[Πανελλήνιες 2020] Μηχανογραφικό Δελτίο

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
ειμαι σε διλλημα να βαλω πιο πανω το χρηματοοικονομικο στο παπει η το διεθνων και οικονομικων σπουδων οπα?
To Χρηματοοικονομικό στο ΠΑΠΕΙ θεωρείται κάπως πιο ασφαλής επιλογή για επαγγελματική αποκατάσταση μετά τις σπουδές.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
οχι τα τμηματα που ενδιαφερουν και πιανω ειναι οικονομικα παπει εκπα χρηματοοικονομικη παπει και μ παν και για το δεος οπα .
1) Χρηματοοικονομική και Τραπεζική ΠΑΠΕΙ

2) ΔΕΟΣ ΟΠΑ


θα έβαζα. Αλλά τι σού αρέσει περισσότερο εσένα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι τα τμηματα που ενδιαφερουν και πιανω ειναι οικονομικα παπει εκπα χρηματοοικονομικη παπει και μ παν και για το δεος οπα .

Κοίταξες τα προγράμματα σπουδών της Χρηματοοικονομικής ΠΑΠΕΙ και του ΔΕΟΣ ΟΠΑ;
Ποιο σ΄ενδιαφέρει περισσότερο;
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Κοίταξες τα προγράμματα σπουδών της Χρηματοοικονομικής ΠΑΠΕΙ και του ΔΕΟΣ ΟΠΑ;
Ποιο σ΄ενδιαφέρει περισσότερο;
ναι τα κοιταξα αλλα δν μπορω να καταλαβω την διαφορα μεταξυ δεος και οικονομικων παπει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1) Χρηματοοικονομική και Τραπεζική ΠΑΠΕΙ

2) ΔΕΟΣ ΟΠΑ


θα έβαζα. Αλλά τι σού αρέσει περισσότερο εσένα;
χωρις μεγαλη σιγουρια εχω καταληξει στα οικονομικα διοτι ειναι πιο γενικο σαν τμημα και δν ξρ αν θα μ ταιριαζει το λοχρη η το χρηματοοικονομικο παπει
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ναι τα κοιταξα αλλα δν μπορω να καταλαβω την διαφορα μεταξυ δεος και οικονομικων παπει

Μα στους οδηγούς σπουδών έχει αναλυτική περιγραφή μαθημάτων και σίγουρα ξέρω ότι δεν είναι τα ίδια.
Τα σύγκρινες;
O PanosGR είναι φοιτητής του ΔΕΟΣ στο ΟΠΑ.
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Μα στους οδηγούς σπουδών έχει αναλυτική περιγραφή μαθημάτων και σίγουρα ξέρω ότι δεν είναι τα ίδια.
Τα σύγκρινες;
O PanosGR είναι φοιτητής του ΔΕΟΣ στο ΟΠΑ.
αυτο που εχω δει ειναι οτι απο τα μαθηματα στο δεος εχει δικαιο και στο παπει περισσοτερο μαθηματικα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

απο οικονομικο τμημα μπορεις να εργαστεις ο λογιστης?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χωρις μεγαλη σιγουρια εχω καταληξει στα οικονομικα διοτι ειναι πιο γενικο σαν τμημα και δν ξρ αν θα μ ταιριαζει το λοχρη η το χρηματοοικονομικο παπει

ΟΚ τότε βάλε πρώτο το Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του ΠΑΠΕΙ και μετά το Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ
και μην προβληματίζεσαι άδικα.
Προσωπικά είμαι της άποψης ότι αν δεν ξέρουμε ποια ειδικότερη πτυχή ενος αντικειμένου μας ενδιαφέρει, τότε επιλέγουμε το γενικό αντικείμενο και στην πορεία των σπουδών μας το βρίσκουμε και κάνουμε ένα μεταπτυχιακό πάνω σ΄αυτό.
Καλή επιτυχία!
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ΟΚ τότε βάλε πρώτο το Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης του ΠΑΠΕΙ και μετά το Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ
και μην προβληματίζεσαι άδικα.
Προσωπικά είμαι της άποψης ότι αν δεν ξέρουμε ποια ειδικότερη πτυχή ενος αντικειμένου μας ενδιαφέρει, τότε επιλέγουμε το γενικό αντικείμενο και στην πορεία των σπουδών μας το βρίσκουμε και κάνουμε ένα μεταπτυχιακό πάνω σ΄αυτό.
Καλή επιτυχία!
εχω βαλει 1 παπει οικονομικο και 2 οικονομικο εκπα 3 δεος οπα
αλλα τωρα δν ξερω αν πρεπει να βαλω το χρηματοοικονομικο παπει ποιο κατω απο παπει οδε
ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ.PNG
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Το Χρηματοοικονομικό ΠΑΠΕΙ είναι πιο εξειδικευμένο συγκριτικά με τα υπόλοιπα όλα που αναφέρεις. Θεωρείται καλύτερο, μπορείς να πιάσεις τους τομείς εργασίας των υπολοίπων τμημάτων με το συγκεκριμένο πτυχίο. Το καλό των άλλων είναι πως πρόκειται για γενικά πτυχία, λίγο από όλα και μετά κάνεις μεταπτυχιακό εκεί που σε ενδιαφέρει. Βέβαια, και με το ΛΟΧΡΗ μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό σε άλλο τομέα, που σε ενδιαφέρει :).
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Το Χρηματοοικονομικό ΠΑΠΕΙ είναι πιο εξειδικευμένο συγκριτικά με τα υπόλοιπα όλα που αναφέρεις. Θεωρείται καλύτερο, μπορείς να πιάσεις τους τομείς εργασίας των υπολοίπων τμημάτων με το συγκεκριμένο πτυχίο. Το καλό των άλλων είναι πως πρόκειται για γενικά πτυχία, λίγο από όλα και μετά κάνεις μεταπτυχιακό εκεί που σε ενδιαφέρει. Βέβαια, και με το ΛΟΧΡΗ μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό σε άλλο τομέα, που σε ενδιαφέρει :).
δν ειμαι σιγουρος για την 3η 4η επιλογη και για την 8η 1η και 2η εχω κλειδωσει
ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟ.PNG
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
δν ειμαι σιγουρος για την 3η 4η επιλογη και για την 8η 1η και 2η εχω κλειδωσει
View attachment 70211

