Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Kαλησπέρα θα μπορούσε κάποιος απο την κατεύθυνση υγειας να με ενημερωσει τι γίνεται με το νεο σύστημα;
Βασικά δεν έχουν αλλάξει και πολλά.
Απλά δεν υπάρχουν πλέον οι συντελεστές σε βιολογία και χημεία και έχει αλλάξει η ύλη (αυξήθηκε).
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Παιδια τι εννοει στην αίτηση Α-Δ;
οτι ειναι απο το ονοματεπώνυμο Α-Δ;
Κάτι αλλο θα ναι .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης ποιος ειναι ο αυξάνοντας αριθμός;
Ευχαριστώ πολυ

Ντάξει τα βρήκα😂
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stathis2001a

Νεοφερμένος

Ο Stathis2001a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια τι εννοει στην αίτηση Α-Δ;
οτι ειναι απο το ονοματεπώνυμο Α-Δ;
Κάτι αλλο θα ναι .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης ποιος ειναι ο αυξάνοντας αριθμός;
Ευχαριστώ πολυ

Ντάξει τα βρήκα😂
Τον αυξανομενο αριθμο και τον αριθμο λυκειου καταθεσης τον συμπληρωνεις εσυ η σου το βαζουν απο το σχολειο οταν στειλεις τν αιτηση?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Καλησπερα σε οσους κανατε αιτηση σας απαντησαν απο το σχολειο σας?
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τι εννοείς απάντηση από το σχολείο; Σήμερα την έστειλα, και στο email που μας έστειλαν δεν είπαν ότι θα απαντήσουν κατι. Είπαν μόνο ότι θα ξαναστείλουν το ίδιο email και τη τελευταία μέρα που δέχονται αιτήσεις.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Τι εννοείς απάντηση από το σχολείο; Σήμερα την έστειλα, και στο email που μας έστειλαν δεν είπαν ότι θα απαντήσουν κατι. Είπαν μόνο ότι θα ξαναστείλουν το ίδιο email και τη τελευταία μέρα που δέχονται αιτήσεις.
ναι εννοω ενα email οτι την δεχτηκαν και ειναι ολα οκ
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Α, δεν θα στείλουν τέτοιο email. Ο υποψήφιος πρέπει να είναι προσεκτικός όσο την συμπληρώνει για να μην παραλείψει κάτι. Φαντάζομαι αν κάτι τρέχει με κάποιο στοιχείο, σίγουρα θα στείλουν email να το αλλάξουμε. Είναι απλή αίτηση, προσοχή θέλει. Και από τη στιγμή που το έστειλες, δεν υπάρχει περίπτωση να μη το δεχτούν.
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
ναι εννοω ενα email οτι την δεχτηκαν και ειναι ολα οκ
Κανονικά θα έπρεπε για να ξέρουμε αν την έχουν λάβει και αν την έχουν υποβάλλει γιατί δεν περιμένω καθόλου υπευθυνότητα από τους ανθρώπους στο λύκειο μου. Μπορείς να παρεις ένα τηλέφωνο.
 

Panos_02

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Panos_02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Τσοτίλι (Κοζάνη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Τι εννοείς απάντηση από το σχολείο; Σήμερα την έστειλα, και στο email που μας έστειλαν δεν είπαν ότι θα απαντήσουν κατι. Είπαν μόνο ότι θα ξαναστείλουν το ίδιο email και τη τελευταία μέρα που δέχονται αιτήσεις.
Τουλάχιστον στο δικό μου το σχολείο μερικοί καθηγητές που μιλήσαμε είπαν να ζητήσουμε στο email με την αίτηση να μας απαντήσουν εάν την πήραν.
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
στο πεδιο 11-12 εκει που λεει ημερησιο η εσπερινο λυκειο την απαντηση την γραψατε με κεφαλαια πχ ΗΜΕΡΗΣΙΟ?
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Παιδια εχω προβλημα με την δηλωση. Το εκανα εχθες στον υπολογιστη και το εστειλα. Μου στελνει μηνυμα το σχολειο στο ιμειλ οτι ειναι λανθασμενη και τους παιρνω τηλέφωνο. Μου λενε οτι δεν χρειαζεται να χρησιμοποιησω επεξεργασια κειμενου για να την συμπλήρωσω (οταν την ειδαν καποιες προτασεις ελειπαν ή ηταν σε λαθος θεση στο κειμενο), απλα κατεβαζεις το αρχειο, το ανοιγεις και αμεσως γραφεις. Χρησιμοποιησα καθε τροπο,, libre office, word, trio office....χωρις επεξεργασία κειμενου δεν ανοιγει. Μπορεις καποιος να με βοηθησει, να μου πει τι να κανω για να το στειλω σε μειλ οπως το εχει το υπουργειο παιδειας, γιατι δεν ειμαι και τοσο εξοικειωμένη στους υπολογιστές..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

