Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Δίνω και εγώ φέτος δεύτερη φορά από Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών. Μέχρι στιγμής,τουλάχιστον για την κατεύθυνση μου,τα θέματα ήταν μέτρια,αν και πολλοί την πάτησαν,μεταξύ αυτών και εγώ! Πιστεύω θα μπορούσα στα Αρχαία να γράψω ένα 16-17 και τώρα είμαι στο 14 ή 15 (με λίγη τύχη). :( Ενδιαφέρομαι για την Αστυφυλάκων και ελπίζω στα επόμενα να γράψω 19,5+ αλλιώς πάει....Η δική μου περίπτωση είναι κάπως διαφορετική,αφού η σχολή που θέλω έχει τα τελευταία 5-6 χρόνια μεγάλη ζήτηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Ουτε και εγω εγραψα καλα στα αρχαια κανα 16 και αν.Αλλα μολις ερχομαι σπιτι το πρωτο που βλεπω ειναι οι φιλολογοι να χαρακτηριζουν τα θεματα γελοια

Στα αρχαια πήγα να πιάσω 20ρακι αλλα έκανα πάλι τις μαλακιες μου οπως και στη έκθεση και το κατέβασα αρκετά , πράγματα τα οποία τα έχω δει και ξαναδεί μεσα στη χρονια , καλα αυτο με την υποθετική μετοχή που έφτιαξα προσδοκώμενο ενώ απο την αρχή ΓΑΜΩ ΤΗ ΜΟΥ είχα δει οτι ειναι απλή σκέψη , το βλέπω και λέω απλή σκέψη , τι έπαθα μετα δε ξερω , ας ελπίσω πως στην ιστορία θα ειμαι πιο συγκεντρωμένος γιατι εκει θέλω το απόλυτο 20 :P

Καλημέρα παιδιά! Δίνω και εγώ φέτος δεύτερη φορά από Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών. Μέχρι στιγμής,τουλάχιστον για την κατεύθυνση μου,τα θέματα ήταν μέτρια,αν και πολλοί την πάτησαν,μεταξύ αυτών και εγώ! Πιστεύω θα μπορούσα στα Αρχαία να γράψω ένα 16-17 και τώρα είμαι στο 14 ή 15 (με λίγη τύχη). :( Ενδιαφέρομαι για την Αστυφυλάκων και ελπίζω στα επόμενα να γράψω 19,5+ αλλιώς πάει....Η δική μου περίπτωση είναι κάπως διαφορετική,αφού η σχολή που θέλω έχει τα τελευταία 5-6 χρόνια μεγάλη ζήτηση....

Και εγω στη ίδια θέση ειμαι , με την έκθεση με κατέστρεψα ενώ τα αρχαια δε σώζουν και πολυ τη κατάσταση

Επόμενο Μάθημα - Φυσική Κατεύθυνσης:

Nόμιζα ότι δεν θα το ξαναδιαβάσω ποτέ αυτό το μάθημα.
Ας ελπίσουμε για μια βάση. :P

Πέρσι έγραψα 5 στη φυσικη , και ήταν απο τα μαθηματα στα οποία βασιζόμουνα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά! Δίνω και εγώ φέτος δεύτερη φορά από Ο.Π. Ανθρωπιστικών Σπουδών. Μέχρι στιγμής,τουλάχιστον για την κατεύθυνση μου,τα θέματα ήταν μέτρια,αν και πολλοί την πάτησαν,μεταξύ αυτών και εγώ! Πιστεύω θα μπορούσα στα Αρχαία να γράψω ένα 16-17 και τώρα είμαι στο 14 ή 15 (με λίγη τύχη). :( Ενδιαφέρομαι για την Αστυφυλάκων και ελπίζω στα επόμενα να γράψω 19,5+ αλλιώς πάει....Η δική μου περίπτωση είναι κάπως διαφορετική,αφού η σχολή που θέλω έχει τα τελευταία 5-6 χρόνια μεγάλη ζήτηση....

