Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Εννοείται ότι εξαρτάται από το ποσό διαβάζει και όχι από τους βαθμούς του , απλά ήθελα να ρωτήσω για να μην μπαίνω σε περιττά έξοδα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εννοείται ότι εξαρτάται από το ποσό διαβάζει και όχι από τους βαθμούς του , απλά ήθελα να ρωτήσω για να μην μπαίνω σε περιττά έξοδα .

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Δεν μπορούμε να σε διαφωτίσουμε εμείς εδώ καθώς Α) δεν γνωρίζουμε τις δυνατότητες σου, Β) δεν γνωρίζουμε (και δεν γνωρίζεις) το χρόνο που θα μπορείς να δαπανάς εβδομαδιαία για το ΑΕΠΠ.
Αυτό που σου προτείνω είναι να κάνεις καλοκαιρινά, να πάρεις μια γεύση (ελάχιστη) από τις δυσκολίες του μαθήματος και τον Οκτώβριο να αποφασίσεις αν χρειάζεσαι βοήθεια ή όχι. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Ευχαριστώ εννοείται ότι από το καλοκαίρι θα ξεκινήσω να διαβάζω καθώς θέλω να είμαι έτοιμος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matt5996

Νεοφερμένος

Ο Matt5996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το καρτελακι για τις πανελληνιες εχει βγει? Αν ναι, εγω που ειμαι αποφοιτος ποτε θα χρειαστει να το παραλαβω? Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,259 μηνύματα.
Σε εμάς στο παιδιά της τρίτης δεν έχει βγει ακόμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Παιδια γνωρίζουμε πόσοι ειναι οι φετινοί υποψήφιοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niffler

Νεοφερμένος

Η Niffler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το καρτελακι για τις πανελληνιες εχει βγει? Αν ναι, εγω που ειμαι αποφοιτος ποτε θα χρειαστει να το παραλαβω? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Εμένα μου είπαν ότι θα το βρω στο θρανίο μου την ημέρα τον εξετάσεων κ δεν χρειάζεται να πάω να το πάρω νωρίτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γόρδιονΣουτιέν

Νεοφερμένος

Η γόρδιονΣουτιέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Παιδια γεια,
θετικη εδω! Εχω κουραστει απιστευτα.Εχω χασει καθε ορεξη.Δε μπορω να διαβασω.Νιωθω πως δε θα περασω και βαζω συνεχεια τα κλαματα.Θελω να σηκωθω να φυγω ρε γαμωτο! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια γεια,
θετικη εδω! Εχω κουραστει απιστευτα.Εχω χασει καθε ορεξη.Δε μπορω να διαβασω.Νιωθω πως δε θα περασω και βαζω συνεχεια τα κλαματα.Θελω να σηκωθω να φυγω ρε γαμωτο! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ

Καλησπερα θετικουρα κι εγω :D Υπομονη σε λιγο τελειωνουμε...λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι ολοι μας εχουμε τα χαλια μας!Ας ειμαστε ομως και λιγο αισιοδοξοι δεν βλαπτει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν τυπώθηκε αυτό που θα πω εδώ αλλά κάπου διάβασα ότι επαναληπτικές πανελλαδικές θα δίνονται μόνο στα μαθήματα που αρρωσταίνουν σοβαρά (αυτό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδια γεια,
θετικη εδω! Εχω κουραστει απιστευτα.Εχω χασει καθε ορεξη.Δε μπορω να διαβασω.Νιωθω πως δε θα περασω και βαζω συνεχεια τα κλαματα.Θελω να σηκωθω να φυγω ρε γαμωτο! ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ

Αγαπητό γορδιον σουτιέν. Τράβα για ένα τρέξιμο να συνελθεις, σύρε σε κάνα βουνό να φωνάξεις. Αν δεν μπορείς να κάνεις τίποτα απο αυτά, κάτσε μια μέρα και κλάψε όσο πάει. Τσιλ. Δεν είσαι μόνος, όλοι κάπως έτσι είμαστε. Δύο μήνες και μετά μπανανιστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevibar

