Πανελλήνιες 2019

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση αν μας βαλουν στην φυσική β θεμα με φθίνουσες θα μας δίνουν τους λογάριθμους και αυτα?κυρίως για εμάς που είμαστε από βιολογια
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Παιδιά, όσοι ασχολείστε με πανελλήνιες κάθε χρόνο (δηλαδή παρακολουθείτε τα θέματα), με βάση την έκθεση και τα μαθηματικά που έχουμε δώσει μέχρι τώρα: τα θέματα θεωρούνται εύκολα ή δύσκολα; :hmm:
Δεν αναφέρομαι στο αν σας φαίνονται εσάς εύκολα ή δύσκολα ή στο αν έχετε τις γνώσεις να τα λύσετε εσείς, αλλά με γνώμονα τα θέματα προηγούμενων ετών (περσινών, προπερσινων κτλ).
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Παιδιά, όσοι ασχολείστε με πανελλήνιες κάθε χρόνο (δηλαδή παρακολουθείτε τα θέματα), με βάση την έκθεση και τα μαθηματικά που έχουμε δώσει μέχρι τώρα: τα θέματα θεωρούνται εύκολα ή δύσκολα; :hmm:
Δεν αναφέρομαι στο αν σας φαίνονται εσάς εύκολα ή δύσκολα ή στο αν έχετε τις γνώσεις να τα λύσετε εσείς, αλλά με γνώμονα τα θέματα προηγούμενων ετών (περσινών, προπερσινων κτλ).


Φέτος όλο λένε ότι ήταν πιο εύκολα από πέρσι. Ενώ και πέρσι από γνωστούς ή και στο φόρουμ θυμάμαι λέγανε πιο εύκολα θέματα από τα προπερσινά. :lol:
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση αν μας βαλουν στην φυσική β θεμα με φθίνουσες θα μας δίνουν τους λογάριθμους και αυτα?κυρίως για εμάς που είμαστε από βιολογια
Καταρχάς τους λογάριθμους τους χρησιμοποιείς και στη χημεία, και δεν έχω δει να δίνουν κάτι εκεί. Ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς;
 

Δημ.Μοσχόπουλος

Νεοφερμένος

Ο Δημ.Μοσχόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Μουδανιά (Χαλκιδική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καλή επιτυχία εκ μέρους μου!!! Όχι άγχος και πάντα ψυχραιμία. Πίστεψε με το άγχος είναι πολύ κακός σύμβουλος και μπορεί να σας στερήσει βαθμούς από εκεί που δεν το φαντάζεστε. Πριν απαντήσετε σε κάθε ζητούμενο βεβαιωθείτε τι σας ζητάει διαβάζοντας ξανά και ξανά την εκφώνηση. Αν σας μείνει λίγη ώρα τσεκάρετε τις απαντήσεις σας. Ο τελικός έλεγχος μπορεί να σας σώσει από χοντρές πατάτες. Μην βιαστείτε να παραδώσετε το γραπτο!!! Εγώ στα λατινικά κόντεψα να χάσω πάνω από μία μονάδα και από το 19,7 θα ήμουν τώρα στο 18,5. Με έσωσε ο τελικός έλεγχος. Επίσης, όταν θα τελειώνετε με το κάθε μάθημα, μην χρονοτριβείτε με το πως τα πήγατε και πόσο θα σας κόψουν ούτε θα ακούτε τι έχει γράψει ο ένας και ο άλλος (γιατί θα σας ρίξει ψυχολογικά) αλλά ξεκινήστε κατευθείαν να διαβάζετε για το επόμενο μάθημα.
Σε καμία περίπτωση οι πανελλαδικές δεν σηματοδοτούν την επέλευση της απόλυτης καταστροφής, αν ο βαθμός που γράψατε δεν ήταν ικανοποιητικός για εσάς. Υπάρχουν επιλογές: να ξαναδώσετε, να πάτε σε μια παραπλήσιασχολήκαι εν συνεχεία να δώσετε κατατακτήριες, εξωτερικό κ.λ.π. Τίποτα δεν τελειώνει αλλά αντιθέτως ανοίγει μια νέα ζωή για εσάς.
Πρώην υποψήφιος που έδωσε 3 φορές πανελλαδικές!!!!


Μπράβο, μπράβο, μπράβο!!!