στο πεδιο 11-12 εκει που λεει ημερησιο η εσπερινο λυκειο την απαντηση την γραψατε με κεφαλαια πχ ΗΜΕΡΗΣΙΟ?
απο οτι μου είπαν στο σχολειο τα θελει ολα κεφαλαια
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Τουλάχιστον στο δικό μου το σχολείο μερικοί καθηγητές που μιλήσαμε είπαν να ζητήσουμε στο email με την αίτηση να μας απαντήσουν εάν την πήραν.
Εντομεταξυ, τώρα είδα μύνημα από συμμαθήτριά που με ρώτησε αν πήρα απάντηση ότι το δέχτηκαν.. θα το κοιτάξω. Σε εμάς οι καθηγητές δεν είπαν τίποτα τέτοιο, ούτε καν κάνω μάθημα με δύο καθηγητές που έχω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχει να κάνει με πως χρησιμοποιείς την επεξεργασία κειμένου. Καντην στο word. Βασικά, υπάρχει σχετικό βιντεάκι αν θες στέλνω.
Παιδια εχω προβλημα με την δηλωση. Το εκανα εχθες στον υπολογιστη και το εστειλα. Μου στελνει μηνυμα το σχολειο στο ιμειλ οτι ειναι λανθασμενη και τους παιρνω τηλέφωνο. Μου λενε οτι δεν χρειαζεται να χρησιμοποιησω επεξεργασια κειμενου για να την συμπλήρωσω (οταν την ειδαν καποιες προτασεις ελειπαν ή ηταν σε λαθος θεση στο κειμενο), απλα κατεβαζεις το αρχειο, το ανοιγεις και αμεσως γραφεις. Χρησιμοποιησα καθε τροπο,, libre office, word, trio office....χωρις επεξεργασία κειμενου δεν ανοιγει. Μπορεις καποιος να με βοηθησει, να μου πει τι να κανω για να το στειλω σε μειλ οπως το εχει το υπουργειο παιδειας, γιατι δεν ειμαι και τοσο εξοικειωμένη στους υπολογιστές..
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πως την έκανα:συμπλήρωσα τα γκρι πλαίσια με καφαλαια και εννοείται εκεί που είχε τελιτσες τις έσβησα και έγραψα. Ίσως για αυτό να σου βγαίνει όπως ναναι. Επίσης, φρόντισε να σου βγει κοντά στις 2 σελίδες δηλαδή, έτσι να λέει. Πολύ προσοχή ακόμα και που βάζεις τα Χ, πρέπει να είναι στη μέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε, εντάξει. Αν κάποιος έχει αμφιβολίες ότι δεν στάλθηκε, ή οτιδήποτε μπορεί να στείλει email στο σχολείο να ρωτήσει. Σε εμάς έτσι είναι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εντομεταξυ, τώρα είδα μύνημα από συμμαθήτριά που με ρώτησε αν πήρα απάντηση ότι το δέχτηκαν.. θα το κοιτάξω. Σε εμάς οι καθηγητές δεν είπαν τίποτα τέτοιο, ούτε καν κάνω μάθημα με δύο καθηγητές που έχω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Έχει να κάνει με πως χρησιμοποιείς την επεξεργασία κειμένου. Καντην στο word. Βασικά, υπάρχει σχετικό βιντεάκι αν θες στέλνω.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ πως την έκανα:συμπλήρωσα τα γκρι πλαίσια με καφαλαια και εννοείται εκεί που είχε τελιτσες τις έσβησα και έγραψα. Ίσως για αυτό να σου βγαίνει όπως ναναι. Επίσης, φρόντισε να σου βγει κοντά στις 2 σελίδες δηλαδή, έτσι να λέει. Πολύ προσοχή ακόμα και που βάζεις τα Χ, πρέπει να είναι στη μέση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε, εντάξει. Αν κάποιος έχει αμφιβολίες ότι δεν στάλθηκε, ή οτιδήποτε μπορεί να στείλει email στο σχολείο να ρωτήσει. Σε εμάς έτσι είναι.
Α ωραια ευχάριστω. Και ναι αν μπορεις στειλε μου και το βιντεακι! Θα με βοηθουσε επισης
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Α ωραια ευχάριστω. Και ναι αν μπορεις στειλε μου και το βιντεακι! Θα με βοηθουσε επισης
Ελπίζω να σε κατατοπίσει κάπως, αν εξακολουθείς να έχεις κάποιο θέμα καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο το σχολείο, για πιο άμεση επικοινωνία.

