Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εχω τον α τομο λογο πειστικος του κουτρα και ειμαι ευχαριστημενη τα αλλα δυο τεχυη ξερει κανεις τι περιλαμβανουν δηδλδη ειναι οπως το πρωτο θεματικοι κυκλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
εχω τον α τομο λογο πειστικος του κουτρα και ειμαι ευχαριστημενη τα αλλα δυο τεχυη ξερει κανεις τι περιλαμβανουν δηδλδη ειναι οπως το πρωτο θεματικοι κυκλοι?

Το 2ο ειναι και αυτο με θεματικους κυκλους το 3ο ομως εχει θεωρια για ασκησεις(τροποι πειθους κλπ),συνωνυμα,αντωνυμα,περιληψεις β1 αυτα πανω κατω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς, be a rebel!

Κι εγω που νομιζα πως ησουν κατα των επαναστατων διχως αιτια.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κι εγω που νομιζα πως ησουν κατα των επαναστατων διχως αιτια.:hmm:

Περνάω κρίση ταυτότητας. Είναι που κοντεύω τα 30 γι'αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σε όλους λοιπον εχω κάποιες απορίες σχετικά με της πανελλαδικές όποτε αν γίνεται απαντήστε μου:(

1) απ οτι ξερω στην Α λυκείου τα τμήματα χωρίζονται σε αγγλικά γερμανικά γαλλικά... στην Β λυκείου όταν θα εχεις επιλέξει πιο επιστημονικό πεδίο η αν θες να πας θεωρητική η θετική που απ όσο ξερω η κάθε κατεύθυνση εχει και ειδικά μαθήματα εφαρμοσμένα μαθηματικά οργανική και ανόργανη χημεία Λατινικά κτλ κτλ... παιδια απο ολα τα τμήματα της Β λυκείου υπάρχει περίπτωση να ειναι σε κάποιο απο τα παραπάνω μαθήματα που ανέφερα μαζι? Δλδ εγω αν ειναι πχ στο Β2 μπορεί να κανω Λατινικά με ενα παιδια απο το Β4 ? τ

2) άμα θελω να παω στο εξωτερικό οι διαδιακασιες ποτέ ξεκινάνε ? Β λυκείου η Γ? Και αν ειναι εύκολο μπορεί να μου πει κανεις με λίγα λόγια την διαδικασία ? Δλδ εγω βρίσκω μόνη μου πανεπιστήμια που να με ενδιαφέρουν και στέλνω αιτήσεις ? Δεν θα μου ζητήσουν ομως να κανω εξετάσεις για ξένες γλώσσες ? Ειναι ενα θέμα απο με ανησυχεί όποτε αν ειναι σας παρακαλώ ειδικά αυτο απαντήστε κάποιος που να ξέρει ακριβώς τι κανω

3) όταν εχεις δώσει πενελλαδικες ειδικά μαθήματα οπως ξένες γλώσσες σχέδιο γραμμικό και ελεύθερο ποτέ δίνεις ?

4) ποτέ θα καταλάβω τι ακριβώς θελω και τι σχολή θελω στα σίγουρα ?

5)τα αποτελέσματα ποτέ περίπου βγαίνουν ? Ακούω πολλούς να λένε πριν έχουν βγει τα αποτελέσματα οτι "εχω περάσει φιλολογική στο Ρέθυμνο" η διαφορά αλλα

6) θα ηταν Καλο να κανω το καλοκαίρι της Β λυκείου προετοιμασία για την Γ ?

7) στο μηχανογραφικό άμα θελω οπωσδήποτε να περάσω σε μια συγκεκριμένη πόλη βάζω σχολές που να υπάρχουν μονο εκει ε?

8) κατά την γνώμη σου ποια θεωρείς ιδανική πόλη για σπουδές ? Προτιμάς να συγκατοικήσει με έναν φιλο/ φίλη σου που την ξέρεις πολυ καλα η μόνος σου ?

9)άμα δεν μου αρέσει εκει που εχω περάσει μπορώ να περιμένω μια χρόνια και με τα μόρια που εχω βγάλει την προιγουμενη χρόνια να περάσω σε μια σχολή με την βάσεις στης επόμενης χρονιάς ?


