seferhs2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο seferhs2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικοθεραπείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 206 μηνύματα.


Η θετική υπέροχα πέρασε φέτος γενικά..
Πράγματι, τι κακό ήταν αυτό φέτος με τη θετική ρε παιδιά; Μας πεθάνανε...

Λολ ρε ντέμπυ, μ’ αρέσει που προσπαθείς να δικαιολογήσεις τις πράξεις σου. Σοβαρέψου λίγο, 18 χρονών είσαι. Αν νιώθεις ότι δεν έχεις το intellectual capacity ή την πειθαρχία να στρώσεις κωλαράκι να διαβάσεις, μη δώσεις πανελλήνιες. Κανείς δε σε αναγκάζει.

Προφανέστατα δεν έκανες σκονάκι μόνο στα λατινικά, το ευκολότερο μάθημα των πανελληνίων, αλλά και στα υπόλοιπα, αλλά για καλή σου τύχη δε σε πιάσανε. Οπότε όχι καλή επιτυχία στη βιολογία, γιατί ήδη οι βαθμοί σου σε αρχαία, έκθεση και ιστορία είναι πλασματικοί και άδικοι σε σχέση με άλλων παιδιών. Αρνήσου το, nobody will believe you or care.

Απεξαρτήσου από την αρρωστημένη νοοτροπία περί αναγκαιότητας σπουδών κλπ και θυμίσου ότι υπάρχει και η χειρωνακτική εργασία, που μάλλον ανταποκρίνεται περισσότερο στις ικανότητές σου.

Μιλάω σκληρά και παραβιάζω τις αρχές του πολίτικαλ κορέκτνες; Γουέλ μακάρι. Και μακάρι να προσβληθείς και να στενοχωρηθείς μ’ αυτά που γράφω, ίσως τότε συνειδητοποιήσεις πέντε πράματα για τη ζωή γενικότερα. Δεν κάνουμε όλοι για όλα, ούτε θα μας δίνονται όλα στο πιάτο.

Θα ενοχληθούν πολλοί με την κυνικότητα μου και με την αυτόκλητη κριτική μου, but I really don’t care, ηθελα να τα γράψω, γιατί χρειάζεσαι ένα verbal χαστούκι. Φιλικά.
Πώς φαίνεται ο νομικός...:shifty:
 

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
@Katerinaa στα υπόλοιπα πώς τα πήγες; Θυμάμαι έλεγες πως θες μαθηματικό. :D


Χαχαχα ναι ναι μαθηματικό θέλω, πιστή ακόμη στον στόχο. Μη σου πω πιο δύσκολο ήταν να εξηγήσω στο σόι ότι δεν προοριζόμαστε όλοι για ΗΜΜΥ και συγκεκριμένα ΕΜΠ παρά να διαχειριστώ το άγχος μου όταν έγραφα :P Μέσα στη χρονιά είχα κλονιστεί τόσο πολύ όσο σκεφτόμουν τον εαυτό μου σε πολυτεχνικές σχολές :P Τα πήγα πάρα πολύ καλά, και επειδή πλέον έχω δει τις λύσεις σε όλα τα μαθήματα, πιθανότατα το χειρότερό μου θα είναι στη Φυσική γύρω στο 17,5 από ό,τι υπολόγισε και ο καθηγητής μου, δεν πρόλαβα 1,5 ερώτημα στο θέμα Δ, αλλά ευτυχώς όλα τα άλλα ήταν σωστά :P Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον, να'σαι καλά!!
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαχαχα ναι ναι μαθηματικό θέλω, πιστή ακόμη στον στόχο. Μη σου πω πιο δύσκολο ήταν να εξηγήσω στο σόι ότι δεν προοριζόμαστε όλοι για ΗΜΜΥ και συγκεκριμένα ΕΜΠ παρά να διαχειριστώ το άγχος μου όταν έγραφα :P Μέσα στη χρονιά είχα κλονιστεί τόσο πολύ όσο σκεφτόμουν τον εαυτό μου σε πολυτεχνικές σχολές :P Τα πήγα πάρα πολύ καλά, και επειδή πλέον έχω δει τις λύσεις σε όλα τα μαθήματα, πιθανότατα το χειρότερό μου θα είναι στη Φυσική γύρω στο 17,5 από ό,τι υπολόγισε και ο καθηγητής μου, δεν πρόλαβα 1,5 ερώτημα στο θέμα Δ, αλλά ευτυχώς όλα τα άλλα ήταν σωστά :P Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον, να'σαι καλά!!
Ουάου!
Μπράβο βρε Κατερίνα! Συμφοιτήτρια άρα. :shifty:
 

