[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

KostasR

Νεοφερμένος

Ο KostasR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλημερα παιδια, εγραψα 17.025 μορια και εχω βαλει στοχο να περασω στου μηχανολογους μηχανικους του ΑΠΘ το οποιο ειχε βαση 17.169 το 2019 (144 μορια παραπανω απο τα δικα μου). Πιστευετε οτι θα πεσουν αρκετα οι βασεις ωστε να πιασω τη σχολη;
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αλιζουλα ταυτίζομαι! 15 ο ένας 9,4 ο άλλος! Κλαίω
Καλημέρα παιδιά ,ακόμα να συνερθω από το τεράστιο σοκ!!!! Κρίμα ένας χρόνος διάβασμα, άγχους, έξοδα, νιώθω τόσο χάλια!!!! Να φανταστείτε ο ένας έκθεση 82, ο άλλος 71... ιστορία ο ένας 85 ,ο άλλος 54!!!!!!! Γτ ρε αδερφέ με καταστρέφεις, έγραψα 16 σελίδες, δεν σου άρεσε τίποτα από πηγές ;;;; Δεν είδες ότι ήξερα τα μαθήματα παπαγαλια ,δεν εκτίμησες το γεγονός ότι ξαναδινω , κυνηγώ το όνειρο μου κ να μου δώσεις μια ευκαιρία;;;;; Το αποτέλεσμα;;;; Αποκαρδιωτικό!!!! 13300,!!!! Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες για κοινωνική εργασία;;;;
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά ,ακόμα να συνερθω από το τεράστιο σοκ!!!! Κρίμα ένας χρόνος διάβασμα, άγχους, έξοδα, νιώθω τόσο χάλια!!!! Να φανταστείτε ο ένας έκθεση 82, ο άλλος 71... ιστορία ο ένας 85 ,ο άλλος 54!!!!!!! Γτ ρε αδερφέ με καταστρέφεις, έγραψα 16 σελίδες, δεν σου άρεσε τίποτα από πηγές ;;;; Δεν είδες ότι ήξερα τα μαθήματα παπαγαλια ,δεν εκτίμησες το γεγονός ότι ξαναδινω , κυνηγώ το όνειρο μου κ να μου δώσεις μια ευκαιρία;;;;; Το αποτέλεσμα;;;; Αποκαρδιωτικό!!!! 13300,!!!! Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες για κοινωνική εργασία;;;;
Μη στενοχωριέσαι, ζήσε ευχάριστα το καλοκαίρι σου, το έχεις ανάγκη.
Πιστεύω πως Κρήτη έχεις περάσει, με μια γρήγορη ματιά θα έχουμε πτώση βάσεων με το παλιό, κάτω από 13000 θα έχει βάση
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
18.000 νταν😅

έκθεση :16
αρχαία :18.5
ιστορία : 18.1
κοινωνιολογία : 19.4


Λοιπον η τοση μεγάλη απόκλιση στην έκθεση( πρώτος 18 ,δεύτερος 10 και κατι) οφείλεται στο οτι τα θέματα ηταν αρκετά ελευθερα.
Με αποτελέσματα να γράψω πολυ ελεύθερααααα.
Ειδικά στο ερώτημα για την ποίηση έγραψα παρα πολύ συναισθηματικά.
Ανέφερα ενα σωρο στίχους -ναι θυμάμαι απ εξω στίχους -και ποιητές και τι σημαίνουν για μένα.
Ολο μου το γραπτό ειχε αναφορές σε εργα/ ποιήματα που εχω διαβάσει .

Ε στη παραγωγή λόγου κινήθηκα στην ιδια πορεία😅


Είχα ξεχάσει και δικαιολόγηση στα Σ/Λ Πάντως και γενικα όπως εγώ πει πολλες φορές δεν γράφω άριστα γραπτά.
Κανω λαθη απροσεξιας .Δεν κάνω καλα γράμματα κτλ .Ακομα και ορθογραφικά μπορεί να κάνω.


