[Πανελλήνιες 2020] Μηχανογραφικό Δελτίο

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εννοείτα αυτό ! Όλα να τα συμπληρώσεις :)
ναι αυτο εχω κανει αλλα πρωτα να βαλω το δεος οπα η το χρηματοοικονομικο παπει ποια διαφορα να χει το δεος απο το οικονομικο παπει δν κτλβν
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εχω ενα μικρο θεμα.. Δεν ξερω σε ποια σειρα να βαλω την κοινωνική εργασια...
Μετά τα φιλολογικα ή πριν? Εχω δει το προγραμμα σπουδών τους, αλλα δεν εχω αποφασισει. Αν καποιος εχει καποια γνωμη για κοινωνικη εργασια, θα χαρω πολυ.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Εχω ενα μικρο θεμα.. Δεν ξερω σε ποια σειρα να βαλω την κοινωνική εργασια...
Μετά τα φιλολογικα ή πριν? Εχω δει το προγραμμα σπουδών τους, αλλα δεν εχω αποφασισει. Αν καποιος εχει καποια γνωμη για κοινωνικη εργασια, θα χαρω πολυ.
Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο καταρχάς, κατά δεύτερον μπορείς να Μάς πεις τη σειρά των σχολών που ξέρεις σίγουρα (και πού περίπου τοποθετεις τς φιλολογικά και την κοινωνική εργασία) που έχεις δηλώσει και τα μόρια που συγκέντρωσες ;

Ποια τμήματα φιλολογίας θέλεις να δηλώσεις και ποια τμήματα κοινωνικής εργασίας.
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο καταρχάς, κατά δεύτερον μπορείς να Μάς πεις τη σειρά των σχολών που ξέρεις σίγουρα (και πού περίπου τοποθετεις τς φιλολογικά και την κοινωνική εργασία) που έχεις δηλώσει και τα μόρια που συγκέντρωσες ;

Εχω βαλει τις δυο ψυχολογιες που δεν πιανω ουτε κατα διάνοια, αλλα δεν πειραζει. Ισως μπορεσω να μπω με κατατακτηριες.
Μετα εβαλα αγγλικη φιλολογία που παιζει να την πιάσω, και μακαρι(τωρα πόσο παιζει δεν γνωριζω)
Ύστερα παιδαγωγικο δημοτικης.
Μετα ομως?
Φιλολογικα ή κοινωνικη εργασια?
Ή να βάλω κοινωνικη εργασια μετα τα παιδαγωγικοφιλολογικα?

Γενικά υπερλατρευω την δουλεια του δασκαλου/καθηγητη αλλα και την δουλεια του ψυχολογου.
Τωρα διορθωστε με αν κανω λάθος, αλλα εχω ακουσει οτι θελει τεραστια ψυχικη δυναμη για να εργαστεις ως κοινωνικος λειτουργος, και απορώ: Ο ψυχολόγος δεν πρέπει να την διαθετει επισης?

Εβαλα ψυχολογια πρωτη, επειδη απο παντα ηθελα να ασχοληθω με την νευροψυχολογια. Νομιζω στην κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει κατι τετοιο

Εβγαλα 16017 και 19297 μαζι με αγγλικα
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τι σε ενδιαφέρει περισσότερο καταρχάς, κατά δεύτερον μπορείς να Μάς πεις τη σειρά των σχολών που ξέρεις σίγουρα (και πού περίπου τοποθετεις τς φιλολογικά και την κοινωνική εργασία) που έχεις δηλώσει και τα μόρια που συγκέντρωσες ;

