[Πανελλήνιες 2020] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Συγχαρητηρια σε όλους! Μπραβο σας, καλη σταδιοδρομία!

Εγώ έδινα 10 το 2003.Αν έδινα 4 θα τα πήγαινα πολύ μα πολύ καλύτερα.

Ποιός Παπανούτσος ρεεεεε...το 2003 δεν ζούσε.
Δε συγκρίνεται η ύλη του τότε με το τώρα ούτε Η δυσκολία των θεμάτων.. Ίσα - ίσα τώρα, σε ένα να μη πας και τοσο καλά και γράφοντας στα 3 τελεια , μπορει να μεινεις εκτος σχολης..
Αλλα δε συγκρίνονται η ύλη κ οι απαιτήσεις
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,672 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
της ειπα να δωσει κατατακτηριες αφου τελειωσει ημμυ.μαθε να διαβαζεις πρωτα
Πλιζ κανε μου κανενα μαθημα αναγνωσης... θελω να με διδαξεις εσυ, δεν εμπιστευομαι αλλον!

Ο παραλογισμος στο μεγαλειο του!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,672 μηνύματα.
Συγχαρητηρια σε όλους! Μπραβο σας, καλη σταδιοδρομία!


Δε συγκρίνεται η ύλη του τότε με το τώρα ούτε Η δυσκολία των θεμάτων.. Ίσα - ίσα τώρα, σε ένα να μη πας και τοσο καλά και γράφοντας στα 3 τελεια , μπορει να μεινεις εκτος σχολης..
Αλλα δε συγκρίνονται η ύλη κ οι απαιτήσεις
φιλε μην λες ανακριβειες.η υλη τωρα ειδικα στα μαθηματικα ειναι απειροελαχιστη μπροστα στις σεζον 2002-2014.τοτε υπηρχανε μιγαδικοι,ολοκληρωματα φουλ και ειδικα το τεταρτο θεμα ηταν πανδυσκολο με ανισωτικες σχεσεις με ολοκληρωματα.το φετινο τεταρτο θεμα ηταν τριτο θεμα ακομα και δευτερο σε αλλες εποχες.ενταξει ειπαμε να λεμε την αληθεια.αυτο που συμφωνω ειναι οτι οντως υπαρχει η δυσκολια οτι αν αποτυχεις σε ενα την εκατσες.βεβαια και τα χρονια εκεινα ιατρικη για να μπεις επρεπε να δωσεις και βιολογια και μαθηματικα και αρα οι παπαγαλοι κλαιγανε τοτε και μενανε εξω γραφοντας κατω απο τη βαση μαθηματικα οποτε ειναι και αναλογα το μεγεθος της αποτυχιας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

:troll::troll::troll:

Σοβαρά τώρα προτείνεις κάτι τέτοιο;
η κοπελα ειναι σαινι στα μαθηματικα αν κατεχεις λιγο το αντικειμενο και ξερεις μαθηματικα.οι απαντησεις που εδινε ηταν για ρεσιταλ.απλα καταλαβαινω στην ελλαδα την συγχρονης εποχης και για να μην πανε χαμενα τα μορια δηλωνει ημμυ.ομως επειδη ξερω οτι ειναι σαινι στα μαθηματικα την προτρεπω οταν τελειωσει ημμυ να βγαλει και μαθηματικο γτ πραγματικα εκει εχει το μεγαλο ταλεντο.ενταξει εσυ ως αποφοιτος ψυχολογιας δεν τα πολυξερεις τα λημερια οποτε σε καταλαβαινω
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Γεια σαςς!
Ανθρωπιστικών σπουδών με 11.900 υπάρχει περιπτωση για νηπιαγωγων στη πατρα; Για καποιο παιδαγωγικο αδυνατο θεωρώ..
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
φιλε μην λες ανακριβειες.η υλη τωρα ειδικα στα μαθηματικα ειναι απειροελαχιστη μπροστα στις σεζον 2002-2014.τοτε υπηρχανε μιγαδικοι,ολοκληρωματα φουλ και ειδικα το τεταρτο θεμα ηταν πανδυσκολο με ανισωτικες σχεσεις με ολοκληρωματα.το φετινο τεταρτο θεμα ηταν τριτο θεμα ακομα και δευτερο σε αλλες εποχες.ενταξει ειπαμε να λεμε την αληθεια.αυτο που συμφωνω ειναι οτι οντως υπαρχει η δυσκολια οτι αν αποτυχεις σε ενα την εκατσες.βεβαια και τα χρονια εκεινα ιατρικη για να μπεις επρεπε να δωσεις και βιολογια και μαθηματικα και αρα οι παπαγαλοι κλαιγανε τοτε και μενανε εξω γραφοντας κατω απο τη βαση μαθηματικα οποτε ειναι και αναλογα το μεγεθος της αποτυχιας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


