Πανελλήνιες 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
παιδια ΜΗΝ αγχωνετε τους υποψηφιους.

Δεν βλέπω κανέναν γενικά να παραπονιέται για τη δυσκολία των θεμάτων φέτος ,κατι μου λεει οτι οι βάσεις θα ανέβουν , και στα γενικής μπήκαν πραγματικά γελοία θέματα , αν το συνεχίσουν ετσι θα γίνει χαμός με τις βάσεις


Οσο και να προσπαθήσουν δε γινεται να βάλουν δύσκολα ειναι στάνταρ τα πράγματα , εκει πας για σίγουρο 20, τη θεωρία βέβαια πρπ να τη ξερεις απο το βιβλίο , εγω εκει τη πάτησα , είχα μάθει απέξω τη θεωρία απο τις σημειώσεις που μας έδιναν και δεν είχα ανοίξει καθόλου το βιβλιο

Δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα υπαρχουν και μερικοι που δεν βρηκαν τα θεματα που επεσαν "γελοια". Μπραβο σου εαν τα βρηκες εσυ αλλα υπαρχουν σιγουρα και μερικα παιδια που δυσκολευτηκαν και δεν τα πηγαν το ιδιο καλα οπως εσυ. Δεν συγκαταλεγω τοσο τον εαυτο μου σε αυτο ποσοστο αλλα στο τελος θα φανουν ολα. Εχουμε ακομα δυο μαθηματα δεν εχει νοημα να μιλας για βασεις. Ουτε και ξερεις πως εγραψε ολη η Ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ουτε και εγω εγραψα καλα στα αρχαια κανα 16 και αν.Αλλα μολις ερχομαι σπιτι το πρωτο που βλεπω ειναι οι φιλολογοι να χαρακτηριζουν τα θεματα γελοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicknikolaras

Νεοφερμένος

Ο Nicknikolaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω που εγραψα γυρω στο 11 στα μαθηματικα λογω απιστευτου αγχους που ουσιαστικα μου κατεβασε το διακοπτη και δεν μπορουσα να σκεφτω δεν περναω ουτε απεξω απο το πολυτεχνειο ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
υπαρχουν παντα και οι κατατακτηριες :)

Μου κάνει εντύπωση που ανέσειρες ενα ενα παλιό μήνυμα ανησυχίας :) Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά τώρα πια πηρα και γω το δρόμο μου. Αποφάσισα να ξαναδοκιμασω και ετοιμάζομαι πια για Φυσική

Καλη συνέχεια σε ο,τι και Αν κάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wannabeconomist

Νεοφερμένος

Ο wannabeconomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Εγω που εγραψα γυρω στο 11 στα μαθηματικα λογω απιστευτου αγχους που ουσιαστικα μου κατεβασε το διακοπτη και δεν μπορουσα να σκεφτω δεν περναω ουτε απεξω απο το πολυτεχνειο ετσι;

Καταρχάς φίλε μου οι φετινές βάσεις δεν μπορούν να συγκριθούν με τις περσινές οπότε ας μην προτρέχουμε.Εχουμε άλλα δύο μαθήματα ακόμη εξάλλου. Ας δώσουμε προσοχή εκεί και θα δούμε τον Αύγουστο πως θα κυμανθούν οι βάσεις. Μέχρι τότε ό,τι λέγεται είναι υποθέσεις.
Καλή συνέχεια σε όλους :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ουτε και εγω εγραψα καλα στα αρχαια κανα 16 και αν.Αλλα μολις ερχομαι σπιτι το πρωτο που βλεπω ειναι οι φιλολογοι να χαρακτηριζουν τα θεματα γελοια

Το 16 για τα αρχαια ειναι ενας πολυ καλος βαθμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Συμγωνα με τα λεγομενα καποιων για τα φετινα θεματα θεωρειται μετριος βαθμος(δεν αναφερομαι σε κανενα απο εδω)Εμενα μου αρεσει παντως
Εσυ πως εγραψες εν δυναμει φιλολογε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faihh

