Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Το διάβασμα γενικά καλο ειναι , αλλα δεν υπάρχει κανένα ενδεχόμενο για αρχές ουνιου.
η συζήτηση γίνεται για τελη Ιούνη η αρχές Ιουλίου , κι στη χειρότερη Σεπτέμβρη.
Διαβάστε σαν να δινετε και σε ενα μηνα , αλλα.μην αγχώνεστε χωρίς λογο :)
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Το διάβασμα γενικά καλο ειναι , αλλα δεν υπάρχει κανένα ενδεχόμενο για αρχές ουνιου.
η συζήτηση γίνεται για τελη Ιούνη η αρχές Ιουλίου , κι στη χειρότερη Σεπτέμβρη.
Διαβάστε σαν να δινετε και σε ενα μηνα , αλλα.μην αγχώνεστε χωρίς λογο :)

Και εγώ αυτό πιστεύω ...
Εσύ έχεις ολοκληρώσει ύλη;
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Κοίτα κακά τα ψέματα έχει και ο Σεπτέμβρης το πλεονέκτημα του ότι υπάρχει περισσότερος χρόνος για διάβασμα κάλυψη κενών, αλλά από την άλλη είναι ψυχοφθόρο και κουραστικό, ειδικά αν γίνουν θερινά εφόον πάει τότε. Στις ΗΠΑ εκλεισαν τα σχολεία ως Σεπτέμβρη. Πάντως εγώ δεν πιστεύω να ανοίξουν καθόλου ως Ιούνη. Απλά καλό είναι να βγάλουν από τώρα μία απόφαση, εάν έδινα πανελλήνιες θα το ήθελα. Πάντως και εμένα μου αρέσει ο χρόνος για επαναλήψεις, αλλά αν κάν υπερβολικές για ένα λόγο, υπάρχουν στιγμές που κομπλάρω και νομίζω ότι δεν θυμάμαι τίποτα.

Τι σχολή είσαι τώρα, που θες να μπεις; :)
Τι κατεύθυνση;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Που θες να περάσεις; :)
τουρκικων ΕΚΠΑ. Θελω να περασω ειτε παιδαγωγικα, ειτε ψυχολογια, ειτε αγγλικη φιλολογια(παραπανω στοχευω στα παιδαγωγικα που εχουν λιγοτερα μορια απο τις αλλες δυο σχολες που θελω). Ειναι βεβαια σχολες με υψηλες βασεις αλλα τωρα με το παλαιο συστημα θα δειξει. Μπορει αυτη τη φορα να σταθω τυχερη, μπορει και οχι:worry:
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
τουρκικων ΕΚΠΑ. Θελω να περασω ειτε παιδαγωγικα, ειτε ψυχολογια, ειτε αγγλικη φιλολογια(παραπανω στοχευω στα παιδαγωγικα που εχουν λιγοτερα μορια απο τις αλλες δυο σχολες που θελω). Ειναι βεβαια σχολες με υψηλες βασεις αλλα τωρα με το παλαιο συστημα θα δειξει. Μπορει αυτη τη φορα να σταθω τυχερη, μπορει και οχι:worry:

