[Πανελλήνιες 2018] Αποτελέσματα βαθμολογιών

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;
συχαρητήρια ! δωσα και εγω απο το 3ο αλλα και 2ο . η συμβουλη μου ειναι οτι μη αποκλειεις το οτιδηποτε να βαλεις τις γεωπονικες σχολες με τη σειρα που θες ... το αξιοποιησης φυσικων πορων το σκεφτηκες? ειναι συνδυασμος γεωλογιας και γεωπονιας
καλο θα ηταν να μη μπαινεις σε τετοια τρυπάκια το οτι ειναι τει σημαινει οτι δε εχει επαγγελματικη αποκατασταση? αν ψαχτεις αρκετα καλα βρισκεις και πολυ δυνατα μαλιστα ! ειδικα στο πεδιο υγειας τα περισσοτερα εχουν καλη αποκατασταση σε συγκριση με καποια αει του πεδιου
να τα βαλεις οπως θελεις εσυ!!! αν θες τεχνολογια τροφιμων να το βαλεις !
πραγματικα χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχει και 1 παιδι που δε παει ντουγρου για ιατρικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αμα σου αρεσει και πιστευεις οτι το εχεις πηγαινε θεατρου ή κινηματογραφου ΑΠΘ

Το κινηματογράφου είναι υπέροχο τμήμα, το σκεφτόμουν κι εγώ πέρσι. :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Τι θα γίνει ρε παιδιά?Ποτε θα ανακοινωθουν αυτα τα ειδικά μαθήματα?Αυριο ή μεθαύριο?Δεν εχουν ανακοινωσει και καμια ωρα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Μάρτζι μου το λένε όλοι πραγματικά! :)


Το έχω δει το συγκεκριμένο τμήμα άλλα βρίσκεται πολύ μακρυά και δεν μπορείς να κάνεις μετεγγραφή από αυτό σε κάποιο άλλο τμήμα δυστυχώς.

για γεωπονία-φυτικής παραγωγής που ήθελες... νομίζω πιάνεις σίγουρα το αγροτικής ανάπτυξης ΔΠΘ (κατεύθυνση φυτικής παραγωγής). μην αποκλείεις να πιάσεις και το φυτικής παραγωγής ΠΘ

Μήπως γνωρίζετε αν είναι δυνατές οι μετεγγραφές από εκείνο το τμήμα του ΔΠΘ προς ΓΠΑ;;

συχαρητήρια ! δωσα και εγω απο το 3ο αλλα και 2ο . η συμβουλη μου ειναι οτι μη αποκλειεις το οτιδηποτε να βαλεις τις γεωπονικες σχολες με τη σειρα που θες ... το αξιοποιησης φυσικων πορων το σκεφτηκες? ειναι συνδυασμος γεωλογιας και γεωπονιας
καλο θα ηταν να μη μπαινεις σε τετοια τρυπάκια το οτι ειναι τει σημαινει οτι δε εχει επαγγελματικη αποκατασταση? αν ψαχτεις αρκετα καλα βρισκεις και πολυ δυνατα μαλιστα ! ειδικα στο πεδιο υγειας τα περισσοτερα εχουν καλη αποκατασταση σε συγκριση με καποια αει του πεδιου
να τα βαλεις οπως θελεις εσυ!!! αν θες τεχνολογια τροφιμων να το βαλεις !
πραγματικα χαιρομαι που βλεπω οτι υπαρχει και 1 παιδι που δε παει ντουγρου για ιατρικα!

Ναι το τσέκαρα και αυτό το τμήμα -- της Αξιοποιήσης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής στο ΓΠΑ, αλλά κοιτώντας τις περσινές βάσεις είναι 551 μόρια παραπάνω από όσο έβγαλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ναι το τσέκαρα και αυτό το τμήμα -- της Αξιοποιήσης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής στο ΓΠΑ, αλλά κοιτώντας τις περσινές βάσεις είναι 551 μόρια παραπάνω από όσο έβγαλα :worry:

Kiyoshi μιλάμε για σίγουρη πτώση τώρα πόσο θα είναι θα δείξει φυσικά αλλά θεωρώ ότι μπορεί να μπεις γιατί είναι τα παιδαγωγικά και τα τμήματα τού παδα δε γράψανε πολλά παιδιά καλά καί όταν λέω καλά ενώ πάνω από 15000 ίσως να μπεις εκεί πέρα .... βάλτα με τη σειρά που θές και όλα θα πάνε καλά
Εγώ έδωσα 1φορα πέρσι καί έκανα το λάθος να βάλω βάσει μορίων και θεωρούσα ότι θα έμπαινα κοινοτικής υγείας στο ΤΕΙ γιατί νομιζα είχα τα μόρια καί παραπάνω καί τελικά το έχασα για 15 μόρια καί από Αθήνα κατέληξα Κέρκυρα ...αν το είχα δεί Πίο σωστά ίσως να έμπαινα μία νοσηλευτική η τεχνολογία τροφίμων ακόμα καί ιατρικών εργαστηρίων που έμπαινα Λάρισα νομίζω .... Μη τη πατάς με τη λογική τών μορίων
Φέτος τα έβαλα με τη σειρά που τα ήθελα καί πράγματικα δε θα με πειράξει όπου και να περάσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μήπως γνωρίζετε αν είναι δυνατές οι μετεγγραφές από εκείνο το τμήμα του ΔΠΘ προς ΓΠΑ;;