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ωωω ελπιζω και εν ενεργεια! :D *crossed fingers* Ανακαλυψα καποια λαθη στη πορεια και ψιλοαπογοητευτηκα αλλα το σημαντικο για μενα ειναι πως βγηκα απο την αιθουσα της εξετασης με ενα χαμογελο. Βλεποντας δηλαδη το γραπτο μου αισθανομουν καλα. Τωρα συμφωνα με τους υπολογισμους μου ενα 15 το εχω παρει και ευελπιστω πως ο βαθμος αυτος σε συνδιασμο με τα υπολοιπα μαθηματα φυσικα να μου δωσουν τα απαραιτητα μορια! Αναλογα και με το πως εχουν γραψει και τα υπολοιπα παιδια! Σας ευχομαι παντως καλα αποτελεσματα! Εσυ Μιχαλη που θες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημητρης Αγν

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης Αγν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πιστεύω οτι φέτος θα πέσουν παλούκια στο αεππ.Πάντως μέχρι τώρα τα θέματα ήταν μέτρια και αυτό με αγχώνει περισσότερο...Επιπλέον η ύλη αυξήθηκε γεγονός που επιτρέπει την επιτροπή να βάλει δύσκολα θέματα
ρε παιδιά κυριολεκτικά για το αεππ χρησιμοποιούμε το πιο πρόσφατο βοήθημα ,βλέπω ασκήσεις απο σαιτς και πάλι νομίζω οτι δεν καλύπτουν την δυσκολία των θεμάτων που θα πέσουν φέτος.Το αισθάνεστε και εσείς αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ιστορικο.Θελω να ασχοληθω μονο με την ιστορια,οποτε μαλλον θα φυγω στο εξωτερικο για μεταπτυχιακες σπουδες.Δεν πολυ θελω να διδαξω φιλολογικα μαθηματα ας πουμε(μονο την ιστορια αγαπω:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πάμε γερά με ιστορία και φυσική την Δευτέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris kn

Νεοφερμένος

Ο thodoris kn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Kαμια προβλεψη για φυσικη περα απο στερεο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeYnwa!

Νεοφερμένος

Ο GeorgeYnwa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Τι λετε 3ο θεμα φυσικη?μν μπει κανα ρευστο και ψαχνομαστεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
3ο θέμα δεν παίζει να μπει ρευστο, ειναι πολυ καινούργιο κεφαλαιο...
Αλλά σε ην απίθανη περίπτωση που μπει θα είναι επιπέδου torriceli. υπολογισμός βεληνεκούς κλπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SirJohn

Νεοφερμένος

Ο SirJohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Πιστεύω οτι φέτος θα πέσουν παλούκια στο αεππ.Πάντως μέχρι τώρα τα θέματα ήταν μέτρια και αυτό με αγχώνει περισσότερο...Επιπλέον η ύλη αυξήθηκε γεγονός που επιτρέπει την επιτροπή να βάλει δύσκολα θέματα
ρε παιδιά κυριολεκτικά για το αεππ χρησιμοποιούμε το πιο πρόσφατο βοήθημα ,βλέπω ασκήσεις απο σαιτς και πάλι νομίζω οτι δεν καλύπτουν την δυσκολία των θεμάτων που θα πέσουν φέτος.Το αισθάνεστε και εσείς αυτό;

Φιλε προσωπικα ευχομαι να βαλει οτι πιο δυσκολο αεππ.Θεωρω οτι οσων αφορα τις ασκησεις μπορω νανταπεξελθω σε οτιδηποτε.Τωρα αν παρεις γενικα για τον κοσμο και σκεφτεις οτι με τα περσινα ευκολα γενικα θεματα το 40% ηταν κατω του 10 και ενα μεγαλο ποσοστο κατω του 14, ετσι και πουν να τσιμπησουν(εστω και λιγο) θα γινει χαμος φετος.Δεν τραβαει το πραγμα γενικα στο αεππ.Βλεπουμε.
Καλη επιτυχια να εχουμε.

