[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Λόγω του ότι δήλωσαν και λίγα άτομα, θεωρώ ότι θα πέσει η βάση. Έχεις πολλές πιθανότητες να την πιάσεις.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση, νόμιζα είχα γράψει γύρω στα 16.500, δεν περίμενα τόσο πάνω έκθεση, και τώρα είμαι 190 μόρια κάτω, θα σκάσω μέχρι τον Αύγουστο
 

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Μιας και γίνεται μεγάλη συζήτηση για τα φετινά θέματα της έκθεσης, αξίζει να διαβάσει, όποιος ενδιαφέρεται, αυτή την κριτική από έναν βαθμολογητή:
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
δεν θυμαμαι ποιος το ειχε αναφερει αλλα παλιοτερα νμζ καπου στο φορουμ ειχε πει καποιος οτι δικαιουμαστε να παρουμε απ το λυκειο την αναλυτικη βαθμολογια των γραπτων μας.. αυτο τι ακριβως σ δειχνει; απλα τις βαθμολογιες καθε βαθμολογητη;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
δεν θυμαμαι ποιος το ειχε αναφερει αλλα παλιοτερα νμζ καπου στο φορουμ ειχε πει καποιος οτι δικαιουμαστε να παρουμε απ το λυκειο την αναλυτικη βαθμολογια των γραπτων μας.. αυτο τι ακριβως σ δειχνει; απλα τις βαθμολογιες καθε βαθμολογητη;
Το απόκομμα μπορείς. Και τον Σεπτέμβρη να δεις το γραπτό σου.
 

Thanos_D

Νεοφερμένος

Ο Thanos_D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δεν θυμαμαι ποιος το ειχε αναφερει αλλα παλιοτερα νμζ καπου στο φορουμ ειχε πει καποιος οτι δικαιουμαστε να παρουμε απ το λυκειο την αναλυτικη βαθμολογια των γραπτων μας.. αυτο τι ακριβως σ δειχνει; απλα τις βαθμολογιες καθε βαθμολογητη;
Μπορείς να ζητήσεις τα αποκόμματα αν δεν κάνω λάθος, τα οποία αναφέρουν αναλυτικά την βαθμολογία σε κάθε υποερώτημα, και των 2 βαθμολογητών
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Μπορείς να ζητήσεις τα αποκόμματα αν δεν κάνω λάθος, τα οποία αναφέρουν αναλυτικά την βαθμολογία σε κάθε υποερώτημα, και των 2 βαθμολογητών
αα οκ ευχαριστω ^^
Το απόκομμα μπορείς. Και τον Σεπτέμβρη να δεις το γραπτό σου.
το γραπτο απλα μας δειχνει και τις σημειωσεις/διορθωσεις τους σωστα; αλλα νμζ κοστιζει κιολας για να στ στειλουν οποτε δν νμζ να τ επιχειρησω λολ

Επισης για να σχολιασω κι εγω πανω στο οριτζιναλ θεμα, δεν τα πηγα οπως τα περιμενα~ Πιστευα οτι θα γραψω αναμεσα απο 10-11κ αλλα εφτασα γυρω στα 9.5 :')) Οποτε ξεκιναμε προετοιμασια για του χρονου λολ κατι που λιγο-πολυ το περιμενα δν μπορω να πω οτι ημουν φουλ αισιοδοξη οτι θα καταφερω να φτασω τν τοπ σχολη μ αλλα νταξει.. :pardon:
 

mickie

Νεοφερμένος

Ο mickie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
15.350 με παλιό σύστημα υγείας, τι βλέπετε ρε παιδιά, τι πρέπει να κοιτάω σε σχέση με 2019;
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι ένα πλήγμα στον εγωισμό μου, το δέχτηκα!
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι οι των Ανθρωπιστικών Επιστημών, με το νέο σύστημα στη Γλώσσα με βαθμολογία 10<20, είχαν συνολικό ποσοστό 74,94% ενώ οι των Θετικών 82,66% και οι Υγείας 86,78%.
Shame on us!
1594387770305.png