Ποια τμήματα φιλολογίας θέλεις να δηλώσεις και ποια τμήματα κοινωνικής εργασίας.
Σε αυτό το διλλημα δυστυχώς εμείς δεν μπορούμε να σε απαντήσουμε,θα καθίσεις κ θα δεις εσύ τι ακριβώς σου αρέσει κ με ποια δουλειά έχεις οραματιστεί τον εαυτό σου. Η φιλολογία είναι ένα δυνατό χαρτί,που με ένα κατάλληλο μεταπτυχιακό ψυχολογίας,μάρκετινγκ, διοίκησης, οικονομικο. μπορεί να σε ξεδιπλωσει πληθώρα επαγγελμάτων κ φυσικά κ τα κλασσικά τα εκπαιδευτικά κ τα φροντιστήρια....στον αντίποδα η κοινωνική εργασία είναι ένα τμήμα,πρώην ΤΕΙ αλλά πλέον δεν έχει σημασία,που λόγω του μεταναστευτικού είναι επίκαιρο, αλλά μπορείς να βρεις δουλειά κ σε σωφρονιστικό ίδρυμα τα,νοσοκομεία ,κέντρα αποκατάστασης.....απλά εδώ έχει μια διαφορά,θέλει πολλά αποθέματα ψυχής, να είσαι κοινωνικός, να ακούς τα προβληματα,γτ στην πλειοψηφία μόνο προβλήματα κ δύσκολες καταστάσεις θα έχουν αυτές οι ομάδες ανθρώπων κ γενικά θέλει πολύ δοτικότητα.... πρέπει να καθίσεις να τα ζυγίσεις καλά κ να αποφασίσει ς, καλή επιτυχία σε όποιον κλάδο κ αν ακολουθήσεις
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Είπες 2 ψυχολογίες άρα σχολές στην Αθήνα μόνο σε ενδιαφέρουν αν κατάλαβα σωστά. Και 1 αγγλική φιλολογία στο ΕΚΠΑ. Η βαθμολογία σου είναι ιδιαίτερα υψηλή και δεν δίνω κάποια πιθανότητα προσωπικά στο να μείνεις εκτός 🙂 Οι περισσότεροι θεωρούμε βέβαιη την πτώση της σχολής έστω και λίγο, όχι να ανεβεί 600 μόρια! Η κοινωνική εργασία απαιτεί αρκετή ψυχική αντοχή, κάθε επάγγελμα θα έλεγα, ωστόσο αν σε ενδιαφέρει να την βάλεις πριν τις φιλολογίες. Ίσως να έχει κάπως καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση.

Ο συγκεκριμένος τομέας Ψυχολόγος, που αναφέρεις είναι κυρίως θεωρητικός/ερευνητικός. Η νευροεπιστημη/νεύρο ψυχολογία στο εξωτερικό τουλάχιστον πέρα από την Ελλάδα, εστιάζει στην έρευνα.
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αν έβαλες Γιάννενα η Φλώρινα ,τις πιάνεις σίγουρα κ εννοείται είσαι μέσα στην αγγλική φιλολογία ...καλές σπουδές, καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
@Nefeli01 @Viedo σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα το ψαξω παραπάνω, για να καταληξω καπου.
Και Viedo μακαρι, αλλα εγω εδωσα με το παλαιο(αν εννοουσες με το νεο) και ειμαι σε κατασταση τρελας, γιατι φοβαμαι οτι θα πανε οι βασεις στον θεο😅.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν έβαλες Γιάννενα η Φλώρινα ,τις πιάνεις σίγουρα κ εννοείται είσαι μέσα στην αγγλική φιλολογία ...καλές σπουδές, καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι

δεν θα βαλω καθολου επαρχια, ειναι μεγαλο το ρισκο. Σε ευχαριστώ πολύ, σου ευχομαι τα καλυτερα επισης. Εσυ ποσα μορια έβγαλες και πού στοχευεις?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Εχω βαλει τις δυο ψυχολογιες που δεν πιανω ουτε κατα διάνοια, αλλα δεν πειραζει. Ισως μπορεσω να μπω με κατατακτηριες.
Μετα εβαλα αγγλικη φιλολογία που παιζει να την πιάσω, και μακαρι(τωρα πόσο παιζει δεν γνωριζω)
Ύστερα παιδαγωγικο δημοτικης.
Μετα ομως?
Φιλολογικα ή κοινωνικη εργασια?
Ή να βάλω κοινωνικη εργασια μετα τα παιδαγωγικοφιλολογικα?

Γενικά υπερλατρευω την δουλεια του δασκαλου/καθηγητη αλλα και την δουλεια του ψυχολογου.
Τωρα διορθωστε με αν κανω λάθος, αλλα εχω ακουσει οτι θελει τεραστια ψυχικη δυναμη για να εργαστεις ως κοινωνικος λειτουργος, και απορώ: Ο ψυχολόγος δεν πρέπει να την διαθετει επισης?

Εβαλα ψυχολογια πρωτη, επειδη απο παντα ηθελα να ασχοληθω με την νευροψυχολογια. Νομιζω στην κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει κατι τετοιο

Εβγαλα 16017 και 19297 μαζι με αγγλικα


Εισαι ηδη στην ΣΧΌΛΑΡΑ αγγλική φιλολογία🥰

θα λατρέψεις το τμήμα και εχει και πολύ καλες προοπτικές !