Φιλε ιδια κατασταση ειμαστε.Να δεις που θανεβει η αστυφυλακων παλι φετος.Για μενα 17+ για να μπορει να πει καποιος με σιγουρια οτι περναει.
Κριμα η κριση τσακισε τα παντα μαζι και τα ονειρα ολων των παιδιων μιας και ολοι πανε σαυτες τις σχολες για σιγουρο μισθο.
Ατομα που μεχρι πριν 5 χρονια αν τα ρωταγες ''θα πας αστυνομια'' σου ελεγαν ''σιγα μην παω για μπατσος'' τωρα παρακαλανε να περασουν.Νταξει οποιος γραψει ας περασει βεβαια ετσι ειναι το σωστο.
Θα δεις παλι στις πκε θαμαστε η μιση Ελλαδα για ουτε 300 θεσεις απο αποψη αστυνομιας.
Το μονο θετικο για φετος ειναι οτι λογω πυροσβεστικης θα απορροφηθουν καποιοι εκει οποτε να πεσει η βαση δε παιζει αλλα τουλαχιστον μην παει στο Θεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Επόμενο Μάθημα - Φυσική Κατεύθυνσης:

Nόμιζα ότι δεν θα το ξαναδιαβάσω ποτέ αυτό το μάθημα.
Ας ελπίσουμε για μια βάση. :P

Ταυτίζομαι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
παμε για ιστορια τωραα παιδιαα..πρεπει να γραψω πανω απο 16 αλλιως τεφαα δενν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Φίλε SirJohn,δεν μπορώ να συμφωνήσω περισσότερο με όσα λες! Φέτος και εγώ πιστεύω ότι (δυστυχώς) θα ανέβει κατά 300-450 μόρια. Η Πυροσβεστική,βέβαια,από την άλλη,καλύπτει μεν έναν αριθμό,αλλά είναι πολύ μικρός! Πληροφορίες λένε ότι θα εισαχθούν 90 Πυροσβέστες και 40 Ανθυποπυραγοί. Βάλε και ότι στην Αστυνομία λένε να πάρουν τα ίδια με πέρσι άτομα...! Πάλι θα μας φάνε τις θέσεις αυτοί που τους πιέζουν οι γονείς τους..Όπως και να έχει όμως,εμείς οφείλουμε να συνεχίσουμε τον αγώνα μας και ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει!!Καλή συνέχεια!!

Φίλε allall1,έχουμε και στην Ιστορία και τα Λατινικά (αν στοχεύεις για το 1ο Ε.Π.),οπότε μην απελπίζεσαι.Τα περισσότερα παιδιά δεν έγραψαν τόσο καλά όσο νομίζουν,παρόλο που δεν ήταν δύσκολα τα θέματα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ε ενταξει δεν πηγαινα και για 20 ουτως η αλλως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariats98

Νεοφερμένος

Η mariats98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι αν στη θεωρητική τα θέματα συνεχισουν να είναι μέτρια προς εύκολα οι βάσεις θα ανέβουν ή θα μείνουν πάνω κάτω οι ίδιες?δεδομένου ότι πλέον δεν μετράνε και οι προφορικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι αν στη θεωρητική τα θέματα συνεχισουν να είναι μέτρια προς εύκολα οι βάσεις θα ανέβουν ή θα μείνουν πάνω κάτω οι ίδιες?δεδομένου ότι πλέον δεν μετράνε και οι προφορικοι.
Εξαρτάται από τη ζήτηση κάθε σχολής..π.χ οι Νομικές θα μείνουν στα ίδια επίπεδα,ενώ κάποιες άλλες θα ανέβουν..Τώρα,αυτό που φωνάζουν μερικοί και μερικές ότι πρόκειται να γίνει Ο ΧΑΜΟΣ με τις βάσεις,θα πέσουν 1000 μόρια κλπ δεν το πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mairi98

Νεοφερμένος

Η Mairi98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι αν στη θεωρητική τα θέματα συνεχισουν να είναι μέτρια προς εύκολα οι βάσεις θα ανέβουν ή θα μείνουν πάνω κάτω οι ίδιες?δεδομένου ότι πλέον δεν μετράνε και οι προφορικοι.