η κοπελα ειναι σαινι στα μαθηματικα αν κατεχεις λιγο το αντικειμενο και ξερεις μαθηματικα.οι απαντησεις που εδινε ηταν για ρεσιταλ.απλα καταλαβαινω στην ελλαδα την συγχρονης εποχης και για να μην πανε χαμενα τα μορια δηλωνει ημμυ.ομως επειδη ξερω οτι ειναι σαινι στα μαθηματικα την προτρεπω οταν τελειωσει ημμυ να βγαλει και μαθηματικο γτ πραγματικα εκει εχει το μεγαλο ταλεντο.ενταξει εσυ ως αποφοιτος ψυχολογιας δεν τα πολυξερεις τα λημερια οποτε σε καταλαβαινω
Γιατι, ως γνωστον, τα πτυχια ειναι κατι σαν καραμελες στο μυαλο του Ευκλειδη!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,672 μηνύματα.
Γιατι, ως γνωστον, τα πτυχια ειναι κατι σαν καραμελες στο μυαλο του Ευκλειδη!
ενταξει ρε φιλε κανε εσυ την ειδικοτητα σου που κανουν ολοι οι συμβατικοι σαν εσενα και μην με ζαλιζεις εμενα.εγω δεν ειμαι συμβατικος τυπος σας εσας για αυτο δεν με παραδεχεστε αλλα δεν με νοιαζει κιολας
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Γεια σαςς!
Ανθρωπιστικών σπουδών με 11.900 υπάρχει περιπτωση για νηπιαγωγων στη πατρα; Για καποιο παιδαγωγικο αδυνατο θεωρώ..
Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης στη Ρόδο πιο πιθανό από ότι το παιδαγωγικό προσχολικής στην Πάτρα.
 

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Ευχαριστώ.
Η πατρα πλεον δεν εχει παιδαγωγικο τμημα;
Ειδα στο αρθρο αντιστοιχων τμηματων οτι το παιδαγωγικο της πατρας που εχει αλλαξει ονομα δεν ειναι αντιστοιχο με τα υπολοιπα (ουτε της ροδου). Πολυτεκνη οικογενεια με 5 παιδια αδυνατο να παει στη ροδο..Θα πρεπει να δηλωσει κατι στη πατρα. Τι να δηλώσει;
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
ενταξει ρε φιλε κανε εσυ την ειδικοτητα σου που κανουν ολοι οι συμβατικοι σαν εσενα και μην με ζαλιζεις εμενα.εγω δεν ειμαι συμβατικος τυπος σας εσας για αυτο δεν με παραδεχεστε αλλα δεν με νοιαζει κιολας
Χαχαχαχα Ευκλειδη αν ο ορισμος του αντισυμβατικου περιλαμβανει το να παριστανεις τη μια τον δυστυχισμενο αιωνιο φοιτητη ιατρικης και την αλλη τον αναποφασιστο για το μελλον 30χρονο γιατρο (ενω ειναι εμφανες οτι αγνοεις και τα πιο βασικα της ιατρικης)-μαθηματικο-μεταπτυχιακο φοιτητη σε ενα μαθητικο φορουμ, προτιμω να μην ακολουθησω αυτο το δρομο...
Εντωμεταξυ, εγω δεν εχω πει καν οτι θα κανω ειδικοτητα... δε με μελετας διεξοδικα... που να ωρεις το χρονο αλλωστε!