Προσωπικά δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα τι θα βάλω μετα😅
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
@Nefeli01 @Viedo σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Θα το ψαξω παραπάνω, για να καταληξω καπου.
Και Viedo μακαρι, αλλα εγω εδωσα με το παλαιο(αν εννοουσες με το νεο) και ειμαι σε κατασταση τρελας, γιατι φοβαμαι οτι θα πανε οι βασεις στον θεο😅.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



δεν θα βαλω καθολου επαρχια, ειναι μεγαλο το ρισκο. Σε ευχαριστώ πολύ, σου ευχομαι τα καλυτερα επισης. Εσυ ποσα μορια έβγαλες και πού στοχευεις?
Δυστυχώς εγώ δεν τα πήγα καλά,λέγω με το παλιό είμαι κ ξαναεδωσα για ψυχολογια, αλλά μια το άγχος μια ο πανίκος στα αρχαία έγραψα χάλια.... 13300 !!!! Πέρυσι πέρασα φιλολογία ΑΠΘ,για αυτό τον λόγο δεν δήλωσα φέτος καμία φιλολογία ναην φάω την θέση από κανένα παιδί, αλλά ήμουν σε ένα αδιέξοδο κ δεν ήξερα τί να βάλω...έβαλα 8 σχολές,δημοσιογραφία,γτ έγραψα καλά αγγλικά, εκπαιδευτικη κ κοινωνική πολιτική,κοινωνική εργασία κ κοινωνική πολιτική....κ θα δω τον Οκτώβριο που θα πάω φιλολογία, το πιο πιθανό ή σε ότι πιάσω φέτος....καλή μας επιτυχία
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εισαι ηδη στην ΣΧΌΛΑΡΑ αγγλική φιλολογία🥰

θα λατρέψεις το τμήμα και εχει και πολύ καλες προοπτικές !

Προσωπικά δεν θα ανησυχούσα ιδιαίτερα τι θα βάλω μετα😅

Μακαριιιι ρε παιδια θελω να βαλω τα κλαματα γιατι τα ιδια μου λεει και η καθηγητρια μου, αλλα φοβαμαι πολυ. @Alizoula2 θα γινεις ενας θαυμασιος ψυχολογος, το νιωθω!! Αντε, καλες σπουδες σου ευχομαι!!! Εκπα ή Πάντειο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@uni77

Συμπληρώνω καλε δε θα ανέβουν !

δεν είδες στατιστικά;

Εισαι μεσα για τα καλα.

τα στατιστικα ηταν τα εξης.
756
και 86 γραψανε 15-20. Ειμαι και εγω μέσα σε αυτους.
αλλα..
επειδη καποιος εγραψε 10 στα αγγλικα, δεν σημαινει οτι δεν τα πηγε καλα στα βασικα μαθήματα.. πχ 18.000 και ΤΣΟΥΠ 20.000 περιπου μορια. Αυτο φοβαμαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχώς εγώ δεν τα πήγα καλά,λέγω με το παλιό είμαι κ ξαναεδωσα για ψυχολογια, αλλά μια το άγχος μια ο πανίκος στα αρχαία έγραψα χάλια.... 13300 !!!! Πέρυσι πέρασα φιλολογία ΑΠΘ,για αυτό τον λόγο δεν δήλωσα φέτος καμία φιλολογία ναην φάω την θέση από κανένα παιδί, αλλά ήμουν σε ένα αδιέξοδο κ δεν ήξερα τί να βάλω...έβαλα 8 σχολές,δημοσιογραφία,γτ έγραψα καλά αγγλικά, εκπαιδευτικη κ κοινωνική πολιτική,κοινωνική εργασία κ κοινωνική πολιτική....κ θα δω τον Οκτώβριο που θα πάω φιλολογία, το πιο πιθανό ή σε ότι πιάσω φέτος....καλή μας επιτυχία

Σε καταλαβαινω απολυτα. Αρχαια θα είχα γραψει πολυυυυ καλυτερα. Κυριολεκτικα τραγικα λαθη, γιατι βιαζομουν να κανω αυτο με το παραλληλο κειμενο.
Πάντως, αν στοχευεις κοινωνικη εργασία Αθηνας, θα την βαλω πιο κατω ή και καθολου για να μην φαω θεσεις. Ετσι κιαλλιως, και με δημοτικης εκπαιδευσης θα μαι χαρουμενη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Vic_11