Οι βαθμοί που θα γράψουμε θα ειναι καλύτεροι από περσυ ασφαλώς αλλα όχι τόσο ώστε να καλυφθεί η πτώση των βάσεων που ούτως ή άλλως θα συμβεί λόγω του προφορικού
Συμπεραίνω απλώς ότι θα πέσουν οι βάσεις αλλα όχι τόσο όσο προβλεπόταν πριν τις εξετάσεις :hmm::D:eek::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Φιλε ιδια κατασταση ειμαστε.Να δεις που θανεβει η αστυφυλακων παλι φετος.Για μενα 17+ για να μπορει να πει καποιος με σιγουρια οτι περναει.
Κριμα η κριση τσακισε τα παντα μαζι και τα ονειρα ολων των παιδιων μιας και ολοι πανε σαυτες τις σχολες για σιγουρο μισθο.
Ατομα που μεχρι πριν 5 χρονια αν τα ρωταγες ''θα πας αστυνομια'' σου ελεγαν ''σιγα μην παω για μπατσος'' τωρα παρακαλανε να περασουν.Νταξει οποιος γραψει ας περασει βεβαια ετσι ειναι το σωστο.
Θα δεις παλι στις πκε θαμαστε η μιση Ελλαδα για ουτε 300 θεσεις απο αποψη αστυνομιας.
Το μονο θετικο για φετος ειναι οτι λογω πυροσβεστικης θα απορροφηθουν καποιοι εκει οποτε να πεσει η βαση δε παιζει αλλα τουλαχιστον μην παει στο Θεο.

Η μόνη δουλειά μπάτσου που μαρεσει ειναι αυτη της ομάδας βίας , ολη μέρα βόλτες με τη μηχανή πανω κατω και οταν βαριέσαι σταματάς και για κανα καφεδάκι , βέβαια τωρα το καλοκαίρι που φοράνε ολη αυτη την πανοπλία και το κράνος μαζί μονο που τους Βλέπω ιδρώνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Σε τι ακριβώς θα επηρεαστουν οι βάσεις απο την απώλεια των προφορικων??
Αφού ετσι και αλλιως ολοι οι μαθητές γ Λυκείου πριμοδοτουνται με 20ρια σε συσκευασια δώρου πριν καλά καλά ξεκινήσει το σχολικό έτος, ακόμη και φέτος που δεν επαιζαν ρόλο....
Καλά έκαναν και τους ακύρωσαν, αφού ετσι και αλλιως η συντριπτική πλειοψηφία υποψηφιων πάνω κατω ίδιους προφορικους πρεπει να εχει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Οι βαθμοί που θα γράψουμε θα ειναι καλύτεροι από περσυ ασφαλώς αλλα όχι τόσο ώστε να καλυφθεί η πτώση των βάσεων που ούτως ή άλλως θα συμβεί λόγω του προφορικού
Συμπεραίνω απλώς ότι θα πέσουν οι βάσεις αλλα όχι τόσο όσο προβλεπόταν πριν τις εξετάσεις :hmm::D:eek::

Να μην ανέβουνε μονο , δε θέλω τπτ αλλο :)

Σε τι ακριβώς θα επηρεαστουν οι βάσεις απο την απώλεια των προφορικων??
Αφού ετσι και αλλιως ολοι οι μαθητές γ Λυκείου πριμοδοτουνται με 20ρια σε συσκευασια δώρου πριν καλά καλά ξεκινήσει το σχολικό έτος, ακόμη και φέτος που δεν επαιζαν ρόλο....
Καλά έκαναν και τους ακύρωσαν, αφού ετσι και αλλιως η συντριπτική πλειοψηφία υποψηφιων πάνω κατω ίδιους προφορικους πρεπει να εχει....

That's truth
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

George_HPFR

Νεοφερμένος

Ο George_HPFR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Η Αστυφυλάκων να μην ανέβει μόνο γιατί είναι ήδη ψηλά με τη ζήτηση που έχει..οι άλλες ας πέσουν..και βρείτε καμιά άλλη σχολή εσείς που πάτε για τα λεφτά! :xtipao:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αν βάλουν εύκολα και στα δύο επόμενα (που πιστεύω θα βάλουν) σίγουρα θα ανέβουν οι βάσεις της θεωρητικής. Λόγω των προφορικών και του ότι φύγαν κάποια εύκολα μαθήματα θα έπεφταν με ακριβώς ίδια θέματα, αλλά η θεωρητική δεν έχει και τις οικονομικές πλέον. Πέρσυ όλο και κάποιοι αναποφάσιστοι έδιναν Α.Ο.Θ. για το βαθμό, έγραφαν καλά και αν δεν περνούσαν σε καλή σχολή θεωρητικής, πήγαιναν σε οικονομική. Τώρα χωρίς αυτούς, μένουν περισσότερα άτομα για τις ίδιες θέσεις, άρα χάνεται ένα μέρος της πτώσης σε σχέση με τις άλλες κατευθύνσεις.