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ουάου!
Μπράβο βρε Κατερίνα! Συμφοιτήτρια άρα. :shifty:


Να'σαι καλά, σου εύχομαι και εσένα σε ό,τι κι αν κάνεις τα καλύτερα!! Όπως φαίνεται τουλάχιστον, πιθανότατα ναι, συμφοιτήτριες και μεγάλη μου χαρά να έχω τέτοιες συμφοιτήτριες!!
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Χαχαχα ναι ναι μαθηματικό θέλω, πιστή ακόμη στον στόχο. Μη σου πω πιο δύσκολο ήταν να εξηγήσω στο σόι ότι δεν προοριζόμαστε όλοι για ΗΜΜΥ και συγκεκριμένα ΕΜΠ παρά να διαχειριστώ το άγχος μου όταν έγραφα :P ...

Εκεί που λες ότι η αίγλη των ΗΜΜΥ χρόνο με το χρόνο πέφτει και βάσεις πέφτουν ανάλογα, με αποτέλεσμα οι πρώτοι των πρώτων να μην πάνε ΗΜΜΥ, τέτοια μηνύματα δημιουργούν ελπίδα ότι εκεί έξω σε ένα παράλληλο σύμπαν οι ΗΜΜΥ με μπροστάρη το ΕΜΠ δημιουργούν ακόμα αμφιβολία σε παιδιά, που παρά τα 19.000 μόρια που συγκεντρώσανε, αν αξίζουν την είσοδο τους στην κοινότητα.
 

Dion

Νεοφερμένος

Ο Dion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Στα πανεπιστήμια και ακαδημίες που έχουν προσβάσεις από όλες τις κατευθύνσεις ,πρέπει να αλλάξει ο τρόπος εισαγωγής .
Δλδ να περνάνε στην αστυνομία π.χ. 50 από θετική 50 απο θεωρητική ....
Δεν ξέρω , γνώμη μου είναι .
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
μπορει να μου εξηγησει καποιος για ποιον λόγο να βάλουν τέτοιας δυσκολίας θεματων αφού 8 στους 10 περνάνε φέτος?το μόνο που έχουν καταφέρει είναι να ρίξουν μαύρο στα όνειρα χιλιάδων παιδιών όπως και στα δικά μου..Δεν μπορω να ησυχάσω από το πρωι νιώθω άχρηστος..δίνω δεύτερη φορά και κινδυνεύω να μην περάσω πάλι πουθενά..Έχω κάνει σκληρό αγώνα και δεν βλέπω τα όνειρα μου να γινονται ούτε στο ελαχιστο..Μου έχει μείνει η βιολογία και σκέφτομαι γιατι να κάνω επανάληψη αφου πάλι θα μας κοπανισουν στο τέλος..απογοήτευση και στεναχώρια μονο
 

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
μπορει να μου εξηγησει καποιος για ποιον λόγο να βάλουν τέτοιας δυσκολίας θεματων αφού 8 στους 10 περνάνε φέτος?το μόνο που έχουν καταφέρει είναι να ρίξουν μαύρο στα όνειρα χιλιάδων παιδιών όπως και στα δικά μου..Δεν μπορω να ησυχάσω από το πρωι νιώθω άχρηστος..δίνω δεύτερη φορά και κινδυνεύω να μην περάσω πάλι πουθενά..Έχω κάνει σκληρό αγώνα και δεν βλέπω τα όνειρα μου να γινονται ούτε στο ελαχιστο..Μου έχει μείνει η βιολογία και σκέφτομαι γιατι να κάνω επανάληψη αφου πάλι θα μας κοπανισουν στο τέλος..απογοήτευση και στεναχώρια μονο


Δεν έχει τελειώσει απολύτως τίποτα. Κάνε την επανάληψή σου, γιατί αυτό μπορεί να είναι το μάθημα το οποίο θα σε βάλει στη σχολή που θες. Αλλά και να μην σε βάλει, εσύ θα είσαι καλά με τον εαυτό σου γιατί θα ξέρεις ότι τα έδωσες όλα. Σε κάθε περίπτωση, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα. Λίγο έμεινε! Μην αφήνεις κανέναν να σε ρίχνει, όποιος και να είναι, και κυρίως σε αυτόν που ακούει στο όνομα "Πανελλήνιες".
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Κουραστηκα.
Δεν μπορω να ελπιζω πια.