Το 16 το καταλαβαίνω απόλυτα , ήταν ενας δίκαιος βαθμός .
Δεν ειχε καμια σχεση το γραπτό μου με τις οδηγίες του υπουργείου .
Γενικα μπορεί και κάποιος να το πήρε εκτός θέματος .
Το 10 όμως ειναι καθαρη εμπάθεια .
Ξέρω πως γράφω , οταν γραφω για λογοτεχνία .
Συγχαρητήρια κορίτσι μου, καλή σταδιοδρομία στην ψυχολογία ,πάντα επιτυχίες!!!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μη στενοχωριέσαι, ζήσε ευχάριστα το καλοκαίρι σου, το έχεις ανάγκη.
Πιστεύω πως Κρήτη έχεις περάσει, με μια γρήγορη ματιά θα έχουμε πτώση βάσεων με το παλιό, κάτω από 13000 θα έχει βάση
Μακάρι να βγεις αληθινός!!!! Δεν ξέρω με πείραξε πολύ!!!! Χειρότερα από την πρώτη φορά;;;; Καλή επιτυχία κ σε σένα κ καλό καλοκαίρι
 

ΘανάσοςG4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΘανάσοςG4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Σπουδών Μακεδονίας. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλημέρα ! Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις επιδόσεις μου... μάλιστα έγραψα 2000 μόρια πιο πάνω από όσο περίμενα... 16750.Γενικά εμένα οι βαθμολογητές ήταν σωστοί και δεν χρειάστηκε σε κανένα μάθημα αναβαθμολόγηση... μεγάλο σοκ μου προκάλεσε ο βαθμός στα αρχαία γιατί εκεί που περίμενα ένα 11-12 , βλέπω 14.8 και παθαίνω τη πλάκα της ζωής μου... σχεδόν 15 και είχα γράψει συνολικά 2.5 σελίδες γνωστό ενώ άκουγα γνωστούς να είχαν γράψει και 8-9 σελίδες...

Στα υπόλοιπα ένα 14 στην έκθεση αρκετά αναμενόμενο , 19.5 στην κοινωνιολογία και 18.7 στην Ιστορία... Να σημειώσω πως η όλη προσπάθεια μου ήταν καθαρά προσωπική χωρίς ούτε μια ώρα φροντιστηρίου.

Εγώ αυτό που έχω να καταθέσω από την προσωπική μου εμπειρία στις πανελλήνιες , αλλά και από αυτά που συμπεραίνω από εμπειρίες άλλων , είναι να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο και αμετάκλητο... είτε θετικό είτε αρνητικό.Να μην επηρεάζεστε από αυτά που λένε διάφοροι δεξιά και αριστερά ο καθένας για τους δικούς του λόγους... Το τι είχα ακούσει από γνωστούς όταν έμαθαν ότι ''ΤΟΛΜΗΣΑ'' να πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο δεν περιγράφεται... δεν θέλω ούτε να δείξω έπαρση ούτε ανωτερότητα ούτε να γίνω κλισέ... όμως ,στο τέλος της ημέρας , η προσωπική προσπάθεια και το πείσμα είναι που μετράνε...


Εύχομαι σε όλους να περάσουν στην σχολή της πρώτης τους επιλογής... καλές διακοπές και καλή μετέπειτα σταδιοδρομία σε όλους τους (συν)αγωνιστές.
 

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πιστεύετε ότι οι βάσεις στο παλιό σύστημα θα πέσουν; Πιάνω ήδη Βιολογικό, αλλά σκεφτόμουν για Φαρμακευτική
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι οι βάσεις στο παλιό σύστημα θα πέσουν; Πιάνω ήδη Βιολογικό, αλλά σκεφτόμουν για Φαρμακευτική
Να δηλώσεις τις σχολές όπως επιθυμεις να εισαχθείς, πολύ πιθανόν οι βάσεις να πέσουν, τώρα πόσο δεν μπορώ να γνωρίζω
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Καλημέρα ! Εγώ είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις επιδόσεις μου... μάλιστα έγραψα 2000 μόρια πιο πάνω από όσο περίμενα... 16750.Γενικά εμένα οι βαθμολογητές ήταν σωστοί και δεν χρειάστηκε σε κανένα μάθημα αναβαθμολόγηση... μεγάλο σοκ μου προκάλεσε ο βαθμός στα αρχαία γιατί εκεί που περίμενα ένα 11-12 , βλέπω 14.8 και παθαίνω τη πλάκα της ζωής μου... σχεδόν 15 και είχα γράψει συνολικά 2.5 σελίδες γνωστό ενώ άκουγα γνωστούς να είχαν γράψει και 8-9 σελίδες...

