Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Γιατι να μη φαινονται;
Όταν έγραφα με τις τελιτσες, η δομή της αίτησης μου έβγαινε άλλα ντι άλλον. Δεν μου είπαν ότι έχω κάποιο θέμα από το σχολείο. Νομίζω γενικά, όταν συμπληρώνεις μια αίτηση δεν πρέπει να φαίνονται. Εάν μπόρεσες βέβαια, με τις τελιτσες να έχει κάποια δομή τότε δεν ξέρω τι να πω😂😂, μόνο εκεί που λέει διεύθυνση κράτησα το κομα που είχε που αρκετά λογικό. Και το ανέφερα αυτό γιατί μπορεί να είναι ο λόγος που δεν είναι οκ η αίτηση της.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Δηλώσεις Κεραμέως για το πότε θα ανοίξουν τα σχολεία, τι θα γίνει με τις αναπληρώσεις των χαμένων ωρών και τη διεξαγωγή των Πανελληνίων.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρώ πάμε για άνοιγμα μέσα Μαΐου περίπου 15_20 και για πανελλήνιες 22_29 Ιουνίου με μειωμένη ύλη κατά 10_15%..Σεπτέμβρη όπως είχα πει έχει αποκλειστεί
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η μείωση της ύλης είναι καυτό θέμα. Ο Σεπτέμβριος έχει αποκλειστεί, υπό ορισμένες προϋποθέσεις σχετικά με την εξέλιξη του κορονοϊού.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρώ πάμε για άνοιγμα μέσα Μαΐου περίπου 15_20 και για πανελλήνιες 22_29 Ιουνίου με μειωμένη ύλη κατά 10_15%..Σεπτέμβρη όπως είχα πει έχει αποκλειστεί
Δεν εχει αποκλειστει κατι, μην ακουτε εικασιες, τιποτα δεν ειναι σιγουρο. Για να αναφερεται τοσο συχνα η πιθανοτητα Σεπτεμβρη ακομη και αν την απευχονται τηλεοπτικα, σημαινει οτι υπαρχει τετοια περιπτωση. Κανεις δεν ξερει τιποτα ακομη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όταν έγραφα με τις τελιτσες, η δομή της αίτησης μου έβγαινε άλλα ντι άλλον. Δεν μου είπαν ότι έχω κάποιο θέμα από το σχολείο. Νομίζω γενικά, όταν συμπληρώνεις μια αίτηση δεν πρέπει να φαίνονται. Εάν μπόρεσες βέβαια, με τις τελιτσες να έχει κάποια δομή τότε δεν ξέρω τι να πω😂😂, μόνο εκεί που λέει διεύθυνση κράτησα το κομα που είχε που αρκετά λογικό. Και το ανέφερα αυτό γιατί μπορεί να είναι ο λόγος που δεν είναι οκ η αίτηση της.
Ερμιονη μου να σ ρωτησω και κατι αλλο? Πρεπει να λαβουμε επιβεβαιωση απο το σχολειο? Και αν οχι, να παρω τηλ? Δεν ειναι κλειστα τωρα τα σχολεια?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δηλώσεις Κεραμέως για το πότε θα ανοίξουν τα σχολεία, τι θα γίνει με τις αναπληρώσεις των χαμένων ωρών και τη διεξαγωγή των Πανελληνίων.



Ναι βασικά μπορεί επιτέλους να σταματήσει να κανει δηλώσεις μέχρι να βγει να βγει να πει κατι σίγουρο; ΕΛΕΟΣ μερα παρα μερα βγαίνει η αυτη η η υφυπουργός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρώ πάμε για άνοιγμα μέσα Μαΐου περίπου 15_20 και για πανελλήνιες 22_29 Ιουνίου με μειωμένη ύλη κατά 10_15%..Σεπτέμβρη όπως είχα πει έχει αποκλειστεί


