Πανελλήνιες 2017

Ποια είναι η γνώμη σας για τις φετινές βάσεις;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 83)
  • Θα ανεβούν

    Ψήφοι: 16 19.3%
  • θα παραμείνουν ίδιες

    Ψήφοι: 18 21.7%
  • Θα πέσουν

    Ψήφοι: 49 59.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Κοίτα έτσι όπως το σκέφτομαι θα κάνω θεματολογία κάποιες λίγες (π.χ. 3-4) ώρες τη μέρα και την τελευταία μέρα μόνο τη θεωρία. Άμα έχω όρεξη να κάνω και κάνα αρχαίο/ιστορία καλώς. Αν όχι θα τα ξυσω. Στο φροντιστήριο μας έβαλαν και τρίωρο Έκθεση τη Δευτέρα. Ας το γράψει μόνος του, εγώ δεν πάω.:P σας έβαλαν κι εσάς;

Αυτο ειναι και το δικο μου προγραμμα.
Εγώ τελειώνω τα μαθηματα έκθεσης μεθαύριο! :clapup:

επισης ισχυει πως δεν πρεπει να κανουμε μουτζουρες και αν θελουμε να σβησουμε κατι κανουμε απλα μια γραμμη απο πανω;γιατι οι μουτζουρες θεωρουνται σημαδι.

Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Κοίτα έτσι όπως το σκέφτομαι θα κάνω θεματολογία κάποιες λίγες (π.χ. 3-4) ώρες τη μέρα και την τελευταία μέρα μόνο τη θεωρία. Άμα έχω όρεξη να κάνω και κάνα αρχαίο/ιστορία καλώς. Αν όχι θα τα ξυσω. Στο φροντιστήριο μας έβαλαν και τρίωρο Έκθεση τη Δευτέρα. Ας το γράψει μόνος του, εγώ δεν πάω.:P σας έβαλαν κι εσάς;
Εγω σκεφτόμουν να διαβάσω μόνο Δευτέρα-Τρίτη και κυρίως θεματολογίες, αλλά και γλωσσολογικές ασκήσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγω σκεφτόμουν να διαβάσω μόνο Δευτέρα-Τρίτη και κυρίως θεματολογίες, αλλά και γλωσσολογικές ασκήσεις....

Και στο τέλος θα χάσουμε από συνώνυμα/αντωνυμα, να μου το θυμηθείτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι,επειδη δεν θελω να γραψω κατευθειαν την εκθεση γιατι φοβαμαι για λαθη κλπ και δε θελω να κανω μουτζουρες ,υπαρχει χωρος να την προχειρογραψω καπου και μετα να την αντιγραψω??

Εκτος οτι δεν θα σου φτασει ο χρονος και λιγες μουτζουρες να κανεις δεν χαλασε και ο κοσμος.Ολοι θα κανουν μην αγχωνεσαι ειδικα εκεινη την ωρα απλα μην το παρακανεις πχ να μουτζουρωνεις ολοκληρες σειρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Και στο τέλος θα χάσουμε από συνώνυμα/αντωνυμα, να μου το θυμηθείτε.:P
Εγω πάντως δεν νομιζω να μου συμβει να χασω σε αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
επισης ισχυει πως δεν πρεπει να κανουμε μουτζουρες και αν θελουμε να σβησουμε κατι κανουμε απλα μια γραμμη απο πανω;γιατι οι μουτζουρες θεωρουνται σημαδι.

Εκτος οτι δεν το εχω ακουσει :P αν γραψεις καμια πατατα του δινεις αφορμη να σε παρεξηγησει οποτε μουτζουρα και παλι μουτζουρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Πού το κατάλαβες ρε αδέρφι; :eek:

πιο πολυ στο ισκοολ τριγυρνας παρα στα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
πιο πολυ στο ισκοολ τριγυρνας παρα στα μαθηματα
You tell me.
Τουλάχιστον τώρα κάτι διαβάζω, πριν λίγο καιρό δεν έκανα τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ήταν σοφιστής και όχι δημαγΩγος. Ασπαζοταν τη σχετικότητα, επομένως η γνωσιολογικη του αρχή ήταν η κοινή γνώμη και από αυτήν την άποψη δεν είναι και τόσο λάθος οι συλλογισμοί του. Ήταν μαζί με άλλους σοφιστες από τους πρώτους ανθρώπους που γνωρίζουμε ότι επέκριναν τις κοινωνικές αδικίες και υποστήριξαν ότι οι άνθρωποι είναι φύσει ίσοι και θέσει άνισοι.