Την τουριστικών την ήθελες και δεν σου άρεσε τελικά ή απλά την έβαλες έτσι;
Σε ρωτάω επειδή πρέπει να δώσεις και ειδικό τα αγγλικά, εκτός αν τα έδωσες και είχες δηλώσει αγγλική και απλά έβαλες και των τουριστικών απλά έτσι ...Είμαι σίγουρη ότι θα πας μία χαρά, δήλωσε και στόχευσε αυτό που θέλει η καρδιά σου <3
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Την τουριστικών την ήθελες και δεν σου άρεσε τελικά ή απλά την έβαλες έτσι;
Σε ρωτάω επειδή πρέπει να δώσεις και ειδικό τα αγγλικά, εκτός αν τα έδωσες και είχες δηλώσει αγγλική και απλά έβαλες και των τουριστικών απλά έτσι ...Είμαι σίγουρη ότι θα πας μία χαρά, δήλωσε και στόχευσε αυτό που θέλει η καρδιά σου <3
Οχι τουριστικων, Τουρκικων στο ΕΚΠΑ ειναι αγνωστη σχολη γενικα αλλα υπαρχει :lol: Την εβαλα γιατι δεν ειχα αλλη επιλογη, ειναι και Αθηνα. Επισης ειχα κουραστει απο τις πανελληνιες, νευριασα και με τον εαυτο μου που τα πηγα χαλια στην εκθεση (νομιζα θα επαιρνα κανα 5 με αυτα που ειχα γραψει, εν τελη ομως πηρα 14) και με πηρε η μπαλα στα αλλα, εκτος απο τα λατινικα που τα ξερω σαν το ονομα μου:lol:. Ηθελα απλα να μπω στο πανεπιστημιο, δεν με ενοιαζε τι ηταν,, απλα να μπω. Μεγαλο λαθος...
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Οχι τουριστικων, Τουρκικων στο ΕΚΠΑ ειναι αγνωστη σχολη γενικα αλλα υπαρχει :lol: Την εβαλα γιατι δεν ειχα αλλη επιλογη, ειναι και Αθηνα. Επισης ειχα κουραστει απο τις πανελληνιες, νευριασα και με τον εαυτο μου που τα πηγα χαλια στην εκθεση (νομιζα θα επαιρνα κανα 5 με αυτα που ειχα γραψει, εν τελη ομως πηρα 14) και με πηρε η μπαλα στα αλλα, εκτος απο τα λατινικα που τα ξερω σαν το ονομα μου:lol:. Ηθελα απλα να μπω στο πανεπιστημιο, δεν με ενοιαζε τι ηταν,, απλα να μπω. Μεγαλο λαθος...

Χαχαχα κάνουν πουλάκια τα ματάκια μου :P
Όχι βρε την έχω ακούσει, απλά είσαι το πρώτο άτομο που ακούω ότι μπήκε σε αυτήν την σχολή. Ουσιαστικά τούρκικη φιλολογία είναι, ή αφορά τον πολιτισμό της Τουρκίας; Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα :redface: αλλά μην το σκέφτεσαι, εστίασε στο εδώ και στο τώρα και κοίτα τι μπορείς να κάνεις δηλαδή αυτήν την στιγμή ώστε να πετύχεις. <3 Γενικά ναι ακόμα και να μην γράψεις καλά σε ένα μάθημα μην σε παίρνει από κάτω, ποτέ δεν ξέρεις πόσο έχουν γράψει οι άλλοι και μπορείς να τα πας τέλεια σε άλλα ...Χαχαχα λατινικά αναμνήσεις <3 Τώρα δίνεις και κοινωνιολογία, πώς σου φαίνεται ως μάθημα;
Καλά οι περισσότεροι στα 18 είτε δεν ξέρουμε τι θέλουμε απλά μπαίνουμε κάπου!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Χαχαχα κάνουν πουλάκια τα ματάκια μου :P
Όχι βρε την έχω ακούσει, απλά είσαι το πρώτο άτομο που ακούω ότι μπήκε σε αυτήν την σχολή. Ουσιαστικά τούρκικη φιλολογία είναι, ή αφορά τον πολιτισμό της Τουρκίας; Συγγνώμη για την χαζή ερώτηση!
Σε καταλαβαίνω απόλυτα :redface: αλλά μην το σκέφτεσαι, εστίασε στο εδώ και στο τώρα και κοίτα τι μπορείς να κάνεις δηλαδή αυτήν την στιγμή ώστε να πετύχεις. <3 Γενικά ναι ακόμα και να μην γράψεις καλά σε ένα μάθημα μην σε παίρνει από κάτω, ποτέ δεν ξέρεις πόσο έχουν γράψει οι άλλοι και μπορείς να τα πας τέλεια σε άλλα ...Χαχαχα λατινικά αναμνήσεις <3 Τώρα δίνεις και κοινωνιολογία, πώς σου φαίνεται ως μάθημα;
Καλά οι περισσότεροι στα 18 είτε δεν ξέρουμε τι θέλουμε απλά μπαίνουμε κάπου!
Εγω δεν δινω κοινωνιολογια. Δινω ξανα με το συστημα που εχει τα λατινικα μεσα. Δυστυχως δεν μπορουσα να επιλεξω το καινουργιο συστημα που δινουν τα παιδια τωρα γιατι οπως ειπα αργησα να αποφασισω αν τελικα θα δωσω πανελληνιες και πηγα ξανα με το συστημα που ξερω καλυτερα. Σε ευχαριστω πολυυυ Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι θελω παρα πολυ να μπω σε σχολη που μου αρεσει και μακαρι ολα τα παιδια να μπουνε εκει που θελουν<3. Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην ζωη σου!<3
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγω δεν δινω κοινωνιολογια. Δινω ξανα με το συστημα που εχει τα λατινικα μεσα. Δυστυχως δεν μπορουσα να επιλεξω το καινουργιο συστημα που δινουν τα παιδια τωρα γιατι οπως ειπα αργησα να αποφασισω αν τελικα θα δωσω πανελληνιες και πηγα ξανα με το συστημα που ξερω καλυτερα. Σε ευχαριστω πολυυυ Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι θελω παρα πολυ να μπω σε σχολη που μου αρεσει και μακαρι ολα τα παιδια να μπουνε εκει που θελουν<3. Σου ευχομαι καθε επιτυχια στην ζωη σου!<3

