DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μίλησα με έναν φίλο μου που βρίσκεται σε επαφή με του Υπουργείο για θέματα των Πανεπιστήμιων. Η φιλοσοφία προς την οποία κινούνται, σχετικά με τις Πανελλήνιες, είναι εύκολα θέματα, ώστε να γράψουν υψηλές βαθμολογίες τα παιδιά. Μένει να δούμε εάν θα επαληθευθεί.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Μίλησα με έναν φίλο μου που βρίσκεται σε επαφή με του Υπουργείο για θέματα των Πανεπιστήμιων. Η φιλοσοφία προς την οποία κινούνται, σχετικά με τις Πανελλήνιες, είναι εύκολα θέματα, ώστε να γράψουν υψηλές βαθμολογίες τα παιδιά. Μένει να δούμε εάν θα επαληθευθεί.


ποτε θα δωσουμε μηπως τυγχάνει να γνωρίζει;
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Μίλησα με έναν φίλο μου που βρίσκεται σε επαφή με του Υπουργείο για θέματα των Πανεπιστήμιων. Η φιλοσοφία προς την οποία κινούνται, σχετικά με τις Πανελλήνιες, είναι εύκολα θέματα, ώστε να γράψουν υψηλές βαθμολογίες τα παιδιά. Μένει να δούμε εάν θα επαληθευθεί.
ευκολα θεματα και για τα δυο συστηματα?
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Γενικά παιδιά να ξέρετε, εύκολα θέματα και δύσκολα θέματα, δεν έχουν τόση σημασία. Οι πανελλήνιες είναι διαγωνισμός. Αν βάλουν εύκολα, θα είναι εύκολα για όλους. Το θέμα είναι περισσότερο να είστε εσείς τυχεροί, παρά να βάλουν αυτοί εύκολα..
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εξαρτάται περισσότερο από του Υπουργείο Υγείας και όχι τόσο από το Παιδείας αυτό.

Δίνεις πανελλήνιες; :eek:

@Alizoula2 είδες την απάντησή μου στην προηγούμενη σελίδα;

Διαβάζω για την ψυχαναλυτική θεωρία του Φρόυντ και για τα 3 χαρακτηριστικά προσωπικότητας του ατόμου και έχω τεζάρει :D
 

Σοφία Γιαννιού

Νεοφερμένος

Η Σοφία Γιαννιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πιστεύω είσαι λάθος σ
Γενικά παιδιά να ξέρετε, εύκολα θέματα και δύσκολα θέματα, δεν έχουν τόση σημασία. Οι πανελλήνιες είναι διαγωνισμός. Αν βάλουν εύκολα, θα είναι εύκολα για όλους. Το θέμα είναι περισσότερο να είστε εσείς τυχεροί, παρά να βάλουν αυτοί εύκολα..
ε αυτό,και περσυ υποτίθεται τα θέματα ήταν εύκολα,αλλά η πλειοψηφία δεν έγραψε καλα και οι βάσεις κατέβηκαν!
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δίνεις πανελλήνιες; :eek:

@Alizoula2 είδες την απάντησή μου στην προηγούμενη σελίδα;

Διαβάζω για την ψυχαναλυτική θεωρία του Φρόυντ και για τα 3 χαρακτηριστικά προσωπικότητας του ατόμου και έχω τεζάρει :D


ειδα ειδα :))
Απλα διάβαζα εκεινη την ωρα κι λεωω καιρός να κλείσω το ischool γιατι με αγχώσε που αρχισες διάβασμα απο τις 8😅
το χεις το χεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστεύω είσαι λάθος σ

ε αυτό,και περσυ υποτίθεται τα θέματα ήταν εύκολα,αλλά η πλειοψηφία δεν έγραψε καλα και οι βάσεις κατέβηκαν!