Argumentum ad populum, βασική λογική πλάνη. Αν η αλήθεια είναι σχετική τότε και αυτή ακριβώς η πρόταση είναι σχετική άρα αυτοακυρώνεται και φτάνεις σε ένα λογικό παράδοξο. Οι σοφιστές ήταν κάτι σαν τους υπεύθυνους τύπου της κυβέρνησης, επιβεβαίωναν ψέμματα και διέψευδαν αλήθειες.

Ο Σωκράτης ήταν ένας αλαζονικός παπαρας που προκαλούσε τους πάντες. Μπορεί η σωκρατικη διαλεκτική και μαιευτική να θεμελίωσαν πολλές φιλοσοφικές και παιδαγωγικές δομές ακόμα και της σύγχρονης πραγματικότητας, αλλά δεν παύει να μου είναι απίστευτα αντιπαθής, όχι επειδή δεν παραδέχομαι ότι ο τύπος ήταν πολύ έξυπνος, αλλά επειδή αφενός ο ίδιος δεν το παραδεχόταν (εν οίδα ότι ουδέν οίδα), αφετέρου πήγαινε και αποδείκνυε ότι οι άλλοι έλεγαν μαλακίες. Αμα δεν ήξερε τίποτα να καθόταν σπίτι του να μην πρήζει σκώτια.Και πάλι όμως δεν μπορείς να απορρίψεις την πιθανότητα να τους καθοδηγούσε στην απάντηση που αυτός ήθελε να πάρει.

Argumentum ad hominem, το ότι μπορεί να ήταν αλλαζονικός παπάρας δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο αν αυτά που έλεγε ήταν αλήθεια ή όχι. Το να αποδεικνύει πως οι άλλοι λένε μαλακίες ήταν για το Σωκράτη ο μόνος τρόπος ώστε να λειτουργήσει σωστά το Αθηναϊκό πολίτευμα, καθώς όπως και να το κάνουμε ήταν από την αρχή έως το τέλος υπόδειγμα πολίτη.

Επίσης αν θες να ξέρεις, ο Σωκράτης ήθελε να τον γ@μησει τον Πρωταγόρα(ή και να τον γ@μησει αυτός), κυριολεκτικά. Διάβασε την αρχή του Πρωταγόρα (όχι του σχολικού βιβλίου φυσικά), που εκμυστηρεύεται στον φίλο του έμμεσα τις επιθυμίες του. Ο Πρωταγόρας αμφιβάλλω ότι του έκατσε οπότε φυσικά και ήθελε να του τη μπαίνει μετά, θίχτηκε.

Ε κοίτα κι ο Πρωταγόρας όμως έδινε δικαιώματα. Εκεί που ρητόρευε σήκωνε και λίγο εσκεμμένα φούστα του ώστε να φαίνεται ο γυμνασμένος του γλουτός. Συν το γεγονός ότι ο Σωκράτης δεχόταν συνεχόμενο σεξουαλικό αποκλεισμό από την Ξανθίππη, ε δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Και στο τέλος θα χάσουμε από συνώνυμα/αντωνυμα, να μου το θυμηθείτε.:P

100%

Το Σαββατόβραδο τι θα κάνετε; Θα έχει έξοδο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ειχε το προηγουμενο σαββατο, οποτε μαλλον χαλαρα σπιτακι για τελικο ΤΣ.Λ, αντε να ρθει κανας φιλος.

εκθεση μονο θεωρια, αντε και κανα ακυρο κυκλο πχ γελιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι, σχετικά άσχετο;
Απο θεωρία, σε οποιοδήποτε μάθημα, μαθαίνετε αυτολεξεί και αυτήν που έπεσε πέρσι;;; Ή μόνο εγω, τους ρίχνω ένα γρήγορο διάβασμα για να ξέρω το ζουμί; :confused:
όσα θέματα και να έχω δει ποτέ μα ποτέ δεν έχει πέσει δεύτερη χρονιά το ίδιο θέμα, στην δικιά μου κατεύθυνση... Δεν νομίζω να είμαι/είμαστε τώρα άτυχοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
αν εισαι θεωρητικη, και γω μια ματια εριξα στα 3-4 των Ηθικων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Ποια θέματα "έκαψαν" φέτος οεφε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Argumentum ad populum, βασική λογική πλάνη. Αν η αλήθεια είναι σχετική τότε και αυτή ακριβώς η πρόταση είναι σχετική άρα αυτοακυρώνεται και φτάνεις σε ένα λογικό παράδοξο. Οι σοφιστές ήταν κάτι σαν τους υπεύθυνους τύπου της κυβέρνησης, επιβεβαίωναν ψέμματα και διέψευδαν αλήθειες.



