Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Εάν μεθαύριο ζητηθεί κειμενικό είδος και εάν υποθέσουμε ότι αυτό είναι δοκίμιο, πρέπει να διευκρινίσουε εάν είναι στοχαστικό ή αποδεικτικό ή απλώς να πούμε ότι είναι δοκίμιο και να αναφέρουμε βασικά χαρακτηριστικά δοκιμίου εάν ζητηθούν ως τεκμηρίωση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλό θα ήταν να τους πεις κατευθείαν αν είναι αποδεικτικό ή στοχαστικό.
Εγώ τουλάχιστον αν ζητηθεί θα απαντήσω με αυτόν τον τρόπο

Φέτος την πρώτη μέρα πρέπει να είμαστε 7:45 εκει; Εμάς μας είπαν 8 για καθε μέρα

Πράγματι πρέπει να είμαστε πιο νωρίς εκεί. Εμάς μας είπαν 7:40-7:45, τουλάχιστον για την πρώτη μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εάν μεθαύριο ζητηθεί κειμενικό είδος και εάν υποθέσουμε ότι αυτό είναι δοκίμιο, πρέπει να διευκρινίσουε εάν είναι στοχαστικό ή αποδεικτικό ή απλώς να πούμε ότι είναι δοκίμιο και να αναφέρουμε βασικά χαρακτηριστικά δοκιμίου εάν ζητηθούν ως τεκμηρίωση;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων


νομιζω παραπαει να πρεπει να πεις και αυτο,αλλα για παν ενδεχομενο καλυτερα ναι. Αλλα λογικα αν θελουν να να πεις αν ειναι στοχαστικο ή αποδεικτικο θα σου πουν εξαρχης αν ειναι δοκιμιο. Υποθετω. Δεν θα βγει λιγο χρονοβορο να γραψεις και γιατι ειναι δοκιμιο και γιατι ειναι αποδεικτικο/στοχαστικο? :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παιδιά επειδή έδωσα πανελλήνιες και όντας από θεωρητική κατεύθυνση, πρέπει να αναφέρεται και το είδος του δοκιμίου και το πού το βασίζετε αυτό. Αλλιώς αν πείτε είναι ένα δοκίμιο είναι μισή απάντηση και φυσικά[B] πρέπει να δικαιολογήσετε και γιατί είναι πχ στοχαστικό! [/B] Τουλάχιστον στο φροντιστήριο και στο σχολείο οι καθηγητές μου αυτό μας έλεγαν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπορει να μου πει καποιος μερικες σος θεματικες ενοτητες για εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Θα σου πω χωρίς να προεξοφλώ ότι θα πέσουν κιόλας.

Πόλεμος ειρήνη
Αθλητισμός(παγκόσμιο κύπελλο φέτος)
Δημοκρατία
Ευρωπαϊκή ένωση
Βιβλίο(Αθήνα πόλη του βιβλίου για το 2018)
Θανατική ποινή.

Κάνε ένα πέρασμα σε όλα όμως και εγώ αυτο θα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παγκοσμια ημερα ωκεανων σκεφτηκα και περιβαλλον εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Θα σου πω χωρίς να προεξοφλώ ότι θα πέσουν κιόλας.

Πόλεμος ειρήνη
Αθλητισμός(παγκόσμιο κύπελλο φέτος)
Δημοκρατία
Ευρωπαϊκή ένωση
Βιβλίο(Αθήνα πόλη του βιβλίου για το 2018)
Θανατική ποινή.

Κάνε ένα πέρασμα σε όλα όμως και εγώ αυτο θα κάνω.

Δεν νομίζω να πεσει κάτι με θανατική ποινη.Εγώ πονταρω σε περιβάλλον,δικαιωματα ,ελληνισμος/Ε.Ε και βια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Δεν νομίζω να πεσει κάτι με θανατική ποινη.Εγώ πονταρω σε περιβάλλον,δικαιωματα ,ελληνισμος/Ε.Ε και βια

Προσοχη παντα διοτι καμια φορα πεφτουν και εντελως ασχετα με την επικαιροτητα θεματα.Προσεχτε την θεματικη ενοτητα που αναφερεται στα βιβλια και στους λογιους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Θέματα τα οποία είναι κάπως ευαίσθητα και χτυπάνε κόκκινο αποφεύγουν να τα βάζουν, όπως είναι η ευρωπαϊκή ένωση, ο ρατσισμός, η θανατική ποινή κ.λ.π. Βέβαια καλό είναι να γίνεται ένα πέρασμα γιατί στα επαλ για παράδειγμα είχαν βάλει κάποτε τη θανατική ποινή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_2000

