Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
πρεπει ομως να διαβασω καμια μεταφραση λατινικα γιατι εχω βγαλει μονο της Β τα κειμενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ παιδιά τι ανακούφιση! Αυριο λατινικα και τέλος για την ωρα... Μόνο γερμανικά μένουν στα τέλη του μήνα, αλλα δεν ειναι το ίδιο. Βασικά δεν ειναι καθόλου το ίδιο...
Απο αυριο το μεσημέρι θα αφιερωθω εκει.. αλλα το προγραμμα θα ειναι πραγματικά χαλαρό. Δεν με ενοχλούν οι ώρες που θα εχω μαθημα όπως τωρα στα επαναληπτικά. Σαν ξεκούραση θα ναι... εξάλλου ιδιαίτερο κανω, σπιτι θα ειμαι, καφέ θα πίνω.

Επιτέλους θα εχω χρονο να δω φίλους, να διαβάζω λογοτεχνία, να κοιμάμαι ( το βασικότερο), να φωτογραφίζω και να κανω επιτέλους ενα παζλ που θελω εδω και τόσους μήνες.

Μια υπομονή ακομα για όσους τελειώνουν αυριο...
αλλα και γι αυτούς που τελειώνουν Παρασκευή η Δευτέρα το ίδιο... Η ουρά εμεινε...

Τωρα για αυριο, περιμενω 13/14, 38,43.
Αν και το 15, δύσκολο κ ενδιαφέρον ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω εκτος σχολης μενω λογικα οτι και να γραψω χημεια λογω των μαθηματικων αρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
τι υπνος ρε παιδια; AKAAAANTHUUUUUUS ΚΑΙ Β ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΣΑΣ ΕΡΧΟΜΑΙΙΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγω εκτος σχολης μενω λογικα οτι και να γραψω χημεια λογω των μαθηματικων αρα..

Τι σχολή θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosFlo

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σχολή θες;
Μηχανικων πληροφορικης και υπολογιστων στα Ιωαννινα..πατωσα στα μαθηματικα και φυσικη δεν μου εφτασε ο χρονος να διορθωσω το Δ θεμα..χημεια οτι και να γραψω λιγο μετραει...η σχολη μου εχει 13800 αλλα εκανα τοσο κοπο 2 χρονια για 12000 μορια και στην τελικη να μην περασω καν.......................

12000 12500 βασει υπολογισμων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη ότι αν αύριο πέσει το κείμενο με τον Μανιο Κουριο Δεντατο, πάλι θα γράψω στη μετάφραση ότι τρώει από ξύλινο μπωλ και κάθεται σε σκαμπό. Πώς μου έχουν κολλήσει έτσι γαμώτο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι σίγουρη ότι αν αύριο πέσει το κείμενο με τον Μανιο Κουριο Δεντατο, πάλι θα γράψω στη μετάφραση ότι τρώει από ξύλινο μπωλ και κάθεται σε σκαμπό. Πώς μου έχουν κολλήσει έτσι γαμώτο :lol:

:P:P
Εγω πάντως αν πέσει το 43 με τη μάνα, θα μου ξεφύγει απο την ένταση κανένα "βρε γαϊδούρι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Μηχανικων πληροφορικης και υπολογιστων στα Ιωαννινα..πατωσα στα μαθηματικα και φυσικη δεν μου εφτασε ο χρονος να διορθωσω το Δ θεμα..χημεια οτι και να γραψω λιγο μετραει...η σχολη μου εχει 13800 αλλα εκανα τοσο κοπο 2 χρονια για 12000 μορια και στην τελικη να μην περασω καν.......................

12000 12500 βασει υπολογισμων..