Δεν νμζ να εχω άλλες ερωτήσεις προς το παρόν :D σας παρακαλώ δώστε μου όσες περισσότερες πληροφορίες για το νούμερο 2 ....ευχαριστώ:clapup:

1. Πιθανώς
2. Ψάχνεις τα πανεπιστήμια που σε ενδιαφέρουν, επικοινωνείς μαζί τους, μιλάς με κάποιον καθηγητή που να είναι σχετικός ( πχ αν θες Αγγλία-Αμερική με την αγγλικών κλπ) και μετα ενημερώνεσαι για την περίοδο των αιτήσεων και κάνεις την αίτησή σου για όποιο εξάμηνο σε ενδιαφέρει. Λογικά θέλουν πιστοποίηση γλώσσας... Εγώ για το πανεπιστήμιο του Μονάχου χρειάζομαι τα γερμανικά, βεβαίωση συμμετοχής στις πανελλήνιες, πάνω απο 10.000 μόρια, απολυτήριο λυκείου και την αίτηση ενδιαφέροντος. Α! Και το πτυχίο των αγγλικών μου!

3.Μετά τα υπόλοιπα εξεταζόμενα μαθήματα! Βγαίνουν οι ημερομηνίες... Φέτος δίνω γερμανικά 28 Ιουνίου.
4.Αυτό είναι προσωπικό θέμα, εγώ ήξερα από τα 14:P
5.Τα μόρια και οι βαθμοί βγαίνουν λίγο καιρό μετά τις πανελλήνιες αφού τα γραπτά διορθώνονται και κατά τη διάρκεια των εξετάσεων... Οπότε κάποιος που παρακολουθεί τις βάσεις, γνωρίζει που δεν περνάει σίγουρα και που πιθανώς περνάει. Πχ αν εσύ θες νομική και βγάλεις 14.000 ξέρεις πως δεν τη πιάνεις:P
6.Εγώ έκανα. Θα σου έλεγα ναι, αλλά όχι πολλές ώρες, μη κουραστείς από τώρα.
7.Ναι αλλά καλό είναι να βάλεις και καμία άλλη για σιγουριά
8.Εγώ θα δηλώσω πρώτη επιλογή τη γερμανική φιλολογία της Αθήνας, τη προτιμώ απο τη Θεσσαλονίκη λόγω τμήματος περισσότερο. Και καλύτερα να μένεις μόνος πιστεύω. Δεν είμαι φαν του να μένω με άλλα άτομα αλλά αυτό εξαρτάται από τον χαρακτήρα σου.
9. 10% ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Το 2ο ειναι και αυτο με θεματικους κυκλους το 3ο ομως εχει θεωρια για ασκησεις(τροποι πειθους κλπ),συνωνυμα,αντωνυμα,περιληψεις β1 αυτα πανω κατω

α ωραια ευχαριστω για την διευκρινιση θα παρω μονο τον β τοτε με ενδιαφερουν τα δοκιμια πιο πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sgreece

Νεοφερμένος

Ο sgreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά πως λέτε να κινηθούν οι βάσεις για στρατιωτικες σχολες το 2017 ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Παιδιά πως λέτε να κινηθούν οι βάσεις για στρατιωτικες σχολες το 2017 ;

Όσο μένει ο Τσίπρας πάνω, τόσο θα αυξάνονται τα μόρια των στρατιωτικών/αστυνομικών/πυροσβεστικών σχολών.;):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Αν και το έχω πει πολλές φορε καλή επιτυχία παιδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ρωτάω εδω επειδή δεν ψάχνω απάντηση απο συγκεκριμένη κατεύθυνση.. Τα θέματα των επαναληπτικών είναι δυσκολότερα απο των ''κανονικών'';;; Επειδή έχω ψιλοφρικάρει με αυτά που βλέπω και πιστεύω οτι είναι δυσκολότερα αλλά θέλω και άλλη άποψη....

Επίσης, 1 μήνας ακριβώς έμεινε.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ρωτάω εδω επειδή δεν ψάχνω απάντηση απο συγκεκριμένη κατεύθυνση.. Τα θέματα των επαναληπτικών είναι δυσκολότερα απο των ''κανονικών'';;; Επειδή έχω ψιλοφρικάρει με αυτά που βλέπω και πιστεύω οτι είναι δυσκολότερα αλλά θέλω και άλλη άποψη....

Επίσης, 1 μήνας ακριβώς έμεινε.... :worry:

μα τι σε νοιαζει, σκοπευεις να δωσεις επαναληπτικες;

οπως κατσει ειναι, αλλοτε πιο ευκολα αλλοτε πιο δυσκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
μα τι σε νοιαζει, σκοπευεις να δωσεις επαναληπτικες;

οπως κατσει ειναι, αλλοτε πιο ευκολα αλλοτε πιο δυσκολα.
Όχι, ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι τέτοιο... Εγω μέχρι ώρας, δνε έχω δει και τόσο εύκολες επαναληπτικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Όχι, ελπίζω να μην χρειαστεί κάτι τέτοιο... Εγω μέχρι ώρας, δνε έχω δει και τόσο εύκολες επαναληπτικές...

