Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι επίσης δεν είναι κακό αν νιώθετε έτοιμοι για να γράψετε και δεν έχετε άγχος,γιατί πολλά παιδιά το παθαίνουν αυτό (μαζί τους και εγώ τότε που έδινα), και νομίζουν ότι κάτι έχουν κάνει λάθος,αλλά στο τέλος γράφουν μια χαρά. Για παράδειγμα προσωπικά,στο πρώτο μάθημα στην έκθεση ήμουν μέσα στην τρελή χαρά,σε μια φάση σαν να έδινα ενδοσχολικές και έγραψα 18 :P Γενικά δηλαδή, να μην σας ενδιαφέρει τι κάνουν και τι λένε οι άλλοι γιατί κανένας δεν είναι ίδιος και αντιμετωπίζει το θέμα διαφορετικά. Εγώ αν εξαιρέσουμε μια φάση που πέρασα μετά τα Χριστούγεννα που ενιωθα ότι δεν άντεχα άλλο, κατα τ'αλλα ναι,το είχα διασκεδάσει πολύ και αναπολώ τις στιγμές στο φροντιστήριο :P Καλή επιτυχία, απομυθοποιείστε τις πανελλήνιες και να έχετε στόχο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Παιδιά, ξέρω τα έχετε ακούσει πολλές φορές, αλλά μια ακόμα δεν πειράζει:P (αν δεν το γράψω θα σκάσω).

Λοιπόν, όσοι έχετε κάνει καλοκαιρινά, καλά κάνατε. Όσοι δεν κάνατε, πάλι καλά κάνατε. Πραγματικά δεν τρέχει κάτι (έχω δει άτομα που ξεκίνησαν πολύ αργότερα το διάβασμα και όμως τα πήγαν μια χαρά.
Τώρα που θα ξεκινήσουν τα σχολεία (καλή αρχή παρεμπιπτόντως) μπορεί να νιώσετε κάποια πίεση. Ειδικά κατά το Νοέμβρη που ξεκινάνε τα διαγωνίσματα... Μην αγχώνεστε, αν μείνετε πιστοί στο πρόγραμμά σας, όλα μια χαρά!
Κατά τα Χριστούγεννα θα σας πιάσει..μια μελαγχολία να το πω..μια νοσταλγία του καλοκαιριού να το πω..μια κατάθλιψη...βαρεμάρα θα το πω γιατί βαρεμάρα θα 'ναι. Καταπολεμήστε την!!! Μη σας πάρει από κάτω γιατί καήκαμε. Δε λέω, να βγείτε, να ξεκουραστείτε, αλλά να έχετε και το πρόγραμμα στο μυαλό;) Μη μουρμουράτε! Μια χρονιά είναι θα περάσει.
Μόλις ξανά ξεκινήσετε μαθήματα, Ιανουάριο δηλαδή λογικά θα κάνετε τα τελευταία κεφάλαια. Προσοχή!!! Μη χάσετε το τέμπο σας! Διαβάζουμε όπως την πρώτη μέρα.
Όταν με το καλό φτάσετε στην επανάληψη θα είστε κουρασμένοι... Αλλά θα πρέπει να έχετε στο μυαλό σας ότι αυτό ήταν! Τελειώνουμε!:D Εκεί δώστε τα όλα παιδιά!!! Αξίζει ο κόπος!
Τέλος, όταν φτάσει η καλή η ώρα να γράψουμε θα είστε αγχωμένοι 1000%. Δεν είναι κακό, είναι απόλυτα φυσιολογικό. Πάντως μόλις πάρετε τα θέματα θα είστε τόσο επικεντρωμένοι σε αυτό που κάνετε, ώστε όχι άγχος, αλλά και η Δευτέρα Παρουσία να γίνει δε θα πάρετε χαμπάααριιιι!!!! Εξακριβωμένο, έτσι!:P

Ο λόγος που σας αναφέρω όλα αυτά δεν είναι ούτε για να σας αγχώσω, ούτε για να κάνω την έμπειρη και να σας μπω στο μάτι! Τα έχω περάσει εις διπλούν και πλέον ξέρω τι θα μου συμβεί και τι θα νιώσω, πριν μου συμβεί:P
Τώρα θα μου πεις: ναι αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο. Σαφώς και δεν είναι όλοι το ίδιο και δεν αντιδρούν με τον ίδιο τρόπο, αλλά στους περισσότερους αυτό συμβαίνει. Τουλάχιστον αυτό παρατήρησα εγώ στους γύρω μου.