Νεοφερμένος

Η Dimitra_2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ας πεταχτώ και εγώ ή άσχετη που από το άγχος μου δεν μπορώ να κοιμηθώ και σε 4 ώρες θα πρέπει να σηκωθώ να διαβάσω. Για την έκθεση δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα...αλλά για τα άλλα 3 μαθήματα...αχ Παναγία μου. Διαβάζω εδώ και μέρες αρχαια και ιστορία και αυτό που παρατηρώ είναι πως την ημέρα που τα διαβάζω τα λέω τέλεια, ακόμη και το κόμμα δεν το παραλειπω και τσουπ την επόμενη μέρα παθαίνω black out. Πχ χθες έβγαλα όλο το προσφυγικό και εάν με ρωτήσεις τώρα να σου πω κάτι δεν τα θυμάμαι παπαγαλία. Ποιος εγώ; που πάντα τα μάθαινα τέλεια και χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Τον τελευταίο μήνα μου έχει βγει η πίστη διαβάζω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και αποτελέσματα δεν βλέπω. Και είμαι μαθήτρια του 18 κυρίως. Δεν στοχεύω σε υψηλές σχολές, ξεκίνησα με στόχο τις πολιτικές επιστήμες και κατά την διάρκεια της χρονιάς, βλέποντας τα χαλια μου κατέβηκα όλο και περισσότερο ως προς τα μόρια. Τώρα ζητάω μια σχολή με 15.000 μόρια στη παντειο και ούτε αυτήν δεν βλέπω να πιάνω. Έχω απογοητευτει με τον εαυτό μου...εάν ήθελα έπιανα και νομική, τόσο πολύ, αλλά δεν το πάλεψα γιατί δεν είναι και το ονειρο μου. Αύριο βλέπω να παθαίνω κρίση άγχους κατά την διάρκεια της έκθεσης. Αν κολλήσω; αν δεν ξέρω τα συνωνυμα ή πως να αναπτυξω το θέμα; είμαι τόσο μπερδεμένη. Συγχωρέστε με άλλα οι βραδινές σκέψεις είναι πάντα αναλυτικοτατες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,263 μηνύματα.
Ας πεταχτώ και εγώ ή άσχετη που από το άγχος μου δεν μπορώ να κοιμηθώ και σε 4 ώρες θα πρέπει να σηκωθώ να διαβάσω. Για την έκθεση δεν αγχώνομαι ιδιαίτερα...αλλά για τα άλλα 3 μαθήματα...αχ Παναγία μου. Διαβάζω εδώ και μέρες αρχαια και ιστορία και αυτό που παρατηρώ είναι πως την ημέρα που τα διαβάζω τα λέω τέλεια, ακόμη και το κόμμα δεν το παραλειπω και τσουπ την επόμενη μέρα παθαίνω black out. Πχ χθες έβγαλα όλο το προσφυγικό και εάν με ρωτήσεις τώρα να σου πω κάτι δεν τα θυμάμαι παπαγαλία. Ποιος εγώ; που πάντα τα μάθαινα τέλεια και χωρίς ιδιαίτερο κόπο. Τον τελευταίο μήνα μου έχει βγει η πίστη διαβάζω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και αποτελέσματα δεν βλέπω. Και είμαι μαθήτρια του 18 κυρίως. Δεν στοχεύω σε υψηλές σχολές, ξεκίνησα με στόχο τις πολιτικές επιστήμες και κατά την διάρκεια της χρονιάς, βλέποντας τα χαλια μου κατέβηκα όλο και περισσότερο ως προς τα μόρια. Τώρα ζητάω μια σχολή με 15.000 μόρια στη παντειο και ούτε αυτήν δεν βλέπω να πιάνω. Έχω απογοητευτει με τον εαυτό μου...εάν ήθελα έπιανα και νομική, τόσο πολύ, αλλά δεν το πάλεψα γιατί δεν είναι και το ονειρο μου. Αύριο βλέπω να παθαίνω κρίση άγχους κατά την διάρκεια της έκθεσης. Αν κολλήσω; αν δεν ξέρω τα συνωνυμα ή πως να αναπτυξω το θέμα; είμαι τόσο μπερδεμένη. Συγχωρέστε με άλλα οι βραδινές σκέψεις είναι πάντα αναλυτικοτατες...