Καπου μεσα σ ολες αυτες τις ιδιοτητες υπηρχε και αυτη του παπα-Ευκλειδη, φοιτητη ιερατικων σπουδων! Αυτη ηταν η πιο εμπνευσμενη, ομολογω..
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,672 μηνύματα.
Καλησπέρα με 19000 μορια απο επαλ υπαρχει περιπτωση για ιατρικη?
γτ να μην υπαρχει περιπτωση?με τα μπουνια μεσα εισαι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χαχαχαχα Ευκλειδη αν ο ορισμος του αντισυμβατικου περιλαμβανει το να παριστανεις τη μια τον δυστυχισμενο αιωνιο φοιτητη ιατρικης και την αλλη τον αναποφασιστο για το μελλον 30χρονο γιατρο (ενω ειναι εμφανες οτι αγνοεις και τα πιο βασικα της ιατρικης)-μαθηματικο-μεταπτυχιακο φοιτητη σε ενα μαθητικο φορουμ, προτιμω να μην ακολουθησω αυτο το δρομο...
Εντωμεταξυ, εγω δεν εχω πει καν οτι θα κανω ειδικοτητα... δε με μελετας διεξοδικα... που να ωρεις το χρονο αλλωστε!

Καπου μεσα σ ολες αυτες τις ιδιοτητες υπηρχε και αυτη του παπα-Ευκλειδη, φοιτητη ιερατικων σπουδων! Αυτη ηταν η πιο εμπνευσμενη, ομολογω..
παπας δεν θα μπορουσα να γινω ποτε γτ η σχεση μου με την εκκλησια ειναι τραγικη και βριζω ασχημα κτλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

natalix

Νεοφερμένος

Η natalix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Απο οσο κοιταω παλιες βασεις βλεπω οτι 2016-2017 ηταν πολυ χαμηλες ανεβηκαν το 2018 και κατεβηκαν καπως το 2019.
Φετος με ποια χρονια απο αυτες περιμενουμε παρομοιες βασεις;
Υπαρχει περιπτωση να πεσουν σε επιπεδα 2016-2017;;
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Οι θέσεις για το παλαιό σύστημα στη Νομική ΕΚΠΑ είναι 39, για ΑΠΘ 33 και για ΔΠΘ 43 απ' ότι τις είχα υπολογίσει (επίσημα δεν διάβασα κάπου τις θέσεις για το παλαιό και τις υπολόγισα με βάση τις προσφερόμενες θέσεις για το νέο σύστημα). Συνολικά δηλαδή είναι 115 θέσεις.

Σ΄ευχαριστώ πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια!

Έχω ένα προαίσθημα ότι θα περάσεις νομική Κομοτηνής (ίσως και Θεσσαλονίκης). Προσωπική μου γνώμη είναι να μην ξαναδώσεις για να περάσεις Αθήνα. Είναι μεγάλο ζόρι οι πανελλήνιες, ακόμη και για πτυχιούχους. Εάν δεν καταφέρεις να πάρεις μετεγγραφή και δεν θες να πας Κομοτηνή ή Θεσσαλονίκη για δικούς σου προσωπικούς λόγους, προσπάθησε να πηγαίνεις μόνο κατά την περίοδο της εξεταστικής. Είναι κρίμα να περάσεις άλλη μια χρονιά άγχους και ψυχικής φθοράς. Συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα αυτής.
 

olgakiks

Νεοφερμένος

Η olgakiks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια εβγαλα 15825 ,λετε να πιασω χημικο κρητης?
 