(GAME OF THRONES-Cersei Lannister΄s walk of shame)
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
το αποκομμα που λετε απο ποτε καθιερωθηκε??εγω οταν εδινα δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα.καλα για γραπτο σεπτεμβρη ουτε κατα διανοια.βεβαια δεν αλλαζει απολυτως τιποτα αλλα τουλαχιστον δεν ζεις με την απορια που σου κοψανε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παντως και γω ειμαι της αποψης του αλκη.της θρακης θα ναι κατω απο 18.πρεπει ομως να δουμε το στατιστικο κλιμακωση μοριων.
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Πάντως πρέπει να ομολογήσω ότι ένα πλήγμα στον εγωισμό μου, το δέχτηκα!
Δεν μπορώ να χωνέψω ότι οι των Ανθρωπιστικών Επιστημών, με το νέο σύστημα στη Γλώσσα με βαθμολογία 10<20, είχαν συνολικό ποσοστό 74,94% ενώ οι των Θετικών 82,66% και οι Υγείας 86,78%.
Shame on us!
View attachment 70138
(GAME OF THRONES-Cersei Lannister΄s walk of shame)
Εμένα δεν μου προκαλεί εντύπωση εγώ από το Λυκειο θυμάμαι οι μαθητές της θετικής γράφανε καλύτερες εκθέσεις από τους μαθητές της θεωρητικής και το ίδιο και στο φροντιστήριο. Και νομιζω και στα στατιστικά της χρονιάς που είχα δώσει είχαν επιβεβαιωθεί, νομιζω ειναι και λόγω του τρόπου σκέψης, στη θετική συνήθως πηγαίνει και η αφρόκρεμα των μαθητών.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
το αποκομμα που λετε απο ποτε καθιερωθηκε??εγω οταν εδινα δεν υπηρχε αυτη η δυνατοτητα.καλα για γραπτο σεπτεμβρη ουτε κατα διανοια.βεβαια δεν αλλαζει απολυτως τιποτα αλλα τουλαχιστον δεν ζεις με την απορια που σου κοψανε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παντως και γω ειμαι της αποψης του αλκη.της θρακης θα ναι κατω απο 18.πρεπει ομως να δουμε το στατιστικο κλιμακωση μοριων.
Τα αποκόμματα υπήρχαν και όταν έδινες εσυ Πανελλήνιες...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
18.000 νταν😅

έκθεση :16
αρχαία :18.5
ιστορία : 18.1
κοινωνιολογία : 19.4


Λοιπον η τοση μεγάλη απόκλιση στην έκθεση( πρώτος 18 ,δεύτερος 10 και κατι) οφείλεται στο οτι τα θέματα ηταν αρκετά ελευθερα.
Με αποτελέσματα να γράψω πολυ ελεύθερααααα.
Ειδικά στο ερώτημα για την ποίηση έγραψα παρα πολύ συναισθηματικά.
Ανέφερα ενα σωρο στίχους -ναι θυμάμαι απ εξω στίχους -και ποιητές και τι σημαίνουν για μένα.
Ολο μου το γραπτό ειχε αναφορές σε εργα/ ποιήματα που εχω διαβάσει .

Ε στη παραγωγή λόγου κινήθηκα στην ιδια πορεία😅


Είχα ξεχάσει και δικαιολόγηση στα Σ/Λ Πάντως και γενικα όπως εγώ πει πολλες φορές δεν γράφω άριστα γραπτά.
Κανω λαθη απροσεξιας .Δεν κάνω καλα γράμματα κτλ .Ακομα και ορθογραφικά μπορεί να κάνω.


Το 16 το καταλαβαίνω απόλυτα , ήταν ενας δίκαιος βαθμός .
Δεν ειχε καμια σχεση το γραπτό μου με τις οδηγίες του υπουργείου .
Γενικα μπορεί και κάποιος να το πήρε εκτός θέματος .
Το 10 όμως ειναι καθαρη εμπάθεια .
Ξέρω πως γράφω , οταν γραφω για λογοτεχνία .
Συγχαρητήρια Αλιζούλα!!!! ❤️

Και συγχαρητήρια σε όλους τους υπόλοιπους, αλλά στην αλι ήθελα ξεχωριστή ευχή. :cool:
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πρεπει ομως να δουμε το στατιστικο κλιμακωση μοριων.

