Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Πώς πάνε τα παιδιά του οικονομικού;
Εγώ ΑΟΘ γράφω 19-20, ΑΕΠΠ γύρω στο 16, Έκθεση γύρω στο 17 και Μαθηματικά 13-14.

Προσπαθώ να ανεβάσω το ΑΕΠΠ και να κάνω ό,τι μπορώ με τα Μαθηματικά....
Θεωρώ ότι περνάω στο ΔΕΟΣ, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Εγώ αοθ στοχεύω για 20
Αεππ-εκθεση 15+
Μαθηματικα 13+
Λογικά θα βάλω 1)οδε οπα 2) μαρκετινγκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Μπραβο παιδια εγω παω β λυκειου για του χρονου στοχευω πρωτα ο θεος
Αοθ 20
Αεππ 19+
Μαθηματικα 17+
Εκθεση 17-17.5
Ιστορια 19.5+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Εγώ αοθ στοχεύω για 20
Αεππ-εκθεση 15+
Μαθηματικα 13+
Λογικά θα βάλω 1)οδε οπα 2) μαρκετινγκ

Το ΟΔΕ ίσως να να το βάλω ως δεύτερη επιλογή . :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Για να δώσεις αθλήματα πρέπει να πας σε κάποια πόλη που περιέχει σχολή τεφαα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Για να δώσεις αθλήματα πρέπει να πας σε κάποια πόλη που περιέχει σχολή τεφαα;

Όχι, αν και δεν γίνεται η εξέταση σε όλες τις πόλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Υπάρχουν επαγγέλματα θεωρητικής κατεύθυνσης με προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης; :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Υπάρχουν επαγγέλματα θεωρητικής κατεύθυνσης με προοπτικές επαγγελματικής αποκατάστασης; :hmm::hmm:

Η ψυχολογία, βέβαια στο εξωτερικό περισσότερο. Η αγγλική φιλολογία, και περισσότερο στο εξωτερικό. Η νομική κάτι έχει, αν και υπάρχει μέχρι και σε αυτή κορεσμός πλέον. Και το διεθνών και ευρωπαϊκών σπουδών καλή σχολή Έχω ακούσει ότι είναι, αν κάνεις και κάνα μεταπτυχιακό μπορεί να ανοίξουν πόρτες για διπλωματία(βέβαια μάλλον πρέπει να χεις και κάνα μέσο για να μπεις στο διπλωματικό σωμα). Το σλαβικών και βαλκανικών σπουδών πάλι με στροφή προς τη διπλωματία. Οι ξενόγλωσσες φιλολογιες ίσως, κάπως, κάπου, κάποτε, αν κάνεις και ένα μεταπτυχιακό στη μετάφραση/διερμηνεία. Γενικώς δύσκολα τα πράγματα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει η ελληνική φιλολογία αλλά οι γονείς μου και γενικότερα, ο κοινωνικός περίγυρος με αποθαρρύνει να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα, το οποίο είναι και το όνειρό μου.
Δεν είμαι θεωρητική αλλά θέλω να αλλάξω. Μου έχουν δηλητηριάσει, όμως, το μυαλό με απαισιόδοξες σκέψεις και φοβάμαι πλέον και εγώ η ίδια να γίνω φιλόλογος, αλλά από την άλλη δε θέλω να παρατήσω το όνειρό μου...

Εσύ Στεφανία που είσαι θεωρητική τι θες να περάσεις;
Επίσης, έχω βάσεις στα αρχαία και γενικά είμαι αρκετά καλή στα θεωρητικά μαθήματα, πιστεύεις ότι έχω περιθώρια αλλαγής κατεύθυνσης; (Β' λυκείου.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει η ελληνική φιλολογία αλλά οι γονείς μου και γενικότερα, ο κοινωνικός περίγυρος με αποθαρρύνει να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα, το οποίο είναι και το όνειρό μου.
Δεν είμαι θεωρητική αλλά θέλω να αλλάξω. Μου έχουν δηλητηριάσει, όμως, το μυαλό με απαισιόδοξες σκέψεις και φοβάμαι πλέον και εγώ η ίδια να γίνω φιλόλογος, αλλά από την άλλη δε θέλω να παρατήσω το όνειρό μου...