Από το τμήμα Αγροτικής Ανάπτυξης ΔΠΘ μπορείς να πάρεις μετεγγραφή στο Γεωπονικό Θεσ/νίκης αλλά μόνο στην κατεύθυνση Αγροτικής Οικονομίας και επίσης στο Γεωπονικό Αθήνας στο τμήμα Αγροτικής Οικονομίας και Ανάπτυξης. https://www.et.gr/idocs-nph/search/p...MtdWdNG_8A13MhEaDfD4bf5bbqkRVH5plDWtj4OnQ5hBB. Πάντως πρόσεξε πολύ αυτό που σου είπαν! Το μηχανογραφικό σου θα το συμπληρώσεις δηλώνοντας κατά φθίνουσα σειρά τις σχολές που επιθυμείς σαν να έχεις βγάλει 20000 μόρια. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται! Κάθε χρόνο την πατάνε πολλοί γι αυτόν τον λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξ αρχής δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο στόχο,αρα ολες οι προτάσεις ειναι καλοδεχούμενες ;-)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι που να μην έχει ρουτίνα
Αλλα ακόμα δεν έχω καταλήξει,οπότε θέλω απλά να πάω σε ενα Πανεπιστήμιο να αποκτήσω παραπάνω γνώσεις,να γνωρίσω άτομα και μετα βλέπουμε
Καλώς η κακώς,δεν σκέφτομαι ακόμα την επαγγελματική αποκατάσταση

Μια επιλογή είναι το τμήμα Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου. Δίνει το δικαίωμα εγγραφής στο Οικονομικό Επιμελητήριο και έχει αρκετές διεξόδους επαγγελματικής απασχόλησης.

Συγκεκριμένο στόχο δεν είχες, ακόμα δεν έχεις καταλήξει, δεν σκέφτεσαι την επαγγελματική αποκατάσταση, το μόνο που ξέρεις είναι ότι θα ήθελες να ασχοληθείς με κάτι που να μην έχει ρουτίνα, να αποκτήσεις γενικά και αόριστα κάποιες παραπάνω γνώσεις και να γνωρίσεις κόσμο!!! Μήπως είσαι γιος εφοπλιστή; Γιατί αυτό το σκεπτικό ειλικρινά δυσκολεύομαι να το καταλάβω! Αφού μας ρώτησες, σου απαντάμε! Δηλαδή αν κάνεις ένα έξυπνο μηχανογραφικό και μπεις σε μια σχολή σαν αυτή που σου πρότεινα παραπάνω η οποία πέρα από τη φοιτητική ζωή που από ο,τι έχω καταλάβει σε ενδιαφέρει πρωταρχικά, μπορεί να σου προσφέρει αργότερα 2-3 ευκαιρίες δουλειάς, σε χαλάει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλώστε σχολές με βάση τι επιθυμείτε και κατά σειρά προτεραιότητας.. όχι με βάση αριθμούς αλλά με βάση τι θέλουμε. Καλά αποτελέσματα σε όλους μας! :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Συγκεκριμένο στόχο δεν είχες, ακόμα δεν έχεις καταλήξει, δεν σκέφτεσαι την επαγγελματική αποκατάσταση, το μόνο που ξέρεις είναι ότι θα ήθελες να ασχοληθείς με κάτι που να μην έχει ρουτίνα, να αποκτήσεις γενικά και αόριστα κάποιες παραπάνω γνώσεις και να γνωρίσεις κόσμο!!! Μήπως είσαι γιος εφοπλιστή; Γιατί αυτό το σκεπτικό ειλικρινά δυσκολεύομαι να το καταλάβω! Αφού μας ρώτησες, σου απαντάμε! Δηλαδή αν κάνεις ένα έξυπνο μηχανογραφικό και μπεις σε μια σχολή σαν αυτή που σου πρότεινα παραπάνω η οποία πέρα από τη φοιτητική ζωή που από ο,τι έχω καταλάβει σε ενδιαφέρει πρωταρχικά, μπορεί να σου προσφέρει αργότερα 2-3 ευκαιρίες δουλειάς, σε χαλάει;