Εκτός κι αν εχεις κάποιο ΦΟΒΕΡΟ σχέδιο που θα σε κάνει να γλιτώσεις τις πανελληνιες του Ιουνίου (και το καλοκαιρι μιας πολυυυ δύσκολης χρονιάς) γιατι όντως χρειάζεσαι 2 μήνες παραπάνω δοαβασμα, μην σκέφτεσαι τις επαναληπτικές. Αν κατάλαβα καλα σου προκαλούν κάποιο άγχος και Μαλιστα χωρίς λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εκτός κι αν εχεις κάποιο ΦΟΒΕΡΟ σχέδιο που θα σε κάνει να γλιτώσεις τις πανελληνιες του Ιουνίου (και το καλοκαιρι μιας πολυυυ δύσκολης χρονιάς) γιατι όντως χρειάζεσαι 2 μήνες παραπάνω δοαβασμα, μην σκέφτεσαι τις επαναληπτικές. Αν κατάλαβα καλα σου προκαλούν κάποιο άγχος και Μαλιστα χωρίς λογο
Πρώτα ο Θεός, να είμαστε καλά, δεν έχω σκοπό να δώσω επαναληπτικές...
Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν κοιτάω και θέματα επαναληπτικών, εσπερινών ακόμα και ομογενών, και δεν νομίζω να είναι κάτι άσχημο αυτό.. Αλλά όταν είναι κάποιες ασκήσεις και κολλάς, σκέφτεσαι ''τι γίνεται τώρα;; κόλλησα επειδή είναι όντως δύσκολα ή επειδή εγω δεν έχω προεροιμαστεί καλά;;''.. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Πρώτα ο Θεός, να είμαστε καλά, δεν έχω σκοπό να δώσω επαναληπτικές...
Αυτό όμως δεν σημαίνει οτι δεν κοιτάω και θέματα επαναληπτικών, εσπερινών ακόμα και ομογενών, και δεν νομίζω να είναι κάτι άσχημο αυτό.. Αλλά όταν είναι κάποιες ασκήσεις και κολλάς, σκέφτεσαι ''τι γίνεται τώρα;; κόλλησα επειδή είναι όντως δύσκολα ή επειδή εγω δεν έχω προεροιμαστεί καλά;;''.. Καταλαβαίνεις πως το εννοώ;

Όχι καλή μου, δεν ειναι καθόλου άσχημο και Μπράβο σου για την προσπάθεια. Αλλα δεν εχει να κάνει με την προετοιμασία σου αν τα θέματα των επαναληπτικών, συγκεκριμένα, ειναι πιο εύκολα ή πιο δύσκολα. Αν κολλάς σε κάποιο θέμα όμως στείλε για βοηθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Όχι καλή μου, δεν ειναι καθόλου άσχημο και Μπράβο σου για την προσπάθεια. Αλλα δεν εχει να κάνει με την προετοιμασία σου αν τα θέματα των επαναληπτικών, συγκεκριμένα, ειναι πιο εύκολα ή πιο δύσκολα.
πως δεν έχει να κάνει με την προετοιμασία; Αν είσαι κατάλληλα προετοιμασμένος, βρίσκεις δυσκολία σε ελάχιστα υποερωτήματα...

Αν κολλάς σε κάποιο θέμα όμως στείλε για βοηθεια
Ναι έχω ρωτήσει κατα καιρούς και με έχουν βοηθήσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Προφανώς δεν κατάλαβες τι ειπα. Δεν εχει σημασία αν Γενικά τα θέματα των επαναληπτικών ειναι δύσκολα όπως ρώτησες αρχικά. Anyway, καλή συνέχεια στην μελέτη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Προφανώς δεν κατάλαβες τι ειπα. Δεν εχει σημασία αν Γενικά τα θέματα των επαναληπτικών ειναι δύσκολα όπως ρώτησες αρχικά. Anyway, καλή συνέχεια στην μελέτη σου
Ναι ίσως να μην κατάλαβα.... σε ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ρωτάω εδω επειδή δεν ψάχνω απάντηση απο συγκεκριμένη κατεύθυνση.. Τα θέματα των επαναληπτικών είναι δυσκολότερα απο των ''κανονικών'';;; Επειδή έχω ψιλοφρικάρει με αυτά που βλέπω και πιστεύω οτι είναι δυσκολότερα αλλά θέλω και άλλη άποψη....

Επίσης, 1 μήνας ακριβώς έμεινε.... :worry:

Εκτος απο τα παραπανω θα ηθελα να σου πω και το εξης οτι οσοι δινουν επαναληπτικες μπαινουν ως υπεραριθμοι(μιλαω για την φετινη χρονια) αν δεν κανω λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top