Ολη αυτη η καταπιεση με εχει σκοτωσει. Ειδικα η μητερα μου να με καταπιεζει να επιτυχω που με εχει κουρασει.

Πραγματικά δεν μπορω να πιστεψω στον εαυτο μου οπως πιστευα παλια. Μακαρι επισης να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω ή να υπηρχε δευτερη ευκαιρια να ξαναδωσω Λατινικα. Κατι που θα μπορουσα να επανορθωσω. Ακομα πιστευω πως απεκλεισα την πιθανοτητα να περασω....
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Δεν έχει τελειώσει απολύτως τίποτα. Κάνε την επανάληψή σο2υ, γιατί αυτό μπορεί να είναι το μάθημα το οποίο θα σε βάλει στη σχολή που θες. Αλλά και να μην σε βάλει, εσύ θα είσαι καλά με τον εαυτό σου γιατί θα ξέρεις ότι τα έδωσες όλα. Σε κάθε περίπτωση, σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα. Λίγο έμεινε! Μην αφήνεις κανέναν να σε ρίχνει, όποιος και να είναι, και κυρίως σε αυτόν που ακούει στο όνομα "Πανελλήνιες".

Σε ευχαριστώ πολύ..Θα κάνω την επανάληψη κανονικά και ότι βγει..Και σένα σου εύχομαι ότι καλύτερο
 

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Πάμε σε μια παραλία σ'όλη την Ελλάδα, απ'τη Σαντορίνη μέχρι την Λευκάδα... μετά από την Κρήτη φεύγουμε για Νάξο, έχουμε 3 μήνες φεύγω για να αράξω..

Αφιερωμένο σε όλους όσους δίνετε Βιολογία/Ειδικά Μαθήματα.. ♥
Και για όσους είστε με Μαθηματικά ένα σκεφτείτε: ΠΤΩΣΗ ΒΑΣΕΩΝ :clapclap:
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Κοιταξα απο περιεργεια τις απαντησεις των λατινικων και απο αυτες που ειχα δωσει σωστα ηταν τουλάχιστον η μεταφραση με την Καικιλια και ολα τα υπολοιπα λαθος τα ειχα γραψει ουτως ή αλλως (δεν το ειχα χρησιμοποιήσει το σκονακι οπως σας ειχα πει) οποτε σιγουρα θα επαιρνα χαλια βαθμο οποτε δικιο ειχε να μου το πει αυτό η καθηγητρια μου. Ειναι και αυτο μια καλη δικαιολογια να πεις οτι ετσι και αλλιως εγω θα επαιρνα χαλια βαθμο στα Λατινικα αλλα τουλάχιστον στην περιπτωση που δεν συνεβαινε αυτο που συνεβη, θα επαιρνα τουλάχιστον 8 μορια βαλε.
 

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Κοιταξα απο περιεργεια τις απαντησεις των λατινικων και απο αυτες που ειχα δωσει σωστα ηταν τουλάχιστον η μεταφραση με την Καικιλια και ολα τα υπολοιπα λαθος τα ειχα γραψει ουτως ή αλλως (δεν το ειχα χρησιμοποιήσει το σκονακι οπως σας ειχα πει) οποτε σιγουρα θα επαιρνα χαλια βαθμο οποτε δικιο ειχε να μου το πει αυτό η καθηγητρια μου. Ειναι και αυτο μια καλη δικαιολογια να πεις οτι ετσι και αλλιως εγω θα επαιρνα χαλια βαθμο στα Λατινικα αλλα τουλάχιστον στην περιπτωση που δεν συνεβαινε αυτο που συνεβη, θα επαιρνα τουλάχιστον 8 μορια βαλε.