Νεοφερμένος

Η paraskevibar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια εγω, ναι μεν εχω κουραστει, αν και πια ισως το εχω συνηθισει, αλλα κυριως εχω ΒΑΡΕΘΕΙ. Νιωθω οτι κανω τα ιδια και τα ιδια και βαριεμαι παρα ποοοολυ τις επαναληψεις, αφαιρουμαι συνεχεια. Αλλα και κατι διαφορετικο να δοκιμασω, καμια δυσκολη ασκηση, δεν την λυνω ποτε, οποτε ξεκιναει η απογοητευση. Αυτο γινεται ασταματητα εδω και 1.5 βδομαδα που κανω επαναληψεις για τα διαγωνισματα της ΟΕΦΕ, και δεν κανω τιποτα στο τελος. Και το γεγονος οτι ο χρονος ειναι ελαχιστος σημαινει πως πρεπει να ξυπνησω ΑΜΕΣΑ, και δεν ξερω πως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδια εγω, ναι μεν εχω κουραστει, αν και πια ισως το εχω συνηθισει, αλλα κυριως εχω ΒΑΡΕΘΕΙ. Νιωθω οτι κανω τα ιδια και τα ιδια και βαριεμαι παρα ποοοολυ τις επαναληψεις, αφαιρουμαι συνεχεια. Αλλα και κατι διαφορετικο να δοκιμασω, καμια δυσκολη ασκηση, δεν την λυνω ποτε, οποτε ξεκιναει η απογοητευση. Αυτο γινεται ασταματητα εδω και 1.5 βδομαδα που κανω επαναληψεις για τα διαγωνισματα της ΟΕΦΕ, και δεν κανω τιποτα στο τελος. Και το γεγονος οτι ο χρονος ειναι ελαχιστος σημαινει πως πρεπει να ξυπνησω ΑΜΕΣΑ, και δεν ξερω πως :(

Ρουτινιασαμε κι εμένα αυτό μου τη σπάει. Μην απογοητεύεσαι, έχουμε ακόμα καιρό να κάνουμε επαναλήψεις. Το Πάσχα είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να στρωθεις και να εμπεδωσεις ο,τι σε δυσκολεύει. Εγώ πήρα την ολέθρια απόφαση να βγάλω το Πάσχα όλα τα Αρχαία. Αχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franciscus

Νεοφερμένος

Ο Franciscus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδιά υπομονή,προσπαθήστε δυο μήνες έμειναν.Πιστέψτε με δε θέλετε να κάτσετε να διαβάζετε του χρόνου όταν όλοι οι φίλοι σας θα έχουν φύγει.
Αν και εγώ έχω κουραστεί..Ώρες ώρες θέλω να τα παρατήσω και να πάω σε ΙΕΚ μαγειρικής :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Προς τους αγαπημένους θεωρητικούς,
απο τη Τετάρτη διαβάζω για το διαγώνισμα της ΟΕΦΕ των λατινικών για τη Κυριακή. Ειναι η πρώτη φορά που βγάζω ΟΛΗ την ύλη σε τόσες λίγες μέρες. Εχω κανει επαναλήψεις αλλα η μια ηταν 2-2 τα κείμενα και η άλλη 3-3.
Ο προβληματισμός που μου γεννιέται καθε φορά που διαβάζω για τεστ ή διαγώνισμα στα λατινικα ειναι ο εξης: Άραγε νιώθω μόνο εγω ανασφάλεια για ενα μαθημα που τόσα χρονια άκουγα οτι ειναι το "στανταρακι" ; . Προσωπικά με το απο εξω δεν το εχω και προσπαθω να τα μαθαίνω εις βάθος γιατι δόξα τω Θεω και ξένες κωσσες ξέρω και κλίση σε αυτές εχω. Εντάξει μερικά πραγματα τα μαθαίνω αναγκαστικά απο εξω ομως συνεχίζω πάντα πριν γράψω ή μόλις παω μα γράψω να ειμαι κάπως ανασφαλής.
Σας συμβαίνει και εςας ή μόνο εγω ειμαι η τρελή εδω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Προς τους αγαπημένους θεωρητικούς,
απο τη Τετάρτη διαβάζω για το διαγώνισμα της ΟΕΦΕ των λατινικών για τη Κυριακή. Ειναι η πρώτη φορά που βγάζω ΟΛΗ την ύλη σε τόσες λίγες μέρες. Εχω κανει επαναλήψεις αλλα η μια ηταν 2-2 τα κείμενα και η άλλη 3-3.
Ο προβληματισμός που μου γεννιέται καθε φορά που διαβάζω για τεστ ή διαγώνισμα στα λατινικα ειναι ο εξης: Άραγε νιώθω μόνο εγω ανασφάλεια για ενα μαθημα που τόσα χρονια άκουγα οτι ειναι το "στανταρακι" ; . Προσωπικά με το απο εξω δεν το εχω και προσπαθω να τα μαθαίνω εις βάθος γιατι δόξα τω Θεω και ξένες κωσσες ξέρω και κλίση σε αυτές εχω. Εντάξει μερικά πραγματα τα μαθαίνω αναγκαστικά απο εξω ομως συνεχίζω πάντα πριν γράψω ή μόλις παω μα γράψω να ειμαι κάπως ανασφαλής.
Σας συμβαίνει και εςας ή μόνο εγω ειμαι η τρελή εδω;

