[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

ioannaion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 288 μηνύματα.

Αλεξ123

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Έχω δικαίωμα να κάνω αναβαθμολογηση . Μας είχαν πει και καθηγητές για αυτό δίνεις και 50€ έως τρία γραπτα αλλά πιθανόν να πάρω χαμηλοτερο βαθμό
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Να δεις το γραπτό σου μπορείς, όχι να πάει για αναβαθμολόγηση. Τα 50-80 ευρώ είναι για να δεις το γραπτό σου τον Σεπτέμβρη
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
ΤΕΙ δεν υπάρχουν πλέον, όπως έχουμε πει, και είναι από Θεωρητική το παιδι

Δεν υπάρχουν ΤΕΙ αλλά τα νέα Πανεπιστήμια που δημιουργήθηκαν έχουν σε μεγάλο βαθμό αρκετά χαμηλές βάσεις.
 

Αλεξ123

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αν διαπιστωθεί ότι αδικηθηκα τι γίνεται ?
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Εγώ τρίτο βαθμολογητή είχα μόνο στην κοινωνιολογία.... 78,52,55 :laugh: :/:
 

Gadgetakias

Νεοφερμένος

Ο Gadgetakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Αλεξ123

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Όχι . Για θεολογία θα το σκεφτόμουν
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απολύτως αν υπάρχει αδικία κλπ. Με τα μόρια που συγκέντρωσες πρέπει να σκεφτείς τι πήγε λάθος, τι έχεις σκοπό να κάνεις στη συνέχεια. Σίγουρα δεν χάθηκε κανένας κόσμος, λόγω αυτής της έκβασης. :)
 

Gadgetakias

Νεοφερμένος

Ο Gadgetakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

Αλεξ123

Νεοφερμένος

Ο Αλεξ123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Την έχω δηλώσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τους τελευταίους 6 μήνες βουιζε το αυτί μου και δεν μπόρεσα να διαβάσω πολύ . Δεν μπορούσα να κοιμηθώ .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Την έχω δηλώσει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τους τελευταίους 6 μήνες βουιζε το αυτί μου και δεν μπόρεσα να διαβάσω πολύ . Δεν μπορούσα να κοιμηθώ .

Είναι προτιμότερο να ξαναδώσεις ειδικά αν δεν σου αρέσουν οι σχολές που πιάνεις με τα μόρια που συγκέντρωσες. Ή αλλιώς να πας σε κάποιο ιεκ όπως είπε η @Alizoula2
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Έχω ένα προαίσθημα ότι θα περάσεις νομική Κομοτηνής (ίσως και Θεσσαλονίκης). Προσωπική μου γνώμη είναι να μην ξαναδώσεις για να περάσεις Αθήνα. Είναι μεγάλο ζόρι οι πανελλήνιες, ακόμη και για πτυχιούχους. Εάν δεν καταφέρεις να πάρεις μετεγγραφή και δεν θες να πας Κομοτηνή ή Θεσσαλονίκη για δικούς σου προσωπικούς λόγους, προσπάθησε να πηγαίνεις μόνο κατά την περίοδο της εξεταστικής. Είναι κρίμα να περάσεις άλλη μια χρονιά άγχους και ψυχικής φθοράς. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα αυτής.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ !

Δεν είναι εφικτό να πηγαίνω μόνο στην περίοδο της εξεταστικής στην Κομοτηνή, αφενός λόγω του ότι δεν έχω την οικονομική δυνατότητα, αφετέρου επειδή δεν θα ήταν κάτι το οποίο θα επιθυμούσα, καθώς δεν θα ήμουν σε θέση να εμβαθύνω στο γνωστικό αντικείμενο της Νομικής Επιστήμης αλλά απλώς θα επεδίωκα να περνάω με επιδερμικό τρόπο την εξεταστέα ύλη του κάθε μαθήματος με τη βοήθεια των συγγραμμάτων και των σημειώσεων των συμφοιτητών μου.
Στο μεταξύ τα μαθήματα χρειάζονται και παρακολούθηση δια ζώσης, τουλάχιστον στα πρώτα έτη για να κατανοήσει ο φοιτητής το νομικό τρόπο σκέψης. Οπότε το όλο εγχείρημα απορρίπτεται.
Σ' ευχαριστώ όμως πάρα πάρα πολύ για την εναλλακτική λύση που μου πρότεινες.