Μάλλον με παρεξηγησες λιγάκι
Αυτά τα απάντησα σε κάποιον (ίσως να ήσουν και εσύ δεν θυμάμαι) που με ρώτησε με τι περίπου θέλω να ασχοληθώ
Συγγνώμη που στα 18 μου δεν σκέφτομαι μονο τον βιοπορισμό
Κ επίσης ήθελα να δείξω πως όλες οι προτάσεις ειναι δεκτές,ακόμα και αν δεν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση και έχουν απλα ενα ενδιαφέρον αντικείμενο σπουδών
Αν έχουν και αποκατάσταση,ακόμα καλύτερα
<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,814 μηνύματα.
Μάλλον με παρεξηγησες λιγάκι
Αυτά τα απάντησα σε κάποιον (ίσως να ήσουν και εσύ δεν θυμάμαι) που με ρώτησε με τι περίπου θέλω να ασχοληθώ
Συγγνώμη που στα 18 μου δεν σκέφτομαι μονο τον βιοπορισμό
Κ επίσης ήθελα να δείξω πως όλες οι προτάσεις ειναι δεκτές,ακόμα και αν δεν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση και έχουν απλα ενα ενδιαφέρον αντικείμενο σπουδών
Αν έχουν και αποκατάσταση,ακόμα καλύτερα
<3

Ρίξε μια ματιά στο τμήμα Ιστορία και Φιλοσοφίας της Επιστήμης, αρκετά ενδιαφέρον το πρόγραμμα σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ρίξε μια ματιά στο τμήμα Ιστορία και Φιλοσοφίας της Επιστήμης, αρκετά ενδιαφέρον το πρόγραμμα σπουδών.
Ωραία σχολή αλλά από εκεί τι βγαίνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συγκεκριμένο στόχο δεν είχες, ακόμα δεν έχεις καταλήξει, δεν σκέφτεσαι την επαγγελματική αποκατάσταση, το μόνο που ξέρεις είναι ότι θα ήθελες να ασχοληθείς με κάτι που να μην έχει ρουτίνα, να αποκτήσεις γενικά και αόριστα κάποιες παραπάνω γνώσεις και να γνωρίσεις κόσμο!!! Μήπως είσαι γιος εφοπλιστή; Γιατί αυτό το σκεπτικό ειλικρινά δυσκολεύομαι να το καταλάβω! Αφού μας ρώτησες, σου απαντάμε! Δηλαδή αν κάνεις ένα έξυπνο μηχανογραφικό και μπεις σε μια σχολή σαν αυτή που σου πρότεινα παραπάνω η οποία πέρα από τη φοιτητική ζωή που από ο,τι έχω καταλάβει σε ενδιαφέρει πρωταρχικά, μπορεί να σου προσφέρει αργότερα 2-3 ευκαιρίες δουλειάς, σε χαλάει;

Χαλαει εμένα σε περίπτωση που παρει θέση από κάποιον με σαφή στόχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Σύμφωνω με τον chemwizard. Πράγματικα αν κάποιος δε έχει κάποιο συγκεκριμένο στόχο πρέπει να τό ψάξει καλά και να διαλέξει κάτι που να τού άρεσει! Ξέρω ότι δε έχουν πολλοί την δυνατότητα να σκεφτούν και να διαλέξουν το ιδανικό για τους ίδιους επάγγελμα ( και εγώ είμαι ένας από αυτούς) αλλά αν δείτε τα αγαπημένα σας μαθήματα απ' το σχολείο ή σε ποια ήσασταν παρά πολυ καλοί μπορείτε σίγουρα να καταλήξετε σε μια σχολή ... Είναι κρίμα πράγματικα να πάρετε θέση από παιδιά που στόχευαν να μπουν στη σχολή.... Πρέπει καλώς ή κακώς να μπεις στη διαδικασία από τώρα να δέις τι σου άρεσει!
! Αν όντως ήταν πραγματικά εύκολο να βγάλεις το μηχανογραφικό με βάση αυτά που θέλαμε θα είχαμε διορία 5 μέρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Συγγνώμη που στα 18 μου δεν σκέφτομαι μονο τον βιοπορισμό
Κ επίσης ήθελα να δείξω πως όλες οι προτάσεις ειναι δεκτές,ακόμα και αν δεν έχουν επαγγελματική αποκατάσταση και έχουν απλα ενα ενδιαφέρον αντικείμενο σπουδών
Αν έχουν και αποκατάσταση,ακόμα καλύτερα
<3

