[Πανελλήνιες 2018] Αποτελέσματα βαθμολογιών

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρει μήπως κανείς πότε θα γνωστοποιηθεί η κλιμάκωση των μορίων για να δούμε τι θα απογίνουμε? Με 18.603 πιστεύετε ότι πιάνω κάποια Ιατρική?


Εννοείς τα στατιστικά στοιχεία για τις βαθμολογικές επιδόσεις; Αν εννοείς αυτά έχουν βγει από τις 29/6. Δες εδώ
https://www.minedu.gov.gr/exetaseis...tis-vathmologikes-epidoseis-gel-kai-epal-2021
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
https://www.esos.gr/arthra/51734/statistika-stoiheia-klimakosis-morion-gel-kai-epal
τα περσυνα.
περυσι ειχαν βγει απο το υπουργειο 12 Ιουλιου.Αλλο τα στατιστικα των βαθμων και αλλο η κλιμακωση μοριων.Μονο απο αυτο θα κανεις συγκριση για το που θα πανε οι βασεις φετος(οχι απ οτο ποσοστο αλλα απο τον αριθμο ) αφηνοντας εναν τελευταιο ασταθμητο παραγοντα τις επιλογες των υποψηφιων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
για όποιον θέλει τα μόρια όλων των περσινών υποψηφίων στις πανελλήνιες, για συγκρίσεις με τα όποια φετινά (όποτε βγουν)

https://www.data.gov.gr/dataset/arxe...resource/33a963a2-c3f7-425f-b8b2-29b6f4d97ea1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Είμαι απο θεωρητική και εβγαλα 15.300
Έχετε να προτείνετε καποια σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pao4ever

Νεοφερμένος

Ο pao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
για όποιον θέλει τα μόρια όλων των περσινών υποψηφίων στις πανελλήνιες, για συγκρίσεις με τα όποια φετινά (όποτε βγουν)

https://www.data.gov.gr/dataset/arxe...resource/33a963a2-c3f7-425f-b8b2-29b6f4d97ea1

Tα συγκεκριμένα είναι σίγουρα σωστά και αν ναι θα βγει κατι αντιστοιχο και φέτος?Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Είμαι απο θεωρητική και εβγαλα 15.300
Έχετε να προτείνετε καποια σχολή?

Τα παιδαγωγικά σε ενδιαφέρουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εξ αρχής δεν είχα κάποιο συγκεκριμένο στόχο,αρα ολες οι προτάσεις ειναι καλοδεχούμενες ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Τα παιδαγωγικά σε ενδιαφέρουν;

Δεν λενε οτι φετος τα παιδαγωγικά θα έχουν μεγαλες αυξήσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;
Αν δε κάνω λάθος, το τμήμα της Αθήνας έχει γίνει ΑΕΙ λόγω της ίδρυσης του ΠΔΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;

πιστεύεις ότι το τμήμα επιστήμης τροφίμων και διατροφής θα σ' ενδιέφερε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Αν δε κάνω λάθος, το τμήμα της Αθήνας έχει γίνει ΑΕΙ λόγω της ίδρυσης του ΠΔΑ

Ναι έχει γίνει πανεπιστημιακό το τμήμα σωστά τα λες, λόγου ΠΑΝΔΑ.
Αλλά ανέκαθεν, και ως τμήμα ΤΕΙ ήταν πάρα πολύ καλό , από ότι έχω ακούσει ;)

Μόνο να διευκρινίσω ότι ΑΕΙ = Πανεπιστήμια και ΤΕΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι κάτι παίζει με τα επαγγελματικά δικαιώματα του τμήματος αυτού. Ψάξε το καλά, πριν κάνεις το οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γεια σας παιδια
Είμαι απο θεωρητική και εβγαλα 15.300
Έχετε να προτείνετε καποια σχολή?

Έχεις αρκετές επιλογές (αλλά δεν έχουν όλες την επιθυμητή αποκατάσταση). Πιάνεις σίγουρα ιστορικά, φιλοσοφικά και φιλολογίες, αλλά και παιδαγωγικά με πολιτικών επιστημών.

Η άποψη μου είναι να ψάξεις τα προγράμματα σπουδών και να διαλέξεις το τμήμα που σε ενδιαφέρει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια
Είμαι απο θεωρητική και εβγαλα 15.300
Έχετε να προτείνετε καποια σχολή?