Εγω που εγραψα γυρω στο 11 στα μαθηματικα λογω απιστευτου αγχους που ουσιαστικα μου κατεβασε το διακοπτη και δεν μπορουσα να σκεφτω δεν περναω ουτε απεξω απο το πολυτεχνειο ετσι;

Κοιτα εξαρταται ποσα μορια θες για πολυτεχνειο(δεν εχω ιδεα) αλλα αν δεν κανω λαθος ενα 20 στα μαθηματικα σου δινει:
6600 μορια στο 5ο πεδιο επομενως με 11 χανεις 2970 μορια και αρα εισαι λογω μαθηματικων με αριστα τα 17030 μορια
4000 μορια στο 3ο-4ο πεδιο επομενως με 11 χανεις 1800 μορια και αρα εισαι λογω μαθηματικων με αριστα τα 18200 μορια

Μην τα παρατας προσπαθησε στα υπολοιπα μαθηματα.Παντως οπως και να εχει να θυμασαι οτι παντα υπαρχει η 2η φορα(Κιεγω 2η δινω φετος και εγραψα μαθηματικα ενα 17-18 σε σχεση με περσι που εγραψα 6,7)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
3ο θέμα δεν παίζει να μπει ρευστο, ειναι πολυ καινούργιο κεφαλαιο...
Αλλά σε ην απίθανη περίπτωση που μπει θα είναι επιπέδου torriceli. υπολογισμός βεληνεκούς κλπ....
Έχεις δίκιο ! Απλά το 3ο θέμα θα πρέπει να έχει 4-5 ερωτήματα 5 μονάδων περίπου το καθένα. Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί το ρευστό να δώσει αυτη τη δυνατότητα μιας και είναι...Πρωτοεμφανιζόμενο :P Δύσκολα βγαίνουν τόσα ισοδύναμα -σε μονάδες - ερωτήματα. Λογικά ενα ωραίο 2ο θέμα του αναλογεί μια χαρά !

Θα δούμε, κανείς δεν ξέρει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Σαφώς και κανείς δεν ξέρει, εδω στην έκθεση λέγαμε τόσα και τόσα και τελικά επεσε εντελώς άκυρο θέμα, ευχομαι ολόψυχα τα θέματα να είναι κυρίως Μέτρια με μερικά πονηρά ερωτηματακια ισα ίσα για να ξεχωρίσουν οι άριστοι

Ξερει μήπως κάποιος/α κανα site με επαναληπτικές ασκήσεις φυσικής ίσα ίσα για να δω μερικές??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Σαφώς και κανείς δεν ξέρει, εδω στην έκθεση λέγαμε τόσα και τόσα και τελικά επεσε εντελώς άκυρο θέμα, ευχομαι ολόψυχα τα θέματα να είναι κυρίως Μέτρια με μερικά πονηρά ερωτηματακια ισα ίσα για να ξεχωρίσουν οι άριστοι

Ξερει μήπως κάποιος/α κανα site με επαναληπτικές ασκήσεις φυσικής ίσα ίσα για να δω μερικές??

Την ιδια ευχη κανουμε :D Οσο για site θα σου ελεγα τη μεγαλη φιρμα, το ylikonet που εμπαινα ολο το χειμωνα (εχω κ προφιλ) αλλα το επιπεδο δυσκολιας θα σε αγχωσει, δεν ενδεικνευται για τετοιες μερες

Μια πολυ καλη λυση για την προκειμενη φαση ειναι https://perifysikhs.com/ και https://vmarousis.blogspot.gr/
Καλη εξερευνηση και κυριως καλη σου επιτυχια :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Ας πεσουν δυσκολα για να μην κριθει η εισοδος μας στις σχολες που θελουμε απο την εκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Επόμενο Μάθημα - Φυσική Κατεύθυνσης:

Nόμιζα ότι δεν θα το ξαναδιαβάσω ποτέ αυτό το μάθημα.
Ας ελπίσουμε για μια βάση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top