πρώτοι σε αυτό! Επικεντρωμένοι στο διάβασμα και όλα καλά θα πάνε!!!...😊☺☺
Γεια σου Ερμιονη μου ελπιζω να εισαι καλα! :) Ουτε γω θελω να βγει το Κρητικο, το ξερω νερακι. Αντιθετως πολυ θα θελα να βγουν καποια κομματια με εξαντλητικη λεπτομερεια του προσφυγικου, παρολο που μ αρεσει σαν κεφαλαιο. Οποτε για τη μειωση της υλης διχαζομαι! Ισχυει, εδωσαν και αλλοι με καθυστερησεις μεγαλες, τι να πω ελπιζω να μη μας αποσπασει απο το στοχο μας πολυ τουλαχιστον. Ολα καλα να πανε! :) :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνώ με την Εφη .
Αυτη τη στιγμή ειναι ολα στον αέρα . Δεν μπορούν να ξέρουν.
Κι ακόμα κι αν ξέρουν δεν θα πουν κατι απο τωρα.
Φανταστείτε τι σαλο θα προκαλούσε ολο αυτό.
Θέλουν οι μαθητές να μείνουν προσηλωμένοι στο στοχο τους και αν δουν οτι δε βγαίνει το πλάνο του Ιουνίου θα πουν παιδια καναμε οτι μπορούσαμε .
Γενικά για μενα το σωστο ειναι να διαβαζουμε σαν να δινουμε τωρα( αρχες ιουνη) και ολη την υλη κι να σταματήσουμε να διαβάζουμε ολες αυτες τις ( μη επίσημες)ανακοινώσεις γιατι μονο άγχος προκαλούν ( στον εαυτό μου μιλάω κυριως που τις τελευταίες μερες βγηκα εκτος προγράμματος με ολο αυτο )
Για μενα απο τα χειρότερα σεναρια ειναι η μείωση της ύλης, την θεωρώ την πιο άδικη λύση μαζι με την έναρξη πανελλαδικών το πρώτο 10ημερο του Ιούνη .
Ναι θα προκαλουσε μεγαλη αναταραχη και θα ηταν και ανευθυνο να πουν κατι οριστικο τωρα. Δυστυχως εγω εχω επηρεαστει πολυ γμτ και αφορμη ψαχνω να μη διαβασω παλι. Σιγα σιγα μπαινω στους ρυθμους μου. Το θεμα ειναι οτι ολος αυτος ο εκτροχιασμος πιστευω τελικα θα βλαψει τα παιδια που διαβαζουν πολυ. Ελπιζω οχι βεβαια. Προσωπικα θα ηθελα μειωση υλης, αλλα δυστυχως οχι στο Κρητικο και σιγουρα οχι στην Κοινωνιολογια στο δεκατο που ειναι ευκολο και επικαιρο. Καλα εναρξη αρχες Ιουνη δεν ειναι απλα αδικο, νομιζω θα φανε και κραξιμο αν γινει τελικα. Εγω θελω τελη Ιουλη γ να μαι καλα στην υλη, αλλα δε θελω να το σκεφτομαι τοσο εγωιστικα, γιατι για αλλους ειναι η πρωτη φορα που δινουν και εχουν πιο ευαισθητη ψυχοσυνθεση τωρα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JohnGreek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
στον εαυτό μου μιλάω κυριως που τις τελευταίες μερες βγηκα εκτος προγράμματος με ολο αυτο
α. Δυστυχως εγω εχω επηρεαστει πολυ γμτ και αφορμη ψαχνω να μη διαβασω παλι. Σιγα σιγα μπαινω στους ρυθμους μου.

Οι στιγμές που ζούμε δεν έχουν προηγούμενο και το πιο πιθανό είναι να τις θυμόμαστε για όλη μας την ζωή.
Το περίεργο λοιπόν θα ήταν να μην σας είχε αποσπάσει την προσοχή και να μην σας είχε βγάλει εκτός προγράμματος η όλη κατάσταση.

Υπομονή, κάπως θα το καλύψουν το πράγμα είτε με μείωση ύλης είτε με εξετάσεις αργότερα από το κανονικό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top