[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Αλεξ123

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Υπάρχει ΦΕΚ που να ορίζει την ύλη ?
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τα καλά λόγια,η αλήθεια είναι οτι είχα μεγάλη συμπαράσταση από όλους τους δικούς μου!Δυστυχώς η ηλικία ισχύει(αν κ συχνά από μέσα μου "ξεπετάγεται"το κορίτσι τον εφηβικών μου χρόνων...:friends:)Όταν λέτε να τα βάλω όλα,τί εννοείτε?Τότε ήθελα ιστορικό αρχαιολογικό,τώρα....δεν ξέρω τί μπορώ να κάνω..Όποια βοήθεια δεκτή..
Κατερίνα συγχαρητήρια για την προσπάθεια σου και το αποτέλεσμα :). Να δηλώσεις τις σχολές όπως εσύ επιθυμείς να εισαχθείς, δηλαδή αν σου αρέσει μία σχολή με μόρια 12.000 να την δηλώσεις εννοείται. Εσύ δηλώνεις ό,τι σου αρέσει και μετά είναι θέμα των μορίων σε ποια θα περάσεις. Δεν γνωρίζουμε σίγουρα πώς θα κινηθούν οι βάσεις.

Σίγουρα θα πιάσεις κάποια/ες :)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει ΦΕΚ που να ορίζει την ύλη ?
Ακόμα δεν έχει βγει η ύλη για το νέο ακαδημαϊκό έτος, τον επόμενο μήνα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Παιδιά συγχαρητήρια σε όλους όσο και αν γράψατε ο καθένας!!Τελικά έδωσα κ εγώ φέτος πανελλήνιες παρόλο που παράτησα το διάβασμα κάπου στα μέσα Φεβρουαρίου.Λίγο οι φίλοι,λίγο ο σύζυγος(ναι είμαι μεγαλουλα..:hehe: )αποφάσισα να το επιχειρήσω.Διάβασα οτι μπόρεσα την τελευταία εβδομάδα και οτι θυμόμουν από πριν και πήγα...Για την εμπειρία είπαν....για το άγχος ...τίποτα δεν είπαν.Φυσικά δεν περίμενα θαύματα αλλά κάπου περνάω με 9600 μόρια...ε?ε?Μου αρέσει η θεολογική Θεσσαλονίκης αλλά "ζαχαρώνω"και κατι άλλα με περισσότερα μόρια(ιστορίας εθνολογίας Κομοτηνης με 250 μορια παραπάνω)Υπάρχει καμια περίπτωση να πέσουν τόσο οι βάσεις?Πρέπει να κάνω μηχανογραφικό τρομάρα μου...:jumpy:

Υπάρχουν βέβαια Γυναίκες που δεν παντρεύονται και ποτέ...εσύ με σύζυγο να φανταστώ και παιδιά ; είσαι άξια συγχαρητηρίων...είμαι σίγουρος πως κάπου θα μπείς...καλή συνέχεια. :ok:
 

Katerinaki03

Νεοφερμένος

Η Katerinaki03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Να είστε καλά για τις απαντήσεις και τις ευχές,αν κ μεταξύ μας, με τόσα μόρια δεν ξέρω αν το λες επιτυχία(οι δικόι μου βέβαια με αντιμετωπίζουν σαν να πέρασα στη ΝΑΣΑ)Επομένως δηλώνω και σχολές με περισσότερα μόρια και περιμένω...Ευχαριστώ κ πάλι...
 

mitsakos

Νεοφερμένος

Ο mitsakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
18.2 Μαθηματικά
20 ΑΟΘ
18.4 ΑΕΠΠ
13.7 Έκθεση

Πληροφορική πήγαινα για 19.5+ αλλά έκανα φοβερή βλακεία την οποία κατάλαβα με το που βγήκα από την αίθουσα όποτε δε με απογοήτευσε το αποτέλεσμα. Μαθηματικά και ΑΟΘ πολύ ευχαριστημένος αν και μαθηματικά με λίγη παραπάνω συγκέντρωση χτυπούσα 19 νομίζω. Έκθεση απόλυτα απογοητευμένος. Πήγαινα για 16 ή στη χειρότερη 14.5-15 και είδα 13.7 και πραγματικά νευρίασα. Δηλαδή δε δέχομαι οτι ένας βαθμολογητής έβαλε 63 (12.6) στο γραπτο μου. Κρίμα γιατί με 15 έκθεση έγραφα πάνω από 18, τώρα είμαι στα 17.575 και χανω την πρωτη επιλογη μου (ΔΕΤ στο ΟΠΑ), όμως δεν στεναχωριέμαι ιδιαίτερα για αυτό διοτι και οι δύο επόμενες επιλογές μου αρέσουν αρκετά και τις πιάνω άνετα. Αυτό που με τρώει είναι ο βαθμός της έκθεσης που δε θεωρώ ότι με αντιπροσωπεύει.
 

nikos0810

Νεοφερμένος

Ο nikos0810 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω: τα παιδιά που διαγωνίσθηκαν με το παλαιό σύστημα διεκδικούν ξεχωριστές θέσεις ή αθροίζονται με τα παιδιά του νέου συστήματος?
 