Δεν αναφέρονται σ΄αυτό που ανάρτησα;
Κάτσε να το ξαναβάλω.
΄Αντε να κάνεις μια στατιστική ανάλυση που είσαι καλός σ΄αυτά, να δουν και τα παιδιά πού βρίσκονται!
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

Ας ανακοινώσω με τη σειρά μου και τις δικές μου βαθμολογίες (Παλαιό Σύστημα):

Έκθεση 16,4
Αρχαία 17,4
Ιστορία 16,5
Λατινικά 19,8

Είμαι βαθύτατα απογοητευμένη απ' την Ιστορία και την Έκθεση καθώς δεν ανέμενα τόσο χαμηλή βαθμολογία σε αυτά τα δύο μαθήματα.
Το ότι ανέλυσα πάρα πολύ τις πηγές στην Ιστορία (για την πηγή του προσφυγικού έγραψα τέσσερις σελίδες), αλλά και το γεγονός ότι ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να εμβαθύνω περισσότερο στη δεύτερη πηγή (το β υποερώτημα ειδικά με το νομισματικό κανόνα) ίσως έριξε τη βαθμολογία αλλά σε τέτοιο βαθμό δεν το φαντάστηκα...

Στην Έκθεση πάλι οι ασκήσεις της Θεωρίας ήταν σωστές, η περίληψή μου ήταν εντός του ορίου λέξεων (μάλιστα την έγραψα δύο φορές, καθώς την πρώτη φορά οι λεξούλες ήταν πολύ παραπάνω του ορίου), στην επιχειρηματολογία δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.
Τουλάχιστον ο ένας βαθμολογητής μου έβαλε 17 στην Έκθεση (85), ενώ ο άλλος 15,8 (79)...

Νομική ΕΚΠΑ ήθελα να εισαχθώ και τώρα λόγω της Έκθεσης και της Ιστορίας δεν γνωρίζω αν τα μόρια μου επαρκούν για τη Νομική Κομοτηνής, απ' όπου ελπίζω να μπορέσω να πάρω μετεγγραφή αν περάσω εκεί.
Θα δώσω εκ νέου και του χρόνου αν δεν τα καταφέρω φέτος.
Τεράστια είναι η απογοήτευσή μου, καθώς η Ιστορία είναι ένα απ' τα λατρεμένα μου μαθήματα (αφού και η πτυχιακή μου στην Ιστορία στηρίχτηκε).
Το θέμα είναι ότι η Ιστορία της Θεωρητικής Κατεύθυνσης δεν ευνοεί την κρίση των υποψηφίων και τη συνθετική τους ικανότητα, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Εύχομαι ολόψυχα ο καθένας και η καθεμιά να εισαχθεί στο τμήμα της πρώτης του επιλογής.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,604 μηνύματα.
Αν έδωσες Πανελλήνιες το 1980 μπορεί να μην υπήρχαν. Μετά το 2000 μπορούσες να τα δεις.
κριμα και δεν το ηξερα.γραπτο παντως δεν μπορουσες να δεις με την καμια παναγια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν αναφέρονται σ΄αυτό που ανάρτησα;
Κάτσε να το ξαναβάλω.
΄Αντε να κάνεις μια στατιστική ανάλυση που είσαι καλός σ΄αυτά, να δουν και τα παιδιά πού βρίσκονται!
οχι δεν υπαρχει κλιμακωση μοριων.αυτο το βγαζουν μετα απο καμια βδομαδα max 10 μερες.απο τα χρονια τα παλια ετσι γινοταν με το λεγομενο γενικο βαθμο προσβασης.τωρα το λενε κλιμακωση μοριων.οταν βγει αυτο το στατιστικο θα γινουν ασφαλεστατες εκτιμησεις με το μοναδικο ερωτημα η επιδραση των συντελεστων βαρυτητας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά.

Ας ανακοινώσω με τη σειρά μου και τις δικές μου βαθμολογίες (Παλαιό Σύστημα):

Έκθεση 16,4
Αρχαία 17,4
Ιστορία 16,5
Λατινικά 19,8

Είμαι βαθύτατα απογοητευμένη απ' την Ιστορία και την Έκθεση καθώς δεν ανέμενα τόσο χαμηλή βαθμολογία σε αυτά τα δύο μαθήματα.
Το ότι ανέλυσα πάρα πολύ τις πηγές στην Ιστορία (για την πηγή του προσφυγικού έγραψα τέσσερις σελίδες), αλλά και το γεγονός ότι ο χρόνος δεν ήταν αρκετός για να εμβαθύνω περισσότερο στη δεύτερη πηγή (το β υποερώτημα ειδικά με το νομισματικό κανόνα) ίσως έριξε τη βαθμολογία αλλά σε τέτοιο βαθμό δεν το φαντάστηκα...

