Γιάννης/98

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης/98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Μήπως ξέρει κανένας αν εκεί που η αιυησα γραφεθ ΜΟΝΟ για αποφοίτους ( ΟΧΙ για μαθητές). Βαθμος απολυτηρίου τίτλου δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Σε αυτό εμείς οι απόφοιτοι γράφουμε τον βαθμό μας; Επειδή είναι στο παράρτημα για τις μουσικές σχολές και έχω μπερδευτεί.
Και τελευταίο, εγώ υπογράφω από τώρα την αίτηση ή οταν πάω στο σχολείο; Απλώς λέει σε δύο σημεία να υπογράψουμε, το ένα είναι λίγο οριν τις οδηγίες και το άλλο λέει για τα μουσικά τμήματα.
Δεν ενδιαφέρομαι για τα μουσικά τμήματα που λέει η αίτηση:dizzy2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jim_Pap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Το μυστικο για την επιτυχια στις πανελληνιες ειναι ενα καλο πρωινο το οποιο θα σε βοηθησει να αρχισεις τη μερα σου γεματος/η θετικη ενεργεια, μακρια ομως απο τυροπιτες με μιλκο γιατι δεν θελουμε κανα απροοπτο.
τι να φαμε δηλαδη; εχεις καποια προταση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Εγώ έτρωγα 2 μπάρες amita motion (που δεν υπάρχουν πια :P ) και έναν δυνατό καφέ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ έτρωγα 2 μπάρες amita motion (που δεν υπάρχουν πια :P ) και έναν δυνατό καφέ :)


Και μετά σερπαντίνα;:give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω προτείνω να φάτε ο τι τρώτε και κάθε άλλο πρωί. Δεν είναι ώρα να το διακινδυνεύετε. Εγώ στην αρχή είχα φάει ένα από αυτά τα "καλά" πρωινά που λένε και σε συνδυασμό με το άγχος το στομάχι μου με πέθαινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Έγω κανονικά δεν έτρωγα πρωινό, αλλά έπαιρνα κάτι από κυλικείο στο τρίτο διάλειμμα(10:45 αν θυμάμαι καλά). Στις πανελλήνιες φυσικά δε θα μπορούσα να κάνω το ίδιο, αφού η εξέταση άρχιζε στις 9. Γι’ αυτό μόλις ξυπνούσα(κατά τις 7) έκανα ένα ωραίο μπάνιο και μετά έτρωγα κρουασάν και σπανακοπιτάκια από το φούρνο.

Επίσης, όσο χαζό κι αν ακουστεί, λίγο πριν χτυπήσουν το κουδούνι οι φίλοι μου για να φύγουμε μαζί, άκουγα το Nessun Dorma του Pavarotti :P Για κάποιο λόγο μού έδινε τρομερή αυτοπεποίθηση και στην εξέταση πήγαινα χωρίς καθόλου άγχος, θεωρώντας δεδομένο πως θα γράψω 20. Τις γνώσεις τις είχα, το άγχος το απέβαλα και πράγματι τα πήγα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emiliano

Νεοφερμένος

Ο Emiliano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γεια σε ολους. Ευχομαι καλη τυχη σε οσους δινουν φετος πανελληνιες. Εγω αποφοιτησα περυσι απτο λυκειο μου και καταφερα να μπω σε μια σχολη που ομολογουμενως δεν ηταν και η 1η μου επιλογή αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο περιμενα. Παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω για 10% ή να ξαναδωσω εξετασεις. Επειδη ακουσα οτι αυτες τις μερες γινονται οι αιτησεις για αυτους που θελουν να ξαναδωσουν πανελληνιες, μηπως γνωριζει κάποιος το εξης: Σε περίπτωση που κανεις την αιτηση για να ξαναδωσεις 2η φορα πανελληνιες αλλα τελικα το μετανιωσεις και δεν πας να εξεταστεις σε ΚΑΝΕΝΑ μαθημα , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% με βαση τη περσινη μου βαθμολογια ή θα θεωρησουν οτι εβγαλα 0 μορια και επομενως δεν μπορω να περασω πουθενα???

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σε ολους. Ευχομαι καλη τυχη σε οσους δινουν φετος πανελληνιες. Εγω αποφοιτησα περυσι απτο λυκειο μου και καταφερα να μπω σε μια σχολη που ομολογουμενως δεν ηταν και η 1η μου επιλογή αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα οσο περιμενα. Παρολα αυτα θα ηθελα να δοκιμασω για 10% ή να ξαναδωσω εξετασεις. Επειδη ακουσα οτι αυτες τις μερες γινονται οι αιτησεις για αυτους που θελουν να ξαναδωσουν πανελληνιες, μηπως γνωριζει κάποιος το εξης: Σε περίπτωση που κανεις την αιτηση για να ξαναδωσεις 2η φορα πανελληνιες αλλα τελικα το μετανιωσεις και δεν πας να εξεταστεις σε ΚΑΝΕΝΑ μαθημα , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% με βαση τη περσινη μου βαθμολογια ή θα θεωρησουν οτι εβγαλα 0 μορια και επομενως δεν μπορω να περασω πουθενα???