Πόσα μόρια έχεις συγκεντρώσει;

Δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσεις την 4η επιλογή και να μην πιάσεις 1η και 2η επιλογή ή 3η επιλογή :P

Επίσης, σίγουρα πιάνεις την 5η αν πιάνεις την 6η.

Ακόμα, η 8η επιλογή έχει υψηλότερη βάση από αρκετές προηγούμενες συμπεριλαμβανομένης και της 1η επιλογής σου. :P
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις συγκεντρώσει;

Δεν υπάρχει περίπτωση να πιάσεις την 4η επιλογή και να μην πιάσεις 1η και 2η επιλογή ή 3η επιλογή :P

Επίσης, σίγουρα πιάνεις την 5η αν πιάνεις την 6η.

Ακόμα, η 8η επιλογή έχει υψηλότερη βάση από αρκετές προηγούμενες συμπεριλαμβανομένης και της 1η επιλογής σου. :P
14.350 παλαιο συστημα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχω βαλει 1 παπει οικονομικο και 2 οικονομικο εκπα 3 δεος οπα
αλλα τωρα δν ξερω αν πρεπει να βαλω το χρηματοοικονομικο παπει ποιο κατω απο παπει οδεView attachment 70210

Επειδή το ΟΠΑ θεωρείται το καλύτερο οικονομικό πανεπιστήμιο της Ελλάδας συνήθως η σειρά για κάποιον που δηλώνει οικονομικά Τμήματα είναι ΟΠΑ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ. Τα 2 πρώτα μην τα αλλάξεις επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις μπλεχτεί με τα διάφορα Τμήματα των Οικονομικών.
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Επειδή το ΟΠΑ θεωρείται το καλύτερο οικονομικό πανεπιστήμιο της Ελλάδας συνήθως η σειρά για κάποιον που δηλώνει οικονομικά Τμήματα είναι ΟΠΑ, ΠΑΠΕΙ, ΕΚΠΑ. Τα 2 πρώτα μην τα αλλάξεις επειδή καταλαβαίνω ότι έχεις μπλεχτεί με τα διάφορα Τμήματα των Οικονομικών.
το δεος που να το βαλω ομως δν ξρ και το χρηματοοικονομικο παπει
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το δεος που να το βαλω ομως δν ξρ και το χρηματοοικονομικο παπει

Να ξέρεις ότι έρχομαι σε πολύ δύσκολη θέση!
Κάποια γενική υπόδειξη μπορώ να σου κάνω αλλά το να σου υποδείξω σε ποια σειρά θα τα δηλώσεις είναι πολύ μεγάλη ευθύνη και δεν θα ήθελα να την πάρω.
Στο φροντιστήριο δεν σας καθοδήγησαν;
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Να ξέρεις ότι έρχομαι σε πολύ δύσκολη θέση!
Κάποια γενική υπόδειξη μπορώ να σου κάνω αλλά το να σου υποδείξω σε ποια σειρά θα τα δηλώσεις είναι πολύ μεγάλη ευθύνη και δεν θα ήθελα να την πάρω.
Στο φροντιστήριο δεν σας καθοδήγησαν;
ναι αλλα ενας καθηγητης λεει ετσι αλλος γιουβετσι το δεος μ το συστησαν αλλιως δεν θα το βαζα και απο το φορουμ εμαθα για το χρηματοοικονομικο παπει
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
το δεος που να το βαλω ομως δν ξρ και το χρηματοοικονομικο παπει
Γιώργο, αν το ΔΕΟΣ και το ΛΟΧΡΗ δεν πάνε 1η ή 2η θέση, όπου και να τα βάλεις δεν έχει σημασία ιδιαίτερη γιατί σίγουρα θα μπείς στην 2η επιλογή αν όχι στην 1η (που κατά πάσα πιθανότητα πιάνεις).
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Γιώργο, αν το ΔΕΟΣ και το ΛΟΧΡΗ δεν πάνε 1η ή 2η θέση, όπου και να τα βάλεις δεν έχει σημασία ιδιαίτερη γιατί σίγουρα θα μπείς στην 2η επιλογή αν όχι στην 1η (που κατά πάσα πιθανότητα πιάνεις).
ναι αλλα επειδη ειμαι απο παλαιο συστημα αμα πεχτει καμια στραβη δν πρεπει να τα βαλω συμφωνα με τις επιλογες μου?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top