Θα σου πρότεινα να μην ανησυχείς. Όλοι το ίδιο παθαίνουμε. Εγώ προσωπικά τέλειωσα μια συνολική επανάληψη τώρα και πριν ξεκινήσω την δεύτερη έχω άγχος. Όπως και στα λατινικά. Προσπάθησε να έχεις αυτοπεποίθηση. Αυτό που πιστεύω οτι θα στην προσφέρει είναι να έχεις καλά αποτελέσματα. Το ένιωσα πολύ καλά στον κύκλο διαγωνισμάτων που μόλις τέλειωσα στο φροντηστήριο. Μην αγχώνεσαι συμβαίνει αυτό σε όλους μας. Πρέπει να το μειώσουμε για να είμαστε πιο αποδοτικοί. Και συνεχώς έλεγχος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Όλοι εσείς που είστε απόφοιτοι, και οχι θεωρητικής κατεύθυνσης που εκεί πρέπει να μαθαίνεις αυτολεξεί αρκετή θεωρία, δεν έχετε ένα τεράστιο άγχος;
Μόνο εγω το έχω; Απόφοιτη, που ασχολούμαι καθημερινά με 3 μαθήματα(έκθεση δεν έχω ασχοληθεί και τόσο όσο στα υπόλοιπα :redface: ), και καθημερινά σκέφτομαι οτι αν θα γράψω καλά και κυρίως θεωρία που εκεί δεν μπορείς να πεις οτι δεν μπορούσες να λύσεις την άσκηση. Γιατί κακά τα ψέματα, δεν έχουμε το έξτρα διάβασμα των υπόλοιπων μαθημάτων, ούτε να χάνουμε ώρες στο σχολείο, και αφού έχουμε προσπαθήσει δεν σημαίνει οτι πρέπει να γράψουμε καλά; Δεν λέω για άριστα, αλλά καλά.
Γιατί συνεχώς σκέφτομαι οτι θα κολλήσω σε κάποια θεωρία, και είναι και μερικά κομμάτια που δεν μπορείς να τα γράψεις περίπου με δικά σου λόγια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Θεωρούμε ότι στη συνάντησή μας που έχει κανονίσει ο Υπουργός να γίνει αύριο Δευτέρα 3/4/2017 στις 17:00 το απόγευμα στο Υπουργείο Παιδείας, θα δώσει λύση και θα επαναφέρει την πολύτιμη ηρεμία στην μαθητική κοινότητα των 90.000 υποψηφίων και των οικογενειών τους.
Διαβάστε περισσότερα: Πανελλήνιες 2017: Ο Σύλλογος Γονέων για τον περιορισμό της μείωσης εισακτέων - iPaideia.gr αρα οι υποψήφιοι ειναι 90000;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter1990

Νεοφερμένος

Ο peter1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Aρχες Οικονομικής Θεωριας.
Μπορεί να μου πει κάποιος, ποιες σελίδες είναι ΕΝΤΟΣ υλης απο το 3ο κεφάλαιο του Βιβλιου;
Ευχαριστώ πολύ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top