Στα υπόλοιπα ένα 14 στην έκθεση αρκετά αναμενόμενο , 19.5 στην κοινωνιολογία και 18.7 στην Ιστορία... Να σημειώσω πως η όλη προσπάθεια μου ήταν καθαρά προσωπική χωρίς ούτε μια ώρα φροντιστηρίου.

Εγώ αυτό που έχω να καταθέσω από την προσωπική μου εμπειρία στις πανελλήνιες , αλλά και από αυτά που συμπεραίνω από εμπειρίες άλλων , είναι να μην θεωρείτε τίποτα δεδομένο και αμετάκλητο... είτε θετικό είτε αρνητικό.Να μην επηρεάζεστε από αυτά που λένε διάφοροι δεξιά και αριστερά ο καθένας για τους δικούς του λόγους... Το τι είχα ακούσει από γνωστούς όταν έμαθαν ότι ''ΤΟΛΜΗΣΑ'' να πάω για πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο δεν περιγράφεται... δεν θέλω ούτε να δείξω έπαρση ούτε ανωτερότητα ούτε να γίνω κλισέ... όμως ,στο τέλος της ημέρας , η προσωπική προσπάθεια και το πείσμα είναι που μετράνε...


Εύχομαι σε όλους να περάσουν στην σχολή της πρώτης τους επιλογής... καλές διακοπές και καλή μετέπειτα σταδιοδρομία σε όλους τους (συν)αγωνιστές.
Αδερφέ βγάλαμε ίδιο βαθμό και γω χωρίς κανένα φροντιστήριο πιστεύω και μόνος του κάποιος μπορεί να πάει πολύ πολύ καλά
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
αχχαχααχ κανεις μεγαλο λαθος για το 2008 για τα μαθηματικα.πολυ μεγαλο λαθος.ψαξε δες επιδοσεις μαθητων τοτε το ποσοστο 18-20 ειναι ακομα χαμηλοτερο απο το φετινο και στα ιδια επιπεδα με το 2013.2 ερωτηματα τεταρτου θεματος τοτε τα ειχανε λυσει ελαχιστοι οταν σου λεω ελαχιστοι.Το ερωτημα με το ολοκληρωμα που το βαζεις σταθερα c ηταν θεμα απο τα κορυφαια στην ιστορια των πανελληνιων που αν και απλο στο ματι δεν το λυσε σχεδον κανεις τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για το 2009 συμφωνω ηταν μια χρονια απο τις ντροπιαστικες στην ιστορια των πανελληνιων ισως μαζι με αυτη του 2000 που τα θεματα ηταν γελοια σε ολα τα μαθηματα με αποτελεσμα να ειναι ολοι αριστοι και η τελευταια ιατρικη να εχει λιγο πανω απο 19000 μορια!!
[/QUOTE
αχχαχααχ κανεις μεγαλο λαθος για το 2008 για τα μαθηματικα.πολυ μεγαλο λαθος.ψαξε δες επιδοσεις μαθητων τοτε το ποσοστο 18-20 ειναι ακομα χαμηλοτερο απο το φετινο και στα ιδια επιπεδα με το 2013.2 ερωτηματα τεταρτου θεματος τοτε τα ειχανε λυσει ελαχιστοι οταν σου λεω ελαχιστοι.Το ερωτημα με το ολοκληρωμα που το βαζεις σταθερα c ηταν θεμα απο τα κορυφαια στην ιστορια των πανελληνιων που αν και απλο στο ματι δεν το λυσε σχεδον κανεις τοτε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για το 2009 συμφωνω ηταν μια χρονια απο τις ντροπιαστικες στην ιστορια των πανελληνιων ισως μαζι με αυτη του 2000 που τα θεματα ηταν γελοια σε ολα τα μαθηματα με αποτελεσμα να ειναι ολοι αριστοι και η τελευταια ιατρικη να εχει λιγο πανω απο 19000 μορια!!