Προσωπικά δεν αποκλείω την περίπτωση του να ξαναδώσω μέχρι να επιτευχθεί ο στόχος μου.
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Υπάρχει!
Διάβασε εδώ:

Επίσης στην Πάτρα: Νηπιαγωγών, Φιλολογίας, Φιλοσοφίας, Θεατρικών Σπουδών!

Τα μόρια είναι 11900 δεν το πιάνει επομένως αυτο το τμήμα της πάτρας. Πιάνει ίσως το παιδαγωγικού ρόδου αλλά δεν θα μπορέσει να μετεγγραφεί για την Πάτρα, αφού η πάτρα πλεον δεν έχει αντιστοιχία με τα υπόλοιπα παιδαγωγικά (omg)..Πιστεύεις πιάνει το νηπιαγωγών;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θαρρώ πως ναι..
θαρρείς πως πιάνει το νηπιαγωγών στη πάτρα;; :clapping:
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Μην απογοητεύεσαι..Αλήθεια δεν αξίζει να εισαι τοσο σκληρή με τον εαυτό σου.
Ειναι απλα κι μονο εξετάσεις και οπως βλέπουμε καθε χρόνο έχουν ανατροπές.
Υπαρχουν καποια παιδιά -λιγα- που τα βλέπεις εξ αρχής οτι ειναι για άριστα.
Για όλους τους υπόλοιπους το πως θα γράψουν εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.Και τύχη.
Σημασια έχει να πετύχεις εν τέλει το στόχο σου και ας μπεις και τελευταία.

Η έκθεση εχει κάψει κοσμο και κοσμακι για ιατρικές κυρίως.
Στην θεωρητική παλι εχεις περιθώρια να γράψεις και χαμηλότερα για να εισαχθείς νομική πχ.
Δεν μενεις εκτός σχολής.
Το θεμα πάντως είναι οτι διορθώνουν όπως να ναι.
Ήταν οι γονείς μου διορθωτές και μου έχουν πει οτι έπεφτε τρελή συζήτηση .
Ειδικά ο τριτος βαθμολογητή πολυ συχνά δεν ασχολείται καθόλου με το γραπτό...


Εφόσον πάντως εχεις και τα οικονομικά κριτήρια μια χαρα :)
6 μορια συνήθως αρκούν αλλα θα δείξει.
Γενικα απόλαυσε το καλοκαίρι σου, μεσα είσαι.
Στη τελική συμφωνώ με τον jims , αν δεν πάρεις μετεγγραφή - που δύσκολο με τόσα μόρια- σκέψου το για απο απόσταση.
Το κανει παρα πολύς κόσμος.
Ειδικά με το fb πλεον , σε κατατοπιζουν πολύ.
Η αλήθεια είναι ότι πάντα ήμουν αυστηρή με τον εαυτό μου καθώς όταν ξεκινάω μια διαδρομή επιδιώκω το τελικό αποτέλεσμα να είναι αντάξιο της προσπάθειας που έχω καταβάλλει.
Ασφαλώς οι ανατροπές υπάρχουν κάθε χρόνο και τίποτα δεν είναι προκαθορισμένο, ειδικά όταν αναφερόμαστε σε εισαγωγικές εξετάσεις.
Και βέβαια συμφωνώ ότι η υλοποίηση του στόχου είναι το ζητούμενο, θα ήταν παράλογο να εξετάζω με τι σειρά έχω εισαχθεί και όχι το εάν έχω εισαχθεί στη σχολή της επιθυμίας μου.
Σχετικά με τη συμμετοχή μόνο στην εξεταστική του τμήματος που εδρεύει στην Κομοτηνή, ανέλυσα στο jims, τους λόγους για τους οποίους την απέρριψα.