Σε καταλαβαίνω γλυκιά μου. Κι εγώ αυτό ακριβώς, και μάλιστα ήθελα να διαλέξω τον κλάδο της κλασικής φιλολογίας, όχι της νεοελληνικής. Welcome to the real world :P Ίσως κάποια στιγμή υπό άλλες συνθήκες σπουδασουμε ΚΑΙ αυτό. Εγώ έχω συμβιβαστεί προς το παρόν ότι αυτό δε θα συμβεί. Life is not fair αλλά ετσι κι αλλιώς ποιος είπε ότι θα ήταν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω οτι επειδή παντού υπάρχει μεγάλη ανεργία και η ζήτηση σε όλα τα επαγγέλματα είναι ελάχιστη, θα πρέπει κανείς να κάνει αυτό το οποίο του αρέσει.
Πχ εγώ τρελαίνομαι για έρευνα στις θεωρητικές επιστήμες και θα το παλέψω .
Στο διπλωματικό σώμα είναι εξετάσεις και γενικά νομίζω το μέσο δεν υπάρχει εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω οτι επειδή παντού υπάρχει μεγάλη ανεργία και η ζήτηση σε όλα τα επαγγέλματα είναι ελάχιστη, θα πρέπει κανείς να κάνει αυτό το οποίο του αρέσει.
Πχ εγώ τρελαίνομαι για έρευνα στις θεωρητικές επιστήμες και θα το παλέψω .
Στο διπλωματικό σώμα είναι εξετάσεις και γενικά νομίζω το μέσο δεν υπάρχει εκεί

Έχει κι αυτό που λες εσύ λογική, δε διαφωνώ. Αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια. Μακάρι να πάνε όλα καλά και κάποτε να κάνουμε όλοι μας αυτό που αγαπάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Εμένα με ενδιαφέρει η ελληνική φιλολογία αλλά οι γονείς μου και γενικότερα, ο κοινωνικός περίγυρος με αποθαρρύνει να ακολουθήσω αυτό το επάγγελμα, το οποίο είναι και το όνειρό μου.
Δεν είμαι θεωρητική αλλά θέλω να αλλάξω. Μου έχουν δηλητηριάσει, όμως, το μυαλό με απαισιόδοξες σκέψεις και φοβάμαι πλέον και εγώ η ίδια να γίνω φιλόλογος, αλλά από την άλλη δε θέλω να παρατήσω το όνειρό μου...

Εσύ Στεφανία που είσαι θεωρητική τι θες να περάσεις;
Επίσης, έχω βάσεις στα αρχαία και γενικά είμαι αρκετά καλή στα θεωρητικά μαθήματα, πιστεύεις ότι έχω περιθώρια αλλαγής κατεύθυνσης; (Β' λυκείου.)

Και θετικη να πας αυτο δεν σου εξασφαλιζει οτι θα εχεις επαγγελματικη αποκατασταση(τουλαχιστον αμεση),βεβαια μπορει να ειναι λιγο καλυτερα απο την θεωρητικη αλλα πιστευω οπου και να πας αν το παλεψεις καποια ακρη θα βρεθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Εγώ του χρόνου θα ήθελα να περάσω στο τμήμα χρηματοοικονομικής του ο.π.α . Από μόρια έχει 17.000 μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Γενικά πιστεύω οτι επειδή παντού υπάρχει μεγάλη ανεργία και η ζήτηση σε όλα τα επαγγέλματα είναι ελάχιστη, θα πρέπει κανείς να κάνει αυτό το οποίο του αρέσει.
Πχ εγώ τρελαίνομαι για έρευνα στις θεωρητικές επιστήμες και θα το παλέψω .
Στο διπλωματικό σώμα είναι εξετάσεις και γενικά νομίζω το μέσο δεν υπάρχει εκεί