Νομίζω ότι με τα αρχαία που ήταν λίγο πιο εύκολα από πέρυσι είμαστε πάνω κάτω στις ίδιες βάσεις με πέρσυ, αλλά αν βάλουν εύκολα και στα δύο επόμενα μπορεί να έχει θεαματική άνοδο. Πιο πολύ για τις μεσαίες σχολές βέβαια. Οι υψηλές δε νομίζω να έχουν μεγάλες αλλαγές.

Εννοείται βέβαια ότι όλα αυτά είναι προβλέψεις. Κανείς δε μπορεί να ξέρει ακόμα και αφού βγουν οι βαθμοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλά εδώ δεν έχουν τελειώσει οι πανελλήνιες και γίνεται λόγος για βάσεις; Καθίστε να τελειώσουν τα μαθήματα και μετά, δεν νομίζω να οφείλει κάπου τέτοια είδους συζήτηση. Μόνος άγχος προσφέρει,τίποτα άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Συμφωνωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Μακαρι να πεσουν δυσκολα φυσικη να ξεχωρισουμε και να καλυψουμε τη χασουρα απο τα μαθηματικα αλλιως bye bye πολυτεχνειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρης Αγν

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης Αγν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδιά αλλα έχω μια απορία.Σκοπός μας είναι να περάσουμε στην σχολή που θέλουμε ή να ξεχωρίσουμε στις πανελλήνιες;Μην ξεχνάτε τα παιδιά που οι γονείς τους δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να τα στείλουν φροντιστήριο.Επίσης όλα τα παιδιά δεν έχουν τις ίδιες ικανότητες και κλίσεις.Πχ ενα παιδί με ίσως μαθηματική αντίληψη ίσως δυσκολευτεί λογου χάρη στην έκθεση.Επομένως θα χρειαστεί την διπλάσια προσπάθεια για να πετύχει τα μισά απο ενα παιδί με έφεση στην έκθεση.Γνώμη μου τα θέματα πρέπει να είναι διαβαθμισμένα.Όσο διάβαζες όλη την χρονιά ,τοσο και να γράφεις.Αν θέλετε να ξεχωρίσετε τότε υπάρχουν αρκετοί διαγωνισμοί για αυτό τον σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδιά αλλα έχω μια απορία.Σκοπός μας είναι να περάσουμε στην σχολή που θέλουμε ή να ξεχωρίσουμε στις πανελλήνιες;Μην ξεχνάτε τα παιδιά που οι γονείς τους δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα να τα στείλουν φροντιστήριο.Επίσης όλα τα παιδιά δεν έχουν τις ίδιες ικανότητες και κλίσεις.Πχ ενα παιδί με ίσως μαθηματική αντίληψη ίσως δυσκολευτεί λογου χάρη στην έκθεση.Επομένως θα χρειαστεί την διπλάσια προσπάθεια για να πετύχει τα μισά απο ενα παιδί με έφεση στην έκθεση.Γνώμη μου τα θέματα πρέπει να είναι διαβαθμισμένα.Όσο διάβαζες όλη την χρονιά ,τοσο και να γράφεις.Αν θέλετε να ξεχωρίσετε τότε υπάρχουν αρκετοί διαγωνισμοί για αυτό τον σκοπό.

Επειδη καταλαβα οτι αναφερεσαι σε μενα λεγοντας να ξεχωρισουμε εννοουσα να καταφερω να παρω ψηλο βαθμο διοτι στα μαθηματικα το γραπτο μου κυμαινεται γυρω στο 11-12 και επειδη ειχα ψηλους στοχους (πολυτεχνειο) αν δεν γραψω ουτε αυριο θα ειναι σχεδον αδυνατο...Σε καμια περιπτωση δεν εννοουσα να πεσουν θεματα που θα ξεχωρισουν ενα παιδι που οντως εχει εφεση καταδικαζοντας τους υπολοιπους σε χαμηλους βαθμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top