Ααα το ξέχασα ότι μπορείς να επιλέξεις με ποιο θες να δώσεις. Πάντως σκέψου ότι τα λατινικά εάν τα διαβάσεις είναι εύκολο μάθημα και γράφεις πολύ εύκολα!! Καλύτερα που δίνεις με το παλιό, γιατί έχεις ξανά περάσει την ίδια διαδικασία, με το νέο θα ήταν διαφορετικά! Όλα καλά θα πάνε, το πιστεύω <3 Ναι μακάρι να μπούμε όλοι εκεί που θέλουμε, σε ευχαριστώ <3 :)
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Και εγώ αυτό πιστεύω ...
Εσύ έχεις ολοκληρώσει ύλη;


Σχετικό ειναι αυτο😅
Γενικα εχω πολυ ιδιαίτερο τρόπο διαβάσματος κι ιδιαίτερα χρονοβόρο.
Αρχισα διάβασμα με τη νεα Χρόνια.
Κάλυψα την ιστορία και την κοινωνιολογία μέχρι τελη μαρτιου κι τωρα τα διαβάζω παλι σαν πρώτη φορά .Μπορει να καθομαι 2 ωρες να ασχοληθούμε με 4 σελιδες ε π α ν α λ η ψ η ς ιστορίας.
Με μια μικρή παράταση θα βγάλω 2 επαναλήψεις που ακούγονται λίγες αλλα εμένα προσωπικά αυτός ειναι ο τροπος μου.😅
Οχι οτι εχω κι αλλα χρόνο ετσι κι αλλιώς.😂
Απο εκει κι περα τα αρχαία ειναι η αγαπη μου❤
Ειχα ασχοληθεί παρα πολυ με τις ενότητες του γνωστου τοτε κι μετα στη σχολή έμαθα αλλα τοσα πραγματα.
Το πρόβλημα ειναι οτι πρεπει να κάτσω να ασχοληθώ σοβαρα με τα φαινόμενα κι αρχικούς χρόνους που οσο να ναι τα εχω ξεχασει γιατι θα γράψω κανα 14 στο τέλος.
Τωρα έκθεση δυστυχώς ειναι παντα απρόβλεπτο μάθημα αλλα παλι η σχολή με έχει βοηθήσει αρκετα.
Σε γενικές γραμμές μια νιώθω το χουμε κι αλλες οτι δεν θελωωωω να παω να γράψω😭
Κι ειμαι και τρομερά αγχωθης αν κι εχω μαθει να το ελέγχω.Φαντασου στις πανελλήνιες ΞΈΧΑΣΑ ολόκληρα υποερωτηματα η να περασω πράγματα απο το πρόχειρο στο επίσημο, έγραφα μεσα στον πανικό.
Γι αυτό κι εχω πει στον εαυτό μου ότι δε θα αφήσω φέτος να γινουν τα ιδια λαθη.
Ό.τι γινει ας γινει, εγω θα προσπαθήσω για το καλύτερο❤
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σχετικό ειναι αυτο😅
Γενικα εχω πολυ ιδιαίτερο τρόπο διαβάσματος κι ιδιαίτερα χρονοβόρο.
Αρχισα διάβασμα με τη νεα Χρόνια.
Κάλυψα την ιστορία και την κοινωνιολογία μέχρι τελη μαρτιου κι τωρα τα διαβάζω παλι σαν πρώτη φορά .Μπορει να καθομαι 2 ωρες να ασχοληθούμε με 4 σελιδες ε π α ν α λ η ψ η ς ιστορίας.
Με μια μικρή παράταση θα βγάλω 2 επαναλήψεις που ακούγονται λίγες αλλα εμένα προσωπικά αυτός ειναι ο τροπος μου.😅
Οχι οτι εχω κι αλλα χρόνο ετσι κι αλλιώς.😂
Απο εκει κι περα τα αρχαία ειναι η αγαπη μου❤
Ειχα ασχοληθεί παρα πολυ με τις ενότητες του γνωστου τοτε κι μετα στη σχολή έμαθα αλλα τοσα πραγματα.
Το πρόβλημα ειναι οτι πρεπει να κάτσω να ασχοληθώ σοβαρα με τα φαινόμενα κι αρχικούς χρόνους που οσο να ναι τα εχω ξεχασει γιατι θα γράψω κανα 14 στο τέλος.
Τωρα έκθεση δυστυχώς ειναι παντα απρόβλεπτο μάθημα αλλα παλι η σχολή με έχει βοηθήσει αρκετα.
Σε γενικές γραμμές μια νιώθω το χουμε κι αλλες οτι δεν θελωωωω να παω να γράψω😭
Κι ειμαι και τρομερά αγχωθης αν κι εχω μαθει να το ελέγχω.Φαντασου στις πανελλήνιες ΞΈΧΑΣΑ ολόκληρα υποερωτηματα η να περασω πράγματα απο το πρόχειρο στο επίσημο, έγραφα μεσα στον πανικό.
Γι αυτό κι εχω πει στον εαυτό μου ότι δε θα αφήσω φέτος να γινουν τα ιδια λαθη.
Ό.τι γινει ας γινει, εγω θα προσπαθήσω για το καλύτερο❤