ROSSONERO

Νεοφερμένος

Ο ROSSONERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδιά καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω: τα παιδιά που διαγωνίσθηκαν με το παλαιό σύστημα διεκδικούν ξεχωριστές θέσεις ή αθροίζονται με τα παιδιά του νέου συστήματος?
Ξεχωριστές διεκδικούν
Πως έγραψες?
 

Petros123

Νεοφερμένος

Ο Petros123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με 17760 υπάρχει πιθανότητα για φαρμακευτική με το παλαιό σύστημα;
 

nikos0810

Νεοφερμένος

Ο nikos0810 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξεχωριστές διεκδικούν
Πως έγραψες?
15500 στο υγείας. Πότε όμως θα καθορίσουν πόσες είναι οι θέσεις για το παλαιό και πόσες για το νέο? Χωρίς αυτό δεν είναι δυνατόν να γίνουν προβλέψεις, ακόμα και όταν βγει η κλιμάκωση μορίων.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

jimis2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimis2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Για το παλιό σύστημα οι θέσεις δεν είναι τόσο ισάξιες όσες φαίνονται. Υπάρχει μεγαλύτερος αριθμός υποψηφίων στο παλιό από το 3ο πεδίο γι'αυτό και αναμένονται και αυξήσεις στις βάσεις, δηλαδή το 16% των υποψηφίων στο πεδίο υγείας είναι από το παλιό όμως διεκδικούν το 9.51% των θέσεων. Από την άλλη αυτοί που έδωσαν τα οικονομικά με το παλιό σύστημα ευνοήθηκαν πολύ μιας και το 5% είναι από το παλιό αλλά και πάλι διεκδικούν το 9.51% των θέσεων, δηλαδή αναμένεται μεγάλη πτώση όμως τελικά αυτό θα το δούμε όταν βγάλουν και την κλιμάκωση. Όσο για το 1ο και 2ο πεδίο είναι πιο σωστά κατανεμημένοι οι υποψήφιοι.
 

BasilM

Νεοφερμένος

Ο BasilM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πιστευω οτι όσες θέσεις και να δώσουν στις ιατρικές σχολες,θα υπάρξει σίγουρα μια μικρή αυξηση απο τις περσινες βάσεις για το παλαιο συστημα!
 

nikos0810

Νεοφερμένος

Ο nikos0810 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Παιδια με 17025 περναω αεροπορια(σμυα)
Έχεις αρκετές πιθανότητες !

Ανάλογα και την κατεύθυνση που θέλεις, καθώς έχει διαφορετική βάση. Σίγουρα περνάς σε κάποια όμως από τις 3 κατευθύνσεις.
 

Panos blg

Νεοφερμένος

Ο Panos blg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απο οικονομικα ειμαι οποτε εχω μονο την διοικητικης και εφοδιαστικης
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
μεγάλο σοκ μου προκάλεσε ο βαθμός στα αρχαία γιατί εκεί που περίμενα ένα 11-12 , βλέπω 14.8 και παθαίνω τη πλάκα της ζωής μου... σχεδόν 15 και είχα γράψει συνολικά 2.5 σελίδες γνωστό ενώ άκουγα γνωστούς να είχαν γράψει και 8-9 σελίδες...
Καταρχας συγχαρητηρία!! ^^ Πολυ χαιρομαι που βλεπω αρκετα παιδια των οποιων τα μηνυματα διαβαζα μεσα στν χρονια να τα εχουν παει αρκετα καλα και να πετυχαινουν την σχολη που θελουν!!

Για να σχολιασω λοιπον και την παραθεση, πώς ακριβως γραφονται τοσες σελιδες ρε παιδια; Ακομα και λεξη προς λεξη τα σχολια του βιβλιου να γραψεις στις απαντησεις νμζ δν βγαινουν τοσες.. :// Στα αρχαια αν θυμαμαι καλα κι εγω "καθαρες" 2,5 σελιδες εγραψα :/
 

kvstas92

Νεοφερμένος

Ο kvstas92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλησπερα εβγαλα 15500 μορια (4ο πεδιο). Θα ηθελα να περασω πληροφορικη στην ασοεε που εχει 16400 νμζ αλλα δεν πιστευω θα την πιασω. Παρολα αυτα, εχω δικαιωμα μετεγγραφης λογω πυροπληκτων. Πως λειτουργει τωρα αυτο? Αρχικα θα δηλωσω 1η μου επιλογη την πληροφορικη αθηνας αλλα μετα να δηλωσω καμια σχολη στην επαρχεια και θα με φερουν εδω?
αμα ξερει καποιος παρακαλω να απαντησει
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 

nikos0810

Νεοφερμένος

Ο nikos0810 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα. Το 10% θα ισχύσει του χρόνου για τους φετινούς απόφοιτους?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top