Αφου δεν ξερεις ακριβως τι θελεις, θα σου προτεινω καποιες σχολες που πιθανον πιανεις με αυτα τα μορια. Για το 1ο πεδιο λενε μικρη ανοδο, οποτε οι σχολες που θα σου πω ειναι με μορια παρομοια με τα δικα σου ή λιγοτερα. Παρολα αυτα δες γενικα ολες τις σχολες του πεδιου σου. Μπορει κατι να σου γυαλισει.
Λοιπον, υπαρχει φιλολογια, κοινωνικη ανθρωπολογια, κοινωνικη πολιτικη, πολιτικες επιστημες, φιλοσοφια, ιστορια και αρχαιολογια, ιστορια και φιλοσοφια της επιστημης, ιστορια, κοινωνιολογια, κοινωνικη θεολογια, θεατρο, κινηματογραφος, τεχνων ηχου και εικονας, φωτογραφια, ιστορια της τεχνης και μετα καποιες μουσουλμανικων, σλαβικων, τουρκικων σπουδων κλπ.
Τωρα πανω απο 15300 ειναι πανω κατω οι ιδιες σχολες απλα σε αλλες πολεις συν τις ψυχολογιες, νομικες, διεθνων και ευρωπαικων σπουδων και μεσων μαζικης ενημερωσης.
Νομιζω αυτες. Ολο και καποιες αλλες πρεπει να ειναι αλλα ειναι και πολλες που χρειαζονται ειδικα μαθηματα.
Παντως σε συμβουλευω να μπεις να δεις τις σχολες του 1ου πεδιου και οποια σου φαινεται ενδιαφερουσα ή δεν καταλαβαινεις ακριβως περι τινος προκειται μονο απο το ονομα, να μπαινεις στη σχολη να καταλαβεις με τι ασχολειται, το προγραμμα σπουδων, τα μαθηματα κλπ.
Εσυ δεν εχεις καμια ιδεα με τι θελεις να ασχοληθεις; περιπου τι σε ενδιαφερει απο επιστημες ή πως φανταζεσαι το επαγγελμα σου;
Ας πουμε εγω φανταζομουν τον εαυτο μου σε εργαστηρια και κατεληξα σε βιολογικο ή σε χημικο αν δεν μου κατσει το βιολογικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδια
Είμαι απο θεωρητική και εβγαλα 15.300
Έχετε να προτείνετε καποια σχολή?

Μια επιλογή είναι το τμήμα Δημόσιας Διοίκησης του Παντείου. Δίνει το δικαίωμα εγγραφής στο Οικονομικό Επιμελητήριο και έχει αρκετές διεξόδους επαγγελματικής απασχόλησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Robbin VP

Νεοφερμένος

Ο Robbin VP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι που να μην έχει ρουτίνα
Αλλα ακόμα δεν έχω καταλήξει,οπότε θέλω απλά να πάω σε ενα Πανεπιστήμιο να αποκτήσω παραπάνω γνώσεις,να γνωρίσω άτομα και μετα βλέπουμε
Καλώς η κακώς,δεν σκέφτομαι ακόμα την επαγγελματική αποκατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας
Θα ήθελα να ασχοληθώ με κάτι που να μην έχει ρουτίνα
Αλλα ακόμα δεν έχω καταλήξει,οπότε θέλω απλά να πάω σε ενα Πανεπιστήμιο να αποκτήσω παραπάνω γνώσεις,να γνωρίσω άτομα και μετα βλέπουμε
Καλώς η κακώς,δεν σκέφτομαι ακόμα την επαγγελματική αποκατάσταση

Αμα σου αρεσει και πιστευεις οτι το εχεις πηγαινε θεατρου ή κινηματογραφου ΑΠΘ

Ξέρει μήπως κανείς πότε θα γνωστοποιηθεί η κλιμάκωση των μορίων για να δούμε τι θα απογίνουμε? Με 18.603 πιστεύετε ότι πιάνω κάποια Ιατρική?

Πιστευω πως εχεις πιθανοτητες για αλεξανδρουπολη ή κρητη. Γενικα στο 3ο πεδιο λενε για μειωση των βασεων ακομα και στις ιατρικες. Τωρα αν θα ειναι -110 μορια που χρειαζεσαι, παραπανω ή λιγοτερο..δεν μπορουμε να το ξερουμε ουτε να το προβλεψουμε με σιγουρια.
Περιμενε τους πινακες με τις εκτιμησεις μετα τα μηχανογραφικα στα μεσα ιουλιου για να παρεις μια ιδεα αλλά ουτε αυτα ειναι 100% εγκυρα οποτε δυστυχως θα χρειαστει να περιμενεις μεχρι τελη αυγουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;

Το τμήμα Οίνου, Αμπέλου και Ποτών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής γιατί δεν το σκέφτεσαι; Είναι σχετικό με την Γεωπονία που ήθελες και μπορείς μετά (αν συνεχίζεις να το θες), να δώσεις κατατακτήριες στο Γεωπονικό Παν/μιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Χαίρεται. Είμαι στο 3ο πεδίο και ύστερα απο πολλές ώρες κλεισίματος στο σπίτι, αϋπνίας και κατανάλωσης καφέ - κατόρθωσα να γράψω 14.496 μόρια. Όχι δεν ήθελα Ιατρική, Γεωπονία ήθελα. Αλλά δυστυχώς, απ' ό,τι φαίνεται, δεν περνάω σε κανένα τμήμα Φυτικής Παραγωγής. Σκεφτόμουν μήπως δήλωνα κανένα τμήμα Τεχνολογίας Τροφίμων αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια λόγω του ότι είναι ΤΕΙ. Τι άλλο μου προτείνετε;


για γεωπονία-φυτικής παραγωγής που ήθελες... νομίζω πιάνεις σίγουρα το αγροτικής ανάπτυξης ΔΠΘ (κατεύθυνση φυτικής παραγωγής). μην αποκλείεις να πιάσεις και το φυτικής παραγωγής ΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top