Στη θεωρητική δεν είχαμε καμία ιδιαίτερη αυξομείωση( στις υψηλόβαθμες)
Τωρα οσον ααφορα φιλολογιες ιστορικά παιδαγωγικά εννοείται σε αυτα θα πέφτουν οι βασεις καθε χρόνο.Δεν θα αλλάξει αυτό.Οταν μπήκα στη σχολη μου ειχε 17.5 τώρα έχει 14.5.Φυσικα παίζουν ρόλο κι οι προφορική βαθμοι γιατι οκ τοτε η νομική είχε 18.500 αλλα κυρίως αυτες οι σχολές πέφτουν γιατι τις αποφεύγουν οι υποψήφιοι λόγω της ανεργίας.
Γενικα παντως κι εγω πιστεύω οτι ευκολα θα βάλουν για να μην τους κραξουν αλλα δεν θα μείνουν ιδιες οι βάσεις.Ισως οπτικά να μη δουμε μεγαλη διαφορά γιατί δεν θα υπάρχουν συντελεστες αλλα θα υπάρξει διαφορά με πέρσυ κατα τη γνώμη μου.
Δεν μπορώ να σκεφτώ οτι οι βαθμολογίες περσυ με την κουραση κι την πίεση κι την λιγο παραπάνω υλη και την παράταση θα ειναι ιδιες με φέτος. 4 μήνες χωρίς σχολείο με μικρή υλη .
Εκτός αν κολοβαρανε τα παιδιά.
Εκτιμώ οτι θα έχουμε πολλους αριστούχους στη θεωρητική φετος αλλα αυτο δεν πρέπει να μας αγχώνει :)
Εμεις θα τις καθορίσουμε τις βασεις.
Μην συγκρίνεις με πέρσυ, απλά εκμεταλλεύσου το χρόνο που έχεις. Δεν πρεπει κανενας να σκεφτεται( οχι οτι εσυ σκέφτεσαι έτσι γενικά μιλάω) οτι α ωραια μου εκατσε φέτος θα μπω.
Μη σκέφτεσαι να γραφεις για 17.5 , να σκέφτεσαι οτι πας για 20 σε καθε μάθημα ώστε Τελικα να εισαι οσοοοο πιο κοντα σε αυτο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Όχι, τελείωσα πέρσι με αυτά. Σε 4 χρόνια πάλι... :dance3:
Μην με παρεξηγήσεις, αλλά είχα την εντύπωση ότι είσαι πολύ μεγαλύτερος :redface: και για αυτό νόμιζα ότι ξανά δίνεις μετά από χρόνια. Δεν θες να ξέρεις για πόσο σε έκανα... !!!

@Alizoula2 δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι βρε, ο καθένας έχει διαφορετική μέθοδο στο διάβασμα και διαφορετικό πρόγραμμα. Αλλά σε νιώθω γιατί αρχίζω και εγώ να αγχώνομαι μήπως δεν γράψω τόσο όσο για να μπω, παρότι που κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ.

Λετε να δώσουν μόρια στις Πανελλήνιες φέτος βοηθητικά όπως δίνουν πχ σε παιδιά όταν βιώνουν φυσική καταστροφή; Όπως τότε στην Ζάκυνθο με τον σεισμό εννοώ....
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Λετε να δώσουν μόρια στις Πανελλήνιες φέτος βοηθητικά όπως δίνουν πχ σε παιδιά όταν βιώνουν φυσική καταστροφή; Όπως τότε στην Ζάκυνθο με τον σεισμό εννοώ....

Δε νομίζω να είχε νόημα κάτι τέτοιο, υπό την έννοια ότι όλα τα παιδιά που είναι φέτος στη Γ' λυκείου επιβαρύνονται από την υπάρχουσα κατάσταση, οπότε το να πάρουν όλα μόρια θα ήταν σαν απλά να ανέβαζες όλες τις βαθμολογίες κατά ένα σταθερό ποσό, άρα δε θα άλλαζε τίποτα.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Δε νομίζω να είχε νόημα κάτι τέτοιο, υπό την έννοια ότι όλα τα παιδιά που είναι φέτος στη Γ' λυκείου επιβαρύνονται από την υπάρχουσα κατάσταση, οπότε το να πάρουν όλα μόρια θα ήταν σαν απλά να ανέβαζες όλες τις βαθμολογίες κατά ένα σταθερό ποσό, άρα δε θα άλλαζε τίποτα.