Προσπάθησε για το καλύτερο δυνατό γιατί ποτέ δε ξέρεις τι γίνεται με τις βάσεις,
Αυτή η σχολή είναι και στο 5ο πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
:P:P
Εγω πάντως αν πέσει το 43 με τη μάνα, θα μου ξεφύγει απο την ένταση κανένα "βρε γαϊδούρι"

Και κανένα "Τι τραβάω η δόλια μάνα, κάνε παιδιά να δεις καλο σου λένε μετά!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας! Ακολουθεί σεντόνι.
Λοιπόν αν και όλη τη χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ και ειδικά αυτο το θέμα μιας και δίνω και γω φέτος και όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει μονο σήμερα αποφάσισα να κανω λογαριασμό διότι ένιωσα ότι ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου..Να πω αρχικά ότι όλη τη χρόνια δεν ξεσκίστηκα στο διάβασμα αλλα έκανα μια αξιοπρεπή προσπάθεια παρόλο που αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα διάβαζα περισσότερο έγραψα λοιπόν μέτρια παρόλα αυτα περνάω σίγουρα στη σχολη της πρώτης επιλογής μου όχι όμως και στην πόλη που θα ήθελα ...ο προβληματισμός μου λοιπόν ειναι ότι όλοι ειναι σε φάση τέλεια τελειώσαμε επιτέλους κλπ ενώ Εμενα δε μ κάνει καμία αίσθηση ειμαι σε μια φάση που δε με νοιαζει τπτ ούτε αν ζω η αν πέθανα ειμαι ξενερωμενη δε ξερω για ποιον λόγο δεν ενθουσιάζομαι με τίποτα ούτε π περνάω ούτε π τελειώσαμε ούτε π έρχεται καλοκαίρι δεν έχω όρεξη ούτε να βγω ούτε να πάω στη θάλασσα έχω κανονίσει διακοπές Μύκονο αλλα ούτε αυτο με ξετρελενει και με αγχώνει ιδιαίτερα αν θα βρω παρέα εκεί που θα περάσω και γενικά νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα πολύ μεταβατικό στάδιο το μονο π ανυπομονώ ειναι Μα βγουν οι βάσεις και να ξεκπυμπιστω από το μέρος που ειμαι αλλα κ πάλι η αλλαγή αυτή με αγχώνει...κ μ ολα αυτα σήμερα στο μυαλό μου δε μπορώ να συγκεντρωθώ να διαβάσω όπως ειναι προφανές ...
Αυτα ήθελα να πω τα έβγαλα επειτελους από μέσα μ. Θα θέλα να ακούσω τις γνώμες σας και να μ πείτε αν βρίσκεστε και σεις στην ίδια κατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
Γεια σας! Ακολουθεί σεντόνι.
Λοιπόν αν και όλη τη χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ και ειδικά αυτο το θέμα μιας και δίνω και γω φέτος και όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει μονο σήμερα αποφάσισα να κανω λογαριασμό διότι ένιωσα ότι ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου..Να πω αρχικά ότι όλη τη χρόνια δεν ξεσκίστηκα στο διάβασμα αλλα έκανα μια αξιοπρεπή προσπάθεια παρόλο που αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα διάβαζα περισσότερο έγραψα λοιπόν μέτρια παρόλα αυτα περνάω σίγουρα στη σχολη της πρώτης επιλογής μου όχι όμως και στην πόλη που θα ήθελα ...ο προβληματισμός μου λοιπόν ειναι ότι όλοι ειναι σε φάση τέλεια τελειώσαμε επιτέλους κλπ ενώ Εμενα δε μ κάνει καμία αίσθηση ειμαι σε μια φάση που δε με νοιαζει τπτ ούτε αν ζω η αν πέθανα ειμαι ξενερωμενη δε ξερω για ποιον λόγο δεν ενθουσιάζομαι με τίποτα ούτε π περνάω ούτε π τελειώσαμε ούτε π έρχεται καλοκαίρι δεν έχω όρεξη ούτε να βγω ούτε να πάω στη θάλασσα έχω κανονίσει διακοπές Μύκονο αλλα ούτε αυτο με ξετρελενει και με αγχώνει ιδιαίτερα αν θα βρω παρέα εκεί που θα περάσω και γενικά νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα πολύ μεταβατικό στάδιο το μονο π ανυπομονώ ειναι Μα βγουν οι βάσεις και να ξεκπυμπιστω από το μέρος που ειμαι αλλα κ πάλι η αλλαγή αυτή με αγχώνει...κ μ ολα αυτα σήμερα στο μυαλό μου δε μπορώ να συγκεντρωθώ να διαβάσω όπως ειναι προφανές ...
Αυτα ήθελα να πω τα έβγαλα επειτελους από μέσα μ. Θα θέλα να ακούσω τις γνώμες σας και να μ πείτε αν βρίσκεστε και σεις στην ίδια κατάσταση