Καμια φορα βοηθαει να εισαι αισιοδοξη και να πιστευεις οτι θα βρεις τον δρομο σου.Μακαρι να το ηξερα νωριτερα αυτο,αλλα ετσι ειναι,αρκει να εισαι αισιοδοξη οτι και να συμβει και ολα θα πανε καλα.Αυριο μην διαβασεις τιποτα δεν χρειαζεται.Κανε κατι που θα σε χαλαρωσει και θα σε βοηθησει να κοιμηθεις.Μην κανεις το λαθος να μεινεις ξαγρυπνη απο το αγχος.Πεσε σαν να ηταν ακομα μια μερα στο σχολειο να σε περιμενει για αυριο.Το κυριοτερο απεβαλλε ολες τις σκεψεις απο το μυαλο σου του τυπου εαν γινει αυτο η αυτο η το αλλο,εαν κολλησω κτλπ.Δεν εχουν να σου προσφερουν κατι.Προσπαθησε να εισαι ο εαυτος σου και ολα θα σου ερθουν οταν τα χρειαστεις ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Ποτε θα ξερουμε τα θεματα των επαλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Κατα τις 10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra_2000

Νεοφερμένος

Η Dimitra_2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Δεν θα διαβάσω ούτως ή άλλως κάτι το ιδιαίτερο σήμερα, τα θέματα θα εξετάσω λίγο και τέλος. Το να διαβάζεις συνέπειες, αίτια κτλ δεν σώζουν εάν δεν ξέρεις να τα αναπτύξεις κιόλας. Πάντως με ψυχολογησες πηγαίνω με στόχο το 0 και χωρίς καμία δόση αισιοδοξίας. Ελπίζω αύριο να μην ψαρέψω και να συνειδητοποιήσω πως είναι κάτι απλό.
Σχετικά τωρα με την έκθεση και εμείς πάνω κάτω πιστεύουμε πως σε αυτά θα κινηθούν (πόλεμος-ειρήνη, βία, δημοκρατία, αθλητισμός κτλ). Στην αρχή ο καθηγητής στο φροντιστήριο είπε πως το βιβλίο είναι ένα πολύ ωραίο θεμα, μιας και η Αθήνα είναι η πρωτεύουσα βιβλίου αλλά δυστυχώς βγήκε μια φιλολογος στην ερτ και το "έκαψε" (θα μου πείτε τώρα ποιος βλεπει ερτ; χαχαχ). Λέγαμε και πνευματικά αγαθά μήπως, πνευματικοί άνθρωποι ακόμη και για μόδα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Στα επαλ εβαλαν το περιβαλλον ως θεμα εκθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Αιτια και τροποι αντιμετωπισης της μολυνσης του φυσικου περιβαλλοντος.Ωραια,αφου τους εβαλαν κατι απο αυτα που ακουγονταν, ελπιζω να βαλουν και σε εμας :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αιτια και τροποι αντιμετωπισης της μολυνσης του φυσικου περιβαλλοντος.Ωραια,αφου τους εβαλαν κατι απο αυτα που ακουγονταν, ελπιζω να βαλουν και σε εμας :loltooth:

Κοίτα, το περιβάλλον ήταν από τα φαβορί σε εμάς ομως:/: τώρα για τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Κοίτα, το περιβάλλον ήταν από τα φαβορί σε εμάς ομως:/: τώρα για τι λέτε;


ναι,δυτυχως.Ειναι και απο τα αγαπημενα μου θεματα γαμωτο. Νταξει, το σβηνουμε και παμε στα επομενα. Εχουμε ενα λιγοτερο θεμα για αναγνωση :/: εγω πονταρω σε ειρηνη-πολεμο,δικαιωματα ανθρωπου ή παιδιου,αθλητισμο,ευρωπαικη ενωση/παγκοσμιοποιηση, οικογενεια (μιας που αυτες τις μερες ειναι η μερα του πατερα απ'οσο ξερω, βεβαια ειχε πεσει περσι στο επαλ) ή κατι με υπογεννητικοτητα η εκτρωση (σκληρο θεμα μεν η εκτρωση,δεν νομιζω να το βαλουν, αλλα εχει γινει ενας μικρος χαμουλης στην Ιρλανδια με την νομιμοποιηση της οποτε ποτε δεν ξερεις...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dimitra_2000

Νεοφερμένος

Η Dimitra_2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Στα επαλ εβαλαν το περιβαλλον ως θεμα εκθεσης.

Πω κατάλαβα...ήταν ένα από τα θέματα που συζητηθηκε πολύ για τα γελ όταν ανακοινώθηκε η ημερομηνία έναρξης των πανελλαδικών (αύριο είναι παγκόσμια ημέρα περιβάλλοντος, πλαστικού κάτι τέτοιο). Δεν το λες και δύσκολο πάντως...
ΥΓ: κάτι μέσα μου λέει πως θα πέσουν πνευματικοί άνθρωποι ή πνευματικά αγαθά....μακαρι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top