Χεχε :dance3:
Όταν λες χρονοβόρο, δηλαδή πώς;
Εμένα πχ στην κοινωνιολογία ειδικά (αλλά και σε όλα) με βοηθάει πολύ να τα γράφω ώστε να τα μαθαίνω να κάνω πλαγιότιτλους στο βιβλίο και να κάνω με στάμπλο ορισμούς και λέξεις κλειδιά τις οποίες και κυκλώνω κιόλας!Εσύ πώς τα διαβάζεις; Κατάλαβα, έχεις πάρα πολύ καιρό για επαναλήψεις :give_rose: και αυτό είναι πιστεύω και καλό και κακό! Χαχα τόσο σχολαστικά; Σε νιώθω και εγώ δεν προχωράω παρακάτω αν δεν βγάλω πχ ένα κεφάλαιο 2 φορές χωρίς να κολλήσω κάπου και να είμαι σίγουρη, αν και ποτέ δεν είμαι σίγουρη 100%! Απλά θέλω πολύ να καταλαβαίνω ό,τι μαθαίνω!

Τα αρχαία <3 ναι είναι τρομερά ειδικά άγνωστο συντακτικό, ήταν από τα καλύτερά μου αλλά και η μετάφρασή του! Εντάξει δεν σου είναι άγνωστα εάν κάνεις επανάληψη πιστεύω θα τα θυμηθείς δεν είναι κάτι, αλλά ωστόσο ναι η γραμματική δεν είναι και εύκολο πράγμα! Στην έκθεση ποτέ δεν ξέρεις όπως και στα όλα τα θεωρητικά γιατί ενώ μπορεί να έχεις γράψει τέλεια, ο αξιολογητής μπορεί να μην το εκλάβει ως τέτοιο ...Δεν τα ελέγχουμε δυστυχώς όλα, και δεν είναι απαραίτητα κακό! Εγώ ποτέ δεν είμαι σε φάση το έχω, φοβάμαι ότι δεν ξέρω τίποτα ή ότι θα τα ξεχάσω όλα :( Όταν σκέφτεσαι ότι δεν θες να πας να δώσεις, τι σκέψεις κάνεις; Εγώ να δεις πόσο αγχώδης είμαι εάν και το έχω καταφέρει να το ελέγχω και αυτό, απλά το θέμα είναι ότι είμαι τελειομανής και δεν μπορώ να διαχειριστώ ακόμα καλά την αποτυχία, κατεβάζω ρολά όχι τόσο εύκολα όπως παλιά αλλά δύσκολα ξανά σηκώνομαι και θέλω μία επιβεβαίωση "μπορείς, συνέχισε".

Θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη <3 ναι από το άγχος μας μπορεί να ξεχάσουμε θέματα, υποερωτήματα ακόμα και να πάθουμε και το λευκό σεντόνι!
 

