Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά έχω αγχωθεί με τις πηγές της ιστορίας. Στο φροντηστήριο πάει κοντά στα 21 - 22 / 25 και στο σχολείο σταθερά 25/25 . Τι λέτε , πως το βλέπετε ;
Ντάξει δεν είναι και πυρηνική φυσική οι πηγές στην ιστορία. Μια χαρά τα πας δε χρειάζεται να έχεις άγχος. Με εξάσκηση λύνεται το χέρι και μετά ξέρεις ακριβώς τι να κάνεις. Συνταγή για όλες τις πηγές προφανώς δεν υπάρχει. Απλά να ρωτήσεις στο φροντιστήριο από πού χάνεις αυτές τις 3-4 μονάδες Γιατί πάντα υπάρχει room for improvement.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Αφου ρε παιδι μου σε κουραζει ολο αυτο, κατσε και δωσε και συ 2η φορα για να τα μαθεις καλυτερα. Δεν σου το απαγορευει κανεις.

Προφανώς και δεν λέω ότι όποιος δίνει 2η χρόνια το κάνει από επιλογή όλοι θέλουν να τελειώνουν με μια φορά, αλλά εφόσον είναι ένα συχνό φαινόμενο αναφέρομαι στις επιδόσεις αυτών. Και δηλαδή μου λες ότι οι υπόλοιποι δεν κουράζονται εγώ είμαι ο περίεργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matt5996

Νεοφερμένος

Ο Matt5996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προφανώς και δεν λέω ότι όποιος δίνει 2η χρόνια το κάνει από επιλογή όλοι θέλουν να τελειώνουν με μια φορά, αλλά εφόσον είναι ένα συχνό φαινόμενο αναφέρομαι στις επιδόσεις αυτών. Και δηλαδή μου λες ότι οι υπόλοιποι δεν κουράζονται εγώ είμαι ο περίεργος.
Τι δεν καταλαβες απο αυτο που σου ειπα? Αν το θεωρεις αδικια κατσε και εσυ μια ακομη χρονια και διαβαζε για να γραψεις καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Οκ πήγαινε κ εσυ την 2η φορά κατευθείαν τότε αφου λες οτι θα τα ξερεις καλύτερα.

Εγω ενα ξέρω πως οσες φορές κ αν δώσει καποιος εαν δν στρωσει κωλο δεν περνάς !!!!!!


Φίλε μου η απάντηση σου είναι Εκτός τόπου και χρόνου καταρχάς Διάβασε τι γράφω πριν Μην απαντάς αυθαίρετα κ κατά δεύτερον είναι σαν να σου λέω ότι ο αλλος που κάθεται πληρώνεται και να μου λες κάτσε κ Εσύ.

Επίσης όσοι έχετε τελειώσει τις πανελλήνιες χρόνια και απαντατε μάλλον δεν θυμαστε τι είναι να σπαταλάς 6 ώρες της μέρας σχολείο να γυρίζεις κουρασμένος και μετά να φεύγεις για 4 ώρες μάθημα Χωρίς να προλαβαίνεις να διαβάσεις όσο θες. Έξω απ το χορό όλοι ξέρουν να χορεύουν.

Το θέμα σου ειναι οτι οι απόφοιτοι έχουν περισσότερο χρονο για διαβάσμα απ οτι εσυ and yet here you are wasting your time. Και ενα δευτερο λάθος σου που το εκανα κι εγω ειναι να κάθεσαι να σκεφτεςαι τρόπους που μπορούν να σου στερήσουν την εισαγωγή σου... Αμέσως βάζεις τον εγκέφαλο σου να σκέφτεται αρνητικά και το ενδεχόμενο της αποτυχίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ας θεσμοθετηθει πρωτα ενα αξιοκρατικο συστημα εισαγωγης στην Τριτοβαθμια Εκπαιδευση και μετα συζηταμε την οποια τροποποιηση.

Προσωπικά θεωρώ ότι το σύστημα των Πανελληνίων με όλα τα προβλήματά του είναι πολύ καλύτερο από συστήματα που ισχύουν σε άλλες χώρες. Πχ με τα δίδακτρα .
Αν μη τι άλλο, μέσω αυτού του συστήματος κριτήριο είναι αποκλειστικά οι γνώσεις του καθενός (φυσικά το ζήτημα για το πως διδάσκονται τα μαθήματα και τα λοιπά πρέπει να το δούμε) και δεν είναι το αν είσαι από συγκεκριμένη κοινωνική τάξη , αν έχεις γνωστό , αν έχεις χρήματα .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ ότι το σύστημα των Πανελληνίων με όλα τα προβλήματά του είναι πολύ καλύτερο από συστήματα που ισχύουν σε άλλες χώρες. Πχ με τα δίδακτρα .
Αν μη τι άλλο, μέσω αυτού του συστήματος κριτήριο είναι αποκλειστικά οι γνώσεις του καθενός (φυσικά το ζήτημα για το πως διδάσκονται τα μαθήματα και τα λοιπά πρέπει να το δούμε) και δεν είναι το αν είσαι από συγκεκριμένη κοινωνική τάξη , αν έχεις γνωστό , αν έχεις χρήματα .....

Συμφωνώ. Οι πανελλήνιες είναι αξιοκρατική διαδικασία πράγματι. Δεν μπορείς να περάσεις με μέσο σε Σχολή. Απλά η προετοιμασία για τις πανελλήνιες δεν γίνεται επαρκώς στο σχολείο, εκεί χωλαίνει το όλο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Παιδιά της θεωρητικής στο άγνωστο πως τα πάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Υπάρχουν και εκείνοι που δίνουν εξετάσεις, αλλά έχουν τελειώσει ήδη μια σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγω δεν εχω παράπονο πιανω πάντα 32- 33
32-33 στα 60 δεν είναι και πολύ καλό, έχεις ήδη πέσει στο 14!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πότε ανακοινώνονται οι βαθμοί ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Καλή δύναμη παιδιά .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά, ηρεμίστε!
Και 1-1.5 μονάδα να χαθεί από τις πηγές δεν ήρθε η καταστροφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,403 μηνύματα.
Παιδιά το μυστικό είναι να παραμένετε οσο μπορείτε ψύχραιμοι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Παιδιά το μυστικό είναι να παραμένετε οσο μπορείτε ψύχραιμοι .

Δεν είναι μυστικό αν κρίνω από το πόσοι το λένε, πάντως όση ψυχραιμία και να έχεις άμα δεν έχεις στρώσει κωλαράκι, άμα δεν έχει "πυρωσει η καρέκλα" που έλεγε μια καθηγήτρια μου, δουλειά δεν γκενεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Ξερει κανεις ποτε ανακοινωνονται οι βαθμοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Ξερει κανεις ποτε ανακοινωνονται οι βαθμοι?

Αν εννοείς των πανελληνίων στις 29 Ιούνη νομίζω. Του απολυτηρίου δεν έχω ιδέα ίσως και πριν τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top