Η μειωμένη υλη δεν ειναι 10/15% είναι πλεον σίγουρο.Το δηλωσε προχθές .
Κι εγω ειχα αλλα μυαλά , αλλα πλεον όλοι λενε να αφήσουμε το τελευταίο κεφάλαιο σε ιστορία κι κοινωνιολογία , να μην τα κάνουμε επανάληψη.
Κι ο Σεπτέμβρης αναφέρεται καθε μερα , αρα έχει γούστο να βγει κι να πει ΣΑΣ ΤΗ ΦΈΡΑΜΕ ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΓΊΝΟΥΝ ΣΕΠΤΕΒΡΗ😂
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ναι βασικά μπορεί επιτέλους να σταματήσει να κανει δηλώσεις μέχρι να βγει να βγει να πει κατι σίγουρο; ΕΛΕΟΣ μερα παρα μερα βγαίνει η αυτη η η υφυπουργός.
Να βγει και να πει τι; Ότι θα τελειώσει τον κορονοϊό με ένα νόμο και ένα άρθρο; Η κατάσταση με τον ιό είναι εκτός των δυνατοτήτων του ΥΠΑΙΘ, αλλά αφορά τις διάφορες πεδία αρμοδιότητάς του, όπως τα σχολεία και οι εξετάσεις.
Αντικειμενικά, ΔΕΝ γίνεται να εξαφανιστεί η Κεραμέως για τον επόμενο μήνα και να ξαναβγεί για ανακοινώσεις όταν τελειώσει η πανδημία.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Να βγει και να πει τι; Ότι θα τελειώσει τον κορονοϊό με ένα νόμο και ένα άρθρο; Η κατάσταση με τον ιό είναι εκτός των δυνατοτήτων του ΥΠΑΙΘ, αλλά αφορά τις διάφορες πεδία αρμοδιότητάς του, όπως τα σχολεία και οι εξετάσεις.
Αντικειμενικά, ΔΕΝ γίνεται να εξαφανιστεί η Κεραμέως για τον επόμενο μήνα και να ξαναβγεί για ανακοινώσεις όταν τελειώσει η πανδημία.
Σ ολα αυτα φταινε τα μιντια που για να βγαλουν αρθρακια ρωτανε συνεχεια τα ιδια πραγματα, λες και ξερει κανεις τι γινεται. Το μονο που ειναι ανεντιμο ειναι που δεν ανακοινωνεται μειωση, λες και υπαρχει περιπτωση να ανοιξουν και να προχωρησει κανονικα η υλη ας πουμε.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Να βγει και να πει τι; Ότι θα τελειώσει τον κορονοϊό με ένα νόμο και ένα άρθρο; Η κατάσταση με τον ιό είναι εκτός των δυνατοτήτων του ΥΠΑΙΘ, αλλά αφορά τις διάφορες πεδία αρμοδιότητάς του, όπως τα σχολεία και οι εξετάσεις.
Αντικειμενικά, ΔΕΝ γίνεται να εξαφανιστεί η Κεραμέως για τον επόμενο μήνα και να ξαναβγεί για ανακοινώσεις όταν τελειώσει η πανδημία.