Σοφία Γιαννιού

Νεοφερμένος

Η Σοφία Γιαννιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ποσό εύκολο πιστεύετε είναι με την νέα ύλη να γραψει κάποιος 17.500;
Και πιο θεωρείται το κλειδί της επιτυχίας;
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ποσό εύκολο πιστεύετε είναι με την νέα ύλη να γραψει κάποιος 17.500;
Και πιο θεωρείται το κλειδί της επιτυχίας;

Καθώς με έχουν πιάσει αυπνίες θα σου απαντήσω :P

Δεν πιστεύω ότι είναι ούτε εύκολο, ούτε δύσκολο, ούτε σχετίζεται πάντα με την ύλη το αν θα γράψεις τόσα μόρια, αλλά πολύ περισσότερο με την δική σου προετοιμασίας και σε επίπεδο διαβάσματος και ψυχολογίας.
Δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο κλειδί πάντως. Απλά όλο αυτό θέλει οργάνωση και προγραμματισμό

Που στοχεύεις; :)
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας παιδια τωρα με την μειωση της υλης πολλοι λενε οτι πρεπει η θεωρητικη να δωσει βαση περισσοτερο σε αγνωστο και εκθεση . Επιδη δινω φετος κι εγω μπορειτε να μου πειτε πιο συγκεκριμενα τι να προσεξω;;(πχ αγνωστο γραμμτικη κλπ)

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΦΕΤΟΣ!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Χεχε :dance3:
Όταν λες χρονοβόρο, δηλαδή πώς;
Εμένα πχ στην κοινωνιολογία ειδικά (αλλά και σε όλα) με βοηθάει πολύ να τα γράφω ώστε να τα μαθαίνω να κάνω πλαγιότιτλους στο βιβλίο και να κάνω με στάμπλο ορισμούς και λέξεις κλειδιά τις οποίες και κυκλώνω κιόλας!Εσύ πώς τα διαβάζεις; Κατάλαβα, έχεις πάρα πολύ καιρό για επαναλήψεις :give_rose: και αυτό είναι πιστεύω και καλό και κακό! Χαχα τόσο σχολαστικά; Σε νιώθω και εγώ δεν προχωράω παρακάτω αν δεν βγάλω πχ ένα κεφάλαιο 2 φορές χωρίς να κολλήσω κάπου και να είμαι σίγουρη, αν και ποτέ δεν είμαι σίγουρη 100%! Απλά θέλω πολύ να καταλαβαίνω ό,τι μαθαίνω!

Τα αρχαία <3 ναι είναι τρομερά ειδικά άγνωστο συντακτικό, ήταν από τα καλύτερά μου αλλά και η μετάφρασή του! Εντάξει δεν σου είναι άγνωστα εάν κάνεις επανάληψη πιστεύω θα τα θυμηθείς δεν είναι κάτι, αλλά ωστόσο ναι η γραμματική δεν είναι και εύκολο πράγμα! Στην έκθεση ποτέ δεν ξέρεις όπως και στα όλα τα θεωρητικά γιατί ενώ μπορεί να έχεις γράψει τέλεια, ο αξιολογητής μπορεί να μην το εκλάβει ως τέτοιο ...Δεν τα ελέγχουμε δυστυχώς όλα, και δεν είναι απαραίτητα κακό! Εγώ ποτέ δεν είμαι σε φάση το έχω, φοβάμαι ότι δεν ξέρω τίποτα ή ότι θα τα ξεχάσω όλα :( Όταν σκέφτεσαι ότι δεν θες να πας να δώσεις, τι σκέψεις κάνεις; Εγώ να δεις πόσο αγχώδης είμαι εάν και το έχω καταφέρει να το ελέγχω και αυτό, απλά το θέμα είναι ότι είμαι τελειομανής και δεν μπορώ να διαχειριστώ ακόμα καλά την αποτυχία, κατεβάζω ρολά όχι τόσο εύκολα όπως παλιά αλλά δύσκολα ξανά σηκώνομαι και θέλω μία επιβεβαίωση "μπορείς, συνέχισε".

Θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη <3 ναι από το άγχος μας μπορεί να ξεχάσουμε θέματα, υποερωτήματα ακόμα και να πάθουμε και το λευκό σεντόνι!



Σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ❤
κι εσυ να δεις που ολα θα πανε καλα :)))
χρονοβόρα αυτο εννοώ κι εγω ...τα γράφω😅
ολααααα να δω αν τα ξέρω.
κάνω δικες μου σημειώσεις στο γνωστό κτλ.
Για τα αρχαία μη παρεξηγηθώ ασχολούμαστε πολυ μεσα στη σχολή , απλα δεν κάνουμε αυτο που κάνεις στο Λύκειο , αυτη την αποδόμηση του κειμένου .
Γενικά με ο.τι διδάξεις πρεπει μα ασχοληθείς πρώτα ακομα κι αν τελείωσες την ιδια σχολή.
Δηλαδή δεν βγήκα έτοιμη να δωσω πανελλήνιες επειδή μολις τελείωσα φιλολογία .Πρέπει να ασχοληθώ με τις ιδιαιτερότητες των πανελληνίων.
Απλα νιώθω οτι αν κατι στραβώσει ολοι θα σκεφτούν αααααα κι φαντάσου τελειωσε φιλολογία😅
Απθ κιόλας που ειναι από τις πιο απαιτητικές.
Θα ήθελα ιδανικά να μη δίνω στο σχολείο που με ξέρουν αλλα τι να κάνεις....
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γεια σας παιδια τωρα με την μειωση της υλης πολλοι λενε οτι πρεπει η θεωρητικη να δωσει βαση περισσοτερο σε αγνωστο και εκθεση . Επιδη δινω φετος κι εγω μπορειτε να μου πειτε πιο συγκεκριμενα τι να προσεξω;;(πχ αγνωστο γραμμτικη κλπ)

Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΦΕΤΟΣ!



Δεν νομίζω οτι τίθεται θεμα να προσέξεις κάτι τοσο νωρίς.
Ξαναπερνα κανονικά Την ύλη .
Τωρα οσον αφορα τις ψηλες βαθμολογίες θεωρώ οτι θα ξεχωρίσουν παίδια απο το άγνωστο κι την έκθεσή.
Αλλα αυτό μη σε αγχώνει αν δε σε ενδιαφέρουν 2 -3 υψηλόβαθμες σχολες .Τι θα εκανα στη θεση σου;
Αν δεν έχεις ασχοληθεί ιδιαίτερα με άγνωστο ξεσκονισε γραμματική και συντακτικό.
Αμα παλι βλέπεις ότι κι συντακτικό δυσκολεύεσαι παλι κοιτα να ξέρεις αριστα τη γραμματική , ονοματικό μέρος ανώμαλα ρηματα κτλ.
Γενικά θα κοιτούσα να πάρω τις Σίγουρες μοναδες αν εβλπα οτι ειχα κενά.
Άνοιξε τη γραμματική του οικονόμου κι διάβασε τα παντα, ειναι κάτι για το οποίο έχεις χρονο.
Έκθεση διαβασε ολη τη θεωρία κι σχεδιαγράμματα να έχεις ιδεες.
Κοινωνιολογία δες κι συνδυαστικά θέματα.
Προσπαθησε ιστορία κι κοινωνιολογία να πηγαίνεις για 20 κι ας γράψεις πιο χαμηλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Τωρα που μιλατε για αγνωστο, ξέρεις καποιος καμια καλη ιστοσελιδα που να εξηγει απλα και ξεκαθαρα ΟΛΑ τα φαινόμενα του πλαγιου λογου? θα με βοηθουσε πολυ. Ευχαριστώ:happy:
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ποσό εύκολο πιστεύετε είναι με την νέα ύλη να γραψει κάποιος 17.500;
Και πιο θεωρείται το κλειδί της επιτυχίας;