Ναι κατάλαβα τι εννοείς και έχεις δίκιο ....
Ισχύει απόλυτα μία η άλλη είναι, είναι σαν να μην τα δώσουν
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ναι κατάλαβα τι εννοείς και έχεις δίκιο ....
Ισχύει απόλυτα μία η άλλη είναι, είναι σαν να μην τα δώσουν

Ναι, εκτός αν ας πούμε, είχαμε πολλή έντονη διασπορά του ιού μόνο σε ένα μέρος της χώρας και είχαν παρθεί μέτρα μόνο εκεί - ή αρκετά νωρίτερα εκεί. Αλλά, ευτυχώς, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ναι, εκτός αν ας πούμε, είχαμε πολλή έντονη διασπορά του ιού μόνο σε ένα μέρος της χώρας και είχαν παρθεί μέτρα μόνο εκεί - ή αρκετά νωρίτερα εκεί. Αλλά, ευτυχώς, δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Ισχύει αυτό. Τι να πω, όπως και να έχει ας ελπίσουμε όσα παιδιά δίνουν μέσω πανελληνίων, να μπουν στην σχολή που θέλουν έτυχαν και σε μία περίεργη εποχή.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Ισχύει αυτό. Τι να πω, όπως και να έχει ας ελπίσουμε όσα παιδιά δίνουν μέσω πανελληνίων, να μπουν στην σχολή που θέλουν έτυχαν και σε μία περίεργη εποχή.

Το καλό είναι ότι αυτό συμβαίνει ταυτόχρονα σε όλον τον κόσμο οπότε, αναμένω, αύριο-μεθαύριο που θα βγαίνουν για δουλειές αυτά τα παιδιά, να είναι αντιληπτές οι όποιες δυσκολίες έχουν εμφανιστεί μπροστά τους αυτήν την περίοδο.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.


Αντε τέλεια♥️
Μονο η ημερομηνία μας έμεινε πλέον!
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Για ποσοστό αποφοίτων ούτε λόγος ε; Εμείς δίνουμε αλλά νταξ, δεν έχουμε άγχος, και με την πανδημία, μια χαρά, δεν μας επηρεάζει καθόλου, είμαστε σε άλλον πλανήτη εμείς...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Για ποσοστό αποφοίτων ούτε λόγος ε; Εμείς δίνουμε αλλά νταξ, δεν έχουμε άγχος, και με την πανδημία, μια χαρά, δεν μας επηρεάζει καθόλου, είμαστε σε άλλον πλανήτη εμείς...


Αυτο πάντως συμφερει και τους αποφοίτους :)
Διεκδικείτε ποσοστό επι των θέσεων.
Φαντάσου να καναν καποια δραστική μείωση..
Τωρα για να βγάλουν αριθμό για το παλιο Πρεπει να μετρήσουν τις αιτήσεις .Αρα θα αργήσει να γίνει αυτό.Μεσα στο Μαιο.
Παντως αλήθεια μη στεναχωριέσαι απο τώρα , εγω εξ αρχης το λεω οτι του παλιου θα ευνοηθουν φέτος .Εκτος απο τις σχολές ιατρικής...
Αυτο που θα ηταν λαθος ειναι αν δωθει πολυ μικρη παράταση γιατι κι οι του παλαιού περνανε πανδημία κι έχουν κι μεγαλύτερη υλη ...
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Αυτο πάντως συμφερει και τους αποφοίτους :)
Διεκδικείτε ποσοστό επι των θέσεων.
Φαντάσου να καναν καποια δραστική μείωση..
Τωρα για να βγάλουν αριθμό για το παλιο Πρεπει να μετρήσουν τις αιτήσεις .Αρα θα αργήσει να γίνει αυτό.Μεσα στο Μαιο.
Παντως αλήθεια μη στεναχωριέσαι απο τώρα , εγω εξ αρχης το λεω οτι του παλιου θα ευνοηθουν φέτος .Εκτος απο τις σχολές ιατρικής...
Αυτο που θα ηταν λαθος ειναι αν δωθει πολυ μικρη παράταση γιατι κι οι του παλαιού περνανε πανδημία κι έχουν κι μεγαλύτερη υλη ...

Μακαρι ολοι να ευνοηθουμε ειτε δινουμε με παλαιο ειτε με νεο, να μπουμε στην σχολη της αρεσκειας μας και θα θελα οπως λες, να μην δοθει μικρη παραταση αλλα τουλαχιστον ολος ο Ιουνιος για μια πιο σιγουρη επαναληψη
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top