Argumentum ad hominem, το ότι μπορεί να ήταν αλλαζονικός παπάρας δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο στο αν αυτά που έλεγε ήταν αλήθεια ή όχι. Το να αποδεικνύει πως οι άλλοι λένε μαλακίες ήταν για το Σωκράτη ο μόνος τρόπος ώστε να λειτουργήσει σωστά το Αθηναϊκό πολίτευμα, καθώς όπως και να το κάνουμε ήταν από την αρχή έως το τέλος υπόδειγμα πολίτη.



Ε κοίτα κι ο Πρωταγόρας όμως έδινε δικαιώματα. Εκεί που ρητόρευε σήκωνε και λίγο εσκεμμένα φούστα του ώστε να φαίνεται ο γυμνασμένος του γλουτός. Συν το γεγονός ότι ο Σωκράτης δεχόταν συνεχόμενο σεξουαλικό αποκλεισμό από την Ξανθίππη, ε δεν θέλει και πολύ ο άνθρωπος.
Έχω όμως ένα αδιάσειστο επιχείρημα. Εσένα ο Σωκράτης δε σου σπάει τα @@ τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Μου έχει φάει την ζωή και θα τον βρίζω κι ας μην πειθω( έτσι κι αλλιώς δεν είναι αυτός ο σκοπός μου). Γι αυτό σουτ.
αν εισαι θεωρητικη, και γω μια ματια εριξα στα 3-4 των Ηθικων :P
προφανώς και μόνο μια ματιά, ίσως λίγο καλύτερα το σχόλιο με την έξιν, που μπορεί να ζητηθεί στην ουσία σε όλα τα ηθικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
αν εισαι θεωρητικη, και γω μια ματια εριξα στα 3-4 των Ηθικων :P
Όχι δεν είμαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πατρών. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ναι ισως να μην προλαβω,θα δω τοτε μαλλον θα κανω μονο σχεδιαγραμμα.
Απο εκθεση τι θεματα θα διαβασετε αυτες τις μερες?

Ναι ισως να μην προλαβω,θα δω τοτε μαλλον θα κανω μονο σχεδιαγραμμα.
Απο εκθεση τι θεματα θα διαβασετε αυτες τις μερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχω όμως ένα αδιάσειστο επιχείρημα. Εσένα ο Σωκράτης δε σου σπάει τα @@ τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Μου έχει φάει την ζωή και θα τον βρίζω κι ας μην πειθω( έτσι κι αλλιώς δεν είναι αυτός ο σκοπός μου). Γι αυτό σουτ.

Σε καταλαβαίνω και γι'αυτό τον θαυμάζω, μπορεί και σπάει @@ δυόμισι χιλιάδες χρόνια μετά το θάνατό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,663 μηνύματα.
Τα βαριά θέματα θα διαβάσω κυρίως! Σκεφτόμουν να διαβάσω και από τα περσινά κάτι τύπου ανεργία.
Βαρια θεματα ;
Ανεργια δυσκολο το κοβω γιατι περιεχει πολιτικη.
Γενικα καλυτερα πατε σε ουδετερα θεματα πχ.περιβαλλον

Μακαρι μην ξαναπεσει η φιλια ....ηθελα να ξερα ΠΟΙΟΙ μ@λ#κ%ς το σκεφτηκαν...

Να ρωτήσω κάτι, σχετικά άσχετο;
Απο θεωρία, σε οποιοδήποτε μάθημα, μαθαίνετε αυτολεξεί και αυτήν που έπεσε πέρσι;;; Ή μόνο εγω, τους ρίχνω ένα γρήγορο διάβασμα για να ξέρω το ζουμί; :confused:
όσα θέματα και να έχω δει ποτέ μα ποτέ δεν έχει πέσει δεύτερη χρονιά το ίδιο θέμα, στην δικιά μου κατεύθυνση... Δεν νομίζω να είμαι/είμαστε τώρα άτυχοι.
Τι κατευθυνση εισαι Ria ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το περιβάλλον το είπε και ο αδερφός μου σαν σοσ αλλά να πω την αλήθεια μοιάζει λίγο too obvious για να πέσει. Ωστόσο δεν είναι δύσκολο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top