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
View attachment 70143

@Ροβερτα, τη βάση τα 2750 δεν θα έχεις απόκλιση από Νομική ΈΚΠΑ. Κριτήρια αποκλεισμού δεν έχεις αν κατάλαβα ορθά, συν του ότι έχεις αρκετά μόρια από άλλες κατηγορίες. Επαναλαμβάνω, Νομική Κομοτηνής την πιάνεις βρε. Και ΑΠΘ μη σου πω.
Πράγματι δεν θα έχω απόκλιση από Νομική ΕΚΠΑ, αλλά δεν ξέρουμε ποιες θα είναι οι βάσεις μετεγγραφών, δηλαδή σε τι επίπεδα θα κυμανθούν:
Παραθέτω ενδεικτικά τις βάσεις μετεγγραφών για τις χρονιές 2018 και 2019.
Μόρια πρώτου: 08 18010
Μόρια τελευταίου: 04 18032 τελευταίου. 65 θέσεις βάσεις 2019

Μόρια πρώτου: 09 18206
Μόρια τελευταίου: 05 17528. 65 θέσεις βάσεις 2018

Όταν αναφέρεις: "συν του ότι έχεις αρκετά μόρια από άλλες κατηγορίες", τι ήθελες να πεις; Καθώς μόνο από τα οικονομικά κριτήρια συγκεντρώνω μόρια και όχι από τις υπόλοιπες κατηγορίες κριτηρίων.
Επιμένω πολύ στο θέμα της μετεγγραφής καθώς δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για να σπουδάσω στο ΔΠΘ, ειδάλλως είναι αξιόλογο και ποιοτικό νομίζω το αντίστοιχο τμήμα της Νομικής εκεί.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
παιδια εβγαλα 15825 ,λετε να πιασω χημικο κρητης?
Δύσκολα πολύ για να σου πω την αλήθεια, είσαι κάποιες εκατοντάδες χαμηλότερα από τη βάση, η οποία ωστόσο δεν νομίζω να πέσει κάτω από 16.000. Ίσως και να ανέβει λίγο.
Πράγματι δεν θα έχω απόκλιση από Νομική ΕΚΠΑ, αλλά δεν ξέρουμε ποιες θα είναι οι βάσεις μετεγγραφών, δηλαδή σε τι επίπεδα θα κυμανθούν:
Παραθέτω ενδεικτικά τις βάσεις μετεγγραφών για τις χρονιές 2018 και 2019.
Μόρια πρώτου: 08 18010
Μόρια τελευταίου: 04 18032 τελευταίου. 65 θέσεις βάσεις 2019

Μόρια πρώτου: 09 18206
Μόρια τελευταίου: 05 17528. 65 θέσεις βάσεις 2018

Όταν αναφέρεις: "συν του ότι έχεις αρκετά μόρια από άλλες κατηγορίες", τι ήθελες να πεις; Καθώς μόνο από τα οικονομικά κριτήρια συγκεντρώνω μόρια και όχι από τις υπόλοιπες κατηγορίες κριτηρίων.
Επιμένω πολύ στο θέμα της μετεγγραφής καθώς δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για να σπουδάσω στο ΔΠΘ, ειδάλλως είναι αξιόλογο και ποιοτικό νομίζω το αντίστοιχο τμήμα της Νομικής εκεί.
Η μετεγγραφή γίνεται βάσει μορίων (όχι μόρια της σχολής σου, αλλά μόρια των κριτηρίων). Δεν το έθεσα σωστά από τη συγκριμένη κατηγορία εννοούσα, τα 6 μόρια δεν είναι λίγα.
 

olgakiks

Νεοφερμένος

Η olgakiks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δύσκολα πολύ για να σου πω την αλήθεια, είσαι κάποιες εκατοντάδες χαμηλότερα από τη βάση, η οποία ωστόσο δεν νομίζω να πέσει κάτω από 16.000. Ίσως και να ανέβει λίγο.



Η μετεγγραφή γίνεται βάσει μορίων (όχι μόρια της σχολής σου, αλλά μόρια των κριτηρίων). Δεν το έθεσα σωστά από τη συγκριμένη κατηγορία εννοούσα, τα 6 μόρια δεν είναι λίγα.
Θα ανεβει οντως?Οι περισσοτεροι καθηγητες λενε οτι θα πεσουν τετοιες σχολες.Αχ δεν ξερω εχω απογοητευτει απιστευτα και δεν ξερω που θα βρω το κουραγιο να ξαναδωσω
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Και συγχαρητήρια και σε εσένα για τα εξαιρετικά σου αποτελέσματα και τον κόπο και την προσπάθεια που κατέβαλες.
Τα μόρια που συγκέντρωσα ναι μεν είναι σχετικά ικανοποιητικά, απλώς σε σχέση με τις απαιτήσεις που έχω απ' τον εαυτό μου και γνωρίζοντας τον τρόπο που γράφω απογοητεύτηκα απ' το τελικό αποτέλεσμα.