Ευχαριστω εκ των προτερων.


Βεβαίως και μπορείς, απλά μετά την ανακοίνωση των βαθμών των πανελλαδικών εξετάσεων θα πρέπει να πας στο Λύκειό σου, για να σου επιστραφεί η Βεβαίωση Πρόσβασης, ώστε να υπαχθείς τελικά στο ποσοστό του 10% των θέσεων, χωρίς νέα εξέταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν θα το δείς αλλα τεσπα:

Ξέχνα τα βοηθήματα, τις ατελείωτες σημειώσεις κλπ κλπ, ειδικά αν πηγαίνεις φροντιστήριο και έχεις το κλίμα ανταγωνισμού που πάν για να χτυπήσουν 25/20

Πάρε το βιβλίο Γ Λυκείου Μαθηματικών και το λυσάρι του. Το τελευταίο είναι μόνο αν κολλήσεις, μην το κοιτάς. Ξεκίνα απο την αρχή, μια μια τις σελίδες που είναι στην ύλη, γράψε την θεωρία, λύσε όοολες τις ασκήσεις, αν θες κατέβασε και geogebra και παίξε λίγο για να καταλάβεις είτε ασκήσεις είτε θεωρία. Φτιάξε πλάνο, πρέπει να ξέρεις τι κάνεις κάθε μέρα και πότε τελειώνεις, μην ξεμείνεις απο χρόνο. Εγώ επειδή συνειδητοποίησα οτι δεν ήξερα τίποτα ουσιαστικά στα μαθηματικά γύρω στις αρχές του περσινού πασχα, έκανα αυτό ακριβώς και την έβγαλα καθαρή με 16.6. Προλαβαίνεις αν το θέλεις.


Ευχαριστώ πολύ, μου έδωσες κουράγιο. Ειδικά τώρα στα ολοκληρώματα δεν καταλαβαίνω την τύφλα μου, θα κάνω όπως είπες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pagratios2

Νεοφερμένος

Ο pagratios2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιταλικής Γλώσσας & Φιλολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
sono appena tornato da scuola… και επισήμως υποψήφιος για Ιταλική … Viva Italia :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Carpe_Diem

Νεοφερμένος

Η Άλκηστις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
https://www.google.gr/amp/s/www.dik...amma-ton-eksetaseon-i-imerominia-enarksis/amp

Παίδες βγήκαν οι ημερομηνίες!! Την καλύτερη επιτυχία σε όλους, λίγο έμεινε!! Εύχομαι να περάσετε όπου επιθυμεί η ψυχούλα σας!
Τα χεράκια μου τρέμουν λίγο από την ώρα που το διάβασα...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
https://www.google.gr/amp/s/www.dikaiologitika.gr/eidhseis/paideia/249680/panellinies-2019-afto-einai-to-programma-ton-eksetaseon-i-imerominia-enarksis/amp

Παίδες βγήκαν οι ημερομηνίες!! Την καλύτερη επιτυχία σε όλους, λίγο έμεινε!! Εύχομαι να περάσετε όπου επιθυμεί η ψυχούλα σας!
Τα χεράκια μου τρέμουν λίγο από την ώρα που το διάβασα...:jumpy:


αχ τι ωραια, παλι 5 μερες για φυσικη και 4 για βιολογια :dance3:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! Είμαι σίγουρη ότι θα σκίσετε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Το πρόγραμμα, τώρα και στο iSchool.
Ενημερώθηκε και η αντίστροφη μέτρηση! :giveup::giveup::giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emiliano

Νεοφερμένος

Ο Emiliano αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Βεβαίως και μπορείς, απλά μετά την ανακοίνωση των βαθμών των πανελλαδικών εξετάσεων θα πρέπει να πας στο Λύκειό σου, για να σου επιστραφεί η Βεβαίωση Πρόσβασης, ώστε να υπαχθείς τελικά στο ποσοστό του 10% των θέσεων, χωρίς νέα εξέταση.

Ακομη και αν παω και γραψω τα μαθηματα αλλα δεν βγαλω οσο θελω και τελικα δω οτι με συμφερει περισσοτερο το 10% , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% ή οχι ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Ακομη και αν παω και γραψω τα μαθηματα αλλα δεν βγαλω οσο θελω και τελικα δω οτι με συμφερει περισσοτερο το 10% , τοτε εχω το δικαιωμα να κανω 10% ή οχι ????
ΟΧΙ. Αν πας εστω και σε 1 μαθημα χανεις το δικαιωμα για 10%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δίνει κανείς Χημεία Κατεύθυνσης να μου δώσει μερικές κατευθυντήριες που χρειάζομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σχολή θες dume? νομίζω είχες περασει στη καλύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μηχανολόγος, 2ο πτυχίο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top