ολο το διαγωνισμα μου φανηκε ευκολο,καθως και με οσους καλους εχω μιλησει που δωσανε τοτε το ιδιο μου ειπαν,ανεξαρτητα αν δεν το ελυσε κοσμος αυτο που ειπες ειναι βασικη ασκηση και υπαρχει παντου σαν ιδεα , εχει πεσει μεχρι και στις δεσμες (κορυφαιο θεμα ? πρεπει να εισαι ο μονος που το θεωερει δλδ το β3 του 2013 πρεπει να ηταν αστρονομικο ?) νομιζω υπερβαλλεις και αν δεν το ελυσαν πολλα παιδια δεν σημαινει παντα οτι ειναι δυσκολο μπορουμε να το δουμε και στα τωρινα ποσοστα
φιλικα :)
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπέρα σε ολους, ασχολούμαι αρκετά χρόνια με τις βασεις, και γενικα πεφτω αρκετά μέσα.
Εχω αρχίσει να κοιτάω για το παλιο συστημα που ειναι πιο ευκολα συγκρίσιμο με τα περυσινα, και συγκρινοντας τα στατιστικά με τα περυσινα επίπεδα καταλήγω πως: η βιολογία με τον υπαρχοντα συντελεστή θα καθορισει τις βασεις.
Βλέπουμε >18 να έγραψε πέρυσι το 28,14% ενώ φέτος στο παλαιο συστξμα το 18,72%
Μιλάμε για πτώση 100 μορια μεσοσταθμικα.
Μπορείς να μας πεις κ για το πρώτο πεδίο με το παλιό;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημέρα παιδιά ,ακόμα να συνερθω από το τεράστιο σοκ!!!! Κρίμα ένας χρόνος διάβασμα, άγχους, έξοδα, νιώθω τόσο χάλια!!!! Να φανταστείτε ο ένας έκθεση 82, ο άλλος 71... ιστορία ο ένας 85 ,ο άλλος 54!!!!!!! Γτ ρε αδερφέ με καταστρέφεις, έγραψα 16 σελίδες, δεν σου άρεσε τίποτα από πηγές ;;;; Δεν είδες ότι ήξερα τα μαθήματα παπαγαλια ,δεν εκτίμησες το γεγονός ότι ξαναδινω , κυνηγώ το όνειρο μου κ να μου δώσεις μια ευκαιρία;;;;; Το αποτέλεσμα;;;; Αποκαρδιωτικό!!!! 13300,!!!! Πιστεύετε ότι έχω ελπίδες για κοινωνική εργασία;;;;

Για την Κοινωνική Εργασία του ΕΛΜΕΠΑ (Ηράκλειο), έχεις πιθανότητες.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
ολο το διαγωνισμα μου φανηκε ευκολο,καθως και με οσους καλους εχω μιλησει που δωσανε τοτε το ιδιο μου ειπαν,ανεξαρτητα αν δεν το ελυσε κοσμος αυτο που ειπες ειναι βασικη ασκηση και υπαρχει παντου σαν ιδεα , εχει πεσει μεχρι και στις δεσμες (κορυφαιο θεμα ? πρεπει να εισαι ο μονος που το θεωερει δλδ το β3 του 2013 πρεπει να ηταν αστρονομικο ?) νομιζω υπερβαλλεις και αν δεν το ελυσαν πολλα παιδια δεν σημαινει παντα οτι ειναι δυσκολο μπορουμε να το δουμε και στα τωρινα ποσοστα
φιλικα :)
κλασσικο θεμα αφου επεσε χαιρω πολυ.εκεινη την εποχη ελαχιστοι το ειχαν κανει και ας ειχε πεσει σε δεσμες το 1996.μιλαμε για 12 χρονια μετα.δεν το ειχανε κανει και το λυσανε ελαχιστοι.οκ αφοτου επεσε θεωρειται κλασσικο.επισης και στο οριο τοτε ελαχιστοι το κανανε.επισης δεν ξερω τι λενε οι φιλοι σου αλλα τα στατιστικα ειναι ιδια με το 2013 στα μαθηματικα.ναι ηταν δυσκολο το β4 τοτε αλλα οχι και διαστημικα μεχρι ενα βημα μπορουσες να το φτασεις.
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αναλυτικά οι Πτυχιούχοι του Τμήματος επιστήμης τροφής και διατροφής μπορούν να απασχοληθούν στους εξής τομείς:


"Έρευνα, ανάπτυξη και διερεύνηση επιστημονικών αρχών σχετικών με προϊόντα διατροφής.

ii) Ανάπτυξη νέων προϊόντων διατροφής και βελτίωση της ποιότητας και της ασφάλειας των ήδη υπαρχόντων.

iii) Τεχνικές πωλήσεων και υποστήριξης της βιομηχανίας τροφίμων σε θέματα πρώτων υλών, συστατικών και τεχνολογίας για την παρασκευή συγκεκριμένων προϊόντων.

vi) Ανάλυση των συστατικών των προϊόντων διατροφής και διασφάλιση της ποιότητας αυτών.

v) Διασφάλιση της συμμόρφωσης του τελικού προϊόντος με τα πρότυπα ασφαλείας και ποιότητας και έλεγχος της εφαρμογής τους από τους διαφόρους παραγωγικούς τομείς της κοινοτικής και ελληνικής νομοθεσίας για τα τρόφιμα.

vi) Ίδρυση και λειτουργία επιχειρήσεων παραγωγής και επεξεργασίας τροφίμων.

vii) Παροχή συμβουλών διατροφής. Οργάνωση προγραμμάτων διατροφικής αγωγής στην κοινότητα.

viii) Βασική έρευνα και εκπαίδευση στις Επιστήμες Τροφίμων και Διατροφής.

i) Χημικές, μικροβιολογικές και οργανοληπτικές αναλύσεις τροφίμων. Αναλύσεις ανίχνευσης γενετικών τροποποιήσεων.

ii) Προτάσεις στην πολιτική αποφάσεων που αφορά στη διαχείριση της διατροφικής αλυσίδας: Πρωτογενής Παραγωγή – Μεταποίηση – Κατανάλωση, για βέλτιστη αξιοποίηση των πρώτων υλών βάσει σύγχρονων επιχειρηματικών κανόνων και ορθών πρακτικών υγιεινής και ασφάλειας που θα ικανοποιούν την οικονομία και τη δημόσια υγεία

iii) Εποπτεία και Έλεγχος της ασφάλειας και της ποιότητας των τροφίμων. Σύνταξη, εφαρμογή και έλεγχος συστημάτων διασφάλισης της ποιότητας και της υγιεινής των τροφίμων σύμφωνα με τα σύγχρονα πρότυπα πιστοποίησης.

iv) Υποστήριξη της βιομηχανίας τροφίμων ως προς την ασφαλή παραγωγή, επεξεργασία, συσκευασία, μεταφορά, συντήρηση, αποθήκευση και διάθεση των τροφίμων.

v) Υποστήριξη της βιομηχανίας τροφίμων ως προς την ασφαλή και βιώσιμη διαχείριση-αξιοποίηση των υποπροϊόντων και αποβλήτων της παραγωγής της.

vi) Υποστήριξη της βιομηχανίας τροφίμων στους τομείς της διοίκησης, οργάνωσης και λειτουργίας επιχειρήσεων τροφίμων και του μάρκετινγκ τροφίμων.

vii) Υποστήριξη της βιομηχανίας τροφίμων στον τομέα της έρευνας & ανάπτυξης νέων τροφίμων, με στόχο την παραγωγή διατροφικών προϊόντων με πιστοποιημένα οφέλη για την υγεία (λειτουργικά τρόφιμα) ή/και με αυξημένη διάρκεια συντήρησης μέσω χρήσης νέων και φιλικών προς το περιβάλλον τεχνικών.