Φυσικα κι γνωριζω οτι δεν ειναι αρμοδιότητα του υπουργείου Παιδείας να βγει κι να πει ποτε θα υπάρχουν οι συνθήκες για να διενεργηθούν οι εξετάσεις .
Ομως εχει αφήσει ανοιχτά ΟΛΑ τα ενδεχόμενα.
Το μονο πλεον σίγουρο είναι η μείωση της υλης , αλλα κι αυτη δε ξέρουμε ακομα πόση .
Για χιλιοστή φορα κακως καθομαι κι ασχολούμαι, δεν πρπεει να ξανάνοιξω δήλωση της😡😪
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Φυσικα κι γνωριζω οτι δεν ειναι αρμοδιότητα του υπουργείου Παιδείας να βγει κι να πει ποτε θα υπάρχουν οι συνθήκες για να διενεργηθούν οι εξετάσεις .
Ομως εχει αφήσει ανοιχτά ΟΛΑ τα ενδεχόμενα.
Το μονο πλεον σίγουρο είναι η μείωση της υλης , αλλα κι αυτη δε ξέρουμε ακομα πόση .
Για χιλιοστή φορα κακως καθομαι κι ασχολούμαι, δεν πρπεει να ξανάνοιξω δήλωση της😡😪
Ναι, μην ασχολεισαι αλλο, ειναι ανωφελο. Και γω χθες εφτασα στο πικ της ξενερας και αποφασισα να μην ακουω πλεον καμια 'ειδηση' για τις πανελληνιες. Ουτε καν για τη μειωση.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Συγγνωμη που επανερχομαι στις δηλωσεις, απλως επειδη το σχολειο που εκανα αιτηση δε μου απαντησε,μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το μειλ που εμφανιζεται στο Excel απο τη λιστα σχολειων το γραφουμε οπως ακριβως το εχει δλδ με το mail@lyk μπροστα? Επισης, ειναι υποχρεωτικο να απαντησουν μεσα σ αυτο το διαστημα της προθεσμιας?
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Συγγνωμη που επανερχομαι στις δηλωσεις, απλως επειδη το σχολειο που εκανα αιτηση δε μου απαντησε,μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το μειλ που εμφανιζεται στο Excel απο τη λιστα σχολειων το γραφουμε οπως ακριβως το εχει δλδ με το mail@lyk μπροστα? Επισης, ειναι υποχρεωτικο να απαντησουν μεσα σ αυτο το διαστημα της προθεσμιας?
Συγγνωμη που επανερχομαι στις δηλωσεις, απλως επειδη το σχολειο που εκανα αιτηση δε μου απαντησε,μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το μειλ που εμφανιζεται στο Excel απο τη λιστα σχολειων το γραφουμε οπως ακριβως το εχει δλδ με το mail@lyk μπροστα? Επισης, ειναι υποχρεωτικο να απαντησουν μεσα σ αυτο το διαστημα της προθεσμιας?
Παρε ένα τηλέφωνο καλύτερα, αν σου είναι εύκολο. Εγώ πηρα και έμαθα ότι το email που έχουν στη λίστα τους το υπουργείο δεν είναι αυτό που λαβαίνει τις αιτήσεις το σχολείο. Όποτε πάρε να το διασταυρώσεις
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Παρε ένα τηλέφωνο καλύτερα, αν σου είναι εύκολο. Εγώ πηρα και έμαθα ότι το email που έχουν στη λίστα τους το υπουργείο δεν είναι αυτό που λαβαίνει τις αιτήσεις το σχολείο. Όποτε πάρε να το διασταυρώσεις
Θα παρω απλως ελπιζω να μου απαντησουν. Ευχαριστω πολυ!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παρε ένα τηλέφωνο καλύτερα, αν σου είναι εύκολο. Εγώ πηρα και έμαθα ότι το email που έχουν στη λίστα τους το υπουργείο δεν είναι αυτό που λαβαίνει τις αιτήσεις το σχολείο. Όποτε πάρε να το διασταυρώσεις



Συγγνώμη κάτι δεν κατάλαβα καλα .
Την αίτηση εγω που τη στέλνω ;
εγω ειχα καταλάβει οτι το στελνω στο μαιλ απο τη λιστα.
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Συγγνωμη που επανερχομαι στις δηλωσεις, απλως επειδη το σχολειο που εκανα αιτηση δε μου απαντησε,μπορει καποιος να μου επιβεβαιωσει οτι το μειλ που εμφανιζεται στο Excel απο τη λιστα σχολειων το γραφουμε οπως ακριβως το εχει δλδ με το mail@lyk μπροστα? Επισης, ειναι υποχρεωτικο να απαντησουν μεσα σ αυτο το διαστημα της προθεσμιας?