Συγγνώμη που πρώτος σκοπός των σπουδών είναι η κατάρτιση με σκοπό την επαγγελματική αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Για μενα παντως παιδιά σχολές όπως Ιστορία και φιλοσοφία της επιστήμης μην δηλώνετε αν δεν έχετε την διάθεση παράλληλα με την σχολή να δουλεύετε. Δυστυχώς η συγκεκριμένη σχολή όπως και αρκετές άλλες πέρα από γνώση δεν δίνουν καθόλου επαγγελματικά εφόδια όποτε είναι σημαντικό αυτά τα 4 χρόνια να αποκτήσει κάποιος φοιτητής εμπειρία σε διάφορες δουλειές τουλάχιστον. Πάντως σκέψεις όπως δεν με ενδιαφέρει αν έχει επαγγελματική αποκατάσταση μια σχολή τις θεωρώ εποχής ΠΑΣΟΚ πλέον οι καιροί είναι δύσκολοι. Επιλέξτε αυτό που θέλετε αλλά όχι σχολές που δεν βγάζουν πουθενά. Σκεφτείτε μόνο και μονο ποσό θα επιβαρύνει τους γονείς σας η φοίτηση σας σε μια άλλη πόλη. Μην πάνε πεταμένα αυτά τα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Χαλαει εμένα σε περίπτωση που παρει θέση από κάποιον με σαφή στόχο.

Γιατί φίλε μου εμένα μου τη χάρισαν τη θέση?Δεν προσπάθησα για να την αποκτήσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί φίλε μου εμένα μου τη χάρισαν τη θέση?Δεν προσπάθησα για να την αποκτήσω?Το γεγονός οτι δεν ξέρω ακόμα με τι θέλω να ασχοληθώ σημαίνει οτι πρέπει ν σταματήσω στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση?

Ποια θέση χαριστηκε αφού δεν γνωρίζεις τι θες. Καλύτερα μίλα για ΜΙΑ θέση και όχι για ΤΗ θέση, καλύτερα αοριστα. Έχεις χρόνο για ψάξιμο για σχολές αλλά όντως είν'κρίμα να φάς μία θέση ενός παιδιού που όντως την ήθελε και θα την χάσει από κάποιον ή κάποια που δεν τό ήθελε ή δεν ήξερε για που πήγαινε. Ενιγουει εσύ ξέρεις τί θα κανεις, κάνε τουλάχιστον το σωστό με συνείδηση.
Φιλικά καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το οτι δεν ειχα συγκεκριμένο στόχο,δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει τώρα να κάνω τη καλύτερη δυνατή επιλογή
Ναι είναι κρίμα να πάρω τη θέση απο κάποιον που την ηθελε πολυ
Αλλα αυτό μπορεί να ισχύσει για οποιαδήποτε σχολή και να δηλώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γιατί φίλε μου εμένα μου τη χάρισαν τη θέση?Δεν προσπάθησα για να την αποκτήσω?

Εαν δε σε ενδιαφέρει το αντικείμενο, μειώνονται οι πιθανότητες να προσφερεις πισω στην κοινωνία μέσω αυτού το συντομότερο, η οποία για αυτό το λόγο σου παρέχει δωρεάν τριτοβαθμια εκπαίδευση.

Δεν είναι ανταμοιβή των κοπων σου η θέση, οι κοποι σου ήταν μια ενδειξη πως μπορείς να ανταποκριθείς αν εισαχθείς.

Από εκεί και πέρα, η εισαγωγή σου είναι ενα δάνειο από το κράτος, από την οποία η κοινωνία περιμενει ανταποδοση.

Οπότε ανεξάρτητα από το αν κοπιασες η οχι ως μαθητης, αν κάποιος εχει σαφη στόχο και περισσοτερες πιθανοτητες να προσφερει, είναι κακο να μείνει απεξω.

Δεν είναι προσωπικο μαζί σου, τα ίδια θα έλεγα σε οποιονδηποτε.

Η φοιτηση είναι σοβαρό πραγμα κι οχι ανταποδοση που χασατε μπανια ενα καλοκαίρι.

Το οτι δεν ειχα συγκεκριμένο στόχο,δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει τώρα να κάνω τη καλύτερη δυνατή επιλογή
Ναι είναι κρίμα να πάρω τη θέση απο κάποιον που την ηθελε πολυ
Αλλα αυτό μπορεί να ισχύσει για οποιαδήποτε σχολή και να δηλώσω

Δε διαφωνούμε σε αυτό. Απλα κανε επιλογή με βαση το τι θεωρεις πιο ορθο να ακολουθήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Διάβασα ότι τα αποτελέσματα των ειδικών μαθημάτων θα ανακοινωθούν είτε σήμερα το απόγευμα είτε αύριο πρωί.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ανακοινώθηκαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top