Πάντως πήρα απάντηση από το σχολείο ότι όλα εντάξει. Μου έστειλαν και πως έχουν περαστεί τα στοιχεία στο σύστημα (σαν αντίγραφο κάτι τέτοιο, δεν χρειάζεται εκτύπωση). Μου είπαν επίσης, όταν ανοίξουν τα σχολεία θα πρέπει να πάω στο σχολείο και να την υπογράψω
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ελπίζω να σε κατατοπίσει κάπως, αν εξακολουθείς να έχεις κάποιο θέμα καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο το σχολείο, για πιο άμεση επικοινωνία.
Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Τις τελιτσες στα γκρι πλαισια τα διαγραφετε εντελως? Υστερα γραφετε σε λευκο πλαισιο?(με την διαγραφη ολων των τελειών διαγραφεται και το γκρι πλαισιο)
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ παρα πολυ! Τις τελιτσες στα γκρι πλαισια τα διαγραφετε εντελως? Υστερα γραφετε σε λευκο πλαισιο?(με την διαγραφη ολων των τελειών διαγραφεται και το γκρι πλαισιο)
Δεν διαγράφεται το γκρί πλαίσιο, όταν το έκανα από τον υπολογιστή εξακολουθούσε να υπάρχει το γκρί πλαίσιο. Πάντως δεν πρέπει να φαίνονται.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δηλώσεις Κεραμέως για το πότε θα ανοίξουν τα σχολεία, τι θα γίνει με τις αναπληρώσεις των χαμένων ωρών και τη διεξαγωγή των Πανελληνίων.
Ανοιχτό άφησε το ενδεχόμενο να μην ανοίξουν τα σχολεία μετά τις διακοπές του Πάσχα η υπουργός Παιδείας Νίκη Κεραμέως, σε συνέντευξή της στην τηλεόραση του ΣΚΑΪ.

Όπως τόνισε η υπουργός, τις τελικές αποφάσεις της κυβέρνησης για τυχόν παράταση του κλεισίματος των σχολείων θα καθορίσουν οι συστάσεις των ειδικών.

«Σε κάθε περίπτωση πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι ότι η παράταση στην αναστολή λειτουργίας είναι πάνω στο τραπέζι» τόνισε χαρακτηριστικά η κ. Κεραμέως.

Υπογράμμισε δε, πως η πολιτεία έχει λάβει πολύ σοβαρά μέτρα για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού και απαιτείται να μην υπάρξει καμία χαλάρωση.

«Τώρα είναι η κρίσιμη περίοδος προκειμένου να πετύχουμε τη μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα των μέτρων» είπε η ίδια.

Ωστόσο, διαβεβαίωσε για πολλοστή φορά πως δεν θα χαθεί ούτε η σχολική ούτε η ακαδημαϊκή χρονιά.

Στόχος του υπουργείου είναι, όπως τόνισε, οι πανελλαδικές να γίνουν όσο πιο κοντά στην καθιερωμένη ημερομηνία έναρξής τους είναι εφικτό.

Ξεκαθάρισε, ωστόσο, πως το πότε θα διεξαχθούν οι πανελλαδικές εξαρτάται από το πότε θα ανοίξουν τα σχολεία.

Ενδεχόμενη παράταση του σχολικού έτους καθώς και μείωση της ύλης θα καθοριστεί «όταν ξέρουμε πόσες διδακτικές ώρες έχουν χαθεί».

«Κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου για να αποφύγουμε το σενάριο του Σεπτεμβρίου για πάρα πολλούς λόγους», είπε η κ. Κεραμέως συμπληρώνοντας ότι ο μόνος λόγος για κάτι τέτοιο θα ήταν αν οι ειδικοί έλεγαν ότι δεν επιτρέπουν τον συγχρωτισμό μαθητών σε μια αίθουσα.

«Δεν έχουμε τέτοια δεδομένα», συμπλήρωσε.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top