Υ.Γ. Μακριά από αρρώστιες γιατί τςι απουσίες τις θέλετε:P και βεβαίως νους υγιής εν σώματι υγιεί. Η σωστή διατροφή βοηθά παντού;)

Ξέρω πώς θα φανεί παράξενο έως και οξύμωρο, αλλά ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ ΤΟ!!!;) Δείτε τις πανελλήνιες σαν τον δρόμο που θα σας οδηγήσει στο όνειρό σας! (θα μπορούσε να είναι άλλος, αλλά αυτόν μας έδωσαν:P)
Φιλιά σε όλους και καλή δύναμη!!!
Πολυ χρησιμα οσα ειπες ευχαριστουμε πολυ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Ευχαριστούμε για τις συμβουλές παιδιά!

Μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ το ΑΟΘ και τα πηγαίνω καλά, δυσκολεύομαι αρκετά στα Μαθηματικά, η έκθεση είναι το ατού μου και το ΑΕΠΠ τρώγεται.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστούμε για τις συμβουλές παιδιά!

Μπορώ να πω ότι μου αρέσει πολύ το ΑΟΘ και τα πηγαίνω καλά, δυσκολεύομαι αρκετά στα Μαθηματικά, η έκθεση είναι το ατού μου και το ΑΕΠΠ τρώγεται.

:)
Εγω μπορω να πω πως το ατου μου ειναι μαθηματικα και αεππ αοθ σαν ευκολο μαθημα το διαβαζω χωρις να με ενθουσιαζει και εκθεση δεν μου αρεσει και τοσο αλλα αναγκαστικα την προσεχω πολυ γιατι ειναι το μαθημα κλειδι αν το καλοσκεφτει κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazos95

Νεοφερμένος

Ο lazos95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Αργεί πάντως η ανακοίνωση της ύλης των πανελληνίων.
Λέτε να ετοιμάζουν κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Αργεί πάντως η ανακοίνωση της ύλης των πανελληνίων.
Λέτε να ετοιμάζουν κάτι;

Αν είναι να τη μειώσουν δεν πειράζει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν είναι να τη μειώσουν δεν πειράζει:P

Μην το λες:P αν στα αρχαία κατεύθυνσης πχ γίνει κάποια αλλαγή στο πολιτεία του Πλάτωνα και βγάλουν το σπήλαιο και βάλουν άλλο κομμάτι, αν κάποιοι το έχουν ήδη κάνει ( βλ. εμου) και είμαστε ήσυχοι οτι εντάξει, γυρίζουμε πάλι πίσω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μην το λες:P αν στα αρχαία κατεύθυνσης πχ γίνει κάποια αλλαγή στο πολιτεία του Πλάτωνα και βγάλουν το σπήλαιο και βάλουν άλλο κομμάτι, αν κάποιοι το έχουν ήδη κάνει ( βλ. εμου) και είμαστε ήσυχοι οτι εντάξει, γυρίζουμε πάλι πίσω:/:

Εννοώ αν αφαιρέσουν όχι αν αντικαταστήσουν κομμάτια με άλλα:P
Πάντως μην ανησυχείς. Οι καθηγητές συνήθως γνωρίζουν αν κάποια κεφάλαια υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν, οπότε τα αφήνουν για μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εννοώ αν αφαιρέσουν όχι αν αντικαταστήσουν κομμάτια με άλλα:P
Πάντως μην ανησυχείς. Οι καθηγητές συνήθως γνωρίζουν αν κάποια κεφάλαια υπάρχει περίπτωση να αφαιρεθούν, οπότε τα αφήνουν για μετά.