Γεια σουυ! Αρχικά, προς τι η απαισιοδοξία? Δε βγήκαν ακόμη οι βαθμοί, δεν μπορείς να ξέρεις με βεβαιότητα πώς έγραψες! Ποτέ δεν ξέρεις ό, τι κι αν σου έχουν πει στο φροντ! Κι εγώ νόμιζα ότι αρχαία έγραψα 83 και τελικά έγραψα 97, που είναι μεγάλη διαφορά! Μην το δένεις κόμπο λοιπόν, περίμενε με το καλό να βγούνε πρώτα οι βαθμοί.

Τώρα για την απογοήτευση που λες...λογικό είναι! Μετά από περιόδους μεγάλης έντασης, πολλοί περνάμε μια φάση νιρβάνα, που νιώθουμε ότι δε μας αφορά τίποτα και όλα είναι βαρετά και ανούσια..δώσε χρόνο στον εαυτό σου και χαλάρωσε! Τα καλύτερα τώρα αρχίζουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σας! Ακολουθεί σεντόνι.
Λοιπόν αν και όλη τη χρόνια παρακολουθώ το φόρουμ και ειδικά αυτο το θέμα μιας και δίνω και γω φέτος και όπως καταλαβαίνετε με ενδιαφέρει μονο σήμερα αποφάσισα να κανω λογαριασμό διότι ένιωσα ότι ήθελα να μοιραστώ τις σκέψεις μου..Να πω αρχικά ότι όλη τη χρόνια δεν ξεσκίστηκα στο διάβασμα αλλα έκανα μια αξιοπρεπή προσπάθεια παρόλο που αν γυρνούσα το χρόνο πίσω θα διάβαζα περισσότερο έγραψα λοιπόν μέτρια παρόλα αυτα περνάω σίγουρα στη σχολη της πρώτης επιλογής μου όχι όμως και στην πόλη που θα ήθελα ...ο προβληματισμός μου λοιπόν ειναι ότι όλοι ειναι σε φάση τέλεια τελειώσαμε επιτέλους κλπ ενώ Εμενα δε μ κάνει καμία αίσθηση ειμαι σε μια φάση που δε με νοιαζει τπτ ούτε αν ζω η αν πέθανα ειμαι ξενερωμενη δε ξερω για ποιον λόγο δεν ενθουσιάζομαι με τίποτα ούτε π περνάω ούτε π τελειώσαμε ούτε π έρχεται καλοκαίρι δεν έχω όρεξη ούτε να βγω ούτε να πάω στη θάλασσα έχω κανονίσει διακοπές Μύκονο αλλα ούτε αυτο με ξετρελενει και με αγχώνει ιδιαίτερα αν θα βρω παρέα εκεί που θα περάσω και γενικά νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα πολύ μεταβατικό στάδιο το μονο π ανυπομονώ ειναι Μα βγουν οι βάσεις και να ξεκπυμπιστω από το μέρος που ειμαι αλλα κ πάλι η αλλαγή αυτή με αγχώνει...κ μ ολα αυτα σήμερα στο μυαλό μου δε μπορώ να συγκεντρωθώ να διαβάσω όπως ειναι προφανές ...
Αυτα ήθελα να πω τα έβγαλα επειτελους από μέσα μ. Θα θέλα να ακούσω τις γνώμες σας και να μ πείτε αν βρίσκεστε και σεις στην ίδια κατάσταση