Νεοφερμένος

Η Vic_11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γειά σας! Ανάμεσα στα Ναυτιλιακά στο Παπει και Εφαρμοσμένης Πληροφορικής στο Παμακ τι θα προτείνατε και απο αποψη σχολης αλλα και επαγγελματικης αποκατάστασης? Δεν μπορώ να αποφασισω τι με ενδιαφέρει περισσότερο...υπαρχει περιπτωση να συνδυαστούν με καποιο μεταπτυχιακο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
γεια σας γνωριζει καποιος αν τα οικονομικα στο παπει εχει μαθηματα αλυσιδας?
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μακαριιιι ρε παιδια θελω να βαλω τα κλαματα γιατι τα ιδια μου λεει και η καθηγητρια μου, αλλα φοβαμαι πολυ. @Alizoula2 θα γινεις ενας θαυμασιος ψυχολογος, το νιωθω!! Αντε, καλες σπουδες σου ευχομαι!!! Εκπα ή Πάντειο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



τα στατιστικα ηταν τα εξης.
756
και 86 γραψανε 15-20. Ειμαι και εγω μέσα σε αυτους.
αλλα..
επειδη καποιος εγραψε 10 στα αγγλικα, δεν σημαινει οτι δεν τα πηγε καλα στα βασικα μαθήματα.. πχ 18.000 και ΤΣΟΥΠ 20.000 περιπου μορια. Αυτο φοβαμαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Σε καταλαβαινω απολυτα. Αρχαια θα είχα γραψει πολυυυυ καλυτερα. Κυριολεκτικα τραγικα λαθη, γιατι βιαζομουν να κανω αυτο με το παραλληλο κειμενο.
Πάντως, αν στοχευεις κοινωνικη εργασία Αθηνας, θα την βαλω πιο κατω ή και καθολου για να μην φαω θεσεις. Ετσι κιαλλιως, και με δημοτικης εκπαιδευσης θα μαι χαρουμενη
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που με σκέφτεσαι, αλλά είμαι βόρεια κ έβαλα Κομοτηνή μόνο....ξέρω την έχω πολύ δύσκολα, αλλά είπαμε πότε δεν ξέρεις.... εμείς με το παλιό, είναι όλα στον αέρα κ δεν πρέπει να χάνουμε τις ελπίδες μας. Μακάρι όλα τα παιδιά που είμαστε με το παλιό, να δηλώσαμε μόνο τις σχολές που πραγματικά θέλουμε κ μπορούμε να πάμε να φοιτησουμε, τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα,δήλωσα μόνο 8 σχολές κ ναην πιάσουμε θέσεις,την στιγμή που είναι ελάχιστες σε κάθε σχολή κ στερήσουμε το όνειρο κάποιου άλλου παιδιού.... Καλή μας επιτυχία κ καλά αποτελέσματα να έχουμε όλοι μας!!!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που με σκέφτεσαι, αλλά είμαι βόρεια κ έβαλα Κομοτηνή μόνο....ξέρω την έχω πολύ δύσκολα, αλλά είπαμε πότε δεν ξέρεις.... εμείς με το παλιό, είναι όλα στον αέρα κ δεν πρέπει να χάνουμε τις ελπίδες μας. Μακάρι όλα τα παιδιά που είμαστε με το παλιό, να δηλώσαμε μόνο τις σχολές που πραγματικά θέλουμε κ μπορούμε να πάμε να φοιτησουμε, τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα,δήλωσα μόνο 8 σχολές κ ναην πιάσουμε θέσεις,την στιγμή που είναι ελάχιστες σε κάθε σχολή κ στερήσουμε το όνειρο κάποιου άλλου παιδιού.... Καλή μας επιτυχία κ καλά αποτελέσματα να έχουμε όλοι μας!!!

παντως μια εκτίμηση (και μαλλον ισχύει για το νεο) την βαζει στα 14050.
Ευχομαι να πεσει στα μορια σου. Καλη επιτυχία και καλα αποτελεσματα
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@uni77

εκπα :))
Ευχαριστώ πολύ !!

Μην αγχώνεσαι καλε.
Με βάση τη λογική αποκλείεται να γίνει αυτό που λες.
Μεσα εισαι ανετα !
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
20-7-20 Λήξη προθεσμίας υποβολής Μηχανογραφικού Δελτίου και χορήγηση Βεβαίωσης Συμμετοχής πανελλαδικών εξετάσεων 2020.



Από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων

Α) Υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία υποβολής μηχανογραφικών δελτίων ΓΕΛ και ΕΠΑΛ λήγει σήμερα, Δευτέρα 20-7-2020 στις 24:00μ.μ..