Σ' ευχαριστώ όμως πάρα πολύ για την εναλλακτική σου συμβουλή και τη συμπαράστασή σου !!
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
19,7 Φυσική, 20 Μαθηματικά, 18,5 Χημεία, αλλά 13,2 Έκθεση. Ίσως η έκθεση μου στοιχήσει ΕΜΠ ΗΜΜΥ.
Και εμενα μου στοιχισε η εκθεση αλλα με αυτο το μσθημα ποτε δε ξερεις ή θα εε ανεβασει ή θα σε κατεβασει. Εκει που θα ειχα 18000 μορια με πηγε στα 17250
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να δεις το γραπτό σου μπορείς, όχι να πάει για αναβαθμολόγηση. Τα 50-80 ευρώ είναι για να δεις το γραπτό σου τον Σεπτέμβρη
Γιατι μπορεις να δεις το γραπτο σου; Και γιατι να δωσεις χρηματα;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα μόρια είναι 11900 δεν το πιάνει επομένως αυτο το τμήμα της πάτρας. Πιάνει ίσως το παιδαγωγικού ρόδου αλλά δεν θα μπορέσει να μετεγγραφεί για την Πάτρα, αφού η πάτρα πλεον δεν έχει αντιστοιχία με τα υπόλοιπα παιδαγωγικά (omg)..Πιστεύεις πιάνει το νηπιαγωγών;

Πιστεύω ότι έχει ελπίδες και για τη Φιλοσοφία και για τη Φιλολογία και για τη Νηπιαγωγών.
Εφόσον την ενδιαφέρει μόνο η Πάτρα, να τις δηλώσει οπωσδήποτε και τις 3 κατά σειρά επιθυμίας και ασφαλώς να δηλώσει και όποιες άλλες θέλει ανεξαρτήτως των περσινών μορίων βάσεων. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει!
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μιας και γίνεται μεγάλη συζήτηση για τα φετινά θέματα της έκθεσης, αξίζει να διαβάσει, όποιος ενδιαφέρεται, αυτή την κριτική από έναν βαθμολογητή:
Συμφωνω απολυτα με την αποψη του βαθμολογητη που παρατιθεται στο λινκ και ακομα μια φορα φριττω με αυτο το απαραδεκτο μαθημα που χαντακωνει επιμελη και ικανοτατα παιδια για ολους τους ακυρους λογους. Εγω δε που ειμαι και πολυ της ακριβους διατυπωσης και απανταω σε ο,τι ακριβως ζητειται, με αυτη τη διατυπωση στο θεμα της Εκθεσης εφριξα γιατι θα απαντουσα αυτο που αναφερει ο βαθμολογητης οτι απαντησε ενας εξεταζομενος. Που δεν ειχε κανενα νοημα ως απαντηση και δεν ειχε ουσια αλλα ηταν η ακριβης απαντηση σ αυτη την απελπιστικα αστοχη ερωτηση. Οποτε πλεον πρεπει να σκεφτεσαι μηπως τελικα δεν πρεπει να απαντησω στην ερωτηση που τιθεται αλλα σε κατι αλλο ακυρο που υπαρχει στο βαθος του μυαλου της επιτροπης. Δεν εχω λογια γ αυτους που βαζουν τετοια θεματα, και απο οσο ξερω ειναι τουλαχιστον τρεις. Αφου φανηκε και στους τρεις νορμαλ διατυπωση τι να πει κανεις? Ξυπνησαν μνημες απο το 2009 και συνειδητοποιω οτι αυτος ο σκοπελος της Εκθεσης δεν ειναι πλεον τοσο προσπελασιμος, ειδικα για παιδια που θελουν υψηλοβαθμες σχολες. Ποσο τυχερη ειμαι τελικα που δεν εδωσα φετος, χαμενο θα χε παει το διαβασμα ολης της χρονιας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alan09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alan09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αν και τα βλέπουμε κάθε χρόνο, είναι λυπηρά τα ποσοστά της μεγάλης αποτυχίας στα μαθηματικά, ιδίως για τους υποψήφιους των σπουδών οικονομίας-πληροφορικής. Δεν είναι μόνο ότι το 75% έγραψε κάτω από τη βάση, αλλά το 50% κυμάνθηκε στην κλίμακα 0-5 !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top