viii) Παροχή συμβουλών διατροφής στους πολίτες. Σχεδιασμός, οργάνωση και επιτέλεση προγραμμάτων διατροφικής αγωγής στην κοινότητα (σχολεία, δημόσιες υπηρεσίες, ιδιωτικοί φορείς κ.α.), με σκοπό την υιοθέτηση μιας ισορροπημένης διατροφής και την επίτευξη των ορθότερων διατροφικών επιλογών για την προαγωγή της δημόσιας υγείας. Σχεδιασμός μενού σε εστιατόρια, νοσοκομεία, κυλικεία, με βάση τις αρχές της ορθής διατροφής.

ix) Αξιολόγηση διατροφικών κινδύνων, προώθηση και υποστήριξη προληπτικών μέτρων αντιμετώπισής τους.

x) Ενασχόληση με την έρευνα στις επιστήμες των τροφίμων και της διατροφής.

xi) Συμμετοχή σε εξετάσεις πιστοποίησης Επιστημόνων Τροφίμων και Διατροφής από Ελληνικούς, Ευρωπαϊκούς ή Παγκόσμιους Δημόσιους φορείς ή/και Επιστημονικές Εταιρείες.

xii) Διδασκαλία στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση στα αντικείμενα τροφίμων και διατροφής (ΕΠΑ.Λ., Σ.Ε.Κ., Ι.Ε.Κ. κ.α.).

Οι απόφοιτοι του Τμήματος ως Επιστήμονες Τροφίμων & Διατροφής είναι σε θέση να καλύψουν με επιτυχία τις ως άνω τάσεις της αγοράς, και τις αντίστοιχες ανάγκες του καταναλωτή. Έχουν όλες τις γνώσεις και δεξιότητες που απαιτούνται προκειμένου να εργαστούν ως στελέχη, τόσο στον ιδιωτικό τομέα (Επιχειρήσεις Τροφίμων, Εταιρείες Συμβούλων Επιχειρήσεων, Σύμβουλοι Προϊόντων Διατροφής), όσο και στο δημόσιο τομέα (Εργαστήρια Ανάλυσης Τροφίμων, Ερευνητικά Κέντρα, Ινστιτούτα Κατάρτισης / Συνεχούς Εκπαίδευσης). "

Είναι ένα καλό και απαιτητικό τμήμα, δυστυχώς δεν βγαίνεις διατροφολόγος αλλά επιστήμονας τροφίμων, θα μπορέσεις να δουλέψεις σε εργοστάσια, εργαστήρια, υγειονομικό, σε αεροδρόμια, λιμάνια και γενικά σε ότι έχει σχέση με τα τρόφημα
Συγνώμη για το πρήξιμο, αλλά μήπως γνωρίζει ς για την κοινωνική εργασίας;
 

Natassa02

Νεοφερμένος

Η Natassa02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδια , για τη νομικη στο ΕΚΠΑ που εκτιματε οτι θα κινηθει η βαση εισαγωγης ;
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
17.900-18.200
 
Τελευταία επεξεργασία:

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Ε οχι και 17.600 η αθηνα, αμα παει τοσο η κομοτηνη θα παει στο 16.500?
You got a point, λογικά θα είναι ανάμεσα σε αυτά που είπες, υπάρχει περίπτωση και πιο ψηλά διότι ως γνωστών οι σχολές στη πρωτεύουσα και στην Θεσσαλονίκη δεν μεταβάλλονται εύκολα τα μόρια τους
 

BasilM

Νεοφερμένος

Ο BasilM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι απόφοιτος και φέτος έδωσα πανελληνιες με το παλαιο συστημα και έβγαλα 18405 μόρια, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν περναω ιατρικη(σε οποιαδήποτε πολη), γιατί δεν έχω ιδέα πως θα κυμανθουν οι βάσεις με το παλαιο συστημα! Μπορεί κανείς να βάλλει ένα τέλος στην αγωνία μου?:worry:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top