Τι εννοείς; Το διπλωματικό σώμα πέρα από τις δύσκολες εξετάσεις, χρειάζεται και μέσο, δυστυχώς. Δεν ξέρω, όμως, πως θα μπορούσες να συνδυάσεις την έρευνα με το ΔΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Άσχετο αλλά κάπου διάβασα ότι ένας μαθηματικός απέδειξε πως στο περσινό θέμα Δ στα μαθηματικά η μόνη συνάρτηση που ικανοποιεί αυτές τις προϋποθέσεις είναι η f(x)=x επομένως όλα τα ερωτήματα είναι τετριμμένα. Ελπίζω και φέτος σε εμάς να μην γίνει κάνα λάθος και μπλέξουμε με βαθμολογήσεις κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εσύ είσαι θεωρητική σωστά; Άρα θα δώσεις για φιλόλογος;
Αχ ναι! Αγαπώ την κλασσική φιλολογία, αυτό θέλω να σπουδάσω και εγώ... Με έχει πάρει από κάτω, νιώθω μία διάχυτη θλίψη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Άσχετο αλλά κάπου διάβασα ότι ένας μαθηματικός απέδειξε πως στο περσινό θέμα Δ στα μαθηματικά η μόνη συνάρτηση που ικανοποιεί αυτές τις προϋποθέσεις είναι η f(x)=x επομένως όλα τα ερωτήματα είναι τετριμμένα. Ελπίζω και φέτος σε εμάς να μην γίνει κάνα λάθος και μπλέξουμε με βαθμολογήσεις κτλ

Στο περυσινο θεμα Δ δεν χρειαζοσουν καν την f(x) (αν αναφερεσαι στα μαθ κατ των ημερισιων),αφου σχεδον ολα προεκυπταν απο τα δεδομενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τι εννοείς; Το διπλωματικό σώμα πέρα από τις δύσκολες εξετάσεις, χρειάζεται και μέσο, δυστυχώς. Δεν ξέρω, όμως, πως θα μπορούσες να συνδυάσεις την έρευνα με το ΔΣ.

Για δύσκολες εξετάσεις ναι το ξέρω , αλλά θεωρώ ότι δεν υπάρχει μέσο σε τέτοιες διαδικασίες. Παίρνουν ας πούμε 8 - 15 άτομα τον χρόνο και όλα αυτά προέρχονται από εξετάσεις οι οποίες ναι προφανώς είναι δύσκολες.

Εγώ τώρα έχω τρεις επιλογές που μέσα στις άκρες είναι ίδιες . Νομική - Πολιτικό - Διεθνών Ευρωπαϊκών. Όλα αυτά μου αρέσουν και σκέφτομαι για ένα μεταπτυχιακό στο εξωτερικό μετά . Και θέλω εάν τα καταφέρω να γυρίσω , να τελειώσω τον στρατό και να μπορέσω να ασχοληθώ είτε με έρευνα και να συνεχίσω μια ακαδημαϊκή πορεία μέσω διδακτορικού , είτε με το διπλωματικό σώμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Στο περυσινο θεμα Δ δεν χρειαζοσουν καν την f(x) (αν αναφερεσαι στα μαθ κατ των ημερισιων),αφου σχεδον ολα προεκυπταν απο τα δεδομενα :P

Αυτό λέω η άσκηση είχε φτιαχτεί με σκοπό να λυθεί χωρίς να ξέρεις τον τύπο αλλά απλά στοιχεία για την f. Και επειδή όλοι έδιναν συγχαρητήρια στην Επιτροπή για τα θέματα κάποιος έκανε αυτή την απόδειξη και ρώτησε εύλογα ποια θέματα Αφού αν η f είναι η f(x)=x Τότε Όλα τα ερωτήματα βγαίνουν σε 5 λεπτά και ουσιαστικά αναιρείται όλο το θέμα..βέβαια η Επιτροπή Δεν απάντησε ποτέ επί της ουσίας υποστηρίζοντας πως χρησιμοποίησε μαθηματικά Εκτός σχολείου για να το αποδείξει κλπ κλπ αλλά επιστημονικά Ήταν σωστός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top