Β) Επισημαίνεται ότι σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία, μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής και εντός καθοριζόμενου χρονικού διαστήματος, επιτρέπεται μόνο η μερική ή ολική ανάκληση της δήλωσης προτιμήσεων. Κατ’ εφαρμογή των ανωτέρω, ορίζεται προθεσμία ως και την Τετάρτη 22-7-2020 στις 13:00 μ.μ., μέσα στην οποία υποψήφιοι που υπέβαλαν εμπρόθεσμα το μηχανογραφικό τους δελτίο, μπορούν να προχωρήσουν μόνο σε μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων.

Για την υλοποίηση της διαδικασίας, όσοι υποψήφιοι τυχόν επιθυμούν μερική ή ολική ανάκληση προτιμήσεων, πρέπει να επισκεφθούν στο διαδίκτυο την ηλεκτρονική διεύθυνση https://exams-delpref.it.minedu.gov.gr . Επισημαίνεται ότι η ανωτέρω προθεσμία είναι οριστική και μετά την παρέλευσή της δεν θα γίνει δεκτή καμία αλλαγή στα μηχανογραφικά δελτία. Η εφαρμογή θα κλειδώσει και θα ξεκινήσει η ηλεκτρονική επεξεργασία των μηχανογραφικών δελτίων.

Οι υποψήφιοι που έχουν ήδη οριστικοποιήσει το μηχανογραφικό δελτίο, θα έχουν πλέον πρόσβαση στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://exams.it.minedu.gov.gr , μόνο για να βλέπουν την οριστικοποιημένη μορφή του μηχανογραφικού δελτίου, το οποίο φέρει αριθμό πρωτοκόλλου.

Γ) Ανακοινώνεται ότι οι Βεβαιώσεις Συμμετοχής χορηγούνται σε όσους συμμετείχαν στις φετινές πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ.

Η Βεβαίωση Συμμετοχής περιλαμβάνει τους γραπτούς βαθμούς όλων των πανελλαδικά εξεταζομένων μαθημάτων (Γενικής Παιδείας, Προσανατολισμού ή Ειδικότητας και Ειδικά Μαθήματα) καθώς και το σύνολο των μορίων.

Οι υποψήφιοι μπορούν να προμηθεύονται τη Βεβαίωση Συμμετοχής τους από το ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ, στο οποίο υπέβαλαν την Αίτηση-Δήλωση για τις πανελλαδικές εξετάσεις.

Τέλος, υπενθυμίζεται ότι σήμερα, Δευτέρα 20-7-2020, όλα τα ΓΕΛ και ΕΠΑΛ της χώρας θα είναι ανοικτά (ώρες λειτουργίας σχολείων), προκειμένου να εξυπηρετήσουν τους υποψηφίους για το μηχανογραφικό δελτίο και για να χορηγήσουν την ανωτέρω βεβαίωση συμμετοχής στους ενδιαφερόμενους.

 

MariaAdamantia

Νεοφερμένος

Η MariaAdamantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εχω βαλει τις δυο ψυχολογιες που δεν πιανω ουτε κατα διάνοια, αλλα δεν πειραζει. Ισως μπορεσω να μπω με κατατακτηριες.
Μετα εβαλα αγγλικη φιλολογία που παιζει να την πιάσω, και μακαρι(τωρα πόσο παιζει δεν γνωριζω)
Ύστερα παιδαγωγικο δημοτικης.
Μετα ομως?
Φιλολογικα ή κοινωνικη εργασια?
Ή να βάλω κοινωνικη εργασια μετα τα παιδαγωγικοφιλολογικα?

Γενικά υπερλατρευω την δουλεια του δασκαλου/καθηγητη αλλα και την δουλεια του ψυχολογου.
Τωρα διορθωστε με αν κανω λάθος, αλλα εχω ακουσει οτι θελει τεραστια ψυχικη δυναμη για να εργαστεις ως κοινωνικος λειτουργος, και απορώ: Ο ψυχολόγος δεν πρέπει να την διαθετει επισης?

Εβαλα ψυχολογια πρωτη, επειδη απο παντα ηθελα να ασχοληθω με την νευροψυχολογια. Νομιζω στην κοινωνικη εργασια δεν υπαρχει κατι τετοιο

Εβγαλα 16017 και 19297 μαζι με αγγλικα
Εάν οριστικοποιησες τις επιλογές σου, έχουμε το ίδιο μηχανογραφικο. Αγγλική φιλολογία περνάς σίγουρα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top