Ό,τι καλύτερο διάβασα εδώ και καιρό! Δεν έχω να προσθέσω τίποτα.
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά, όσοι ασχολείστε με πανελλήνιες κάθε χρόνο (δηλαδή παρακολουθείτε τα θέματα), με βάση την έκθεση και τα μαθηματικά που έχουμε δώσει μέχρι τώρα: τα θέματα θεωρούνται εύκολα ή δύσκολα; :hmm:
Δεν αναφέρομαι στο αν σας φαίνονται εσάς εύκολα ή δύσκολα ή στο αν έχετε τις γνώσεις να τα λύσετε εσείς, αλλά με γνώμονα τα θέματα προηγούμενων ετών (περσινών, προπερσινων κτλ).
Εγω νομιζω εκθεση ηταν ποιο δυσκολο,σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια,αντιθετα τα μαθηματικα,και περυσι δεν ηταν πολυ δυσκολα αλλα και φετος ειναι αρκετα ευκολα,ισως εκτος απο ισως β4,γ4,δ4
 

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Πέρυσι η αεππ θεωρούνταν εύκολα ή δύσκολα τα θέματα; Τι προβλέπεται φέτος;
 

aekarare

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο aekarare αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Καταρχάς τους λογάριθμους τους χρησιμοποιείς και στη χημεία, και δεν έχω δει να δίνουν κάτι εκεί. Ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς;

στην χημεια μόνο το ln1=0 πρέπει να ξέρεις..Όλα τα άλλα στα δίνουν άν και σπανια ζητάνε κάτι παραπανω..Το πρόβλημα είναι ότι στην φυσική πρέπει να ξες τις ιδιοτητες των λογαριθμων(αν ποτέ βάλουν Β θεμα φθινουσες) και εμείς δεν τις ξέρουμε..βεβαια ίσως για αυτό δεν βάζουν ποτε
 

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εγω νομιζω εκθεση ηταν ποιο δυσκολο,σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια,αντιθετα τα μαθηματικα,και περυσι δεν ηταν πολυ δυσκολα αλλα και φετος ειναι αρκετα ευκολα,ισως εκτος απο ισως β4,γ4,δ4
Θα συμφωνήσω απολύτως για τα μαθηματικά και να συμπληρώσω ότι η δική μου εκτίμηση (αν και πολύ νωρίς, με 2 μαθήματα να απομένουν για την ολοκλήρωση των εξετάσεων για τους υποψήφιους που θέλουν σχολές από 2ο και 4ο πεδίο) είναι ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να αυξηθούν οι βάσεις, ειδικά στο 2ο πεδίο. Τώρα, η δυσκολία της έκθεσης για εμένα ήταν η πληθώρα των θεμάτων αλλά και η ψυχραιμία που απαιτούνταν από τους υποψήφιους για να ανταπεξελθουν στα ερωτήματα τα οποία ζητήθηκαν πρώτη φορά και που ίσως αυτό να δημιουργούσε σύγχυση. Τώρα, όσο αφορά το θέμα της έκθεσης, αν είχε δουλευτεί ε έννοια της δημοκρατίας στο φροντιστήριο, δε νομίζω να υπάρχει θέμα. Και να μην είχε δουλευτεί βέβαια, θεωρώ ότι κάποιος μπορούσε να ανταπεξέλθει ικανοποιητικά.
Πέρυσι η αεππ θεωρούνταν εύκολα ή δύσκολα τα θέματα; Τι προβλέπεται φέτος;
Από ομολογία των περισσότερων, ήταν δυσκολότερα από τα αντίστοιχα του 2017. Ωστόσο, εμένα μου φάνηκαν πιο εύκολα καθώς τα θέματα του 2017, για εμένα ήταν πιο δύσκολα λόγω του Γ' θέματος το οποίο ίσως δημιούργησε παρανοήσεις και δυσκολίες για τους υποψήφιους, επειδή θεωρώ ότι ήταν λίγο δυσνόητη και περίπλοκη η εκφώνησή του (προσωπική άποψη).
 

Katerinam10

Νεοφερμένος

Η Katerinam10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Τι συμβαινει εαν μια ερωτηση καταλαθος απαντηθηκε δυο φορες; ωστοσο η απαντηση ειναι η ιδια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

Katerinam10

Νεοφερμένος

Η Katerinam10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ να ειστε καλα! Απλα ρωτω μηπως δεν λαμβανεται υποψη η απαντηση
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Παίρνεις 2 φορές τις μονάδες.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Έκθεση νομίζω σε σχέση με άλλες χρονιές ήταν περισσότερες οι ασκήσεις και πιο "απαιτητικές" Αλλά αναμενόμενο το θέμα. Μαθηματικά τα τελευταία χρόνια νομίζω ο βαθμός δυσκολίας πάει κάπως έτσι 2015>2017>2018>2019>2016. Φυσική Επίσης ο βαθμός δυσκολίας πάει κάπως 2018>2017>2016 Αλλά Σαν θέματα και τις 3 αυτές χρονιές ήταν πιο εύκολα από πιο παλιά. Η χημεια παλι κυμαινεται σε παρόμοια πλαισια τα τελευταια χρονια
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Άρχισα να αγχώνομαι γι' αύριο. Ειδικότερα για Α και Β θέμα στα συμπλήρωσης κενών ότι δε θα το καταλάβω.
 

anathimatikos

Νεοφερμένος

Ο anathimatikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top