Πράγματι στη μετεγγραφή είναι καθοριστικός παράγοντας τα οικονομικά κριτήρια. Μόνο από εκεί δυστυχώς συγκεντρώνω και τα έξι μόρια (πληρώ δηλαδή τα εισοδηματικά-οικονομικά κριτήρια), αλλά είμαι μοναχοπαίδι οπότε δεν μπορώ να λάβω μόρια απ' την κατηγορία των κοινωνικών κριτηρίων.
Επιπλέον, ίσως η βάση μετεγγραφής στην Αθήνα να είναι υψηλή, οπότε μπορεί να μην επαρκεί η βαθμολογία που συγκέντρωσα. Με βάση τα οικονομικά κριτήρια ίσως επομένως καταφέρω να μετεγγραφώ στην Αθήνα.
Ας βγουν και οι βάσεις για να διαπιστώσω αν εισάγομαι ή όχι στην Κομοτηνή...

Πράγματι στην Ιστορία όπως το είπες επιθυμούν έναν μηχανικό και αυτοματοποιημένο τρόπο σκέψης. Και Έκθεση ευτυχώς που μπήκε και τρίτος βαθμολογητής στην περίπτωσή σου. Γενικά είναι παράλογο να υπάρχουν τέτοιες ακραίες αποκλίσεις, όσο υποκειμενισμό και αν έχει ένας βαθμολογητής στο μάθημα της Έκθεσης.

Η διαχείριση του χρόνου είναι τελικά καθοριστικός παράγοντας στην Ιστορία αλλά και η συμπύκνωση των απαντήσεων στις πηγές.

Και πάλι σ' ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια και χαίρομαι πολύ που πραγματοποιείς το όνειρό σου και συνεχίζεις για ένα δεύτερο πτυχίο !!


Μην απογοητεύεσαι..Αλήθεια δεν αξίζει να εισαι τοσο σκληρή με τον εαυτό σου.
Ειναι απλα κι μονο εξετάσεις και οπως βλέπουμε καθε χρόνο έχουν ανατροπές.
Υπαρχουν καποια παιδιά -λιγα- που τα βλέπεις εξ αρχής οτι ειναι για άριστα.
Για όλους τους υπόλοιπους το πως θα γράψουν εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες.Και τύχη.
Σημασια έχει να πετύχεις εν τέλει το στόχο σου και ας μπεις και τελευταία.

Η έκθεση εχει κάψει κοσμο και κοσμακι για ιατρικές κυρίως.
Στην θεωρητική παλι εχεις περιθώρια να γράψεις και χαμηλότερα για να εισαχθείς νομική πχ.
Δεν μενεις εκτός σχολής.
Το θεμα πάντως είναι οτι διορθώνουν όπως να ναι.
Ήταν οι γονείς μου διορθωτές και μου έχουν πει οτι έπεφτε τρελή συζήτηση .
Ειδικά ο τριτος βαθμολογητή πολυ συχνά δεν ασχολείται καθόλου με το γραπτό...


Εφόσον πάντως εχεις και τα οικονομικά κριτήρια μια χαρα :)
6 μορια συνήθως αρκούν αλλα θα δείξει.
Γενικα απόλαυσε το καλοκαίρι σου, μεσα είσαι.
Στη τελική συμφωνώ με τον jims , αν δεν πάρεις μετεγγραφή - που δύσκολο με τόσα μόρια- σκέψου το για απο απόσταση.
Το κανει παρα πολύς κόσμος.
Ειδικά με το fb πλεον , σε κατατοπιζουν πολύ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top