Τώρα ό,τι έγινε, έγινε. Κατάλαβες το λάθος σου και η επιπλέον γκρίνια δεν έχει κανένα νόημα, ίσα ίσα σου χαλάει περισσότερο την ψυχολογία. Δεν χρειάζεται να κάθεσαι και να το κλαις ενώ έχεις ακόμα ένα μάθημα στο οποίο μπορείς να δώσεις πολλά! Όπως σου είπαν κι άλλοι τόσοι από πάνω, κλείσε το κινητό και τον υπολογιστή και κάθησε να διαβάσεις τις 2-3 μέρες που έμειναν. Με το να ασχολείσαι συνέχεια με το στέκι δεν θα έλεγα ότι βοηθάς και ιδιαίτερα τον εαυτό σου στην παρούσα φάση. Κάθησε και στρώσου κι όταν με το καλό γράψεις τη βιολογία θα έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να μας τα πεις με το νι και με το σίγμα:pleasantry:
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
μπορει να μου εξηγησει καποιος για ποιον λόγο να βάλουν τέτοιας δυσκολίας θεματων αφού 8 στους 10 περνάνε φέτος?το μόνο που έχουν καταφέρει είναι να ρίξουν μαύρο στα όνειρα χιλιάδων παιδιών όπως και στα δικά μου..Δεν μπορω να ησυχάσω από το πρωι νιώθω άχρηστος..δίνω δεύτερη φορά και κινδυνεύω να μην περάσω πάλι πουθενά..Έχω κάνει σκληρό αγώνα και δεν βλέπω τα όνειρα μου να γινονται ούτε στο ελαχιστο..Μου έχει μείνει η βιολογία και σκέφτομαι γιατι να κάνω επανάληψη αφου πάλι θα μας κοπανισουν στο τέλος..απογοήτευση και στεναχώρια μονο

Μην απογοητευεσαι!
Αν θες στειλε μου μηνυμα για support.
 

Haber

Νεοφερμένος

Ο Haber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πώς μας πετσοκοψαν ετσι στην θετικη?
 

Debby63

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Debby63 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Τώρα ό,τι έγινε, έγινε. Κατάλαβες το λάθος σου και η επιπλέον γκρίνια δεν έχει κανένα νόημα, ίσα ίσα σου χαλάει περισσότερο την ψυχολογία. Δεν χρειάζεται να κάθεσαι και να το κλαις ενώ έχεις ακόμα ένα μάθημα στο οποίο μπορείς να δώσεις πολλά! Όπως σου είπαν κι άλλοι τόσοι από πάνω, κλείσε το κινητό και τον υπολογιστή και κάθησε να διαβάσεις τις 2-3 μέρες που έμειναν. Με το να ασχολείσαι συνέχεια με το στέκι δεν θα έλεγα ότι βοηθάς και ιδιαίτερα τον εαυτό σου στην παρούσα φάση. Κάθησε και στρώσου κι όταν με το καλό γράψεις τη βιολογία θα έχεις όλο το χρόνο μπροστά σου να μας τα πεις με το νι και με το σίγμα:pleasantry:



Ισχυει.

Αλλα πως να στρωθω ειναι το θεμα.
Αφου 1) με φωναζουν για να κανω δουλειές, 2) αποσυντονιζομαι, 3) δεν ξερω ποια ειναι καλη ιδεα ως προς το πως να βγαλω την υλη. Μηπως να την χωρισω σε κεφαλαια; να τα παιρνω ολα σερι; Ή να διαβαζω την καθε υποενοτητα μαζι και να την πηγαινω επι 2 φορες αναγνωση;
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Πώς μας πετσοκοψαν ετσι στην θετικη?


Μας πετσοκοψαν ωστε του χρονου με το νεο συστημα να βαλουν ευκολακια και να πουν "κοιταξτε τι ωραιο συστημα σας φτιαξαμε τωρα, γραψατε ολοι καλα πουλακια μου, περσι και προπερσι γινοταν μακελειο, τυχεροι ειστε" :P
 

Haber

Νεοφερμένος

Ο Haber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πιστευω το εκαναν και για αυτο αλλα και γι να ανεβουν οι βασεις απο τα ΤΕΙ που θα γινουν ΑΕΙ τραγικο παντως να συνδυαζεις την εκπαιδευση με πολιτικες σκοπιμοτητες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top