Η θα ειναι δυσκολα τα θεματα ωστε να μη γράψουμε ολοι τέτοιες βαθμολογίες η θα ειναι εύκολα κι θα κριθούν ολα στο άγνωστο , στις πηγες, στην έκθεση κτλ.
Γενικά δεν ειναι η μείωση της ύλης το μονο θεμα.
Ειναι οτι υπάρχει παρα πολυς χρόνος.
Κι χρονος μεσα στη μερα, κι μικρή υλη κι παράταση.
Τι σημαίνει αυτο;
Οι μέτριοι/ καλοι μαθητες θα ξέρουν κοινωνιολογία κι ιστορία νεράκι.Ειδικα ιστορία που την οικονομία την έχουν περάσει ηδη ολοι ποσες φορές.Αλλα κι κοινωνιολογία.
Αρα η θα ειναι φυσιολογικά τα θεματα κι απλά θα ανέβουν πολυ οι βάσεις, το οποίο εχει γινει πολλες φορες η θα ειναι δυσκολα και θα μείνουν στα ιδια.
Εμείς θα τις καθορίσουμε😊
Δεν ξέρω σε ποια κατηγορία μαθητή είσαι αλλα φυσικά κι μπορείς να γραψεις τόσο και καλύτερα αμα μέχρι τωρα δεν εχεις κενα😊
Αλλα κι να εχεις μπορεί να σαι τυχερή.
Γενικα το θεμα ειναι να πιστεύεις οτι μπορείς.
Μαθε τέλεια νερακι ιστορία κι κοινωνιολογία, δες πήγες , συνδυαστικά κτλ.Να στοχεύεις στο 20.
Έκθεση να ξερεις ολη την θεωρία.
Γνωστό άγνωστο τώρα, δεν ειναι πλέον μαθημα βαρύτητας.Κοιτα να ξερεις τέλεια το γνωστό να πιάσεις το 12.Κι το άγνωστο πιαστο απο το επίπεδο σου κι ανέβαινε σιγα σιγά( προφανώς δε ξερω ποιο ειναι το επίπεδο σου αλλα λεμε τωρα😅) Δηλαδη αμα εχεις κενα γραμματική , μην ασχολείσαι ταυτόχρονα με πλάγιο λόγο γιατι στο τελος θα χασεις κι απο τα δύο.
Παρτα σιγα σιγα , μς πρόγραμμα κι με στόχο.
Αυτα :))
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Γεια σας παιδια τωρα που ανακοινωθηκε η υλη ανακουφιστηκαμε! Φετος θα δωσω πανελληνιες κι ολοι λιγο πολυ λενε οτι πρεπει να δοθει εμφαση σε αγνωστο κι εκθεση γτ εκει θα παιχτουν ολα. Εσεις τι νου προτεινει που να επικεντρωθω;(πχ γραμματικη στα αρχαια κλπ)


Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ!!!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Τωρα που μιλατε για αγνωστο, ξέρεις καποιος καμια καλη ιστοσελιδα που να εξηγει απλα και ξεκαθαρα ΟΛΑ τα φαινόμενα του πλαγιου λογου? θα με βοηθουσε πολυ. Ευχαριστώ:happy:



Δυστυχώς δεν διαβάζω καθολου αγνωστο απο το ίντερνετ να μπορούσα να σε βοηθήσω :)
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους, βασικά καλησπέρα. Είπα να κάνω ένα διάλειμμα :give_rose: Τι κάνετε;

@Alizoula2 χεχε ταυτιζόμαστε. Ναι για ένα λόγο εγώ όταν τα γράφω τα κατανοώ καλύτερα, γιατί μου αποτυπώνονται καλύτερα στην μνήμη μου...! Μακάρι να μας πάνε, μία δεύτερη ευκαιρία να κυνηγήσουμε ό,τι αγαπάμε.

Μην σκέφτεσαι το τι θα πουν και εάν θα πουν οι άλλοι. Να σκέφτεσαι εσύ όπως και όλοι που δίνουμε, ότι ό,τι και να γίνουμε υπάρχουν άτομα που θα μας εκτιμούν και θα μας αγαπούν ανεξαρτήτως αποτελέσματος και θα είναι αυτά που θα χαρούν μαζί μας ή θα μας συμπαρασταθούν εάν κάτι στραβώσει που το απεύχομαι. Οι άλλοι μόνο κακό κάνουν ή στη διάρκεια της προετοιμασίας ή ακόμα και μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων.

Το ότι κάποιος τελειώνει μία σχολή, οποιαδήποτε εννοείται δεν σημαίνει ότι έχει κατακτήσει την επιστήμη, δεν την κατακτά και ποτέ στο 100% όσα χρόνια τριβής να έχει. Οπότε αυτό μην σε κάνει να νιώθεις άσχημα δεν χρειάζεται. Πίστεψε στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά, <3 το πιστεύω και γενικά όχι μόνο για τώρα βρες άτομα που σε στηρίζουν πραγματικά, και όχι όσα θέλουν κάτι από εσένα και όχι εσένα....!!!!

Σίγουρα τα μαθήματα του σχολείου καμία σχέση με τα ακαδημαικά, όπως και οι εξετάσεις..

Εγώ τώρα από τις 8 το πρωί είμαι κάπως έτσι
20200412_134004.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top