Επειδή δεν πρόκειται να σε απαντήσουν αν δεν επιμένεις στο τηλέφωνο τσέκαρε το email από την σελίδα του σχολείου σου.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Συγγνώμη κάτι δεν κατάλαβα καλα .
Την αίτηση εγω που τη στέλνω ;
εγω ειχα καταλάβει οτι το στελνω στο μαιλ απο τη λιστα.
και γω αυτο ειχα καταλαβει, απλως επειδη το χω συνηθειο να ρωταω δεκα φορες το ιδιο πραγμα, ρωτησα και σε μια ομαδα καθηγητων στο φεις και μου ειπαν οτι το μειλ του σχολειου σου (δηλαδη αυτο που πρεπει να αποσταλουν οι αιτησεις) μπορει να μην ειναι ιδιο με αυτο που εχει ανεβασει το Υπουργειο στο Εξελ. Για να βρεις πού πρεπει να στειλεις την αιτηση λογικα θα εχει ανεβασει το σχολειο σου (οπως το δικο μου πχ) ανακοινωση οτι δεχεται αιτησεις στο ταδε μειλ. Αλλιως παρε τη διευθυνση αυριο και ρωτησε.Εννοειται πως μπορει να ναι κ ιδιο, απλως δεν ειναι σιγουρο. Οτι διευκρινιζουν τα πιο απλα πραγματα και τα πιο σημαντικα τα αφηνουν σε ενα χαος με προσπερνα γ ακομα μια φορα.
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Στο θέμα της αίτησης πάλι ξέρετε εάν υπάρχει όριο στα ειδικά μαθήματα που μπορείς να δηλώσεις (π.χ. 1,2,3)
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Συγγνώμη κάτι δεν κατάλαβα καλα .
Την αίτηση εγω που τη στέλνω ;
εγω ειχα καταλάβει οτι το στελνω στο μαιλ απο τη λιστα.
Κανονικά έτσι είναι. Και με φιλους που μιλάω από αλλά σχολεία στα email που αναγράφονται στη λίστα τα έστειλαν. Αν όμως το σχολείο σου είναι στον κόσμο του σαν το δικό μου το ρισκάρεις; 😂 Πραγματικά πρέπει να διευκρινίζουμε 400 πράγματα γιατί στο τέλος εμείς θα έχουμε χάσιμο αν κάτι πάει στραβά
 

Elenii01

Νεοφερμένος

Η Elenii01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Σχετικά με τη μείωση της ύλης, αυτή λογικά δεν θα ισχύει μόνο για όσους δίνουν με το καινούριο σύστημα; τι θα γίνει όμως με τους αποφοίτους που δίνουν με το παλιό; Γιατί και εμάς μας έχουν κοπεί τα φροντιστήρια, κι εμάς επηρεάζει όλο αυτό. Θα μας δώσει και το 2-3% των θέσεων, άρα κοινώς, εμείς τον ήπιαμε περισσότερο. (Όχι, δεν έχουμε διαβάσει όλοι 2 φορές την ύλη, υπάρχουν απόφοιτοι που τώρα είναι η πρώτη φορά που διαβάζουν για πανελλήνιες)
Καλή δύναμη παιδιά!
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Σχετικά με τη μείωση της ύλης, αυτή λογικά δεν θα ισχύει μόνο για όσους δίνουν με το καινούριο σύστημα; τι θα γίνει όμως με τους αποφοίτους που δίνουν με το παλιό; Γιατί και εμάς μας έχουν κοπεί τα φροντιστήρια, κι εμάς επηρεάζει όλο αυτό. Θα μας δώσει και το 2-3% των θέσεων, άρα κοινώς, εμείς τον ήπιαμε περισσότερο. (Όχι, δεν έχουμε διαβάσει όλοι 2 φορές την ύλη, υπάρχουν απόφοιτοι που τώρα είναι η πρώτη φορά που διαβάζουν για πανελλήνιες)
Καλή δύναμη παιδιά!


Η υλη παει σύμφωνα με το σχολείο .
Την υλη την έχουν βγάλει όλοι αμα το παμε με λογικη φροντιστηρίων αρα δεν υπάρχει κι λογος περικοπής ούτε σε αυτους με το νεο(με βαση το συλλογισμό των φροντιστηρίων)
Συμπεράσματικα, δεν θα αλλάξει κατι σε σχέση για το παλιο , ειδικα εφόσον μιλαμε για αποφοίτους κι πολυ λιγότερη υλη .
καλή επιτυχία :)
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ακυρη ερωτηση😅 αλλα μπορει καποιος να με συμβουλευσει για το πώς μπορώ να απαντησω σωστα σε ερμηνευτικη ερωτηση με παραλληλο κειμενο? Δηλαδη πώς να ξεκινησω, αν πρεπει να αναφερω πρωτα τις θεσεις του καθενος απο τους δυο συγγραφεις και ύστερα σε τριτη παραγραφο να γραψω αν οι αποψεις τους αντιτιθενται μεταξυ τους ή οχι κτλ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top