Μακάααρι!!!
Είμαστε και επίσημα γ λυκείου btw 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μακάααρι!!!
Είμαστε και επίσημα γ λυκείου btw 8)

Χαχαχα...καλή δύναμη!!!:book:

Αργεί πάντως η ανακοίνωση της ύλης των πανελληνίων.
Λέτε να ετοιμάζουν κάτι;

Εύρηκα!!! ---> https://www.newsbomb.gr/images/news/2016/09/12/document.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται ίδια με την περσινή (για το οικονομίας&πληροφορικής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Με μια πρώτη ματιά μου φαίνεται ίδια με την περσινή (για το οικονομίας&πληροφορικής)

Ναι, όπως και στη βιολογία, τη φυσική και τη χημεία προσανατολισμού...:/: Και ήλπιζα να βγουν εκτός τα ρευστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ύλη Πανελλαδικών 2017:

https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2016/yli1.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ευτυχώς δεν άλλαξε και άρα δεν πρέπει να διαβάσω καινούρια πράγματα και άρα θα μου είναι πιο βατά.


Μην το λες:P αν στα αρχαία κατεύθυνσης πχ γίνει κάποια αλλαγή στο πολιτεία του Πλάτωνα και βγάλουν το σπήλαιο και βάλουν άλλο κομμάτι, αν κάποιοι το έχουν ήδη κάνει ( βλ. εμου) και είμαστε ήσυχοι οτι εντάξει, γυρίζουμε πάλι πίσω:/:

Κάτι τέτοιο είναι πολύ άκυρο. Το σπήλαιο είναι το πιο σημαντικό κομμάτι από το έργο της πολιτείας (ίσως και να αποτελεί τον κεντρικό άξονα της πλατωνικής φιλοσοφίας). Να το έβγαζαν αυτό δλδ για να βάλουν το δαχτυλίδι του Γύγη ή τον Αρδιαίο; Πολύ Κουφό! Εγώ φοβόμουν πιο πολύ μήπως έβαζαν κανέναν Περικλέους επιτάφιο του Θουκυδίδη από το βιβλίο γενικής παιδείας της γ λυκείου που με το νέο σύστημα απουσιάζει από το πρόγραμμα σπουδών της γ λυκείου. Άλλωστε η ύλη είναι μικρή και δεν θα μου έκανε εντύπωση εάν αυξανόταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ο β τομος του μπαρλα στα μαθηματικα εχει τεράστιες αλλαγες απο τον περσινό(εκδόσεις 2015)? Ή μονο τ ονομα του εκδοτικού οικου εχει αλλάξει μονο χαχα.
Ρωτω γτ εχει 18 ευρω μην τα δωσω τσάμπα.
Ευχαριστώ.
Υγ. Ο α τομος εμεινε ιδιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Ο β τομος του μπαρλα στα μαθηματικα εχει τεράστιες αλλαγες απο τον περσινό(εκδόσεις 2015)? Ή μονο τ ονομα του εκδοτικού οικου εχει αλλάξει μονο χαχα.
Ρωτω γτ εχει 18 ευρω μην τα δωσω τσάμπα.
Ευχαριστώ.
Υγ. Ο α τομος εμεινε ιδιος?

τα ίδια θα είναι με ελάχιστες διαφορές (πx προσθήκη φετινών θεμάτων-λύσεων) .μείνε με το περσινό
(ο α' πρέπει να είναι ακριβώς ίδιος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Απο το αεππ εχουν αφαιρεθει 2 κεφαλαια,δεν το ειχα παρατηρισει
Μας το ειπαν την παρασκευη στο φροντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
Απο το αεππ εχουν αφαιρεθει 2 κεφαλαια,δεν το ειχα παρατηρισει
Μας το ειπαν την παρασκευη στο φροντ

όντως;ποια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Αυτό που είχε μπει σε εσάς πρώτη φορά το καινούργιο και αυτο με ουρά κάτι τέτοιο προς το τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
έχεις δίκιο kramer .Τώρα που τα τσέκαρα πιο προσεκτικά έχουν βγει τα εξής :
απο το 3ο ->το 3.4,3.5 (στοιβα,ουρα ),3.9
απο το 5ο->όλο
έφυγαν καλά κομματάκια που φέτος ''έκαψαν'' κόσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top