Κοιτα, οσο και να μη διάβασες, η χρονια αυτη ηταν γεμάτη στρες και μοναξιά. Το σχολείο σε συνδυασμό με φροντιστήριο και μετα το διάβασμα, κάλυπταν όλη τη μερα. Ακομα και τα Σαββατοκύριακα με διαγωνίσματα, έξτρα ώρες και αναπληρωσεις.
Αυτη τη στιγμή νιώθεις ΠΕΘΑΜΕΝΗ.
Προσωπικά δεν μπορω να κοιμηθω, οταν ξυπνάω πονάω, μετα νυστάζω αλλα οταν ξαπλώσω δεν κλείνει το μάτι μου. Τα νεύρα ειναι εξω απο το κεφάλι, δεν εχω σημείο επικοινωνίας με τους γονεις μου. Εχω μαλώσει με αρκετά άτομα μέσα στη χρονια και ιδιαίτερα τωρα στο τέλος.
Επειδή ξέρω πως και εσυ πιθανώς τα ίδια νιώθεις, σου λέω να μην ανησυχείς.
Ούτε εγω σκέφτομαι τη θαλασσα τη στιγμή που χθες πριν μοιραστούν τα θέματα στην ιστορία μια συμμαθήτρια μου έλεγε σε μια άλλη: " Σκέψου τη Σκιάθο μετα".
Δεν σκέφτομαι καμία Σκιαθο.
Δεν εχω κλείσει διακοπές. Δεν ξέρω καν αν παω φέτος.
Δεν θελω απο τη Πέμπτη να παρω σβάρνα τις καφετέριες και να γυρίζω σαν αδέσποτη απο το πρωι μεχρι το βραδυ ( γιατι το εχω ακούσει κι αυτο)
Θελω απλα να κοιμάμαι και να αποφορτιστώ.
Το ίδιο και εσυ! Πάρε τον χρονο σου, προσαρμόσου στους νέους ρυθμούς και θα έρθουν ολα.
Ξέρεις απο τη χαλάρωση να πας στη πίεση ειναι δύσκολο.
Απο τη πίεση στη χαλάρωση ομως για εμενα ειναι δυσκολότερο. Δώσε χρονο και χώρο πρωτα στον εαυτο σου. Άκου μουσική όλη μερα περπατώντας χιλιόμετρα, καψε το ινστα. Γράφε βιβλιο, μιλά με τη γατα ή τον σκύλο σου( αν εχεις). Κανε κατι με εσένα τέλος πάντων.
Πιστεύω πως στη μια βδομαδα θα αρχίσεις να θες να βγαίνεις λιγο, να σκέφτεσαι και τις διακοπές.

Καλη δύναμη για το υπόλοιπο των εξετάσεων και καλα αποτελέσματα να εχεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Lilly27

Νεοφερμένος

Ο Lilly27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ και τις δυο για τις απαντήσεις ήταν ότι χρειαζόμουν ήδη με κάνατε να νιώσω πολύ καλύτερα!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasisag

Νεοφερμένος

Ο anastasisag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 116 μηνύματα.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Οι σχολές πληροφορικής φέτος μπήκαν στο 2ο πεδίο ή από πέρυσι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t3mp

Νεοφερμένος

Ο t3mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Οι σχολές πληροφορικής φέτος μπήκαν στο 2ο πεδίο ή από πέρυσι ?
Απο φετος μπηκαν στο 2ο. Και 2 πληροφορικες απο το 2ο μπηκαν στο 5ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jean

Νεοφερμένος

Ο Jean αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Απο φετος μπηκαν στο 2ο. Και 2 πληροφορικες απο το 2ο μπηκαν στο 5ο
εσυ καταλαβες τι λες ,για τους αλλους δε ρωταω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top