Στην Έκθεση πάλι οι ασκήσεις της Θεωρίας ήταν σωστές, η περίληψή μου ήταν εντός του ορίου λέξεων (μάλιστα την έγραψα δύο φορές, καθώς την πρώτη φορά οι λεξούλες ήταν πολύ παραπάνω του ορίου), στην επιχειρηματολογία δεν συνάντησα κάποιο πρόβλημα.
Τουλάχιστον ο ένας βαθμολογητής μου έβαλε 17 στην Έκθεση (85), ενώ ο άλλος 15,8 (79)...

Νομική ΕΚΠΑ ήθελα να εισαχθώ και τώρα λόγω της Έκθεσης και της Ιστορίας δεν γνωρίζω αν τα μόρια μου επαρκούν για τη Νομική Κομοτηνής, απ' όπου ελπίζω να μπορέσω να πάρω μετεγγραφή αν περάσω εκεί.
Θα δώσω εκ νέου και του χρόνου αν δεν τα καταφέρω φέτος.
Τεράστια είναι η απογοήτευσή μου, καθώς η Ιστορία είναι ένα απ' τα λατρεμένα μου μαθήματα (αφού και η πτυχιακή μου στην Ιστορία στηρίχτηκε).
Το θέμα είναι ότι η Ιστορία της Θεωρητικής Κατεύθυνσης δεν ευνοεί την κρίση των υποψηφίων και τη συνθετική τους ικανότητα, κατά την ταπεινή μου γνώμη.

Εύχομαι ολόψυχα ο καθένας και η καθεμιά να εισαχθεί στο τμήμα της πρώτης του επιλογής.
ροβερτα ποσα μορια βγαζεις??τωρα εσεις εχετε ενα ατυπο παλαιο 10% με λιγες θεσεις που ουτε ο θεος ο ιδιος δεν ξερει πως θα κυμανθουν οι βασεις.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Μιας και γίνεται μεγάλη συζήτηση για τα φετινά θέματα της έκθεσης, αξίζει να διαβάσει, όποιος ενδιαφέρεται, αυτή την κριτική από έναν βαθμολογητή:

Πολύ σωστά τα λέει. Η διατύπωση των φετινών θεμάτων ήταν άθλια. Πολύ φτωχά ελληνικά. Θα έπρεπε ίσως να βγαίνουν ακόμα νωρίτερα τα θέματα και να περνάνε από διάφορες επιτροπές.


Το απόκομμα μπορείς. Και τον Σεπτέμβρη να δεις το γραπτό σου.

Το απόκομμα υπάρχει στο σχολείο, αλλά απαγορεύεται να το δεις. Μόνο αν έχεις γονιό καθηγητή, αλλά και πάλι παράνομα.

Το γραπτό μπορείς να το δεις μόνο αν πληρώσεις κάπου 60 ευρώ.
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
κριμα και δεν το ηξερα.γραπτο παντως δεν μπορουσες να δεις με την καμια παναγια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


οχι δεν υπαρχει κλιμακωση μοριων.αυτο το βγαζουν μετα απο καμια βδομαδα max 10 μερες.απο τα χρονια τα παλια ετσι γινοταν με το λεγομενο γενικο βαθμο προσβασης.τωρα το λενε κλιμακωση μοριων.οταν βγει αυτο το στατιστικο θα γινουν ασφαλεστατες εκτιμησεις με το μοναδικο ερωτημα η επιδραση των συντελεστων βαρυτητας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ροβερτα ποσα μορια βγαζεις??τωρα εσεις εχετε ενα ατυπο παλαιο 10% με λιγες θεσεις που ουτε ο θεος ο ιδιος δεν ξερει πως θα κυμανθουν οι βασεις.
Μπορείς να τα υπολογίσεις στον υπολογιστή μορίων. Δεν μου είναι ευχάριστο να τα γράψω, καθώς δεν έχω το κουράγιο και είμαι θλιμμένη.
Και εγώ θεωρώ ότι οι βάσεις με το παλαιό είναι αβέβαιες, αλλά όχι και τρομερά αβέβαιες όταν πρόκειται για υψηλόβαθμες σχολές...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top